» »

RYZEN - OC

RYZEN - OC

Buggy ::

Predator X je izjavil:

Drgač pa lahko tudi probaš takole.

Sicer boš pre pregledal bolj primerne timinge za tvoj ram.
Ampak recimo, greš v bios in znižaš voltažo cpuja za 25mv, če ti krešne še prej dvigneš nazaj na tisto kar si imel ter +25mv.

Memory je lahko tud velik problem pri stabilnosti, ker ti lahko krešne v dveh urah ali pa tudi po 6 urah ali pa v 15 minutah. Jst neke 100% stabilnosti ne bi iskal z programom, ker boš zapravil preveč časa.

Takoj, da ti priporočam, da naviješ proc (dvigneš timinge) in si 100% za stabilnost. Potem se potem poigravaš z timingi in iščeš stabilnost 100% še z ramom za svojo uporabo.

Men je šlo 8H mem testa mimo potem mi je pa krešnil po 30 min BF1.


CPU naceloma zdej nebi smel igrati vloge pri testu RAM-a, saj ga laufan na 4Ghz, kar je totalen safe scenarij, s celo malo povisano voltazo...sprobano ko sem iskal MAX CPU-ja. Ker pa vem, da je memory controler z visjo frekvenco CPU podvrzen tudi manj stabilnim RAM settingom targetiram zgolj 4Ghz z zategnjenimi subtimingi ki na Ryznu prinesejo vec kot pa sama frekvenca.

Bom pa sprobal se nativ memtest cez noc...trenutno je OCCT na 2h10m pa se dela ...wooohoo...grem po pircek :)

Tnx za ideje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Predator X ::

Drgač pa lahko probaš tudi tole :
14
14
14
14
28
42
5
8
20
0
0
4
12
10
0
2
2
256
190
117
14
8
6
3
1
6
6
1
5
5
1
1,4V

Buggy ::

se 32minut do bigbanga, pol pa probam tudi tvoje settinge na F3 BIOS-u, kjer sem tenutno. Predvidevam, da je to zaporedje direkt iz X470 Gigabyte ultra gaming/ Gaming 5, ker imata obe isti BIOS..? SOC voltaza?

Prehitro...po 2h.30m padlo ...grrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Predator X ::

Zaporedjo po ryzen dram checkerju
ryzen da sta tu še TRFC2 190 in TRFC4 117

Buggy ::

ja sej te zgornji settingi so bolj kot ne to kar da ryzen calc, ze sprobano na 1,37V RAM voltza v biosu, Hwmonitor prikaze +0.2V...zdej ponoven test z istimi timingi z -0.030v SOC. Se dobro da nisem primarne masine razstelal (GPU, disk) in tece tale vzporedno...bom tacas se kej odspilov :D

StoreMi, zanekrat lahko pohvalim. En star 1TB disk in 240GB MLC (se star) Sandisk perfektno deluje v tieered drivu.

Buggy ::

BTW: teli YT reviewrji delajo kej stabilnostne teste long run, ali je vazno samo da boota in cez benche pride stable?
Sem se oldskul pa zelim, da je rocksolid predem recem stable...nisem pa cist zihr za to kar se da vidt danes v instant svetu in lahko pride do napacnih zakluckov :)

Predator X ::

Buggy je izjavil:

BTW: teli YT reviewrji delajo kej stabilnostne teste long run, ali je vazno samo da boota in cez benche pride stable?
Sem se oldskul pa zelim, da je rocksolid predem recem stable...nisem pa cist zihr za to kar se da vidt danes v instant svetu in lahko pride do napacnih zakluckov :)


mindblank

Buggy ::

3 ure PASSED on OCCT se blizajo z zmanjsanim vSOC, kar je vec kot prej z istimi subtimigi, tako da bo nekaj na tem ali pac RND kot pravis. Kakorkoli pircka je blo dost, naj melje cez noc sam :)

Buggy ::

zmanjsan SOC ocitno pomagal uspesno preziveti 9ur OCCT z zategnjenin subtimingi.

Predator X ::

Buggy je izjavil:

zmanjsan SOC ocitno pomagal uspesno preziveti 9ur OCCT z zategnjenin subtimingi.


Zanimivo.

AapocalypseE ::

Jeba, ko kupiš Ryzen procesor in veš, da dosti pridobi s hitrejšim ramom in potem rabiš še en mesec, da nastaviš ram.

Raje v štartu dam več za ram in se ne rabiš sekirat glede tega.

Ali pa enostavno Intela kupiš.

Predator X ::

Si gledal YT?

youPlonker ::

 Small FFT test stabilnosti

Small FFT test stabilnosti



Sistem:

Ryzen 2600 + Thermalright True Spirit 140 Power + Arctic MX-4 termalna pasta
MSI B450 Tomahawk (BIOS verzije 1.0:D)
G.Skill RipJaws V F4-3200C16D-16GVKB (mislim, da so Hynix čipi in NE Samsung B-die)

BIOS nastavitve:

LLC na Mode 2
CPU voltage na 1.3V
CPU multiplier na 40x
rami na A-XMP profil za 3200MHz

Konfiguracija je uspešno prestala 5 ur Prime85 Small FFT. Procesor za 4000MHz@1.3V doseže 75-80°, kar mi je malce previsoko. Iz vtičnice sistem med testom vleče okoli 188W. Temperature so za ohišje z bolj slabim airflowom (en intake, en outtake fan), ventilator na hladilniku se suče z okoli 1400rpm, Mogoče je lahko krivec slab stik (True Spirit ima sicer zame ok namestitev, s konkretnim backplatom) ali pa precej stara termalna pasta.

Rami na tej MSI plošči iz prve delajo ko šus. Nasploh plošča deluje kot ful stabilna zadeva za OC. Žal BIOS ne omogoča navijanja z offset voltage, tako da sem sedaj v zagati: namreč tudi ko sem idle, procesor čepi na 4GHz in 1.3V. Ker se ne spoznam na te zadeve oz. sem s svojim znanjem še tam nekje v časih Phenom 2 in Athlonov 64, ali mi MSI Tomahawk B450 omogoča nekakšno varianto Cool n quiet (torej da v špilih laufam all core 4Ghz overclock, v idle situacijah pa se voltaža in multiplier zmanjšata)?

@Predator X: Na print screenu imam zavedene voltaže na plati. Ali je po tvojem mnenju kakšna stvar previsoko, ker sem namreč skoraj vse v BIOSu pustil na "Auto"?

Predator X ::

NB je visoko, üe zmeraj v mejah normale. Za 1600MHz rabiš samo 1-1,05V.
Ubistvu je 25-30W za uncore kr velik.

CPU NB/SOC na 1,05V*

Zgodovina sprememb…

youPlonker ::

 Small FFT 4050Mhz@1.3V

Small FFT 4050Mhz@1.3V


Sem upošteval in spustil CPU NB/SOC na 1,05V. Dvignil množilnik še za polovičko na 40,5 in CPU voltage pustil na 1,30V.
Zaenkrat (že kake 2 tedna) je zadeva stabilna, tako da sem zadovoljen. Edino kar mi je malo glupo je to, da ima sedaj moj PC samo dva power "moda":
1) sleep (kar predstavlja nekako 2/3 dneva)
2) fixed all core 4050Mhz na 1.30 - 1.32V (od tega podobno 2/3 časa počnem nezahtevne stvari, samo preostalo tretjino časa dejansko potrebujem to strašno CPU moč (za gaming))

Če mi lahko kdo svetuje, kako bi to optimiziral s to MSI plato, se priporočam.

Buggy ::

@youPlonker : v BIOS-u od moje GB plate imam opcijo, da mi navkljub fiksiranju Vcora v idlu spravi voltazo na 0,9V, vendar mi je malce nelagodno in tudi poraba OC sistema merjena na vtikacu je manjsa kot prej na I7 2600@4Ghz z isto grafiko in sicer cca 85W.

Je pa zadnji 416.98 driver od NVidija genijalcev spet pokvaril celotno sliko, saj se core na 1080ti ne spusti v idlu vec na 600Mhz, ampak je fiksiran na 1600Mhz, kar je se dodatnih 60W vec kot je bilo prej. Nocem biti krivicen, ker sem istocasno namestil na sveze tudi Win 10 1809 a vse kaze na driver...se mi ga pa danes ne da reistalirat :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Mi ni dalo miru in sem za zacetek ponovno instaliral iste driverje. Ocitno je pomagalo. Sedaj lepo v idlu pade voltaza na 0.600V ter clock na 140Mhz pri odprtem browserju pa 600Mhz. Na high performance profilu, vse ECO funkcije v BIOS-u izklopljene cel sistem spet v mejah normale. Oprosti Nvidia, tudi pri tebi ni vedno vse tako idealno, ne bom pa generalno pljuval, ce se stvari da uredit....kot vsaka stvar, ce je volja :D




@youPlonker : poskusi v BIOS-u z Global C-states in Cool'n'Quiet ce ti bo kej downvoltalo. Malo se poigraj tudi s power shemami v winsih, ce te to moti. Ko namesti AMD chipset driverje dobis "Ryzen balanced" shemo.

Realist ::

Zivjo,

katero plato priporočate za ryzen 5 2600 in rame 16GB G.Skill RipJaws V DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit ? Navi bi tist kolkr gre z lahkoto, ne bi se spuščal v extreme.

DamijanD ::

Jaz mam MSI X470 GAMING PLUS (MS-7B79) + AMD Ryzen 5 2600 + 2x8GB Gskil F4-3200C14-8GFX in stvar deluje brez težav - nimam pa nič OCjan

Me pa zanima kakšen predlog za cooler za AM4, ker ta stock je preglasen in dejansko ni dovolj zmogljiv (pri handbrake-u mi dejansko začne throtlat...)

D3m ::

hyper evo 212.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

Hvala. Kolikor sem gledal, bi rabil zraven tega hladilnika še AM4 kit, ki ga pa na hitro nisem našel v nobeni naši trgovini. Kakšen predlog, kje bi to imeli (pri nas)?

D3m ::

Kliči in vprašaj. Načeloma je to vse zraven.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

Niti ne - na mimovrste nimajo tega adapterja. Je pa eden v funtechu. Imam pa še eno vprašanje - koliko imajo ohišja "rezerve". Za mojega piše, da je maksimalna višina hladilnika 16cm, ta hladilnik pa je visok 15,8cm - torej 2 mm rezerve. A bo to zihr pasalo ali je možno, da tudi ne bi (so vsi CPUji enako debeli) ?

D3m ::

CPUji so enako debeli. Pač na milimetre bo šlo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

OK. Hvala ti za vse informacije

youPlonker ::

Cenejša in nižja alternativa: http://www.lc-power.com/en/product/powe...

LunKi ::

http://www.thermalright.de/en/cooler/73... - To je cooler za ryzen.

Drugače moram pohvaliti še nanoxia ohišja. Sploh ne vem, da imam prižgan komp, tišji je od mojega HTPC-ja. Notri še gtx 1070-ka, 3-fan model. Neslišno in sploh ne zašvica, niti overclocked. Sam še nabašem 2 coolerja za vrmje in zadeva bo perfect setup.

D3m ::

Je ja.

Samo je nekam opasan cooler.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TOP ::

LunKi je izjavil:

http://www.thermalright.de/en/cooler/73... - To je cooler za ryzen.

Drugače moram pohvaliti še nanoxia ohišja. Sploh ne vem, da imam prižgan komp, tišji je od mojega HTPC-ja. Notri še gtx 1070-ka, 3-fan model. Neslišno in sploh ne zašvica, niti overclocked. Sam še nabašem 2 coolerja za vrmje in zadeva bo perfect setup.

En kubik ventilatorjov noter in ohišje je neslišno, edino če so izklopljeni je neslišno.

LunKi ::

Samo tako lahko dela.

Airflow:
Drugače pa airflow vprašanje, ker vidim da se s tem noben ne ukvarja. Torej pri MSI B450 tomahawk so VRMji zgoraj (nujno hladiti ko OC-jaš). Osebno razmišljam, da bi airflow naredil iz leve proti desni (gledano iz strani ohišja). To pomeni, da bo od zadaj zaugalo zrak in potem ven spredaj (kar je obratno od klasike, kjer je zadaj po navadi razpihavalo, ravno v kakšno oviro, da se nabira toplota). Nekaj prednosti (nepreverjenih). Od zadaj bo vpihavalo mrzel zrak v CPU rebra, CPU fan naprej proti odprtini za cdrom ipd. (je prazna in bom dal še en outtake fan). Torej zgornji štuk poštiman za airflow.
Spodaj še ne vem kako bi sicer usmeril odvajanje od grafične (ki je klasika usmirjena da piha dol), verjetno z stranskim fanom.

Dodal bom edino še en fan za hlajenje VRM-ja, ki bo pihal od zgoraj navzdol. Grafična je sicer zaščitena tudi zgoraj z cooling plato (PCB je zaščiten, ni odprt) s tem, da ta flow je pravokoten na unega v zgornjem štuku.
Sem kar narisal z slikarjem na Windows XP :D Je kdo testiral?

 airflow ohisja

airflow ohisja

DamijanD ::

Rabim nekaj do 16cm - tale thermalright je 16,2 - trenutno še najbolj razmišljam o cryorig h7

LunKi ::

Super cooler.

vaščan ::

Saj je vseeno v katero smer zrak vleče samo da je prepih.
Sem pa zadnje dni sestavljal za kolega ryzen 2600x. Marija boh pomagaj original voltaže v višavah procesor dobesedno neve, kaj bi s frekvencami, ko je obremenjen jih niža ko ni jih viša voltaža ko ni obremenjen je visoka ko ga obremeniš pade. (Bios avtomatika visoke voltaže visoke temperature in frekvence opletajo vsepovsod.)
Nevem a je tko teško nastavit v fabrki procesorju ene par stanj in voltaž za ta stanja spreminja se potem turbo voltaža in fertik deu. Imam 8let starega intla ima to poštimano v nulo.
Ok sem videl, da bo treba ročno zadevo zrihtat še dobro, da je človek kupil ornk hladilnik za cpu sem ga komaj zbasal v ohišnje.
Prvo kot prvo Fan profile ročno nastavit če ne, je že v idle vse tulilo, ker ta procesor windows malo požgečka takoj skoči na 50stopinj.

Zdej pa hec spravim zadevo na 4.15ghz hwmonitor kaže1.3v cpuz kaže 1.34v nastavljeno je v biosu na 1.325 manual voltage VRM na extreme ok dela stabiln temperature ok sicer pa skoraj vsak program drugače kaže voltažo. Probam cinebench score nekam švoh. Frekvence ne nihajo muučilne teste dam skozi ampak ni brzine slabše kot stock.
Potem po nekaj urah ubadanja in puljenja las probam s offset voltažo spustim na 4.1ghz iste voltaže kot zgoraj napisano evo ti ga brzina cinebench score konkretno boljši zadeva dela kot mora.Končno.
Z ramom sem imel tudi malenkostne težave čeprav sem ročno v biosu nastavil timinge tudi sama plata je pravilno zaznala timinge in jih nastavila a je vseeno nevem zakaj dvigovalo prvi timing iz 15 na 16. čeprav je ram deklariran 15.15.15.35 to mi res ni jasno. Ampak ok zaradi tega se ne sekiram.
Če sem iskren nebi jaz teh procesorjev priporočal za gamerje razen za tiste ki imajo žilco se igrat s nastavitvami in radi dajo več denarja za hladilnike in matične plošče.

D3m ::

Mater si si pa dal dela za kolega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brane3 ::

youPlonker je izjavil:

 Small FFT 4050Mhz@1.3V

Small FFT 4050Mhz@1.3V


Sem upošteval in spustil CPU NB/SOC na 1,05V. Dvignil množilnik še za polovičko na 40,5 in CPU voltage pustil na 1,30V.
Zaenkrat (že kake 2 tedna) je zadeva stabilna, tako da sem zadovoljen. Edino kar mi je malo glupo je to, da ima sedaj moj PC samo dva power "moda":
1) sleep (kar predstavlja nekako 2/3 dneva)
2) fixed all core 4050Mhz na 1.30 - 1.32V (od tega podobno 2/3 časa počnem nezahtevne stvari, samo preostalo tretjino časa dejansko potrebujem to strašno CPU moč (za gaming))

Če mi lahko kdo svetuje, kako bi to optimiziral s to MSI plato, se priporočam.


Se splača ? Jaz mam Ryzne 2700x in sem po vsem tem času dojel, da se stvar najbolje OC-a sama, samo dober hladilnik rabi.
Za tistih 100MHz razlike IM HO ni vredno vreči stran vse te zanesljivosti in energije.

Navil sem samo RAM, pa še to sem vrnil nazaj na XP2 mejo ( 3200MHz).

Sem dojel, da vse nad tem ni vredno zgubljenega časa.

D3m ::

Uuuuu brane je kupil 2700x. In kako se obnese? Kar preskok iz Kaverija če se ne motim?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

vaščan je izjavil:

Saj je vseeno v katero smer zrak vleče samo da je prepih.
Sem pa zadnje dni sestavljal za kolega ryzen 2600x. Marija boh pomagaj original voltaže v višavah procesor dobesedno neve, kaj bi s frekvencami, ko je obremenjen jih niža ko ni jih viša voltaža ko ni obremenjen je visoka ko ga obremeniš pade. (Bios avtomatika visoke voltaže visoke temperature in frekvence opletajo vsepovsod.)
Nevem a je tko teško nastavit v fabrki procesorju ene par stanj in voltaž za ta stanja spreminja se potem turbo voltaža in fertik deu. Imam 8let starega intla ima to poštimano v nulo.
Ok sem videl, da bo treba ročno zadevo zrihtat še dobro, da je človek kupil ornk hladilnik za cpu sem ga komaj zbasal v ohišnje.
Prvo kot prvo Fan profile ročno nastavit če ne, je že v idle vse tulilo, ker ta procesor windows malo požgečka takoj skoči na 50stopinj.

Zdej pa hec spravim zadevo na 4.15ghz hwmonitor kaže1.3v cpuz kaže 1.34v nastavljeno je v biosu na 1.325 manual voltage VRM na extreme ok dela stabiln temperature ok sicer pa skoraj vsak program drugače kaže voltažo. Probam cinebench score nekam švoh. Frekvence ne nihajo muučilne teste dam skozi ampak ni brzine slabše kot stock.
Potem po nekaj urah ubadanja in puljenja las probam s offset voltažo spustim na 4.1ghz iste voltaže kot zgoraj napisano evo ti ga brzina cinebench score konkretno boljši zadeva dela kot mora.Končno.
Z ramom sem imel tudi malenkostne težave čeprav sem ročno v biosu nastavil timinge tudi sama plata je pravilno zaznala timinge in jih nastavila a je vseeno nevem zakaj dvigovalo prvi timing iz 15 na 16. čeprav je ram deklariran 15.15.15.35 to mi res ni jasno. Ampak ok zaradi tega se ne sekiram.
Če sem iskren nebi jaz teh procesorjev priporočal za gamerje razen za tiste ki imajo žilco se igrat s nastavitvami in radi dajo več denarja za hladilnike in matične plošče.

Ah - še en, ki je odkril vse, kar imajo Ryzni za ponudit! :));((

ziga1990 ::

^^lepo, škoda da Intel nima nič za ponudit:));((
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

ziga1990 je izjavil:

^^lepo, škoda da Intel nima nič za ponudit:));((

Ima staro robo samo navito.

Buggy ::

Če sem iskren nebi jaz teh procesorjev priporočal za gamerje razen za tiste ki imajo žilco se igrat s nastavitvami in radi dajo več denarja za hladilnike in matične plošče.


vsekakor je platforma za tiste ki se zelijo poigrat in iztisni z nekaj tweaka dosti vec. Ostali kupijo Intel, takih ki nimajo interesa je pa vecina.
Tukaj deluje 2600@4GHz all core in 3200Ghz cl 14 zategnjeni timingi na 1400p Gsyinc monitorju z optimizirano(undervolt in OC) 1080ti, lepo na vecini spilov pri 140 capanih frejmih na sekundo pa se twitcham vmes.

Predator X ::

Buggy je izjavil:

Če sem iskren nebi jaz teh procesorjev priporočal za gamerje razen za tiste ki imajo žilco se igrat s nastavitvami in radi dajo več denarja za hladilnike in matične plošče.


vsekakor je platforma za tiste ki se zelijo poigrat in iztisni z nekaj tweaka dosti vec. Ostali kupijo Intel, takih ki nimajo interesa je pa vecina.
Tukaj deluje 2600@4GHz all core in 3200Ghz cl 14 zategnjeni timingi na 1400p Gsyinc monitorju z optimizirano(undervolt in OC) 1080ti, lepo na vecini spilov pri 140 capanih frejmih na sekundo pa se twitcham vmes.


Ne ne to pa ni res. Ryzen zmore le 60fps cap.

LunKi ::

Brez kancek svica navil 2600ko (non x) stabilno na 4100 all cores in ram na 3332. Long term stable. Vse air cooling.

vaščan ::

Saj ne rečem zadeva dela frejmov v igrah je dovolj je pa malo čudna reč par malenkosti mu manjka do dovršenega izdelka. Mogoče poštimajo s ryznom 3.

Predator X ::

vaščan je izjavil:

Saj ne rečem zadeva dela frejmov v igrah je dovolj je pa malo čudna reč par malenkosti mu manjka do dovršenega izdelka. Mogoče poštimajo s ryznom 3.


Zasnovan je za low power ter server.

D3m ::

LPP lih ni bil mišljen za 5GHz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

LunKi ::

TOP je izjavil:

LunKi je izjavil:

http://www.thermalright.de/en/cooler/73... - To je cooler za ryzen.

Drugače moram pohvaliti še nanoxia ohišja. Sploh ne vem, da imam prižgan komp, tišji je od mojega HTPC-ja. Notri še gtx 1070-ka, 3-fan model. Neslišno in sploh ne zašvica, niti overclocked. Sam še nabašem 2 coolerja za vrmje in zadeva bo perfect setup.

En kubik ventilatorjov noter in ohišje je neslišno, edino če so izklopljeni je neslišno.


Nanoxia ventilatorje das notri. 14cm in pa low rpm in jih ne slisis. Mislim da imajo 14 dCB dodas se izolirano ohisje in si zmagal.

Glede vent flowa pa najbolje dela tisti, ki piha gor, ker odvaja nabrano toploto (piha en od cisto spodaj tudi). Sedaj sem dodal se enega, da sta dva ki pihata gor (en od vrmjev).

dolenc ::

Mal sem se poigral, ko sem jajca končno usposobu.

Ryzen 2600, Msi b450 mortar, Crucial balistix sport 3000 (cl16), dual rank, crucial D-die če komut to kj pove :). Proc ima vodni blok.

Proc 4ghz@1.3125v, rami 3066mhz@1.32v.

Če grem višje s procesorjem, kar konkretno naraste poraba, sicer so temperature še zmeraj solidne (pod 45c stopinj med igranjem) ampak se vidi, da spusti veliko toplote, ker se temperature grafične dvigne (v istem loopu), tako da 4 bo ostalo.

Z rami se bo potrebno pa še poigrat. Lavfajo 16-18-18-38-1t, tudi subtimingi so drugi, jih pa ne vem z glave. Vsoc je 1.015v.
Nekaj časa sem bil že na 3166mhz@1.37v, vso sintetko (prime, memtest) je dalo par urc brez problema skozi. Potem pa pol ure Apexa in sam bamf :D

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Mal sem se poigral, ko sem jajca končno usposobu.

Ryzen 2600, Msi b450 mortar, Crucial balistix sport 3000 (cl16), dual rank, crucial D-die če komut to kj pove :). Proc ima vodni blok.

Proc 4ghz@1.3125v, rami 3066mhz@1.32v.

Če grem višje s procesorjem, kar konkretno naraste poraba, sicer so temperature še zmeraj solidne (pod 45c stopinj med igranjem) ampak se vidi, da spusti veliko toplote, ker se temperature grafične dvigne (v istem loopu), tako da 4 bo ostalo.

Z rami se bo potrebno pa še poigrat. Lavfajo 16-18-18-38-1t, tudi subtimingi so drugi, jih pa ne vem z glave. Vsoc je 1.015v.
Nekaj časa sem bil že na 3166mhz@1.37v, vso sintetko (prime, memtest) je dalo par urc brez problema skozi. Potem pa pol ure Apexa in sam bamf :D



Jap, mem test je za en KUR*C. Ni važno... to sem že pakrat povedal pa so hojnikb ipd. pametovali kako je memtest the best za ram.
jst sm naredu okol 12ur memtesta pa mi je po 1 urci BF1 crashnu.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Zdele sprobal 3200@1.45v na ramu in ene pol urce je dober kazal, pol pa bamf. Zdele testiram 3133@1.4v pa da vidmo...

gddr85 ::

da se vam sploh da hecat ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
597304 (4798) Ma_en_tm
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616516 (12154) Predator X
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158094 (51465) Predator X

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832408 (29945) bluefish

Več podobnih tem