» »

Štipendija

Štipendija

««
24 / 39
»»

cewapcic ::

O vlogah študentov višjih letnikov dodiplomskega študija ter podiplomskih študentov bo odločeno predvidoma v mesecu decembru 2011.

Link do vira

Veron ::

amacar je izjavil:

Tud js še nisem dobil odločbe. Mogoče gredo po abecednem redu [:\]

če bi šli po abecednem redu, bi že dobil med prvimi.
Kaj pa nakazano si že dobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Piggykiller ::

Zdravo!
Zadeva je takšna: obiskujem maturitetni tečaj, vzročno posledično imam status dijaka, odločbo sem dobila poslano domov, potrjeno, da imam štipendijo, katere pa ta mesec nisem dobila in tak je tudi s celim razredom.
Zanima pa me, zakaj je pa nisem dobila oz nismo dobili, ali obiskovalci maturitetnih tečajev nismo opravičeni do štipendije, zakaj pol potrjena odločba.
Naj mi prosim kdo obrazloži situacijo.

Lp

amacar ::

Ne, nakazano ni nič.

Cewapcic, hvala za link, torej lahko pričakujemo odločbe šele decembra...

DOOM_er ::

šele? Potem kaj prva štipendija pride januarja? Oziroma kar prve tri, očitno se bo treba zapufat do takrat, na računu imam še 90 € do januarja. Dobr da mal podelam še vmes :))
Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

Je še kaka možnost za zamudnike za štipendijo.

St235 ::

Zoisovo ne, republiško lahko oddaš kadarkoli.

;-) ::

Zdaj bi prvič dal vlogo sploh...ima status pogojnega vpisa veze ?

St235 ::

ne, status imaš al pa nimaš.

;-) ::

Status imam, samo pogojno sem vpisan v 2.letnik-raje nisem izpolnil vseh obveznosti in imam dobro povprečje, kot da bi mi tisti predmet "na knap" pokvaril povprečje, izpit pa imam komaj sredi decembra, potem bom spet redno vpisan. Status študenta pa imam.

To me zanima če vpliva kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

St235 ::

in sem ti napisal da ne.

;-) ::

ti si napisal da status maš al pa nimaš nevem pa kakega si mislo. ja kaj pa če zdaj naredim izpit in sem potem od tistega dneva naprej normalno vpisan ne pogojno

PrimozR ::

Za kateri letnik dobivaš potrdila o vpisu, za novega ali za starega?

amacar ::

Zdaj dobiš potrdilo za letošnje leto, torej 2011/12.

;-) ::

PrimozR je izjavil:

Za kateri letnik dobivaš potrdila o vpisu, za novega ali za starega?

za ta letnik-novi.

PrimozR ::

amacar je izjavil:

Zdaj dobiš potrdilo za letošnje leto, torej 2011/12.

NO! Really?!?! O_O

;-) je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Za kateri letnik dobivaš potrdila o vpisu, za novega ali za starega?

za ta letnik-novi.

Kje je torej problem? TO da si vpisan pogojno imajo itak samo v evidenci na faksu. Pa še to verjetno samo kot zastraševalni ukrep, da si ne boste drznili ne narediti kakih izpitov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

;-) ::

Kje je torej problem? TO da si vpisan pogojno imajo itak samo v evidenci na faksu. Pa še to verjetno samo kot zastraševalni ukrep, da si ne boste drznili ne narediti kakih izpitov.

Kako misliš to.

Torej grem po te "pole" izpolnim, pošljem pa more špilat zadeva. V kolkem času dobim odgovor

;-) ::

Eno vprašanje:



Tukaj sem spada moj polbrat po očetovi strani, ki sicer nimava skupnega naslova ali ne ?

PrimozR ::

Vprašaj pristojno službo, bodo povedali najbolj točno. Glede boldanega sem pa mislil točno to. Pač vpisan si 'pogojno' samo zato, da te opominjajo da ti nekaj manjka. Če normalno dobivaš vpisne liste za 2. letnik te valda ne bodo sredi leta prepisali v 1. letnik (oz. pač katerikoli par letnikov imaš zdaj).

Sicer pa nisi rekel za katero štipendijo sprašuješ, za državno ali za zoisovo? Za slednjo si namreč že prepozen.

;-) ::

Za državno, prvič sploh bom dal vlogo, tak da mislim da še ni prepozno kolikor sem bral.

St235 ::

Pogoj za štipendijo je potrdilo o vpisu za tekoče šolsko leto. Potrdilo imaš al pa nimaš, torej status imaš ali nimaš.

;-) ::

Torej imam.

Kako je z tem da se šolam 26km iz kraje bivanja ampak se ne vozim z javnim prevozom, potem nisem upravičen do tega dodatka ane ?

St235 ::

Do dodatka za prevoz si upravičen, če bivaš dovolj daleč. ali dejansko uporabljaš javni prevoz ali pa vsako jutro pešačih 26 km nima veze.

dice7 ::

Še vedno nisem dobil odgovora za zoisovo štipendijo in me malo skrbi :/
Sem prvi letnik faxa, v srednji sem jo dobival in sem še 'stari' štipendist. Ima kdo podoben problem ?

sandmat ::

hm ... pogodba se itak prekine pri vsaki zaključeni stopnji ... sedaj postaneš "novi" štipendist (torej ne zavod za zaposlovanje ampak tista kadrovska reč, ki je bila ustanovljena v ta namen). In my opinion, morda se motim.

;-) ::

koliko pa imajo casa za odgovor? jas se nisem dobil odgovora za drzavno. pa kaj pripada ti celo leto al od takrat ko oddas dalje? torej moram dobit za oktober tud al kako

technolog ::

@dice7: Jaz tudi nisem še dobil odločbe, če te kaj pomiri.

;-) ::

Ok ravno dobil pošto.

kombinezon ::

3 letnik faxa (podaljšanje) še nič...

;-) ::

Kak je z državno če kdo ve, oddal sem ta mesec in danes dobil odgovor. Zanima me:

Kdaj v mescu je nakazana (je vedno isti datum ali je kaj odstopanja)?
Od kdaj dalje mi pripada, mi pripada letos tud za oktober za ali bom sedaj dobil pač tekočo decembra za november ali november + oktober ?

Če letos ne naredim letnika, mi miruje in imam še eno leto čas dokončat le da tisto leto ne dobivam štipendije ane ?

Veron ::

1. letnik 2. bolonske stopnje, danes dobil odločbo.

_commandos_ ::

;-) je izjavil:

koliko pa imajo casa za odgovor? jas se nisem dobil odgovora za drzavno.


a ve kdo koliko časa imaojo po zakonu za odgovoriti?
vlogo sem oddal 21.9 do danes pa še nisem nič dobil, štipendijo pa podaljšujem 2.letnik 1.stobnje bolonjskega študija

dice7 ::

Dobil včeraj, me je pomirilo :) drugače se mi ne bi sanjalo, kako bi lahko delal faks brez nje.

Nekje na tej strani sem nekoč zasledil, da lahko študentje pričakujejo odgovore nekje v začetku novembra (dijaki oktobra), zdaj pa vidim, da so se kar odločili podaljšati ta rok.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Kako gnilo državo imamo glede tega papirovja, mi se moramo izključno držati rokov, ti pa to gredo urejat pač takrat, ko imajo čas.

Jazzie ::

Jaz še vedno nisem dobila odločbe (Zoisova) ...

amacar ::

Odgovor na vprašanje, kako je s tistimi, ki še nismo dobili odločbe:

Spoštovani,

stari vlagatelji študentje lahko odločbe pričakujejo predvidoma v mesecu decembru, nakazilo pa predvidoma 10. 1. 2012. V kolikor izpolnjujete pogoje za nadaljnje prejemanje Zoisove štipendije, boste predvidoma januarja prejeli nakazilo treh štipendij: oktobrsko, novembrsko in decembrsko.

Lep pozdrav,
Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije

DOOM_er ::

če dobimo bomo polni dnarja in biatchez will come, NO MORE FOREVER ALONE! :D
Robots will steal your job. But that's OK

PrimozR ::

Če v odločbi za državno štipendijo piše, da si do nje upravičen od 1.11.2011, to pomeni da ti pripada tudi za november ali šele od decembra naprej (vloga je bila vložena 16.11, popolna z 22.11.)? Nakazila se izvajajo 10. za prejšnji mesec, kajne?

Veron ::

coizova: 9.12. dobil nakazane 2 štipendije (oktober, november).

Kolega pa niti odločbe še, nakazila tudi ne. Letos jih neki ornk muči.

St235 ::

PrimozR je izjavil:

Če v odločbi za državno štipendijo piše, da si do nje upravičen od 1.11.2011, to pomeni da ti pripada tudi za november ali šele od decembra naprej (vloga je bila vložena 16.11, popolna z 22.11.)? Nakazila se izvajajo 10. za prejšnji mesec, kajne?


Štipendija ti pripada tudi za november (kakor piše v odločbi), izplačana je pa vedno za en mesec nazaj. Tako, da bo to decembra.

PrimozR ::

Torej sem to pravilno sklepal. Vprašanje je KDAJ v decembru. Do sedaj namreč še ni bilo, pred leti je bila pa vsaj Zoisova vedno izplačana 10. v mesecu (oz. prej, če je bil 10. dela prost dan).

amacar ::

Tudi jaz in še en sošolec sva še kr brez odločbe za zoisovo... Upam, da še ni razloga za paniko...

technolog ::

Ne, ker sm jst tud še brez.

Zero0ne ::

http://www.sklad-kadri.si/si/stipendije...

Za višje letnike višjih in visokih šol ŠE NISO DOLOČENI KRITERIJI. Verjetno bodo znani do konca decembra, v tem roku pa lahko pričakujete tudi odločbe.
uname -o

PrimozR ::

Za pridobitev. Tukaj so ljudje, ki so obstoječi prejemniki Zoisove in jim nesposobneži na sklad-kadri niti podaljšati ne uspejo v spodobnem času.

DOOM_er ::

znane so meje za zoisovo . Jest jo dobim :D
Robots will steal your job. But that's OK

kombinezon ::

podaljšanje-študent danes dobil vlogo:D

amacar ::

Tudi jaz in sošolec, sva prejela v sredo odločbo.

nokaut240 ::

A je to res, da se kot dohodek šteje tudi stanje na TRR ? Imam na računu 400 evrov, to je denar, ki sem ga zaslužil med poletjem preko študentskega dela, in sem ga tako ali tako moral dati pod dohodke, sedaj pa bi oni to še enkrat šteli isto?

brunette ::

Stanje na računu se ti ne šteje, ker lahk maš poleg plačila za delo gor nakazano tud žepnino ali karkoli drugega... se pa šteje kot dohodek vsaki evro, ki si ga pridelal na študentsko napotnico + če maš še kakšne brate in sestre, ki tud prejemajo štipendijo oziroma delajo preko študentskega servisa se to prav tako šteje zraven... v bistvu gre pod dohodek čisto vse kar zadeva celotno gospodinjstvo

Dejan99 ::

Morda še kdo ni dobil odločbe za zoisovo štipendiji? (študent - podaljšanje)
««
24 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277796 (4785) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296337 (3173) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459493 (7319) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012321 (10473) alum

Več podobnih tem