» »

Spanje

Spanje

Neo12 ::

Moje osebno mnenje je, da je to mit. Ali je res bolj zdravo hodit spat pred polnočjo?

Zheegec ::

Seveda je, kaj še čakaš?

Pa hraniti se tudi ne smeš po polnoči, lahko postaneš evil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Če se dobro naspiš tudi če spiš po polnoči, ni problema.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

"Moje osebno mnenje je, da je to mit."
Kaj, spanje da je mit?

"Ali je res bolj zdravo hodit spat pred polnočjo?"
Matr, komplicirate. Pejt spat, ko si zaspan, in se zbud, no, ko se zbudiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

innerspace ::

Je dobro da gres spat pred polnocjo, ce moras zjutraj k masi.
Ce ne, pa je vse relativno.

blackbfm ::

Zih je bolj naravno da ponoči spiš. Čeprav jaz sem dosktrat čez dan ful utrujen, ponoči pa čiz normalen in sploh ne zaspan. Ampak če se ne prisilim it spat, potem se mi poruši bioritem, potem sem pa sfuzlan dokler se mi ne uredi nazaj. Pa tut na splošno ni dobr da zamenjaš dan in noč..recimo če par dni hodim spat ob 6ih zjutri, v bistvu tko da skoraj nič ne vidim sonca, postanem totalno zatežen in vse me moti in vse mi gre na k..:P OK poleti je malo dlje sonce ampak vseeno, ni kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

world ::

spat je treba it ko se stemni in se zbuditi ko se zdani !!!

dfajt ::

World - se pravi ponoči spiš tudi do 12 ur, poleti pa pet ali šest?

__Devil__ ::

Treba je it s kurami spat :D

dfajt ::

Treba je it s kurami spat :D

Jaz grem raje z ženo ;)

MUC ::

Dejstvo je, da se v stanju globokega sna na začetku spanca in na začetku noči tvorti rastni hormon, ki obnavlja telo pri otrocih pa rast itd. Če imaš spanje "podrto" se izloćanje tega hormona tudi podre in stvar potem ni OK.

Tudi body builderji dajo zato veliko na spanje :)

Luka Percic ::

Spanje mora bit redno, kajti ritem dejansko imamo.

Torej hodi spat ob podobni uri, ter vstajaj ob podobni.

Čas ni pomemben. Je pa najbrž pomembno da je v prostoru kjer spiš tema. Torej zapri rulete, če ne pomaga pa si kupi črne zavese.

c0dehunter ::

Že kar nekaj časa nazaj sem gledal en BBCjev dokumentarc o spanju - čeprav sem že veliko pozabil se spomnem da so različne faze spanja in če greš spat prepozno je premosorazmerna tudi kvaliteta spanca, ker traja faza globokega spanca manj časa - nekaj v tem smislu.

Tako da se ti bolj splača hodit spat čimprej, kar je spet pogosto neizvedljivo. Pa bom napisal v stilu novic:

Zakaj je večino stvari najbolj zabavno početi ravno zvečer...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

iNooby ::

spat je treba it ko se stemni in se zbuditi ko se zdani !!!

je rekla stara babica
Haters gonna hate...

gruntfürmich ::

ja, pred polnočjo naj bi bilo pravo spanje, takšno ki je kul.
drgač pa opažam pri sebi da bi to znalo kr držati. opoldan lahko spim do 12, pa se bom vseeno vstal totalno sfukan. tko da najboljš da sprobaš kaj tebi paše - zgodnje spanje ali pozno ponoči, ker ni nujno da pravila veljajo za use.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Meni je najbolj všeč in naraven nasvet nekega tipa, ki nek blog piše:
1. pravilo je, da vsak dan vstaja ob isti uri (ima takrat budilko nastavljeno). Zvečer gre pa spat, ko je tako zaspan, da ne more več 1 strani v knjigi prebrat. Take greš včasih spat ob 10h, včasih pa ob 1h ponoči, telo samo določa, kdaj je primeren čas, pa še zaspiš takoj.
Ampak dejstvo je, da se mu je ritem tako zbalansiral, da gre praktično vsak dan ob istem času spat. Ob vsaki motnji (npr. žurka pozno v noč) mu čas spanja zaniha (naslednji dan gre zelo zgodaj spat), potem se pa spet zbalansira. Po mojem je to najboljši nasvet za dober spanec. Seveda je obvezna popolna tema, ko spiš. Je pa zoprno, ker si moraš vstajalni čas natančno določiti že na začetku in se ga dosledno držat tudi med vikendom...

__Devil__ ::

Meni je zvečer ful kul malo ponočevat zunaj s prijatelji, se pogovajtat.. Pa ob računalniku sem tudi najraje zvečer, sicer sem cel dan, ampak zvečer je neko posebno vzdušje ter najbolj zanimivo mi je, ker je taka tišina pa to. =)

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Dejansko ni pomembna tista ura na steni ampak bolj kako si navajen. Za kvaliteten počitek je pomembno, da spiš okoli 6 ur preden telo doseže svojo najnižjo temperaturo. Torej pomemben je konstantni ritem na katerega se telo navadi. Če ga nimaš spanje ni tako učinkovito in si relativno utrujen kjub temu, da zadovoljiš tistih 7-8 ur dnevno, ki jih "potrebuješ". Seveda je tudi dobro, da spiš ponoči in si buden podnevi :).

Ko imaš ta ritem je tudi dobro, da ga vzdržuješ tako, da možgane in telo počasi pripravljaš na spanje in se ne razdražiš s kompleksnimi misli ali igrami ter fizičnem naporu.

;-) ::

Nikoli ne grem spat pred eno ali drugo uro zjutraj (niti ko je šola, niti nikoli), zdrav ko riba.

Spim približno 5 ur na dan in nisem utrujen od tega pa nič.

Mislim da če bi 1 teden prakticiral da bi spal samo 4 ure bi tud šlo, kak se navadiš tak je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spanje ob "nočnem delu", koliko ur?

Oddelek: Loža
345487 (3920) Berserker
»

Razsche*ukan bioritem

Oddelek: Loža
363354 (2239) SkIDiver
»

Vsaj koliko spanja potrebujemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507207 (5881) TribesMan
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586598 (4990) satfinder
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738389 (6721) nokia6310

Več podobnih tem