» »

Štipendija

Štipendija

««
25 / 39
»»

Dejan99 ::

Dejan99 je izjavil:

Morda še kdo ni dobil odločbe za zoisovo štipendiji? (študent - podaljšanje)

Danes sem dobil odločbo, ni več panike :P. Očitno ima pošta gužvo, ker k nam ob sobotah nikoli ne dostavljajo pošte.

onitam ::

Še eno vprašanje. Se pri Zoisovi štipendiji štejejo dnevnice od športnega društva (6x letno po 5-10€) kot dohodek?
bleh

PrimozR ::

Se pri Zoisovi dohodek sploh šteje (razen za kak dodatek za nizek dohodek)?

dice7 ::

Kaj to pomeni, ko nekateri govorijo, da je treba ponovno dati vloge po novmu letu za štipendije? A je to res ? Zanima me predvsem za Zoisovo.

Veron ::

nevem če, jst sm dobil danes nakazano (nova pogodba), vendar mi je vse skupaj čudno, ker ime transakcije ni "coizove štipendije" ampak "plačilo socialne pomoči" in znesek je nakazalo MDDSZ?? nič jasno :-/

sem pa 99,9% prepričan, da gre to za štipendijo, ker je znesek do centa točen (kot v odločbi in prejšnjih nakazilih)

technolog ::

Meni piše "PRILIV DOMAČI". Ne vem, kaj se gredo...

amacar ::

Danes dobil nakazane 3 štipendije, na kliku piše samo nakazilo. (zoisova)

Veron ::

Spoštovani,

Zoisova štipendija, ki vam je bila nakazana ne gre za socialni prispevek. Več informacij glede napake vam ne moremo posredovati saj štipendije ne izplačuje sklad, temveč se izplačuje neposredno iz proračuna. O tem pa smo že obvestili pristojno ministrstvo, ki že ugotavljajo pri izvajalcu, kje je prišlo do napake.

Lep pozdrav,

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije
Dunajska 22, 1000 Ljubljana
Tel.: 01 434 10 83
Faks: 01 434 58 99
www.sklad-kadri.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Jazzie ::

Veron je izjavil:

nevem če, jst sm dobil danes nakazano (nova pogodba), vendar mi je vse skupaj čudno, ker ime transakcije ni "coizove štipendije" ampak "plačilo socialne pomoči" in znesek je nakazalo MDDSZ?? nič jasno :-/

sem pa 99,9% prepričan, da gre to za štipendijo, ker je znesek do centa točen (kot v odločbi in prejšnjih nakazilih)

Pri meni isto piše (plačilo socialne pomoči).

shadowfax ::

+1 plačilo socialne pomoči

compaq ::

Mene pa nekaj zanima in sicer, od nekaj ljudi sem slišal da se bo štipendija povečala, je to res?

GrofMonte ::

-> Štipendija se bo povečala samo tistim, ki so zopet podali vloge ob novem letu v tistem roku. Je pa velika verjetnost da dobiš tudi majnšo ker se po novem sistemu dodeljevanja štipendij gledajo drugačni kriterij (nepremičnine,....). Je pa res da v skupnem seštevku ne dobivaš več otroškega dodatka če si starejši od 18. Če pa si mlajši pa ne prejemaš več štipendije ampak otroški dodatek!


Me pa zanima, če je že gdo dobil obvestilo o dodelitvi štipendije o tem novem sistemu.
Lp Grof Monte

PrimozR ::

Ne še.

onitam ::

Decemberska je še bila Zoisova štipendija; danes pa je več socialna pomoč...
bleh

amacar ::

Še kdo danes ni dobil zoisove štipendije nakazane? Na kliku ni sprememb...

Veron ::

jst sm dobil, tokrat naslov "PlaČilo Študija/Šolnine"

amacar ::

amacar je izjavil:

Še kdo danes ni dobil zoisove štipendije nakazane? Na kliku ni sprememb...


eh, prehitro sm napisal, glihkar je prišla :D naslov: Štipendija

overlord_tm ::

jaz sem dobil "nakazila domaca"

kogledom ::

Meni piše: CENTRALNA SLUZBA ZRSZ

Veron ::

lol, vsak drugač :D

technolog ::

Priliv domači, tako kot prejšnji mesec.

Aljosa91 ::

Pozdravljeni,

Pozvali so me k vrnitviji štipendije na kar sem jim poslal prošnjo za odpis vračanja štipendije to je bilo lani oktobra 2011, do današnjega dne še nisem dobil nobenega obvestila ali so mi zavrnili prošnjo ali sprejeli, kaj mislite da se dogaja? Najlepša hvala za odgovor.

zuz3k ::

verjetno so pozabili ?

kaj naj bi to pomenili odpis vračanja štipendije, kaj si odpisal/napisal?
Life is a psychological game.

Hammer123 ::

Verjetno boš dobil poziv k vrnitvi nekje do konca marca in plačilo nekje do sredine maja. Za odpis vračanja štipendije, se pojdi zmenit osebno(lahko se brez problemov zmeniš tudi za obročno odplačevanje).

Lp!

edit: max 12 mesečnih obrokov.

Zgodovina sprememb…

Aljosa91 ::

@georgi: Ja pravno sem se pozanimal, kaj lahko sploh naredim v takšni situaciji, ker denarja nimam od kje za vrnit in sem jim osebno izročil (šel sem na socialno) prošnjo za odpis vračila štipendije v pisni obliki.
Bistveno iz zakonodaje:
50. člen (vrnitev štipendije)
(1) V primerih iz 49. člena tega zakona je štipendist dolžan vrniti štipenditorju štipendijo za letnik, ki ga ni uspešno zaključil, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(2) Pristojni center za socialno delo za državno štipendijo oziroma sklad za Zoisovo štipendijo lahko na prošnjo štipendista odloži vračilo štipendije ali dovoli obročno vračanje štipendije za enako dobo, kot je bila doba prejemanja štipendije, če štipendist iz utemeljenih razlogov štipendije ne more vrniti v enkratnem znesku.
(3) Kot utemeljen razlog iz prejšnjega odstavka se šteje dalj časa trajajoča bolezen oziroma poškodba ali starševstvo štipendista, ki je vplivalo na potek študija.
(...)

51. člen (odpis vračila štipendije)

(1) Če štipendist, ki prejema državno štipendijo ali Zoisovo štipendijo, opusti izobraževanje zaradi dalj časa trajajoče bolezni oziroma poškodbe ali invalidnosti I. kategorije, ga lahko pristojni center za socialno delo oziroma sklad oprosti vračila štipendije in mu štipendijo odpiše.
(2) Če štipendist državne štipendije ali Zoisove štipendije ne more vrniti tudi po odlogu vračila štipendije zaradi socialne ogroženosti, se lahko dolžni znesek odpiše. Dolžni znesek se lahko odpiše tudi v primeru, da bi bili stroški izterjave nesorazmerni z dolgovanim zneskom.
(...)

@hammer123: odločbo sem že dobil 14.10.2011.... Verjetno bi mi morali najprej javiti ali so sprejeli ali zavrnili mojo prošnjo, ne pa kako jo bom vrnil ali?

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj je z državnimi štipendijami, če kdo ve, saj še vedno čakam januarsko štipendijo. Sem polnoletem in do sedaj sem normalno prejemal štipendijo, ta mesec pa je sisem dobil. Se komu sanja kaj bi lahko bilo?

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

PrimozR ::

Jaz sem svojo dobil popolnoma normalno 10. Če ti kaj pomaga.

demon#666 ::

Se bom danes pozanimal. Hvala
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

drola ::

A ima kdo kake izkušnje kako je s pavziranjem in zoisovo?

In kako točno se interpretira tisti del o nezdružljivosti štipendije in zaposlitve? Torej ali lahko po tem letniku dam štipendijo na mirovanje, se za 1 leto zaposlim, potem pa spet nadaljujem normalno s faksom in štipendijo?
https://drola.si

onitam ::

Spet spreminjajo naziv zoisove štipendije :|
Ta mesec sem dobil nakazano pod imenom Plačilo študije/šolnine

Naslednji mesec se bo že glasilo: Plačilo podkupnine... :))
bleh

Veron ::

"Plačilo študije/šolnine" imam jst že zadnja 2 mesca.

nasledna bo "en kufer from pezdir" :D

c0dehunter ::

Mene zanima kako je z državno štipendijo, če diplomo narediš že preden sploh izkoristiš absolventski staž - baje naj bi se tisti preostanek štipendije izplačal kot "darilo"?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Pro_moted ::

c0dehunter je izjavil:

Mene zanima kako je z državno štipendijo, če diplomo narediš že preden sploh izkoristiš absolventski staž - baje naj bi se tisti preostanek štipendije izplačal kot "darilo"?

:D Normalno je da šolo narediš v rokih.Absolvent je za tiste ki jim ne uspe narediti vsega v treh letih.Tak da pomojem nebo nič z darila :D

forplan ::

c0dehunter je izjavil:

Mene zanima kako je z državno štipendijo, če diplomo narediš že preden sploh izkoristiš absolventski staž - baje naj bi se tisti preostanek štipendije izplačal kot "darilo"?


:D:D Zdaj pa si me nasmejal
Edino kaj boš dobil od države ko diplomiraš je odvzem statusa,zavarovanje in pa vrgli te bodo na borzo dela.:D
da se strinjam

c0dehunter ::

Če pa vzameš absolventa, pa imaš štipendijo al kako?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Veron ::

da, 1 leto.

c0dehunter ::

Haha, zdaj sem pa jaz nasmejan. Vzpodbuja se dolg študij, namesto čimprejšnje dokončanje?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Veron ::

dosti kolegov je namerno vpisovalo absolventa, ker so s tem še celo leto dobijali štipendijo (sicer govorim za coizovo). ni logično, sicer kaj je v tej državi logično? :)

St235 ::

forplan je izjavil:

c0dehunter je izjavil:

Mene zanima kako je z državno štipendijo, če diplomo narediš že preden sploh izkoristiš absolventski staž - baje naj bi se tisti preostanek štipendije izplačal kot "darilo"?


:D:D Zdaj pa si me nasmejal
Edino kaj boš dobil od države ko diplomiraš je odvzem statusa,zavarovanje in pa vrgli te bodo na borzo dela.:D


Ne bo držalo, razen če se je tudi to spremenilo z bolonjcem. Ko sem diplomiral, in tudi ko sem magistriral so mi v enkratnem znesku izplačali manjkajoče obroke Zoisove štipendije do konca leta.

Veron ::

meni lanskoleto niso izplačali takoj, niti kolegu (diplomiral sem junija), povsem normalno vsak mesec sem še do konca prejemal štipendijo (bolonjc)

PNG ::

Jaz sem tudi do konca čakal z zagovorom diplome (sicer nisem absolventa vzel, ampak do septembra, ker sem imel že vse konec junija), saj bi drugače lepo par mesecev moral na borzo pa prosjačit za socialno ali kaj (ne vem, nimam izkušenj), ker sem se še pol itak vpisal na magisterij dalje.

Kolegica je pa že junija zagovarjala svojo diplomo in imela cel kup problemov. Vseeno so to 3-4 meseci, katere je treba preživeti...kaj se boš zaposlil za ta čas? Eh, neumnosti naša država počne.

Takle mamo, ne splača se ti predčasno zaključiti študija. Tako pač je.

c0dehunter ::

Veron je izjavil:

meni lanskoleto niso izplačali takoj, niti kolegu (diplomiral sem junija), povsem normalno vsak mesec sem še do konca prejemal štipendijo (bolonjc)


Je šlo za državno štipendijo ali Cojzovo? Kako to misliš da so ti "do konca" nakazovali štipendijo - do oktobra?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Ciklamen ::

Danes dobil odločbo, poslal vlogo še pred novim letom. Očitno hitrost ni ravno njihova vrlina...
- End of the Post ->

Veron ::

c0dehunter je izjavil:

Je šlo za državno štipendijo ali Cojzovo? Kako to misliš da so ti "do konca" nakazovali štipendijo - do oktobra?

coizova, ko sem diplomiral, sem jim tudi poslal tisto potrdilo o diplomiranju (junija), potem sem še vse do oktobra normalno prejemal štipendijo (enako kolega, ki je maja diplomiral)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Gladi ::

PNG je izjavil:


Kolegica je pa že junija zagovarjala svojo diplomo in imela cel kup problemov. Vseeno so to 3-4 meseci, katere je treba preživeti...kaj se boš zaposlil za ta čas? Eh, neumnosti naša država počne.

Ne, država ti bo donirala denar. Eni ste kljub izobrazbi trdi kot stena.Potem pa tipično je neumna država ker ti plačuje ne samo študij, še hrani te.

Za popizdt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

sandmat ::

o kaksnih problemih vi ljudje govorite? diplomiral sem januarja, dobil preostanek stipendije nakazan naslednjega 10ga v mesecu in to je to. S cim naj bi imel zdej probleme? :|

c0dehunter ::

Treba je povedat, da se zakoni in sistemi spreminjajo, tako da bi bilo fajn če poveste še, kdaj se je to zgodilo in s katerim tipom štipendije (sandmat?).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

St235 ::

Zoisova 2006, dodiplomski - izplačana razlika
Zoisova 2008, podiplomski - izplačana razlika

sandmat ::

@c0dehunter: zoisova 2012, dodiplomski - izplačana razlika

ne vem, če se je sedaj v mesecu in 4. dneh kaj spremenilo. Saj je bilo očitno napisano, da sem diplomiral januarja ...

Tomi ::

Baron, po katerem sem imenuje štipendija za nadarjene dijake in študente, se je pisal Zois. Njegova štipendija je potemtakem Zoisova. Srčno upam, da tisti, ki ste iz omenjenega priimka naredili besedne zmazke, niste štipendisti le-te.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()
««
25 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277802 (4791) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296343 (3179) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459494 (7320) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum

Več podobnih tem