» »

Katero Pametno uro kupiti?

Katero Pametno uro kupiti?

«
1
2 3

Mare2 ::

Na Facebooku se mi skoz prikazuje reklama za pametne ure
https://minioaza.si/kategorija-izdelka/...
... in me je prepričalo, da jo rabim.

Seveda so ekvivalentne na Kitajskem po 19 USD. Verjetno se mi splača iz kitajske naročit, da je vrednost do 22 EUR. Nekatere imajo malo boljšo kamerco 1,2 MP.

Če bo kdo vedel. Pri nekaterih piše 1,2MP in 2.0 M. Kaj pomeni oznaka za kamero 2.0 M?

https://www.aliexpress.com/item/Origina...

https://www.aliexpress.com/item/DZ09-Sm...


https://www.aliexpress.com/item/W90-Sma...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

branc ::

Vse zgoraj našteto je sranje. Resno, ne zapravljaj denarja za to. To je darilo za 10 letnega otroka, ki bi se mu fajn zdelo imeti ikonice na uri.
Če ne misliš dati za pametno uro 150€ +, potem v kontekstu resne uporabe ne razmišljaj o nakupu.

"Kaj pomeni oznaka za kamero 2.0 M?" To je oznaka za megapixel. To je približno enaka kvaliteta, kot če bi slikal z mikrovalovko. Nikakva.

Malo si preberi tole.

Vprašanje je, kakšnih funkcij si želiš pri pametni uri? Merjenje pulza, merjenje korakov? To lahko naredi preprosta 'športna trekking' ura, vredna 100€. Telefonski pogovor čez uro? Pozabi.

Faktorji, ki jih moraš upoštevati so: ergonomičnost/udobje/estetika (beri: velikost ure - nemisliš menda cegla nosit na zapestju), avtonomija baterije, povezljivost, kakovost displayčka.

Sam uporabljam Samsung Gear s2 (letnik izida 2015) in sem z njo zadovoljen, ampak za to je bilo potrebno dati 350€. Pa še ta ima svoje slabosti, kot so avtonomija baterije (2-3 dni), ura ne oddaja nobenega zvoka, kar pomeni, da tudi alarma ne moreš imeti gor.

Tomson ::

Vse kar je Branc napisal popolnoma drži. 100%! Ampak. Če želiš, preden se odločiš in zapraviš nekaj stotakov za pametno uro najprej malo preizkusit zadeve in ugotovit ali so pametne ure sploh tisto kar boš res uporabljal, lahko s poceni kitajskimi urami (ki nakakor ne ponujajo enakega nivoja kvalitete in funkcij) dobiš nek občutek zakaj pri pametnih urah sploh gre. Če greš v nakup poceni ure s tem zavedanjem in se zavedaš, da nekajkrat dražje ure nudijo bistveno boljšo izkušnjo, je tudi nakup ure za 20€ lahko ok, čeprav pri teh najcenejših opcijah je res en kup kompromisov. Za cca. 50€ pa že dobiš kitajsko uro, ki je po funkcionalnosti malo bolj na nivoju, npr.

N.1 D6 3G za 55€
This watch has an incredible bang for the buck I have seen with its current price and has Wi-Fi, 3G, Bluetooth 4.0 and GSM. The NO.1 D6 3G Smartwatch Phone comes in Black, Silver or Champagne Gold and includes a leather wrist strap as well instead of a silicone strap. This watch will work with your iPhone, Android phone or function as a stand-alone phone if you have a compatible wireless carrier network.

A9 MTK2502 za 34€
The MTK2502A works with the Mediatek mobile app so you can configure notifications, which is a very basic app, so don't expect much from it, but from the smartwatch, you can expect good functionalities from the low price, beside notifications, the A9 can track your daily activities like steps, distances and sleep, and the coolest thing for the price, it the heart rate monitor. Another interesting feature is the gesture control, you can shake your wrist for different actions like answering calls, shift pages or deny calls, you can also use it as a remote for your camera and music.

Glede "pravih" pametnih ur pa si preberi še tale članek na Techradar, da dobiš občutek kje se gibljejo cene in kaj za to dobiš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Če komu prav pride, kupuje poceni pametno uro okoli 30€, obširen test modela No.1 S9, opis vseh funkcij, preizkus v praksi, prednosti, slabosti, uporabniška izkušnja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Twixz ::

Tomson ::

Kar se tiče funkcij in cene je čisto ok, največji problem pri teh poceni pametnih urah pa je, da veliko zadev pogosto ne deluje, oz. vsaj ne na takšen način kot so navedene. Kvaliteta izdelave, materiali, avtonomija baterije so še ena takšna zadeva, ki so nejasne, sploh pri modelih kot je naveden, ko na netu ni nobenegea testa. Očitno gre za nek rebrandan model ure ... Lahko je povsem solidna zadeva, lahko pa se izkaže da ni vredna dosti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Twixz ::

Saj zato vprašam raje. Rabim je itak ne tako nujno, bi bila pa službeno zelo uporabna ker delam s strankami in imam telefon v žepu, itd. :)

Mare2 ::

Itak so to kitajske ure. Poglej na aliexpres. Naši nabijejo gor 100%. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

xardas ::

Kaj je najbolj uporabna funkcionalnost, ki jo podpira vaša pametna ura?

MH0 ::

xardas je izjavil:

Kaj je najbolj uporabna funkcionalnost, ki jo podpira vaša pametna ura?

Ko je na roki, telefon ne zvoni.
Dokler sta povezana je telefon odklenjen.
InstaWeather Meteogram.

Tomson ::

Prikaz ure, štetje korakov, budilka, občasno upravljanje klicev, hiter pregled prejetega SMSa, opozorila na sporočila,maile,klice ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

drekodovce ::

višinomer, kompas, termometer, štoparica, alarm in zračni tlak... glavna prednost pa je to, da baterija zdrži več kot 2 leti brez polnjenja. Je na touch, ampak ni pametna.

gwertix ::

Odločam se za nakup pametne ure nekje do maks. 400€ pa me zanima razlika med znamkami, kvaliteto izdelava glede na vaše izkušnje. Gledam predvsem modele od Garmina, Samsung (predvsem nov galaxy watch), TicWatch in Suunto.
Pogoj je predvsem, da baterija zdrži čim dlje (ne vem, vsaj 5 dni recimo) in pa da je možnost predvajanja glasbe na bluetooth slušalke (kar najbrž sedaj vse ure že podpirajo?).
Prosim za mnenja, nasvete :)

Alamar ::

Garmin 645 M.
Je dokaj nov model. Ima vse kar rabiš za športno aktivnost, vključno z barometrom in ima v uri pomnilnik, na katerega naložiš glasbo.
Redne cene, kot vsaka ura, seveda ni vreden, imaš pa na bolhi precej novih od dobrih 300 EUR naprej, saj so ljudje dobili ure v neki nagradni igri.

dvihtelic ::

kako je z s3 frontier in pa galaxy watch?

bmwwww ::

Obstaja podobna tema:

Smart watch, kaj kupiti?

Stari maček ::

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride, kupuje poceni pametno uro okoli 30€, obširen test modela No.1 S9, opis vseh funkcij, preizkus v praksi, prednosti, slabosti, uporabniška izkušnja ...

Ta ura se bo 11.11. na Aliju dobila za 13.28 €. Absolutni zmagovalec v razmerju cena/ kaj dobimo.

SumTingWong ::

Kupujem uro, bolj modno kot pa športno. Kaj bi priporočali do nekje 200-250€? Mobilni telefon imam Samsung S10+. Je potemtakem najbolj pametna odločitev Galaxy Smart Watch?

Nimam pojma o pametnih urah. Če je možnost, bi si za ta denar želel:
- NFC (ali vsaj nekakšno povezavo z mobitelom, da lahko plačam preko ure, ne mobitela)
- navigacija bi bila super, ni nujna (lahko preko dodatne aplikacije, plačljive)
- vsaj poln dan baterije, super če bi bilo več
- da ni ogromna ura, ker imam majhno zapestje

Oziroma ... če da lahko kdo kakšno mnenje glede Wear OS vs Tizen vs Amazfit?

GRT ::

V navezi s Samsungom - Galaxy Watch, vse drugo kr neki.

hdx ::

Gledam dve uri
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...

Kot vidim je razlika samo pri bateriji. Se splača vzeti 46mm za 80 eur več? Budget je 300 eur, imam pa Samsungov telefon

vrossi46 ::

hdx je izjavil:

Gledam dve uri
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...

Kot vidim je razlika samo pri bateriji. Se splača vzeti 46mm za 80 eur več? Budget je 300 eur, imam pa Samsungov telefon


Jaz ti priporočam to uro:
https://www.gearbest.com/smart-watches/...

Baterija zdrži do 4 dni z uporabo športa in GPS-a.
Ekran zmeraj prižgan, in vse ima kar imajo dražje ure.
Lp

Kodrnusa ::

Nima Nfcja tale stratos

dvihtelic ::

hdx je izjavil:

Gledam dve uri
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...

Kot vidim je razlika samo pri bateriji. Se splača vzeti 46mm za 80 eur več? Budget je 300 eur, imam pa Samsungov telefon


vzemi 46mm verjemi je boljša. pri active tudi klicati ne mores...

Twixz ::

Yo,

pametna ura do 300EUR? A je huawei watch GT za kaj? Včasih je bil pljuvan?

Telefon v uporabi: Huawei Mate 20 PRO

Uporaba: prikaz obvestil, pulz, koraki..

Butasto vprašanje pa vendar: kolikšen je domet povezljivosti ure z telefonom če je telefon na enem mestu (predal) jaz pa se gibam v radiusu 50 metrov od telefona po poslovni stavbi?

Hvala in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

feryz ::

5 do 6 metrov. Če ni stene vmes.
Drugače Samsungova 46 mm meni že crkuje, po pol leta. Višinomer je hin. Nekaj časa raste, ko greš v hrib, nato omaga.
Pulz meri tako tako. Pašček čedalje bolj zateguješ, kaže čedalje slabše. Oz. ga težko zaznava.
Je pa uporabna za pogovor, popolnoma normalno slišiš in te slišijo. Pride prav če kaj delaš.
Tudi alarm deluje normalno.
Baterija res zdrži 3 do 4 dni, odvisno od aktivnosti.

Twixz ::

Kaj pa watch active?

Groot ::

vrossi46 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam dve uri
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/s...

Kot vidim je razlika samo pri bateriji. Se splača vzeti 46mm za 80 eur več? Budget je 300 eur, imam pa Samsungov telefon


Jaz ti priporočam to uro:
https://www.gearbest.com/smart-watches/...

Baterija zdrži do 4 dni z uporabo športa in GPS-a.
Ekran zmeraj prižgan, in vse ima kar imajo dražje ure.
Lp


Tole imaš najbrž bolj novo uro ne? Ker po malce uporabe Stratos ni šans da zdrži 4 dni s konstantno vključenim GPS in vsakodnevnim športanjem npr. 1 uro. Mene osebno je motil tudi relativno slab ekran, ki je precej slabši v primerjavi z npr. Samsung Galaxy Watch. Že Huawei GT watch ima precej boljši display.

drzni86 ::

da še jaz malo izkoristim temo:

Namem imam vzeti stratos 2, ampak zdaj vidim, da majo še par zanimiv okoli 150€ na mishop-u...


torej dilema je: ali amazfit GTR ali stratos 2 ali verge?

Hvala!

Gagarin ::

Stratos 3 ;)

drzni86 ::

Ok Ferdo, dej link od stratos 3 za cca 150€ v Slo... Pa hvala :D

Karen ::

Če komu pomaga: če se prav spomnim GTR nima mp3 predvajalnika. Jaz sem Stratosa vzel ravno zaradi tega - greš tečt ali na fitnes, povežeš uro z BT slušalkami, pa poslušaš med tekom/vadbo. Mislim da ostale Amazfit-ke ki zdržijo en mesec na bateriji te funkcionalnosti nimajo. To je pa tudi edina "pametna" razlika med Stratosom in ostalimi Amazfit-kami nad 100 EUR. Če je tako potem vzameš Amazfit Bip za tistih 55-60 EUR, pa ima ostale funkcije praktično enake kot Stratos (imam tudi Bip-a), če ne še boljše lastnosti, npr. interval merjenja srčnega utripa lahko nastavljaš na 1, 5, 10 minut, pri Stratosu ne, display je always-on, baterija pa drži 45 dni, realno gledano z uro teka z gps-om tam 4x na teden ter merjenjem srčnega utripa na 5 minut pa vsaj 30 dni, pa še lažja in manjša je. Kar se mene tiče je razlika v ceni med funkcionalnostjo Stratosa z mp3-jem in Bip-om samo v designu ure, po funkcionalnosti razlike praktično ni. Če bi imel Bip predvajalnik mp3 za to ceno bi bil top shit kar se mene tiče (samo bi BT in mp3 predvajanje kurilo baterijo potem).

Tomson ::

Na GTR modelu se tudi lahko nadzoruje predvajanje glasbe preko telefona, ni pa možnosti nalaganja glasbe direktno na uro, kot pri Stratos modelu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WaterBoy ::

Karen: Nekaj me zanima glede Bip-a ure. Če jo uporabljaš kot tracker, lahko potem te podatke izvozis v stravo naprimer, da imaš tam potem podatke na kupu, ker pri stratuso to lahko, kolikor sem prebral.

Hvala

Karen ::

Različni aplikaciji imata: Stratos ima Amazfit, Bip pa Mi Fit (samo trenutno nimam sparjene ker sem jo posodil hčeri in ti ne morem preverit če ima aplikacija možnost izvoza, ampak verjetno lahko poguglaš "mi Fit strava export" pa boš ugotovil). Strave sicer ne uporabljam, zato ne vem, ima pa Amazfit aplikacija zagotovo opcijo izvoza v meniju, to se spomnim.
Meni je fora da mi ni treba gsm-a s seboj na laufanje jemati ampak samo uro in lahko glasbo zraven poslušam - če vlečem telefon potem ure ne rabim s seboj. Če ne tečeš z musko potem je Bip imho best buy kar ponuja.

WaterBoy ::

Hvala. No to je bilo naslednje vprašanje, če se lahko športaš brez telefona in ko zaklučiš, se povežeš in se podatki prenesejo.

Super hvala

GupeM ::

Samo nekaj glede plačevanja z NFCjem na uri:

Zaenkrat mislim da sta v Sloveniji edini legalni opciji Apple Watch z Apple pay in N26 bančnim računom. Ter Garmin z Garmin Pay in mBills predplačniško kartico.

Če se motim, naj me kdo popravi.

Z Garmin Pay in mBills sem zadovoljen, moti me edino to, da gre za predplačniško kartico in ni povezana direktno na bančni račun. Tako moram vedno "šparati" pri plačevanju z uro, da mi ne zmanjka na predplačniškem računu. Ravno 1000 € pa nekako nimam želje dati na mBills račun. Pa tudi če bi dal, prej ali slej zmanjka in ravno ko bi rabil nekaj plačati, bo račun prazen. Za sprotni nakup vode med tekom/kolesarjenjem ali plačilo malice če pozabim denarnico v pisarni pa je super.

XLapsus ::

Garmin pay preverjeno dela tudi z revolutom. Drugače lahko tudi Bip povežeš z aplikacijo amazfit, ni nujno imeti Mi Fit.

mared ::

WaterBoy je izjavil:

Karen: Nekaj me zanima glede Bip-a ure. Če jo uporabljaš kot tracker, lahko potem te podatke izvozis v stravo naprimer, da imaš tam potem podatke na kupu, ker pri stratuso to lahko, kolikor sem prebral.

Hvala

"uradno" ne! lahko pa uporabiš MifitTcxExport, kjer je mogoč izvoz v stravo. torej prvo sinhronizacija s MifitTcxExport in potem export to strava.
https://forum.xda-developers.com/androi...

GupeM ::

XLapsus je izjavil:

Garmin pay preverjeno dela tudi z revolutom. Drugače lahko tudi Bip povežeš z aplikacijo amazfit, ni nujno imeti Mi Fit.

Pa res Garmin pay in Revolut gresta skupaj. Tega pa nisem vedel, ker sem imel mBills in N26 že pred Garminovo uro in sem preveril samo to dvoje. N26 žal ne gre. Glede na to, da že imam mBills, pa verjetno ne bom samo zaradi tega na Revolutu odpiral računa.

WaterBoy ::

Zdravo

Kolega se je naveličal Samsung Gear S3 frontier ki jo ima kakšno leto in pol in mi jo ponuja za 100 eur.
Je to dobra cena ali ne

Hvala

Groot ::

Tako tako. Novo se da iz tujine dobiti za 150 EUR, pri nas je okrog 200 EUR. Odvisno koliko je ohranjena oziroma predvsem koliko še zdrži baterija.

WaterBoy ::

Saj to me najbol skrbi, baterija. Bom še probal malo dol zbit ceno.

trek@s ::

Lahko kdo iz prve roke pove dve stvari glede Garmin Vivoactive 3:

- ali je možno imeti zaslon vedno viden - v mislih ima to, da je viden brez osvetlitve, kot npr. Amazfit Stratos 2
- ali je možno izklopiti samodejno vklapljanje osvetlitve, ko obrneš roko k sebi, da pogledaš na uro?

Alfa Dog ::

-zaslon je vedno viden brez osvetlitve (razen v temi seveda)
-lahko izklopiš samodejno vklapljanje osvetlitve

dmok ::

trek@s je izjavil:

Lahko kdo iz prve roke pove dve stvari glede Garmin Vivoactive 3

Počakaj na Vivoactive 4, boš najbrž dobil kakšnih 5 - 10 ur GPS avtonomije zraven (če ti je to pomembno).

GupeM ::

trek@s je izjavil:

Lahko kdo iz prve roke pove dve stvari glede Garmin Vivoactive 3:

- ali je možno imeti zaslon vedno viden - v mislih ima to, da je viden brez osvetlitve, kot npr. Amazfit Stratos 2
- ali je možno izklopiti samodejno vklapljanje osvetlitve, ko obrneš roko k sebi, da pogledaš na uro?

Kot je AlfaDog napisal:
- zaslon je vedno viden, ker ima eInk in ne LCD ali OLED.
- za backlight imaš pa cel kup nastavitev.
-- Lahko popolnoma ugasneš (v tem primeru ponoči ne boš videl, tudi če se ure dotakneš)
-- Imaš možnost samodejnega vklapljanja vedno, ko obrneš k sebi, lahko vedno, razen med aktivnostjo, lahko pa povsem izključiš. V tem primeru se moraš ure ponoči dotakniti, da se backlight prižge.
-- Imaš 4 nastavitve, koliko čas ti backlight sveti (short, medium, long, very long).
-- Lahko še nastaviš moč od 0 do 100%.

Ker se na soncu ura odlično vidi imam backlight nastavitev na short in na 20 % moči, toliko da lahko tudi v temi vidim. Verjetno bi tudi 10 % zadostovalo.

Alfa Dog ::

Jaz imam nastavljeno na 30%, ker jo pogosto uporabljam ponoci za kej posvetit...

mikrctmk ::

MAm vivoactive 3 music. Mel že vsaj 3 druge firme. ČE rabiš za šport in dobre senzorje, kupi garmin. ČE raibš fancy šmensy za multimedijo oz notificatione, pol uzam samsungovo uro. ČE rabiš battery life, uzam huawei. Pritožb nimam, razen da bi lahko bil alarm snooze na tipko

boogle ::

Z tole Vivoactive 3 music ...lahko uporabljaš N26 za plačevanje?

Alfa Dog ::

Ne moreš. Še.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078161921 (2394) GupeM
»

Katero športno uro

Oddelek: Šport
275055 (3351) Kekec
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310449 (7940) Sharp999
»

Športna ura za cca 250€

Oddelek: Kaj kupiti
104396 (3680) libreus

Več podobnih tem