» »

Štipendija

Štipendija

««
23 / 39
»»

St235 ::

Štejejo se vsi izpiti, ki so vpisani na Izpisu ocen. Če fakulteta tja vpisuje tudi neopravljene izpite oziroma ocene nižje od 6 potem je odgovor ja.

Steinkauz ::

Štejejo samo narjeni izpiti.
Pa nism še vidu potrdila o opravljenih izpitih, ki bi gor napisal neopravljene
Tut če bi blo, nebi štel zravn. Sej ni opravljen

jur3 ::

Mene pa zanima sledeče.

Študent redno študira, a zaradi težav doma živi v podnajemu. Je upravičen v tem primeru do štipendije (državne)?
Dead enemy always smell good

Lonsarg ::

Državna štipendija gleda na izklučno: "dohodek celotne familije" / "število članov familije" in ta kvocient mora biti nižji od mislim da je trenutno 65% minimalne plače, da dobiš.

IceBoX ::

Ali se državna štipendija, če si jo prejemal prejšnje leto šteje pod dohodek?
Huh...

Lonsarg ::

Po moje da ne, bi blo malce nesmiselno:) Oziroma ziher se ne, ker ne vem, da bi kdaj, ko mama za otroški dodatek pošilja ta znesek zapisala gor. Samo študentsko delo je zapisala, tisto se jasno šteje.

barakus ::

Zaključil sem 1. stopnjo in imam štipendijo, ki sem jo dobil pod "novimi" pogoji (temi, kjer rabiš za obdržat 8.5 povprečje). Ali se ta štipendija ob primernem povprečju nadaljuje tudi v 2. stopnjo?

Veron ::

da

IceBoX ::

Sam sem to leto prvič dobil državno štipendijo. Zdaj sem naredil 1. letnik VSŠ in sem vpisan v 2. letnik. Povprečje imam nekaj malega nad 8.5. Ali je boljše zaprositi za Zoissovo štipendijo? Na internetu sem bral da je pogoj da imaš povprečno oceno nad 8.5. Ali so še kakšni drugi pogoji?

Pa še to. Recimo da zaprosim za Zoissovo štipendijo in je ne dobim. Ali lahko potem po novem letu ko bo vlada zvišala cenzus za državno štipendijo zaprosim za državno?
Huh...

hawkwood ::

8.5 je pogoj za obdržanje Zoisove štipendije. Za pridobitev se vsako leto posebej izračuna pogoj, saj je število štipendij omejeno. Mislim pa da moraš imeti okrog 9.5 povprečje za pridobitev, razen če imaš kake posebne dosežke.

Veron ::

ubistvu je 8.5 tudi pogoj, da lahko zaprosiš za štipendijo, ampak ker je prosilcev veliko več, se postavi spodnja meja (tako kot vpis na sredno/fax). Do sedaj je bilo vedno nekje okoli 9.5 "omejitev" (potrebno povprečje za pridobitev). Tako da raje kar ostani na državni.

gor13azd ::

Lani je bla meja za pridobitev Coiza 9,62 (leto pred tem 9,45).

8,5 je v bistvu vstopni pogoj, če kandidiraš na podlagi povprečne ocene. To pomeni, da lahko kandidiraš ne pa, da če imaš to povprečje da avtomatsko dobiš štipendijo.

KO pa enkrat že imaš Coizovo štipendijo, pa je tako kot je povedal joskman (8,5 za obdržanje).

IceBoX tako da ti ostanejo samo posebni dosežki ali pa kandidiranje na podlagi top5%

top5% - (V višješolskem ali visokošolskem izobraževanju sem bil glede na povprečno oceno uvrščen med najboljših 5 % študentov v posameznem letniku posameznega študijskega programa.)- predvsem popularno na težjih faksih, kjer je težko dobit zelo dobro povprečno oceno - recimo si med top 5 % letnika imaš pa povprečje 9,2 (premalo, da bi dobil štip. na podlagi povpr.), povprečje letnika pa je recimo 7,4.

deliš svoje povprečje/s povrečjem letnika = 1.24.... - z razmerjem 1,24 bi lansko leto dobil coiza (pogoj je bil 1,23)

upam, da je razumljivo:)
gogi

nokaut240 ::

Sem ravno prebiral razpis za državne štipendije, pa sem opazil opozorilo, da od 1.1.2012 dalje mladoletni dijaki niso več upravičeni do prejemanja državne štipendije. Se pravi, da so tisti nov zakon o štipendiranju že sprejeli ? Namreč ravno to je bilo v tem zakonu. A potem po novem letu ne bo več otroških dodatkov za študente ?

technolog ::

Res je.

Orchestra ::

Je pri državni štipendiji mogoče pridobiti dodatek za bivanje in dodatek za prevoz hkrati?
Ali za pridobitev dodatka bivanja, če živim v zasebnem stanovanju, potrebujem kakšno potrdilo lastnika?

St235 ::

Je pri državni štipendiji mogoče pridobiti dodatek za bivanje in dodatek za prevoz hkrati?


Ne, se med sabo izkljčujeta, ker ne mroeš in bivat v kraju študija in se hkrati vozit v kraj študija.

Ali za pridobitev dodatka bivanja, če živim v zasebnem stanovanju, potrebujem kakšno potrdilo lastnika?


Ne, samo na obrazec napišeš kje imaš začasno bivačišče. Če hoeš, da je vse po regelcih potem tudi dejansko to začasno bivališče prijaviš. Od lastnika razen najemne pogodbe, (če si pameten) ne rabuš ničesar in ga vidiš enkrat letno.

DOOM_er ::

je že mogoče kje objavlen faktor za zoisovo štipendijo, za tiste ki kandidiramo za 5% najboljših v letniku?
Robots will steal your job. But that's OK

gor13azd ::

Glede na to, da še sprejemajo vloge do 7.10, ne vidim logike kako bi prej izvedel ta "faktor".
gogi

technolog ::

Kako je zdej z unim zakonom o štipendiranju, ki naj bi začel veljat s 1.1.2012? Bo treba še enkrat napisat vlogo za štipendijo?

Se bo res dal met npr. kadrovsko in zoisovo hkrati?

St235 ::

Tdu če bo začel veljat nov zakon se ne bo začel izvajat rped šolskim leton 2012/2013. Ne bodo šli spreminjat obstoječih pogodb za štipendiranje.

PrimozR ::

Saj jim ni treba nič sprmeinjati, lahko pa dobiš novo štipendijo. Za republiško lahko namreč zaprosiš sredi leta.

A bo šlo samo za kadrovsko + zoisovo, ali bo šlo za katerikoli par štipendij (republiška in kadrovska ter zoisova in republiška)?

technolog ::

Kokr je men znano, kateri koli par štipendij, ali pa celo trojček, le vse skupaj ne sme presegati 400€. Dodatke dobiš samo od ene štipendije...

To je kokr jst vem.

nejodagreat ::

A kdo ve, če se mi sploh splača še do konca leta dajat vlogo za republiško štipendijo, glede na to da so mi jo nekje v začetku leta zavrnili? Upoštevajo dohodke družine iz prejšnjega leta, zato pri tem najbrž ne bom nič na boljšem?
(oče je imel službo do lanskega septembra in zato je dohodek na družinskega člana leta 2010 presegal mejo, določeno za pridobitev štipendije)

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

nejodagreat je izjavil:

A kdo ve, če se mi sploh splača še do konca leta dajat vlogo za republiško štipendijo, glede na to da so mi jo nekje v začetku leta zavrnili? Upoštevajo dohodke družine iz prejšnjega leta, zato pri tem najbrž ne bom nič na boljšem?
(oče je imel službo do lanskega septembra in zato je dohodek na družinskega člana leta 2010 presegal mejo, določeno za pridobitev štipendije)

Če je oče izgubil službo in na zavodu ne dobiva več nadomestila, ti naj zavod za zaposlovanje izda potrdilo o tem. Pri ugotavljanju dohodka se namreč ne upoštevajo periodični dohodki (plača, preživnina...) kateri so med letom prenehali. Mora pa prosilec to sam dokazati s potrdilom!!!

PS- Ja naša socialna država vse podatke, kateri bi znižali ali odpravili socialne pravice pridobijo po uradni dolžnosti. Podatke s katerimi tudi razpolaga in kateri bi povečali ali celo omogočili pravice pa mora priskrbeti in priložiti prosilec sam!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

nejodagreat ::

Nadomestilo je nehal prejemati letos v začetku leta, za april sem siguren da ga ni več prejemal ker imam od takrat eno potrdilo, lani pa ga je imel do konca leta. A to kaj spremeni situacijo?
Pa hvala za odgovor.

HatsuneMiku ::

V srednji šoli sem prejemal zoisovo štipendijo, v 3. letniku sem jo izgubil zaradi slabih ocen. Zdaj grem v 2. letnik faksa, v prvem sem imel povprečje 9.5 in bom ponovno zaprosil za štipendijo. Kaj naj obkrožim pri prvem vprašanju na vlogi:

V letu 2010/2011:

1.)NISEM PREJEMAL ZOISOVE ŠTIPENDIJE ŠTIPENDIJE OZ. MI JE PRAVICA PRENEHALA
2.)SEM PREJEMAL ZOISOVO ŠTIPENDIJO OZ MI JE PRAVICA MIROVALA PRI JAVNEM SKLADU ZA RAZVOJ KADROV IN ŠTIPENDIJE

?

technolog ::

1.

razen če je bila šola triletna in ti je štipendija mirovala.

Kos0brin ::

Se sanja komu kdaj nameravajo odločbe o Zoisovi domov poslat?

technolog ::

Jaz tudi še nisem dobil.

hawkwood ::

Jaz že imam, tko da verjetno kmalu dobiš.

Kos0brin ::

Super, hvala. Prva pride potem 10. novembra?

DOOM_er ::

a to mate nanovo, al samo podaljšanje stare?
Robots will steal your job. But that's OK

technolog ::

Podaljševanje.

Veron ::

Podaljšanje.
Odločbe še nisem dobil, dobil pa že nakazano za oktober.

McHusch ::

Kako si lahko dobil nakazano za oktober, če se nakazujejo za en mesec nazaj 10. v mesecu?

sandmat ::

oktobra dobiš nakazano za september (prejšnjega šolskega leta), če si študent (vsaj jaz tako dobivam že 4 leta). verjetno je to mislil.

PINki ::

Zdravo, jaz potrebujem malo pomoči, ker se ne znajdem v tem sistemu ama nikako :D

Torej, sem dijak, prejemam državno štipendijo, letos sem se registriral v Študentski servis in me zanima sledeče.

Ali vpliva to koliko zaslužim, na to, koliko, oziroma ali bom imel štipendijo naslednje leto? Sem pa maturitetni tečaj in naslednjo leto imam namen iti naprej na faks.

Lonsarg ::

Vpliva ja, do kar zaslužiš se doda v skušni zaslužek tvoje familije, iz tega se pa direkt določa če dobiš in koliko dobiš državne, sj je na uradni strani formula.

PINki ::

Torej me je zavedla tista za pultom v ŠSju. Trdila mi je, da moj zaslužek nikakor ne vpliva na to ali dobim oz. kolikšna bo moja štipendija naslednje leto (morda me je razumela za letošnje leto?). Ko sem naslednjič vprašal enega drugega za pultom, pa je rekel, da ne ve, če vpliva.

DOOM_er ::

vpliva, jst je ravno lanskoleto zaradi tega nisem dobil. Sem pa študent, za dijake je najbrž podobno
Robots will steal your job. But that's OK

technolog ::

Še kdo ni dobil odločbe za Zoisovo?

Jst še nisem, pa me kar malo skrbi, en mesec je že skor okrog...

darkolord ::

Če si vlogo oddal pravočasno in izpolnjuješ pogoje za podaljšanje, potem ni treba nič skrbet...

McHusch ::

A si študent? Šele enkrat novembra bodo odločbe za študente, so objavili na strani Agencije.

technolog ::

McHusch je izjavil:

A si študent? Šele enkrat novembra bodo odločbe za študente, so objavili na strani Agencije.


Ja, in vse sem naredil po regelcih... A lahko mogoče link, ker meni ni uspelo najt?

McHusch ::

O Zoisovih štipendijah za dijake višjih letnikov ter študente 1. letnikov dodiplomskega študija bo odločeno v mesecu novembru 2011. [link]

Veron ::

@sandmat si prav mislil.

Me zanima je kdo dobil novembra nakazano (te ki so imeli že prej coizovo štipendijo)?

Vsa leta do sedaj sem vedno dobil 10.11. nazakano, letos pa ne še, edina razlika je, da sem letos podiplomc.

Lonsarg ::

Jaz sem dobil 8.11 odločbo. 10.11. pa je bilo tudi že nakazano za oktober za letos.

Veron ::

huh, jst niti odločbe nisem dobil še :/

amacar ::

Tud js še nisem dobil odločbe. Mogoče gredo po abecednem redu [:\]

technolog ::

Tudi jaz še ne. Ampak pomoje razloga za skrbi ni.
««
23 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296294 (3130) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459448 (7274) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395320 (3872) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012175 (10327) alum

Več podobnih tem