» »

kako priključiti računalnik na hišni kino

kako priključiti računalnik na hišni kino

mjanez ::

Pozdravljeni

Prosil bi nekoga ki bi mi lahko pomagal rešiti to težavo.
Imam matično ploščo Gigabyte GA-89XA-UD3 (rev. 2.0) in hišni kino
Philips LX3900SA

Matična plošča



Hišni kino




Sedaj me zanima kako bi jaz lahko preko koaksialnega digitalnega kabla lahko poveza to matično ploščo in hišni kina, kateri kabel bi točno potreboval da bi stvar delovala? Ali so potrebi še kakšni softwarski posegi kakšne nastavitve v Windowsih imam sicer Windows 7!

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem
  • zavaroval slike: bluefish ()

SkyEye90 ::

Potrebuješ en navaden (poceni) enojen koaksialen chinch kabel. Povežež ga na matično ploščo na coax out in na ojačevalec digital in.
V nastavitvah zvočne kartice še vključiš sp/dif izhod in zadeva špila :)

V kolikor bi želel še prostorski zvok in filmov, se moraš poigrat še z nastavitvami predvajalnika oziroma dekoderja za zvok.

BigSmoke ::

mjanez ::

Mogoče se pozabil omeniti da bi rad imel 5.1 zvok in sem ugotovil da preko aux kabla tega ne moreš rešiti lahko pa prek Digitalnega kabla vendar ko priklopim v hišni kino v digital in vhod ni zvoka :|

shinko ::

kot je že omenil SkyEye90 moraš v nastavitvah vklopiti digitalni izhod. Nadzorna plošča, Zvok, Digital audio (S/PDIF).

@BigSmoke
s tem kablom bo dobil samo stereo zvok, za pravi prostorski rabiš koaksialca.

mjanez ::

V nastavitvah imam vklopljen Realtek Digital Output vendar še vedno nimam zvoka na hišnem kinu. Mislil sem da bi bilo lahko kriva napačna izbira kabla ali pa nepravilen priklop. Jaz imam sicer priklopljeno v priključek pod optičnim priključkom je to pravilno?

Prikaz izhodne naprave

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mjanez ::

Evo vračam se z novimi informacijami, kabel deluje saj sem priklopil drugi dvd predvajalnik, ki je imel digital out v moj hišni kino! Sedaj mislim da je problem z windows 7 in nastavitvam ali drajverji.

Pomoč še vedno dobrodošla!

SkyEye90 ::

V windowsih 7 klikni Lastnosti, tam nekje imaš zavihek kjer so testi, kjer lahko poskusiš Dolbydigital, DTS...vzorce.



Če to tedal, potem moraš nastaviti le še, da bo to privzeti izhod, oziroma povedati posameznim programom naj zvok pošiljajo na digitalni izhod.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mjanez ::

Zadeva sedaj deluje... bilo je potrebno ponovno namestiti gonilnike, namestil sem isto verzijo kot prej zdaj zadeva odlično deluje...

Hvala vsem za pomoč

LP

kozorog ::

Ja jaz mam enak dvd-hišni kino in imam isto preko coax preklopljen ta hišni kino na računalnik.Ker računalnik ni imeu izhoda coax mi je kolega zrihtau in potegnu(iz matične al zvočne kartice)kabl in naredu izhod na računalniku in preko navadnega činč kabla zvezau na kino in špila vse boljše kot sam dvd ko dam cd v enoto,Boljši zvok je preko računalnika zvezano.Tud DTS dela super odlično,ker so zvočniki i kartica "avdio filija" če se nemotim.>:D

Dobr dvd je tale philips LX3900SA ampak nažalost mije izdihnu pred enim mesecem in brskam kje bi dobiu kaj podobnega za kupit.Je pa dau ogromno cd divx filmou čez.Jedino kaj je blo švoh pri tem kompletu,ker ni imeu nazačetku šumnikouv podnapisih in zelo slabe podnapise je meu dokler ga nisem dogradiu in je bla stvar rešena v 2 minutah.Kupiu bi ga tud rablenega istega če bi meu možnost:;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozorog ()

kozorog ::

Živjo.

Kako rešit problem,ki nastane v zvočnikih ,ko preklopim DVD-kino philips na PC prek spdif-coax kot je zgoraj opisano.

No in takoj,ko na začetku to vezavo zvezeš z enim navadnim kablom činč(pc v dvd digital IN-coax)in ,ko pritisnem-obkljukam v AC3 filtru spdif se za sekundo sliši v zvočnikih kot kratek stik,zadeva pa deluje normalno naprej v DD 5.1 zvoku ali DTS.Tud napiše na DVD predvajalniku,če je 5.1 pravi zvok(napiše DD multich) ,ali DTS,če ni pa napiše samo dolby.Če pa video-film ugasnem preden se sam ugasne, pa se spet sliši v zvočnikih kot,da pride za sekundo do kratkega stika ponovno,ctk-ck nardi.
Če odkljukam spdif in nastavim na kakršenkoli zvok pa na isti vezavi z enim činč kablom se pa nič ne sliši tega stikca "ck".Sam potem ni DD 5.1-,samo pro logic.

Ve kdo v čem je problem?
Činč izhod(digital out na PC) je pa narjen kot sem povedau že,je doma narjen izhod oz. potegnjen iz zvočne kartice in dodan na zadnjo stran od PC-ja,ker prej moj PC ni imeu izhoda digital.
Mam občutek,da to kar trpi sam DVD,ker se tudi greje precej več kot pa ,če dam v dvd cd film z DD 5.1- zvokom.

Ve kdo v čem je problem,da pride do "stck"-"kratkega stika"" v zvočnikih?
Res me zanima kaj je narobe,da pride do "ck" zvoka.
lp.

francimedo ::

Lep pozdrav.
Pred nekaj dnevi sem kupil nov TV SAMSUNG UE50RU7092U. Namen sem imel, da ga priključim na starejši hišni kino Philips HTS6510/12 pa mi to nikakor ne uspe. Hvala.




hojnikb ::

toslink uporabi
#brezpodpisa

floyd1 ::

Po fotkah zgleda, da ima TV samo digital optical out, hišni kino pa samo coax in.

francimedo ::

Še povezava prikjučkov na TV ju, če bo ratala.



Sem razmišljal da bi preko optičnega kabla in kakšnega optičnega pretvornika signal speljal v hišni kino.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Ja, po mojem boš potreboval toslink - coaxial pretvornik. Potem pelješ zvok prek tega - iz optical out v digital in.

francimedo ::

Za danes hvala bom sprobal, lep pozdrav.

francimedo ::

Hvala za nasvete, sem že kupil in zmontiral, odlično deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365334 (4456) St235
»

Zvok iz TV na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
253966 (2515) billy
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346566 (5803) lowac
»

Zvok DTS iz WD na kino?!

Oddelek: Zvok in slika
111523 (1252) revvs
»

Obstaja za zvok HDMI v SPDIF?

Oddelek: Zvok in slika
71799 (1643) Dami

Več podobnih tem