» »

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje

1
2
»

otago ::

Vozači imajo zdaj super.

Če pa delam zdaj v Nemciji in se vracam vsak mesec ali dva... za funkcioniranje v Nemciji imam nemsko stevilko. Slovensko imam le za ohranjanje stikov s kolegi in druzino v slo. Do menjavanja sim kartic mi ni. Fair use policy mi lahko malce zagreni zivljenje. Sicer pa dvomim, da bodo sli iskat uporabnike manjsih zneskov 5-10eur/mesec prepaid.

XS!D3 ::

BlaY0 je izjavil:


XS!D3 je izjavil:


Link?

Ne bo šlo, ker je vezan na newsleter, ta pa na account pri njih.

Potem meni in drugim to nič ne pomaga :) Če prav razumem, računaš na takšne in podobne one time akcije za vsak mesec posebaj. Dolgoročno mislim, da je jasno, da nič ne zastonj. Sporoči čez kakšno leto, kako si prišel skozi, da vidimo, če so bile vse SIMke/poštnine/itd. res ranga 5€ za celo leto.

BlaY0 ::

Zakaj misliš da ti ne bi pomagalo. Naredi si pri njih account in se naroči na newsletter. Saj ti povem kako sem prišel skozi v letu 2016... s 15 EUR + 5 EUR za Viber. To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

||pSyCh0| ::

verjetno to?!

||pSyCh0| ::

sicer za whatsapp sem pred več kakor letom uporabljal eno SIM, ki je imela free Whatsapp data po svetu (s par izjemami), vendar sem hitro prenehal saj sem se naveličal nosit 2 telefona. Ne spomnim se imena (če koga zanima lahko poiščem, morda je še aktualno).

jusv ::

otago je izjavil:

Vozači imajo zdaj super.

Če pa delam zdaj v Nemciji in se vracam vsak mesec ali dva... za funkcioniranje v Nemciji imam nemsko stevilko. Slovensko imam le za ohranjanje stikov s kolegi in druzino v slo. Do menjavanja sim kartic mi ni. Fair use policy mi lahko malce zagreni zivljenje. Sicer pa dvomim, da bodo sli iskat uporabnike manjsih zneskov 5-10eur/mesec prepaid.


Uporabljaj telefon z dvema simkama.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

w4nkst4 ::

Torej zanima me kako je sedaj v sloveniji glede roam like at home...

obe osebi imava naročniško/predplačniško razmerje pri slov. operaterju


1. Obe osebi sva v EU izven slo v tujem omrežju(npr hrv,nem) in se kličeva/smsava
2. Oseba A je v sloveniji v slo omrežju in kliče/smsa osebo B v EU izven slo omrežju(npr hrv,nem)
3. Oseba A je v EU izven slo omrežju(npr hrv,nem) in kliče/smsa osebo B v sloveniji v slo omrežju

je vse to vključeno v pakete vseh slo operaterjev ali samo točka 1?

feryz ::

Vse je vključeno. Če je B slo resident.

4. Oseba A je v Slo in kliče tujo številko (EU resident). Ni v paketu (razen redkih), zelo drago.
5. Oseba A je v EU in kliče tujo številko (EU rezident). Je v paketu.

w4nkst4 ::

aha kul štekam, torej važno da sta obe osebi v naroč/preplač razmerju pri slo operaterju...švica pa verjetno ni zajeta ane?

Invictus ::

Švica ni v EU. Bože mili ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

w4nkst4 ::

ja ja vem da ni v eu, je zajeta npr v orto tripster+ glede 1gb prenosa podatkov

feryz ::

Ne. Važno je, kje se ti nahajaš.
Zunaj je vse v paketu, ko si doma ni vse v paketu.

w4nkst4 ::

kako kje se nahajam, važno je da se obe osebi nahajta na ozemlju EU ane? js iz slo kličem nekoga v hrv ali nem v okviru svojega nacionalnega paketa...

ob predpostavki da ima ta ki ga kličem slo operaterja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

MrStein ::

Nima veze kje si. Dokler si na ozemlju EU, imaš vse enake cene, kot če bi bil v Sloveniji (bolj točno: kot če bi bil v državi, kjer si SIM kupil).

So le te male razlike:
- cena klicev v razne EU države so v tujini lahko cenejše (ker so regulirane, medtem kor doma niso)
- vključene količine podatkov so v tujini manjše kot doma. To ponavadi piše v ceniku paketa, ki ga imaš.

Vsaj donedavno je bilo tako...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jizzer ::

neooo je izjavil:

Delam v Avstriji in se vsak dan vozim tja in domov, torej ko sem tam uporabljam omrežje Avstrijcev kot doma, ko prečkam mejo se pa v roku 24 ur registriram v Slo domačo omrežje, pravilo pa pravi, da če se v 24h povežeš v lastno omrežje se dan šteje kot da si bil doma in ne v tujini :)

Wtf od kod pa ta informacija? Je že kdo slišal za to?

Mimogrede mi je jasno če kličem/pišem/surfam kjerkoli po evropi, katerokoli osebo, je cena zajeta v paketu.
Pa je zajeta tudi, če kličem iz slovenske naročnine na avstrijsko (katerokoli)?

MrStein ::

Isto kot doma.
Če imaš zajete klice na tuje številke, je zajeto, če ni, ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

Mi lahko kdo razloži tole na praktičnem primeru:

--> grem v Grčijo, tam se mi bo telefon povezal na enega izmed njihovih ponudnikov (npr. Cosmote, Vodafone Greece...) imam paket na Telekomu Enostavni B, 2000 enot (1 enota je enaka 1 minuti pogovora v vsa slovenska omrežja ali 1 poslanemu SMS-/MMS-u v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije in znotraj območja držav z EU-tarifo).

Zanima me kako je s porabo/stroškom če

- me pokliče kdo iz SLO
- jaz pokličem na SLO številko
- surfam po internetu

Ali nastane kak dodaten strošek za prijavo v internet? Da me ne bo naslednji mesec potem kaj vžgalo po denarnici.

Hvala za informacijo.

strom_15 ::

Dohodni klic je zastonj, se ne odšteva od tvojih 2000 enot. Za odhodni klic in prenos podatkov se pa odšteva od tvojih enot. Torej imaš 2000 enot, ki jih lahko porabiš doma kakor v EU. 1 minuta pogovora v slo iz EU/EEA je ena enota, in enako 1 MB je enaka 1 enoti.

Primer:

doma si porabil npr 500 enot. torej imaš v času gostovanja še na voljo 1500 enot, ki jih lahko porabiš za odhodne klice in prenos podatkov (1 enota je 1 min ali 1 MB prenosa). Če v tem času v tujini porabiš recimo 1000 enot, jih imaš še za ta mesec doma 500 v domačem omrežju brez doplačila.

MrStein ::

Oziroma krajše: isto bo, kot če bi bil v Sloveniji.
(nekaj malih razlik je, ampak so nebistvene)

PS: V tem paketu enote ne vključujejo prenos podatkov, ampak je tisto ločeno (1GB)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lolipop2 ::

Aha, potem je to tako, kot sem mislil, da je. Isto kot tukaj.

Edino, kar me skrbi...je kje kak skrit strošek? Npr. (govorim na pamet) "omogočitev dostopa do interenta" al pa kašna "uporaba storitev gostovanja"?

Hvala za informacijo.

MrStein ::

Isto kot v Slo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

Super! Najlepša hvala. Bom bolj brez skrbi letos na dopustu. :)

w4nkst4 ::

edin ce bos spoznou ksno grkinjo in jo bos klicou na njeno grsko cifro bos pa verjetn mogu placat ;)

Apple ::

Sposodil si bom temo...

A je kdo opazil, da v UK ni LTE signala? Imel sem komaj 3G, večinoma Edge ter GPRS... Center in okolica Londona...
LP, Apple

MrStein ::

w4nkst4 je izjavil:

edin ce bos spoznou ksno grkinjo in jo bos klicou na njeno grsko cifro bos pa verjetn mogu placat ;)

Ne nujno. Klic Grčija->Grčija bo stal enako kot če bi doma klical na Slo številko. Kar je lahko manj, kot je cena klica Slovenija->Grčija (odvisno od paketa).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Apple je izjavil:

Sposodil si bom temo...

A je kdo opazil, da v UK ni LTE signala? Imel sem komaj 3G, večinoma Edge ter GPRS... Center in okolica Londona...


Pri Telekomu, LTE-gostovanje omogoca operater H3G (izpis na zaslonu 3 UK). Je pa mobilna telefonija v UK porazna. Slab signa, nizke hitrosti.

vjreh43WAEFS ::

Hej, UK sedaj še vedno spada pod to skupno EU območje kar se tiče mobilnega prenosa podatkov? Telekom ne zaračunava posebej gostovanja za UK?
Kaj bo pa potem, ko se ta brexit enkrat dokončno razfeclja?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586370 (5838) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649740 (12068) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440703 (17049) VrtniPalcek
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250931 (41687) MrStein

Več podobnih tem