» »

Gostovanje ASP.NET aplikacije na zakupljeni domeni

Gostovanje ASP.NET aplikacije na zakupljeni domeni

zbenko ::

Pozdravljeni!

Imam težavo oziroma ne vem kako se lotiti deployanja asp.net aplikacije napisane v Visual Studio.
Kaj imam?:
- zakupljeno domeno,
- Podatkovno bazo v Microsoft SQL Serverju (lokalno),
- "publishirano" asp.net aplikacijo v mapi,

Torej na kakšen način lahko ob malem dodatnem strošku to aplikacijo deployam na mojo zakupljeno domeno (domena kupljena pri neoservu). V poštev pride tudi poceni zakup gostovanja, kjer ponujajo IIS strežnik in SQL Server dostop.

Če bi bilo možno gostovanje postaviti na mojem računalniku preko IIS managerja in povezati z zakupljeno domeno, bi bilo najbolje. Ne najdem primernega odgovora na spletu.

Hvala.

Lonsarg ::

Napisal si asp.net aplikacijo, ne veš pa kaj je to DNS?

Skratka rabiš DNS record, ki ti bo tvojo domeno preusmeril na IP številko računalnika, kjer bo ta aplikacija. Tisti, ki ti je prodal domeno najbrž že ponuja zastonj DSN preusmeritve, če jih slučajno ne pa uporabiš nameischeap.com(ali kako drugo konkurenco), ki je zastonj tudi za domene kupljene drugje.

Sicer da zadeva lavfa boš moral še uspešno skonfigurirati IIS ter firewalle, ki so vmes. Tako da ugibam da nekaj izobraževanja preko googla te še čaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mm&r ::

Doma na svoji mašini se ti skoraj ne splača to gostovat , več elektrike pokuriš.
Vzemi eno gostovanje v sloveniji, nemčiji .
Jaz imam npr. tukaj Hostmantis Na netu poisces se ksn kupon za popust pa dobiš gostovanje za celo leto za cca 12 eur.

DNS zapise pri neoserv samo obrnes na gostovanje, skreiraš bazo, skopiraš publishano verzijo v folder ali pa celo prek Visual Studia direktno publishas na hosting in stran že deluje.

Bubbles ::

mm&r, pa si ti zadovoljen s tem ponudnikom?
Malo sem googlala, pa imajo povečini slabe reviewse ...

mm&r ::

@Bubbles od začetka sem imel kar nekaj težav z njimi, se mi je skozi recikliral application pool, ker so oversellal server pa je skozi zmanjkovalo resourcejev, potem sem pa zamenjal server lokacijo na Nemčijo je bilo pa ok.
Problem pri teh ponudnikih ASP.NET + MSSQL je da imajo ponavadi MSSQL ponavad Express, ker je zastonj tam pa je omejitev na en procesor in vsake toliko časa query-ji začnejo štekat al pa trajajo tudi po 15 sekund, jaz sem to rešil z caching-om pa SQLite bazo.
Če ni kaj zahtevnega se da prežvet.
Za bolj kritične zadeve pa imam hosting v Sloveniji pri SiShell-u, je malo dražje ampak dela pa kot je treba pa support je odziven.

zbenko ::

Hvala za predloge.

@Azgard: DNS poznam, nimam pa izkušenj s prepisovanjem DNS naslovov na druga gostovanja. V teoriji sicer vem, kako bi naj izgledalo, ne vem pa kako je, če bi aplikacijo gostil na svojem račuanlniku. Sem uredil sedaj pri ponudniku.

@mm&r: Hvala za ponudnika. Sem kr zakupil letno osnovno gostovanje in prepisal DNS naslove tja. Imajo dobro prikazano, že laufa. Imam edino vprašanje, na kakšen način bazo (MSSQL), ki jo imaš lokalno pošlješ v plesk CP?

PrimoZ_ ::

Za ASP.net aplikacije je daleč najbolša opcija Azure. Neprimerljivo boljše kot razni šalabajzerski hosterji.

mm&r ::

@zbenko V panelu kreiraš userja in bazo, potem pa s skriptami kreiraš objekte v bazi preko spletnega sql admina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera tehnologija

Oddelek: Programiranje
172146 (1569) Looooooka
»

Gostovanje ASP.NET

Oddelek: Izdelava spletišč
62081 (1831) Joze_K
»

Server za asp net aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
10935 (797) ta_pravi
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253074 (2443) DavidJ
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710196 (8840) Nerdor

Več podobnih tem