» »

Kakšna je "življenska" doba rewriteble medijev?

Kakšna je "življenska" doba rewriteble medijev?

root987 ::

Pozdrav.

Zanima me, koliko zapisovanj in brisanj zdrži tak medij? Nekje sem slišal da bi naj bilo to 1000 zapisovanj in brisanj skupaj, vendar nisem preprican v to 100%. Mislim seveda cd-rw ploščke.

P.S. Morda kdo ve kateri so najbolj kvalitetni(ker če res prenese 1000 zapisavnj in brisanj potem je bolje da so kvalitetni...)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

Jackal ::

Mislim da se ti bo prej, da boš ploščo 1000x prepisal medij prej spraskal in zaradi tega ne bo več uporaben.
Imel sem Acer CD-RW (4x - 10x) pa se mi je začela po kakih 3 mesecih luščit zgornja plast. Potem sem imel Nashua (4x -10x) jih uporabljam še zdaj, so odlični, potem sem imel neke avstrijske Bestmedia (do 4x), so dobili po kakem mesecu luknje na zgornji strani. Še vedno pa uporablam prvi CDRW, ki sem ga dobil zraven mitsumijevega 4x zapisovalnika in dela super še danes, čeprav zadnje čase veliko bolj uporabljam plextorjev CDRW, ki je deklariran za višjo hitrost (24x), paimam občutek, da je tudi zelo kvalitetno izdelan.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Gh0st ::

Edine, ki sem jih nabavu so bli trije Philips CDRW80 kake tri mesce nazaj. Dela b.p.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

root987 ::

Če cd zavaruješ in ga ne mečeš po celotni sobi se mu verjetno ne bo kaj hudega zgodilo. Imam namreč precej cdjev, ki so stari še po tri leta in delajo(a ti niso rewriteble - so od neke slovenske računalniške revije). Sicer bom pa premislil o plextorjevih...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

pri ceni 1k na RW zadostuje tudi 30 prepisovanj...

Highlag ::

Po iskušnjah vzdrži vsaj 40 zapisov +40 prepisov. Edini, ki sem ga tokrat uporabil je potem odpovedal. Samo se je uporabljal pri peki na dveh različnih pekačih.

Zdej sem nabavil par malih 8cm, ker so dovolj veliki za transport podatkov.

Sem imel pa tudi že enega, ki mi ga doma nikakor ni uspelo več zbrisati. Pa sem ga zadnjič nesel v službo in ga na drugem pekaču tudi uspešno zbrisal. Tako, da sem ga lahko tudi na mojem uspešno zapekel. In seveda nato tudi zbrisal.:D

BoBi ::

Kje se pa dobi Plextorjeve CDRW (v Lj.)? V PcHandu v Trzinu nimajo.

root987 ::

Gandalfar: da :D. Mislim, da se za vsakodnevno prenasanje bolj splača rw kot r, ker ko r enkrat zapečeš je konec, pri rw pa ne. Kakšne so kaj vaše izkušnje?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Gandalfar ::

root987: enkrat na mesec bos pa ze zamenjal medij .. ce so ti podatki kaj dragi..

root987 ::

Kapiram...Če pa bo cd na varnem, mislim da ne bom menjal...A bom vzel na znanje, hvala.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Dr_M ::

jest mam 10kom princo 10x 80min rwje ze ksn let. ene 6 jih uporablam nonstop, pa sm do zdej enga unicu (pece se lohk max 550mb), ker sm po svoji neumnosti poskodoval zgornjo plast. zapecem pa ene 20x vec rwjev kot pa navadnih cdr. rw-ji so ena najbolsih stvari za comp sploh:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoBi ::

A ste že kej ugotovil, kateri so kvalitetni RWji?

Tero ::

Mene pa zanima kje bi lahko kupil RW-je ki omogocajo 24 kratno zapisovanje? Sem ze malo gledal pa vsi samo podpirajo 12x:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Sami ::

Doma imam še en CD-RW, ki je star 3 leta in ga zapečem in prepečem vsaj 2X tedensko in mi še zmeraj dela super, je pa FUJIFILM 650MB (4X):D , drugače pa so super tud maxell, TDK, (intenso), Smartbuy, BENQ, MMORE, BASF (EMTEC),...

Pri enem Acerju, ki pa je bil star samo 2dni pa se mi je že odluščila zgornja plast.;(

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

WhiteAngel ::

Jest sm do zdej intenzivno uporabljal 3 znamke:
1) Basf (EMTEC) (2 komada do 4x) se je izkazal za odličnega do sedaj. Trenutno je minilo 5 let odkar sm jih kupil in v svojem času so služili svoji nalogi odlično.
2) Intenso (10 kom do 4x in 10 kom od 4x do 10x) so se izkazali za zelo problematične. Kljub temu, da sm jih imel nekaj časa, (2 meseca) sem dobival probleme o neprepoznavanju nosilca v starejših enotah in kasneje sploh nezmožnosti za peko več (imam LiteON 48x24x48 in deluje odlično drugače). Zgornja plast se mi sicer ni še odluščila. Osebno se jih izogibam na daleč, kolikor se le da in jih odsvetujem vsakomur (pa še dragi so povrh... 580 SIT... fuj!)
3) Traxdat RW (5 kom po 10x) so odlični nosilci. Za razliko od Traxdatovih R medijev, pri katerih sem imel nemalo problemov, so RW mediji fantastični. Na njih pišem z 12x hitrostjo in sem jih nekaj vsaj že vsaj 30x presnel. Enega uporabljam za 3-dnevni backup v strežniku in deluje do sedaj vse v redu (to je ok. 60 pek in brisanj) - je berljiv. Za ceno tistih slabih 380 SIT, kolikor sm dal za njih v Comtronu sem nadvse presenečen in če jih bom še kdaj vidu, si moram zalogo vsaj 20-ih narest.

bf4ed ::

Jaz imam samo intenso rw-je 10x.

Delali so dobro dokler nisem dal kolegu naj mi da nekaj gor pa je zapisal z 10x hitrostjo, jaz sem vedno pisal z 8x ker moj Teac ne zmore več. In zdaj ko je bil prepisan z 10x ne morem jaz več z 8x pečt ampak samo z 4x.;((

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389864 (7017) reber
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379568 (5892) jastreb
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382173 (1422) LeQuack
»

Vprašanje za lastnike Teacovega 40x pekača...

Oddelek: Kaj kupiti
452611 (1733) Sergio

Več podobnih tem