» »

Čas priklopa na Telekom optiko

Čas priklopa na Telekom optiko

Slo_Gamer ::

Pozdravljeni! Prejšnji teden v sredo sem z Telekomom sklenil pogodbo. Najbolj me je presenetilo to, da je GVO že prišel tisti petek narediti inštalacijo po stanovanju. Vendar do zdaj še vedno niso povezali glavni vod z optično omarico, ki se nahaja v kleti. Ima kdo kakšne izkušnje, kako dolgo je trajal priklop na Telekom optiko, če so je le pred kratkim izgradili? LP.

dunda ::

Pri nas kakšne tri tedne ...
https://www.kacnje.eu

2f4u ::

Ma; pr men je potem Telekom prišel v 3-4 dneh. Je pa res, vprašanje, da GVO sporoči koliko decibelov in meritev Telekomu. Po tej potrditvi.. - par dni.

primozzzz ::

Pri meni so včeraj naredili inštalacijo. 20.9.2017 pride Telekomov tehnik, ki vse skupaj priklopi.. Dobiš ponavadi sms ali te pokličejo iz telekoma..
NI PODPISA

Slo_Gamer ::

Te se bom še načakal, ker gvo je čisto pozabil narediti inštalacijo do omarice v našem bloku.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Mi imamo jašek od optike 100m od bloka in niso povlekli čez cesto ko je blo vse razrito (novogradnja). Tako da zdej optiko gledam iz balkona in se morem zadovoljit z bakrom ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Slo_Gamer ::

Kaj je 50% lastnikov stanovanj v bloku sploh podalo soglasje? Ker v nasprotnem primeru sploh nimajo dovoljenja za priklop vašega bloka na optično omrežje.

dottor ::

Noben ni nobenega nič vprašal in vsakič ko vprašam pravijo da priklop ni mogoč brez da bi navedli vzroka...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mare2 ::

Jaz sem ravno odšel od Siola, vi pa k njim.:)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dottor ::

Sem mi smo tudi že en čas nazaj šli iz Siola na Telemach kjer dobimo več za pol manj denarja + nižja naročnina.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Slo_Gamer ::

Jaz sem moral it do Telekoma, saj T-2 ne ponuja samostojnih paketov interneta, ki so asimetrični (100/10 recimo) na Telekomovem omrežju.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

Jaz sem ravno odšel od Siola, vi pa k njim.:)

Ko imaš od SiOLa optiko, greš lahko naročit internet k vsakemu operaterju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Slo_Gamer je izjavil:

Jaz sem moral it do Telekoma, saj T-2 ne ponuja samostojnih paketov interneta, ki so asimetrični (100/10 recimo) na Telekomovem omrežju.

Kako ne ponuja? Jaz sem ravno imel priklop 50/10, vendar bi lahko tudi 100/20 na Telekomovi optiki. Ali pa sem te napačno razumel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Slo_Gamer ::

Na GPON omrežju je samo možen BRO dostop, ki po pogodbi s Telekomom dovoli samo simetrične pakete z zasoljenimi cenami na žalost.

ales85 ::

Kako pa veš, kje je GPON ali ostalo? Brez, da vprašaš operaterja.

Slo_Gamer ::

Meni je to povedal t-2, pa tudi Telekom, tako da ja.

Mikrohard ::

Kaj točno so ti pa povedali? T-2 preko Telekomove GPON optike ponuja pakete do hitrosti 100/20. Če ima paket višjo hitrost, je maksimalna omejena s 100/20, če ima pa nižjo, potem obvelja nižja. Cene paketov so enake kot na T-2 omrežju.

Slo_Gamer ::

Ja pakete ja, ampak ne kot samo internet. Vam bom prilepil sporočilo od T-2 supporta:

Kar se pa tiče internetnih hitrosti, pa drži to kar pravite. Kadar gostujemo na optičnem omrežju Telekoma Slovenije in želite samo storitve interneta , nam Telekom Slovenije omogoča le naslednje hitrosti: 20/20 (30,99 eur), 50/50 (41,99 eur) in 100/100 (51,99 eur).

ales85 ::

Meni je T2 na Telekom optiki ponujal 100/10 kot samostojni internet.

Očitno nimajo povsod GPON oziroma takšnih pogojev.

Slo_Gamer ::

Ziher te maš P2P optiko, ker v zadnjih (dveh?) letih delajo še samo GPON za zasebne uporabnike v strnjenih naseljih. Ker finta je, če je BRO dostop, je celotna infrastruktura v lasti Telekoma, pri LLU dostopu pa lahko "bypass-a" Telekom in ponuja svoje storitve direktno naročniku.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Kateri tip je ne vem. Je pa že kar nekaj let več.

To je v Velikih Laščah, kjer naj bi sicer bil na voljo OŠO. Ampak ali Telekom nadzira priklope na OŠO?

PrI sklepanju pogodbe so namreč omenili, da se morajo za priklop uskladiti s Telekomom.

...:TOMI:... ::

Ne vem, kdo ima v uporavljnju omenjeni OŠO, vendar Tilen je napisal:

Pri nekaterih OŠO je predvsem problem, ker imaš tajnico, direktorja in enega tehnika, ki je terenski in še "mojster" za vse ostale težave na omrežju. Če ta trojica ne zna rešiti težave, si mrzel. Dogaja se, da ne znajo rešiti težav, ker nimajo izkušenj in potem prosijo svoje naročnike (operaterje), da jim pomagajo iz zagate. Na drugi strani so pa nekateri zelo neprilagodljivi za specifične želje operaterjev.

Skratka, OŠO je fajn, dokler ne gre kaj narobe in se moraš ukvarjati z nekom, ki mu ni čisto jasno, kako se bo lotil problema.
Tomi

Tilen ::

Velike Lašče = Tritel.

http://www.tritel.si/

Afaik bo vse te male prevzel kar Telekom/GVO, kar je za uporabnike zagotovo boljše. Lahko, da je to že del tega procesa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slo_Gamer ::

Mimogrede, če kdo od vas živi v starejšem bloku, ki je pred kratkim (zadnjo leto) dobil optično inštalacijo, me zanima, če je pri vas GVO kar takoj naredil povezavo do optične omarice ali veliko kasneje? Zdaj je že en mesec, od kar so kopali, pa še zdaj niso nič naredili.

fl0w ::

volan123, a to Mariboru ali kje drugje?
Woop-woop! That's the sound of da police!

Slo_Gamer ::

Blizu Maribora, drugače pa v Rušah.

Saintek ::

@volan123, jaz tudi že kabel gledam v kleti kake 2-3 tedne, kanale so že položili do vrat, zdaj pa stoji (blok pri gasilskem :D ) Mam pa sam drugi problem, januarja sem se vezal s trojčkom na krs, tako da vprašanje kdaj bom prišel do optike :D

Slo_Gamer ::

Joj, kak so nesposobni. Kaj oni res mislijo to narediti naslednjo leto ali kaj?! Drugače pa škoda, da si se vezal s krs, ker najverjetneje pri drugih ponudnikih bi dobil boljšo ponudbo.

Slo_Gamer ::

Mimogrede, ali ima kdo optiko preko Telekoma v Rušah? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6621578 (11965) ToniT
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
345098 (2604) w0mbat
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30662967 (29026) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9623019 (17444) korenje3
»

Ali moraš Telekomu plačati nadomestilo za uporabo storitev T-2 na njihovem omrežju?

Oddelek: Omrežja in internet
272735 (1797) Slo_Gamer

Več podobnih tem