» »

Samsung s posodobitvijo onesposobil nove televizorje

Samsung s posodobitvijo onesposobil nove televizorje

Slo-Tech - Samsung je naslednje v vrsti podjetij, ki jim je uspelo na daljavo posodobiti svoje izdelke na tak način, da so kupci ostali z nedelujočimi nabiralci prahu. Minuli teden smo pisali, da je nekaj podobnega uspelo LockStatu, ki je na daljavo onemogočil svoje pametne ključavnice, ta teden pa je veliko prahu dvignila napoved, da bo DJI namerno onemogočil delovanje letalnikov, ki do prihodnjega meseca ne bodo posodobljeni. Samsung pa je minuli teden posodobil svoje nove televizorje, ki so potem nehali delovati, kupci v Veliki Britaniji pa so še danes brez delujočih naprav.

Žalostno je, da gre za nove in precej drage televizorje. Na Guardian se je obrnilo več kupcev 1400 funtov vrednih televizorjev, ki že teden dni strmijo v prazne zaslone, potem ko so televizorji po posodobitvi prenehali delovati. V Samsungu so dejali, da napako odpravljajo, podrobnejših informacij pa že en teden dni. Zaradi tega so kupci razumljivo besni, zlasti ker jim prodajalci nočejo zamenjati televizorjev niti jim ne znajo pomagati drugače kot z besedami, naj počakajo. Nekatere televizorji so stari manj kot mesec dni, medtem ko so starejši modeli neprizadeti.

Samsung seveda ni edini, ki se mu je kaj takega zgodilo. Poleg uvodoma omenjenih primerov so odpovedovali tudi že drugi televizorji. Sonyjev hibrid Android TV Youview ima prav tako ogromno težav, od nepojasnjenih ponovnih zagonov do izgubljanja povezave. Čim več funkcionalnosti imajo pametne naprave, več stvari gre lahko narobe. Zlasti problematične pa so oddaljene posodobitve, na katere uporabniki nimajo veliko vpliva.

66 komentarjev

«
1
2

          ::

A lahko v takem primeru uveljaviš stvarno napako?

Netrunner ::

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

RedDrake ::

To je vse majhen krompirček, zaenkrat. Jaz čakam na prvega avto proizvajalca, ki bo brickal avtomobile :D. Zaenkrat sicer možno samo pri enem, a sploh ne dvomim, da bo v roku deset let OTA pri vozilih že precej bolj razširjen ...

Machete ::

Ne počnejo tega sicer proizvajalci, imaš pa v USA in tudi Eu že zelo razširjeno prakso lizing hiš, ki počnejo ravno to. Tudi s traktorji in ostalimi delovnimi stroji. Ni plačan obrok? Fuw. Shutdown avta. Sicer je kontekst rahlo drugačen, vizija pa podobna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

RedDrake ::

OTA brick na daljavo ni več popravljiv - to kar ti opisuješ je jasno na daljavo moč izklopiti.
In pri vseh teh malih napravah je to relativno majhen problem - proizvajalec ali da direktno nov kos, ali pa stranka prinese starega na popravilo - stroški niso gigantski. V primeru avtomobilov, pa imaš opcijo kjer se tvoji inženirji sprehajajo po celem svetu, ali pa plačuješ stroške vleke, da tožb sploh ne omenjamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

goranzaric ::

Isto je bilo z Skyp aplikacijo. Kamero si tako drago placal potem se pa samsung odloci da ukine skype in avtomatsko je skype zginil in sedaj mi kamera stoji za brezveze. Nikol vec Samsunga.

...:TOMI:... ::

Machete je izjavil:

Ne počnejo tega sicer proizvajalci, imaš pa v USA in tudi Eu že zelo razširjeno prakso lizing hiš, ki počnejo ravno to. Tudi s traktorji in ostalimi delovnimi stroji. Ni plačan obrok? Fuw. Shutdown avta. Sicer je kontekst rahlo drugačen, vizija pa podobna.


Take zadeve bodo slej ko prej razbite. Zanima me, če po odplačanem lizingu ta možnost ostane ali ne? Najbrž ostane, kar je zelo problematično.

Vse te stalno povezane naprave so res neuporabne. Mnogo bolje je imeti delujočo butasto napravo, kot pa pametno nedelujočo.
Tomi

jernej47 ::

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Se podpišem!

pia2001slo ::

nadgradnjo na LCD Samsungu imam že dve leti onemogočeno in nimam problemov s hrošči v novih update-ih,ki ponavadi prinesejo več težav kot pridobitev

FTad ::

...:TOMI:... je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne počnejo tega sicer proizvajalci, imaš pa v USA in tudi Eu že zelo razširjeno prakso lizing hiš, ki počnejo ravno to. Tudi s traktorji in ostalimi delovnimi stroji. Ni plačan obrok? Fuw. Shutdown avta. Sicer je kontekst rahlo drugačen, vizija pa podobna.


Take zadeve bodo slej ko prej razbite. Zanima me, če po odplačanem lizingu ta možnost ostane ali ne? Najbrž ostane, kar je zelo problematično.

Vse te stalno povezane naprave so res neuporabne. Mnogo bolje je imeti delujočo butasto napravo, kot pa pametno nedelujočo.


Bo tako pri samovozecih vozilih, bos sredi voznje dobil update in ti volan ne bo vec delal na ovinkasti cesti :P

Grey ::

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Se strinjam, Dumb TV z odlično sliko je vse, kar rabim. Za ostalo je žična/brezžična povezava PC/Tablet/Smartphone s TVjem...

matobeli ::

Sej imaš komot dumb. priklopiš na TV en player ki zna vse hendlat kar rabiš (večina ljudi itak uporablja boxe od tv providerja), TV niti ne priklaplaš na internet, priklopiš hdmi in to je to. Daljinec od TVja uporabljaš samo še za vklop/izkop ter volume.

Če ti obe kišti podpirata CEC protokol celo ne rabiš nič počet z daljincem od TVja.
Postane "smart" tv samo še HDMI monitor z zvočniki.

Je pa dobro vedet da bo kmalu na voljo trg za "neodvisne" smart naprave.

mAXTER ::

Ja sam je problem za nas ki pa uporabljamo kakšno izmed storitev videa na zahtevo ala Netflix. Sicer imam pa že starodoben tv, ni strahu za kakršnekoli posodobitve s strani Samsunga..itak opustijo vse posodobitve za modele starejše od 2eh let pa naj bo to smart phone, smart tv ipd.

matobeli ::

Ah niti ne, načeloma so aplikacije za večje ponudnike na voljo skoraj na vsakem samostojnem boxu.

Problem imajo edin operaterji ki dajejo svoje zaklenjene boxe, ampak tudi to bi se rešilo če bi bil interes med strankami. Oziroma se je v veliki večini že, ker imajo večinoma možnost predvajanja na android sistemih.

korenje3 ::

zato sem pa kupil panasonic...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MrStein ::

podrobnejših informacij pa že en teden dni.

???

Poleg uvodoma omenjenih primerov so odpovedovali tudi že prav televizorji.

xyz?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AndraZK ::

Update proces teh naprav bo moral postati bolj robusten. Idealno bi moral sistem imeti enostavni rezervni "bios" za izvedbo OTA restora. Malo manj idealno ampak vseeno sprejemljivo pa je, da to lahko naredi lokalni računalničar z usb ključkom po navodilih proizvajalca (ali pač lokalni servis). Slednja opcija je načeloma na voljo pri android napravah, kjer se ponavadi lahko reši zabrickan OS z reflashem image-a. Še vedno je to slab glas in strošek proizvajalcev, ni pa več tako kritična situacija. Vsaj pomoje.

Veliko večji problem je izklapljanje posodobitev, kot eni radi oglašujete. S tem pa je internet connected naprava res ranljiva in lahko škodi celotnemu internetu, ne samo vam.
The Matrix Has Me...

videc ::

Če lahko imajo grafične dual bios ali osnovne plošče bi pa lahko imel to tudi TV.

MrStein ::

Ja, ampak to podraži zadevo za 19 centov !!!1111enaena
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

VaeVictis ::

Grey je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Se strinjam, Dumb TV z odlično sliko je vse, kar rabim. Za ostalo je žična/brezžična povezava PC/Tablet/Smartphone s TVjem...


Tole tudi mene zanima, zakaj se ne da dobiiti.

Daj mi dumb TV z odlično sliko in priključki, to je vse kar rabim.

Bom že dokupil zraven Apple TV, Android TV ali karkoli mi že paše!

Sem pripravljen tudi enako plačati za dumb TV bez nekega "pametnega" operacijskega sistema!

Markoff ::

AndraZK je izjavil:

Veliko večji problem je izklapljanje posodobitev, kot eni radi oglašujete. S tem pa je internet connected naprava res ranljiva in lahko škodi celotnemu internetu, ne samo vam.

Mislim, da večina predlaga izklop naprave iz interneta. Kako je lahko taka naprava škodljiva omrežju, katerega del ni?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Truga ::

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Kupi velik monitor in par zvocnikov za 30e :shrug:

Markoff je izjavil:

AndraZK je izjavil:

Veliko večji problem je izklapljanje posodobitev, kot eni radi oglašujete. S tem pa je internet connected naprava res ranljiva in lahko škodi celotnemu internetu, ne samo vam.

Mislim, da večina predlaga izklop naprave iz interneta. Kako je lahko taka naprava škodljiva omrežju, katerega del ni?

wireless :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

blackbfm ::

          je izjavil:

A lahko v takem primeru uveljaviš stvarno napako?


ne vidim razloga zakaj ne bi mogel/smel

Glugy ::

Zakaj pa Samsung ne posodob nazaj na prejšnjo verzijo?
Res mi ni jasn zakaj grejo popravljat nekaj kar ni pokvarjen. Kaj pa so kej napisal zakaj so posodobil? Kaj naj bi bilo novga v novi verziji posodobitev ki je izvenela ?

Glede na to da televizorji še niso tok stari se da verjetn stvarno napako uveljavljat? Ne predstavljam pa si kaj bi bilo s kupci ki bi z posodobitvijo izgubil možnost gledanja Tv-ja katerih TV bi bil star recimo 3 leta al pa več. To je nevarnost ki jo omogoča ta "na daljavo" povezanost.

marS ::

Tudi jaz imam eno tako težavo, ma bom še počakal da vidim kako mi jo bodo/če bodo rešili. Trenutno se pogovarjam s providerjem IP TV, slo zastopnikom za TV-je in Zvezo potrošnikov. Bom poročal tukaj, verjetno kmalu, ker sem me mineva potrpljenje, že dva meseca se nič ne zgodi...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

Cervantes ::

Enako velik monitor je parkrat dražji od televizorja AFAIK.
Poleg tega lahko vsak televizor dela kot monitor.
Priklopiš samo HDMI, to je to.

MrStein ::

Truga je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Kupi velik monitor in par zvocnikov za 30e :shrug:

Potem na nekatere kvalitete slike lahko pozabiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Bolj je vprasanje kje dobit 55-60" monitor za 500€ :D
Imam pa enak problem. Bi zamenjal moj 42" dumb TV za kaj vecjega, pa se samo Smart sranje dobi, lan pa rabim ker streamam multimedio po celi bajti.

Dr_M ::

Cervantes je izjavil:

Enako velik monitor je parkrat dražji od televizorja AFAIK.
Poleg tega lahko vsak televizor dela kot monitor.
Priklopiš samo HDMI, to je to.



Imam kar soliden TV, 55" FHD, pa si ne predstavljam, da bi ga uporabljal namesto monitorja. Po pol leta bi bil slep.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadeX ::

Tisti, ki bentite nad smart Tv-ji. Kje pa piše da morate met TV priključen na net?

joze67 ::

V navodilih.

klinker ::

S primerne razdalje komot. Jst sem mel moj 42" en cajt za monitor in z 1,5m je blo super.

Dr_M je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Enako velik monitor je parkrat dražji od televizorja AFAIK.
Poleg tega lahko vsak televizor dela kot monitor.
Priklopiš samo HDMI, to je to.



Imam kar soliden TV, 55" FHD, pa si ne predstavljam, da bi ga uporabljal namesto monitorja. Po pol leta bi bil slep.





shadeX je izjavil:

Tisti, ki bentite nad smart Tv-ji. Kje pa piše da morate met TV priključen na net?


Ce hocem streamat multimedio po bajti rabim net, smart dreka pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

konspirator ::

Da je tv samo na domačem "lanu" se ne da nastaviti ?
--

Zgodovina sprememb…

tsatthoggua ::

Če imaš router lahko blokiraš določenim napravam dostop do interneta. Jest vedno to naredim, ker recimo moj NAS in TV (dokler sem ga še imel) nimajo kej delat na internetu.

shintaro ::

kakšni bedaki

OK.d ::

pia2001slo je izjavil:

nadgradnjo na LCD Samsungu imam že dve leti onemogočeno in nimam problemov s hrošči v novih update-ih,ki ponavadi prinesejo več težav kot pridobitev

To ti misliš, edino če imaš tv povsem odklopljen od interneta.
LPOK.d

klinker ::

tsatthoggua je izjavil:

Če imaš router lahko blokiraš določenim napravam dostop do interneta. Jest vedno to naredim, ker recimo moj NAS in TV (dokler sem ga še imel) nimajo kej delat na internetu.


Tudi res, nisem niti pomislu na to ;((

gorazdkop ::

Na nekaterih "starejših" samsungih so julija pobrisali Youtube aplikacijo. Češ da je več ne morejo podpirat. Ravno tako na moji plazmi. In to je bila edina aplikacija, ki sem jo uporabljal v paketu "SMART". Kupljen januarja 2013!
Samsunga ne kupim nikoli več.

Fsegula62 ::

Hah nam se je 2x napačno updejtu, 1x so popravl pod garancijo, drugič pa ne ker je potekla, stvar je bila taka da je nonstop rebootal.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Lonsarg ::

To je problem OSov, ki so tako zaprti da ni user inštalacija/reinstalacija mogoča.

TV je zame ekran, gor pač priklopim W10 računalnik, ker Microsoft je vseeno malce večji znalec glede posodobitev(+ človek lahko reinštalira v skrajni sili...) kot pa te hardware firme, ki software bolj za hobi delajo ala Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

radmannsdorf ::

goranzaric je izjavil:

Isto je bilo z Skyp aplikacijo. Kamero si tako drago placal potem se pa samsung odloci da ukine skype in avtomatsko je skype zginil in sedaj mi kamera stoji za brezveze. Nikol vec Samsunga.

Pazi se tudi Sony-ja. Njihov "smart tv", letnik 2011 je uporaben samo še za DLNA, ostale funkcije so totalno bedne in oskubljene. Youtube, Netflix ne dela... ampak to na našem trgu, na nemškem, belgijskem, britanskem trgu dela(sem probal z getflix dns-ji). Idioti totalni. Ostali so pa widgeti ko to koledar, ura, svetovna ura. Halo... nagrado za najbolj bedne widgete dobijo. Nikoli več tv kot smart tv, kupil bom svoj box, katerega bom sam rihtal, tv bo samo še zaslon, ki ne bo priklopljen na internet.
Btw, Sony podpora ne obstaja. Nikoli jih nisem dobil na telefon, na mail ne odgovarjajo. Že leta.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

marS je izjavil:

Tudi jaz imam eno tako težavo, ma bom še počakal da vidim kako mi jo bodo/če bodo rešili. Trenutno se pogovarjam s providerjem IP TV, slo zastopnikom za TV-je in Zvezo potrošnikov. Bom poročal tukaj, verjetno kmalu, ker sem me mineva potrpljenje, že dva meseca se nič ne zgodi...

Če bi ga prvi dan zanesel na servis, bi ti po 45 dneh že pripadal nov/vrnitev denarja. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

marS ::

Ni tako enostavno....sej je še v garanciji, težave so nastale z drugim apdejtom androida...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

OldSkul ::

Moja Samsung plazma že dolgo ni več povezana na internet. Še dobro.

AndraZK ::

Seveda se staticno napravo, ki sme biti neumna, da zascititi v lokalni mrezi (ali jo povsem odklopiti). A tega ne zna vsak (ali si ne vzame casa).
Ampak poglejmo bolj splosno. Imamo naprave, ki za svoje primarno delovanje rabijo povezavo (recimo vsi pametni boxi, ki jih vklopimo na neumen ali odklopljen tv, pa avtomobili bodo tudi za napredne funkcije morali biti online). In tega bo vedno vec. Treba bo pač robustneje implementirati update proces s failback procedurami.
The Matrix Has Me...

Truga ::

MrStein je izjavil:

Truga je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Zato pa sovražim kao smart TVje. Vse kar si želim je TV z dobro sliko in par priključki. Nobenih medis jajc in OSov ne potrebujem nameščenih. Žal so moje želje neuresničljive.

Kupi velik monitor in par zvocnikov za 30e :shrug:

Potem na nekatere kvalitete slike lahko pozabiš.

Kako to mislis? Monitorji majo naceloma boljse panele kot televizorji. Je pa cena jasno temu primerna pol.

m0LN4r ::

Uff moj Sammy se dela, FW v.1201
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomaz- ::

marS je izjavil:

Ni tako enostavno....sej je še v garanciji, težave so nastale z drugim apdejtom androida...


Zakaj to ni "enostavno" ?? V času garancije ti aparat ne moreš uporabljati zaradi napake proizvajalca.. Nima nobene veze, če je napaka pri posodobitvi, TV trenutno ne dela.. Daš na servis in naj ga v zakonskem roku 45 dni porihtajo..

MrStein ::

Truga je izjavil:


Kako to mislis? Monitorji majo naceloma boljse panele kot televizorji. Je pa cena jasno temu primerna pol.

Ja, monitor za 800 EUR (in več) mogoče.
"Tipični" pa ne.

Recimo povej mi kateri ima 100 ali 200 Hz motion? Eden od sto?
Na katerem vidiš zgornje premikajoče se besedilo kristalno jasno: https://www.testufo.com/#test=framerate... ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung s posodobitvijo onesposobil nove televizorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6618621 (13467) Truga
»

Socializem po ameriško: Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
2128360 (23403) jype
»

Nadgradnja onemogočila pametne ključavnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6014782 (10932) Nublet
»

Prispeli prvi televizorji s Firefox OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3617988 (7931) korenje3
»

Apple razvija električni avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8935623 (31171) Apyon

Več podobnih tem