» »

Težava Asus netbook

Težava Asus netbook

kverdy ::

Pozdrav,

imam težavo z Asusom 1215N in sicer se zdaj dogaja, da deluje, samo če je priklopljen na polnilec. Baterijo sicer normalno napolni, a se takoj, ko se odklopi iz napajanja ugasne. Sem poskusil tudi z drugo baterijo z Asusa 1015, ker so enake pa isti problem.

Poskusil sem tudi križno delovanje obeh baterij na manjšem netbooku kjer delujejo brez problema.

Netbooka bi res rad popravil, saj imam vgrajen SSD disk, solidno grafiko in je zelo uporabne za potovanja ipd.

Kdo ve kaj bi bilo oz. bi mi kdo v Celju oz. okolici (lahko pa tudi širše) znal popraviti?

Že vnaprej hvala in lep dan želim

Heavy ::

Za začetek lahko zapečeš linux na usb ključek, ter bootaš iz njega. Če se prenosnik ne ugasne ko odklopiš kabel je težava v windowsih.
#TeamFelix

kverdy ::

Hmm...bom probal, ampak mi je čudno, ker je je nedavno nazaj še delal bp. Bi morda probal tudi obnovitvijo sistema v čas pred kakšnimi posodobitvami?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kverdy ()

Heavy ::

To je tudi možnost, ampak prej poiskusi z linuxom. Jaz sem imel primer, ko v windowsih ni hotelo polnit prenosnika. Potem sem menda nekaj v registru čaral...


Lahko je tudi kriv "Utility" program, ki je nameščen na računalniku (svetlost, vklop bluetooth, wifi...). Poglej še v power nastavitve windows in poiskusi dati na "Max performance" profil.
#TeamFelix

kverdy ::

Sem poskusil, a ni boljše...

Tudi format in reinstall windovsev ni pomagal....v bistvu PC deluje, samo z vstavljeno baterijo in prikklopljenim polnilcem (ne dela ne samo na bateriji oz. samo na polnilcu - brez vstavljene baterije). :)

Sem ga tudi odprl, očistil, pogledal, če je vse ok priklopljeno...pa enako (vzel sem mu ven tudi SSD disk in dal notri HDD pa enako, probal z drugimi rami...)

Sicer se prodaja na Bolhi ena baje brezhibna plata za 1215N, ampak ne bi kar kupoval/menjaval plate brez, da bi vedel ali je definitvno to to...

Ima kdo več idej oz. je fizični strokovnjak za te zadeve?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
102586 (2347) Han
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271467 (92025) MrStein
»

V premislek pred nakupom novega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
417523 (5742) zmaugy
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164129 (3662) 69charger
»

Asus EeePC 1201N

Oddelek: Kaj kupiti
131982 (1268) Bezukhoff

Več podobnih tem