» »

Zoisova štipendija

Zoisova štipendija

1
2
»

Mr_Globus ::

A ni rok 4.10.? al se tle govori za dijake

Looney ::

klemen22: Sej pa kaj bi ti rad? Če se pa voziš iz oddaljenega kraja ti pa itak povrnejo za karto. Za 14.500 sit imaš pa vsak dan beri:14500 / 20 šolskih dni v povprečju == 750 sit - dovolj za malico. Če pa misliš da ti bo država s tem kešem financirala pijančevanje in ponočevanje se pa krepko motiš


RadA!!! Punca sem, če ti še ni potegnilo. In se ne vozim iz oddaljenega kraja ampak hodim peš, tako, da nimam dodatkov. In ne pijem in ne ponočujem! Ampak pošteno rečeno si s tem ne moreš niti ornk malice privoščit. Potem pa so tu seveda še starši, ki mislijo, da si zdaj ko imaš štipendijo lahko začneš sam kupovati vse osnovne stvari za preživetje, tako, da se kaj kmalu zgodi, da moraš v trgovino hodit po pralni prašek in kruh s svojim denarjem, ki ti ga itak primanjkuje. Da ne omenjam koliko časa moraš zbirat denar, če si hočeš kaj konkretnega kupit.:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

klemen22 ::

Da ne omenjam koliko časa moraš zbirat denar, če si hočeš kaj konkretnega kupit.

Štipendija ni namenjena temu da si boš nekaj konkretnega kupovala. In ja 750 SIT je dovolj za malico! To je en hambič + kos pice in mislim da zadostuje za 7-8 ur!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

R33D3M33R ::

Torej si ne smem kupiti novega kalkulatorja, ker mi je stari crknil. Torej si ne smem kupiti nobene dodatne literature, ki bi mi pomagala pri študiju? Torej naj si vse knjige kopiram, kršim copyright in se spravljam v nevarnost, da me doletijo sankcije. Torej naj kar obdržim staro torbo z luknjami, da mi padajo stvari ven. Torej naj hodim po gostilnah ob novem letu, da bom dobil kak kuli, da bom z njim kaj pisal? Se mi ne da več pisati. A ti sploh bereš kaj napišeš?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Exactly! S zoisovo štipendijo si ne moreš privoščiti niti šolskih stvari. Še republiška štipendija je skoraj enako visoka. Seveda jo nekateri dobro izkoriščajo, ko dobijo po 35k sit na mesec še za prevoz, potem se pa v šolo vozijo s starši ali sosedi in jim seveda ves denar ostane.:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

klemen22 ::

Seveda jo nekateri dobro izkoriščajo, ko dobijo po 35k sit na mesec še za prevoz, potem se pa v šolo vozijo s starši ali sosedi in jim seveda ves denar ostane.

In koliko je takih 1%?:\ Zelo malo se jih vozi s starši v šolo sploh če govorimo o razdalji tam 50 kilometrov. Looney, zelo pavšalno govoriš, poglej npr. če ti stanujaš magari v Ljubljani imaš poleg tega da si v max. pol urce že doma in zleknjena v popoldanskem spancu, se vozač še kar vozi v razmajanjem avtobusu in čaka kosilo ter seveda popoldanski spanec. Ne vem kaj imate nekateri Ljubljančani in ostali izt večih krajev tolko proti vozačem, in še fouš ste jim zato ker dobijo dodatek za prevoz. Aja a karta se pa sama plača?:\

R33D3M33R: no obstaja tudi beseda ki se ji reče t.i. DELO. In med počitnicami bi šel lahko vsak nekam delati in ni vrag da si v mescu pa pol ne moreš zaslužiti za življenske potrebščine. Seveda semkaj ne štejem mesečno obiskovanje ku*b, ponočevanje, pitje med šolskimi odmori itd. Vsekakor se pa pizdi ravno tisti folk ki potem poletne počitnice preživi zleknjen na naslonjač in ob spanju 12 ur/dan. Get THE point?

p.s.: se umikam iz teme da mi po nepotrebnem ne zraste kakšen mlečen zobek. ;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

STASI ::

Exactly! S zoisovo štipendijo si ne moreš privoščiti niti šolskih stvari. Še republiška štipendija je skoraj enako visoka. Seveda jo nekateri dobro izkoriščajo, ko dobijo po 35k sit na mesec še za prevoz, potem se pa v šolo vozijo s starši ali sosedi in jim seveda ves denar ostane.

Se strinajm s Klemnom. Pa ne jamrat da je nizka štipendija in da si ne moreš nič privoščiti. Kaj pa tisti, ki nismo imeli štipendije(ne Zoisove, ne kake druge)? Prosim ne potem saj imajo starši denar, ker ga pri veliko ljudeh nimajo. Štipendija je luksuz in nič drugega.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

R33D3M33R ::

Štipendija je luksuz in nič drugega.


Seveda kar ukiniti jo je treba. Bomo videli koliko ljudi bo lahko potem nemoteno obiskovalo šolo. A mislite da so starši milijonarji? Pa tisti, ki ni dobil Zoisove, je imel možnost dobiti recimo republiško štipendijo. Edino ubogi so si tisti, ki so ravno malo nad kriterijem in je ne morejo dobiti.

Vsekakor se pa pizdi ravno tisti folk ki potem poletne počitnice preživi zleknjen na naslonjač in ob spanju 12 ur/dan. Get THE point?


No, jaz nisem eden izmed tistih, da me ne bo kdo v isti koš metal. Še vsake počitnice sem delal, da sem si lahko privoščil nakup računalnika za študij, da sem si lahko privoščil registracijo avta (da mi ni treba hoditi peš 6km do postaje) pa tak naprej!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

STASI ::

Seveda kar ukiniti jo je treba. Bomo videli koliko ljudi bo lahko potem nemoteno obiskovalo šolo. A mislite da so starši milijonarji? Pa tisti, ki ni dobil Zoisove, je imel možnost dobiti recimo republiško štipendijo. Edino ubogi so si tisti, ki so ravno malo nad kriterijem in je ne morejo dobiti.

Ne me narobe razumeti. Sem za štipendije, ker vem kako si je težko kakšno stvar kupiti, če nimaš ne ti in ne starši denarja. Samo pravim da je veliko ljudi, ki bi štipendijo nujno rabili pa je ne dobijo, ravno zato ker so rahlo nad kriteriji.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Mavrik ::

Samo čakaj zdaj malo, za take ljudi je republiška štipendija, ki se dodeljuje glede na standard. Zoisova je pa kao vzpodbuda nadarjenim za šolanje. Zato so tudi bonusi za uspeh.
The truth is rarely pure and never simple.

STASI ::

Mavrik: Vem.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Looney ::

In koliko je takih 1%? Zelo malo se jih vozi s starši v šolo sploh če govorimo o razdalji tam 50 kilometrov. Looney, zelo pavšalno govoriš, poglej npr. če ti stanujaš magari v Ljubljani imaš poleg tega da si v max. pol urce že doma in zleknjena v popoldanskem spancu, se vozač še kar vozi v razmajanjem avtobusu in čaka kosilo ter seveda popoldanski spanec. Ne vem kaj imate nekateri Ljubljančani in ostali izt večih krajev tolko proti vozačem, in še fouš ste jim zato ker dobijo dodatek za prevoz. Aja a karta se pa sama plača?


Poglej. Nič nimam proti, če dobivajo nekateri toliko več, ker se vozijo. In prav nič jim ne privoščim dolgih voženj. (In nisem iz Ljubljane!)Ampak nekaterim na tak način (če se vozijo s starši) ostane več kot 30k sit. (Potem se pa še pritožujejo, ker si morajo sami plačat kakšno stvar.) Saj ne rečem, da se da kaj naredit proti temu, ampak ne zdi se mi pa ravno fer. Btw, jaz, ko pridem domov ne grem spat, ampak ponavadi takoj letim v glasbeno ali na trening, tako, da mi lenarjenja ne moreš ravno očitat. Da ne omenjam, da včasih tudi do večera čakam na pošten obrok, ker prej enostavno ni časa. Seveda vmes živim od sendvičev in podobne navlake, ki si jo moram seveda kupiti s svojo štipendijo. Potem pa enostavno ni več denarja za druge stvari. Rečem staršem, da rabim RAM, pa se mi nasmejijo: "Saj imaš štipendijo, pa si kupi!" Ja, ampak štipendije več ni, ker jo zapravim za osnovne stvari za preživetje, kot je hrana in pijača (brezalkoholna!). Zraven tega me še naderejo doma, da je nimam, ker si kupujem neumnosti! Ja... neumnosti... s tako štipendijo.... pha...

Večina ljudi, ki nima štipendije ima žepnino. Če pa nima žepnine, jim pa starši kupijo tiste stvari, ki jih rabijo. Če imajo starši slabo plačo, lahko dobijo republiško štipendijo, tako, da ni noben prikrajšan za nekaj tisočakov na mesec. Če že ne v papirnati obliki, pa v materialni (že kupljene stvari). Dejansko je včasih bolje, če nimaš štipendije, ker vsi pričakujejo od tebe, da se že skoraj začneš sam preživljat (s 14 500 tolarji na mesec!)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

klemen22 ::

takoj letim v glasbeno ali na trening, tako, da mi lenarjenja ne moreš ravno očitat

To ni moja stvar. To ne spada v okvir šole. Tako da ni povezave s štipendijo in nima veze.

Rečem staršem, da rabim RAM

U bistvu štipendija ni namenjena za nakupovanej takšnih reči. Tako da to ni argument.

jim pa starši kupijo tiste stvari, ki jih rabijo

Jah jebat ga svet ni pošten do vseh. Ti živiš v SLoveniji eni živijo v Somaliji kjer še za jesti nimajo, tako pač je. Tudi to nima veze s štipendijo.

Dejansko je včasih bolje, če nimaš štipendije, ker vsi pričakujejo od tebe, da se že skoraj začneš sam preživljat (s 14 500 tolarji na mesec!)

Nima veze s štipendijo. Odvisnost od staršev.

Kakor sem rekel. To da obstaja študentsko delo ni ravno od boga dano povsod. Tako da folk, če hočete "stvari" bo treba kdaj morda poleti kakšen mesec zagrabiti za tako delo (tako kot sem sam v vaših letih) pa bo lažje. Je pa lažje čebljati na forumu in se smiliti samemu sebi, to se pa strinjam.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

crusader ::

Erm, kje pa pise cemu naj bi bila stipendija namenjena?

klemen22 ::

JA verjetno temu da ti bo omogočala vsakoletno menjavanje računalnikov ni kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

crusader ::

Zakaj pa ne?

_marko ::

Kaj hudiča kogarkoli briga zakaj je štipendija namenjena. Lahko jo zapraviš kakorkoli želiš.
Slo-tech tudi ni namenjen temu, da klemen smeti nonstop gor...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

klemen22 ::

Slo-tech tudi ni namenjen temu, da klemen smeti nonstop gor...

Ti pametnjakovič. Si se mogoče vprašal da morda smeti en uporabnik pred mano ki je postavil neverjetno neumno vprašanje?:\

crusader: pa dej ne imej me za neumnega. Ja štipendijo lahko zapraviš tudi za heroin zaradi mene. Samo potem folk tukaj joče kako si ne more s štipendijo RAM in pdoobne zadeve kupit. Jee najbolje da zvišamo štipendijo na nivo minimalne plače pa je.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

SaXsIm ::

In koliko je takih 1%?:\ Zelo malo se jih vozi s starši v šolo sploh če govorimo o razdalji tam 50 kilometrov. Looney, zelo pavšalno govoriš, poglej npr. če ti stanujaš magari v Ljubljani imaš poleg tega da si v max. pol urce že doma in zleknjena v popoldanskem spancu, se vozač še kar vozi v razmajanjem avtobusu in čaka kosilo ter seveda popoldanski spanec. Ne vem kaj imate nekateri Ljubljančani in ostali izt večih krajev tolko proti vozačem, in še fouš ste jim zato ker dobijo dodatek za prevoz. Aja a karta se pa sama plača?:\
Ja sanjaj. Poznam ljudi, ki imajo republiške štipendije 40k (jaz imam zoisa 35k -smo iz istega kraja). Jaz moram dati 20k od štipendije za prevoz (ker imam pač dodatek za prevoz) oni pa napišejo, pač da imajo republiško štipendijo, in imajo karto 5k. Pa tudi sam nisem iz najbolj premožne družine, vendar ne dobim nobene subvencije za prevoz ker pač imam zoisa. In verjemi da takšnih ljudi ni 1%.
SaXsIm

klemen22 ::

Seveda dobiš subvencijo če ste socialno ogrožena družina. Če niste pač ne. In ne pozabi na to da republiška štipendija pripada le tistim katerih dohodki so res minimalni in pri katerih ni šans da bi se otrok lahko šolal brez štipendije. Seveda pustmo sedaj razne privatnike ki delajo na črno in imajo v letu nekako isto prihodkov kot nek delavec v proizvodnji ... Poglej, če ste kolikor toliko dobro denarno stoječe družine vas zagotovo manj udari po glavi to da ti starši na mesec primaknejo kakšen tolar kot nekomu pri katerem imajo še z plačevanjem položnic težave. Torej če denarno slabo stojite še vedno lahko dobiš subvencijo pri plačilu karte za avtobus - vsaj kakor jaz vem.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

SaXsIm ::

No, jaz ti pa povem, da subvencije glede na socialno ogroženost ne moreš dobiti, če imaš zoisovo štipendijo. Dobiš mislim da 3%, ki jih dobi vsakdo, ki se mu da iti na šolo, da mu poštemplajo, več pa ne dobiš, ne glede na ostale stvari. Sem na obrazec za karto (Izletnik Celje, PE Krško) dal gor malo morje zaupnih socialnih podatkov, ki jih naj bi jih oni uporabili za izračun subvencije, vendar subvencije ni ker imam pri Zoisu 20k dodatka za prevoz. Tisti dodatek tako moram dati njim.
SaXsIm

Buldožer ::

@SaXsIm
Če misliš, da si upravičen do republiške štipendije oddaj še vlogo zanjo. Če znesek republiške presega znesek Ziosove, potem še naprej dobivaš Zoisovo, samo da je enaka višini republiške. Mislim(sem skor sigurn), da boš upravičen tudi do popusta pri karti.
Zdej maš še čas!
Več glav več ve. No, ni nujno!

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Si siguren? Ker sedaj prebiram pravilnik klik pa piše, da v primeru, da že dobivaš drugo štipendijo nisi upravičen do republiške. Pa tudi rok sem že zamudil (6.9.). Šment pač. Bom letos spet bolj delal :8)
SaXsIm

Buldožer ::

Sem sigurn zato, ker sem bil v isti situaciji in so mi to predlagal. Samo, da nisem tega nikol izpeljal, ker mi je un tipson na šaltarju reku, da se ne splača več, ker je Zoisova na faksu v vsakem primeru večja od republiške.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Fairplay ::

Naj nekdo napiše naslov na kateri je potrebno poslati potrdilo o vpisu za zoisovo štipendijo8-)

Alexius Heristalski ::

Predloge za dodelitev Zoisove štipendije skupaj z vsemi zahtevanimi prilogami predlagatelji pošljejo priporočeno na naslov urada za delo Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje, kjer imajo predlagani kandidati svoje stalno prebivališče. Vir.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

OK očitno uradniki niti ne preberejo vlog za štipendijo...

Lepo sem napisal, da želim dobivat štipendijo na drugo banko kot do zdaj. (Sparkasse, ker ne mislim plačevat provizij na bankomatu tem ****** bankirjem) Zdaj sem dobil štipendijo nakazano na stari račun. Koga naj kličem, da popravijo?

Gr0unD Zer0 ::

predlagam zavod za zaposlovanje, referentko/referenta za zoisove štipendije...

alum ::

Btw, kolikor mi je znano, študenti in dijaki ne plačujejo provizij.

(Razen, če si pri kaki levi banki.)

Mr_Globus ::

Mhm Koprska pa Abanka so pol sigurno leve ;)

alum ::

Potem pa hitro na zavod. :-)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474665 (14393) History
»

Zlati maturantje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5614580 (6090) jype
»

Kako do Zoisove štipendije?

Oddelek: Šola
131698 (1425) i33a
»

pridobivanje štipendije

Oddelek: Šola
131655 (1474) MadMicka
»

Zoisova (korupcija?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
745880 (4444) jRk0

Več podobnih tem