» »

SPDIF

SPDIF

NeverHOOD ::

Mam palto P8C800-E Deluxe in na tej plati je tud S/PDIF konektor in jz sm povezu radio pa računalnik prek S/PDIF ampak ne dela.

Kwa ne zdej nardim dejte mi povedat k rabm nujno pliss HVALA

xabre ::

spdif je digitalen izhod

NeverHOOD ::

ja pa a dela k nek sem prebral da morš še neki kupt
kakšen radio morš to met da ti to dela

Modri dirkač ::

ADI AD1985 SoundMAX 6-channel CODEC
S/PDIF out interface


To je z uradne strani.

Se pravi maš samo SPDIF izhod na plati.

Kakšen radio si pa hotu prklopit?
Everybody lies!

NeverHOOD ::

ja sej jz rabm izhod ne vhod

Mam HI-FI k ma 5.1 Dolby Digital ozvočenje ( 6 zvočnikov) jz sm prklopu na AUX na HI-FI-ju pa ne dela nč zakwa ne!!!

xabre ::

AUX je analogen vhod. Rabiš še en D/A konverter, tko da mora stolp met digitalen vhod oz spdif vhod.
Na AUX lahko priklopiš samo un izhod iz kompjuterja, ki ga maš tut za računalniške zvočnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

Schranzman ::

Hi,
Jst mam isto na plati spdif. Na dvd komponenti imam pa isto spdif.
Oboje sem zvezal skupi, vendar nobenega zvoka nisem slišal.
Zanima me kako in kaj narediti da bo delalo.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

bastadu ::

Na DVD komponenti je ponavati SPDIF-OUT, se pravi da na to komponento priklopiš zvočnike... Če maš na plati integrirano zvočno, obstaja velika verjetnost da imaš (samo) SPDIF-OUT in tako ne moreš povezati ti dve napravi, ker mora biti ena OUT in ena IN:\

piki64 ::

Fantje osvojiti je potrebno kmečko logiko:
Komponenta 1 Komponenta 2
S/PDIF OUT ---> S/PDIF IN
S/PDIF IN ---- S/PDIF OUT
Evo to je vse kar morate vedeti glede priklopov.

Potem obstajata dve digitalni povezavi (oz. način povezovanja, signal je vedno digitalen)
Coaxial in Optical (koaksialna in optična)
Za koaksial uporabljate kabel na činče, za optical pa je potreben optični kabel. Kvaliteta je boljša preko optičnega kabla.

Potem če predvajate z računalnika, je večkrat potrebno S/PDIF izhod aktivirat, da se začno podatki sploh pretakati. Za to morate pogledati nastavitve za svojo matično ploščo.

Tudi pri DVD predvajalnikih (DivX predvajalniki) je potrebno aktivirati pošiljanje podatkov.

Če zaključimo vse to, je potrebno malo prebrati navodila, saj zato obstajajo, ne pa kot nepotreben papir za pokurit.

Lp, Piki64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

s56vpe ::

Jst sm pa nagačenga muflona na viličarja prklopu preko digilognega UHFG834TF8 vmesnika pa mi ne delaule.
Kok to?

CaqKa ::

s56vpe: piši normalno
besede delaule ne poznamo tukaj.

tursiops ::

NA računalniku imam S/PDIF koaksialni izhod, na reciverju pa samo optične vhode. A se dobi kakšen vmesnik da bi lahko povezal računalnik z reciverjem.

Modri dirkač ::

V big bangu imajo baje konverter opt - > koax.
Everybody lies!

ZLOky ::

"S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) is a standard audio transfer file format. It allows the transfer of audio from one file to another without the conversion to and from an analog format, which could degrade the signal quality."

mare4444 ::

js bi pa rad spravil zvok iz monitorja s tv tunerjem na pc preko optičnega kabla.priklopil sem ga na s/pdif vhod pa mi zvok ne dela. je to izvedljivo ali je s/pdif samo za izhod zvoka?

CaqKa ::

preveri če dela kot input, ali le kot output.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SPDIF na navaden ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
202872 (2625) Okapi
»

s/pdif..

Oddelek: Strojna oprema
61933 (1726) korelem
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537589 (6344) gumby
»

spdif/digitalni Avdio iz PC na TV?

Oddelek: Zvok in slika
131379 (1224) Cuoresportivo
»

Delovanje SP_DIF Out-a v Win2000 na Live-u

Oddelek: Zvok in slika
121270 (1147) krneki

Več podobnih tem