» »

coaxial SPDIF povezava

coaxial SPDIF povezava

šernk ::

Imam manjši problem katerega nekako ne spem rešit za nizke denarce.

Doma imam zvočnike od cambridge soundworks iz leta 2000, trenutno so torej stari 17 let in zaradi čistoče zvoka, ki so ga sposobni proizvajat jih nimam namena zamenjat dokler kaj pomembnega ne crkne.

problem pa je da imajo coaxial SPDIF priključek (1x) ali AUX (2x). Medtem ko ima računalnik optični SPDIF ali AUX. preko AUX je šum enostavno prevelik in ni to to. Komaj sem dobil en pretvornik iz optical v coaxial, ki kvaliteto reši ampak hudič vnaša vsake toliko pa neko piskanje v zvočnike, da sem ga po 14ih dneh odklopil in šel nazaj na AUX.

gledam zvočne kartice in najcenejša z coaxial izhodom se začne pri 250eur ve kdo za kaj cenejšega? ker zvočna za 250eur je bolje da kupim pol nove zvočnike za 500eur, pa prosim ne mi ponujat raznih logitech sistemov za 150eur, ker niso vredni 15eur. za solidno zvočno sem pripravljen dati tam do 50-100eur, samo da dvignem kvaliteto na spodoben nivo.

to imam pa je za v smeti: http://www.ebay.com/itm/Optical-SPDIF-T...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cojss ::

Veckrat sem zasledil na maticnih in zvocnih spdif headerje, tako da je za preverit, ce imas mogoce na maticni 3-pinski spdif header, ki ga lahko potem uporabis s takim adapterjem. Opcija je pa tudi zvocna s tem prikljuckom, ki se naj bi uporabljal za povezavo z graficno, xonar ds pa mislim da tudi xonar dg in d1, ki pa so pci. Najverjetneje se najde tudi kaj na pci-e.

šernk ::

za kako zvočno gledam že lep čas ampak saj pravim začnejo se pri 200eur, ostale imajo vse optični izhod. bom probal s tem konektorjem če bo kaj boljše, izhod na matični imam hvala :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Han ::

SaXsIm ::

Ne vem, če se ti splača delat te kolobocije, ker zelo verjetno je DAC v zvočnikih zastarel. Leta 2000 je bilo pač 16bit/44.100kHz max kar si dobil. Pomojem bi bila najboljša rešitev en kvaliteten DAC (oz zunanja zvočna) ter kvaliteten AUX kabel, pametno napeljan. Ti AUX vhod šumi tudi, ko nimaš nanj nič priklopljenega?

Sicer pa je lahko piskanje na SPDIF-u posledica jitterja, če se ti vzorčne frekvence ne ujemajo.
SaXsIm

šernk ::

AUX ne šumi če ni nič priklopljenega nanj. Najbolj šumi ko gre računalnik v pripravljenost, tega problema na stari matični z coaxialnim izhodom nisem imel. Problem pa nastane pri višji glasnosti ko se kvaliteta porazgubi.

sicer sem naročil tist konektor s kitajske če bo kaj, vseeno pa se priporočam za predlog kakšne kvalitetne zunanje zvočne če je možno.

zvočniki so pa tej: https://www.cnet.com/products/cambridge...

in jim ne fali nič, ker na stari matični (MSI K9N Platinum so delali fantastično, seveda po 8ih letih je odpovedala in sem dobil drug računalnik zastonj na AM3 platformi brez coaxialnega izhoda).

kot sem rekel šumenje in nečistočo se prek tistega pretvornika popolnoma odpravi a občasno vnaša nek pisk notri. Lahko recimo 2 uri piska, pa 48ur ne in potem spet 5 ur piska pa 12 ur ne, popolnoma random. včasih med delovanjem računalnika včasih v stanju pripravljenosti. Zvočnikov ne bom menjal, ker še vedno so boljši od vseh trenutno na trgu do 150eur (no se najde kaj konkurenčnega ampak velikih škatel nimam kam dati, rabim majhne satelite, pol pa gre cena tja v 300eur+). poleg tega v 17ih letih, je dve leti nazaj edino potenciometer odpovedal ampak se je zadevo popravilo za 2 eur. v prvi fazi se mi gre za rešitev šuma, ki ga digitalni izhod reši, AUX je pač AUX.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SaXsIm ::

Kdo ti pravi, da moraš menjati zvočnike? Težava je očitno v računalniku / matični plošči.
SaXsIm

šernk ::

adapter danes prišel iz kitajske, seveda za 5 in ne 25 eur, deluje odlično prvič po dooolgem času da me je zmotilo da nimam equalizerja nastavljenega :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priključiti računalnik na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
173807 (1159) francimedo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048384 (16878) Matej_K
»

Zvok iz Tv na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
61300 (1221) errhec
»

5.1 zvok iz PCja na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
212587 (2318) DarwiN
»

SPDIF

Oddelek: Zvok in slika
152690 (1851) CaqKa

Več podobnih tem