» »

custom made waterblock by Cool PC

custom made waterblock by Cool PC

burkiburke ::

Tudi ta čas je prišel. Prototip vodnega bloka po imenu "Unreal 1" je končan:). Blok je seveda iz elektrolitskega bakra obdelanega na cnc mašinci in ročno ter pokrovom iz pleksi stekla. Blok bo istočasno za AMD in P4, tako da lahko spremenite proc in blok bo ostal isti. Blok je testiran na moji konfiguraciji in rezultati so odlični. Do prodaje bo prišlo verjetno še do manjših sprememb in še testiranja in končni dogovor za izdelavo, zato ne vem koliko bo to stalo.
Navoji za priključke so G1/4 tako da se lahko montirajo priključki vseh sort. Srednji je seveda za vhod vode:D .
Slikice niso preveč lepe vendar bodo zadostne da vidite za kaj gre;








Upam da vam bo všeč. Vaši komentarji so seveda dobrodošli (blok bo verjetno še malo spremenjen do končne faze)...
LP, Burki
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

overman ::

Stvar zgleda super, le tista dva izhoda vode bi moral nekako drugace povezat-vsaj zaradi izgleda>:D Rezultati so pa kar povprecni-mislim, saj je temperatura v ohisje samo 23. Zanima me se samo ena stvar: a bos mogoce kdaj prodajal peltierjeve elemente? Mislim da bi bil prvi kupec>:D Drugace pa bi se pohvalu tvojo trgovino ko je roba zlo dobra pa cene so tudi ustimane:D

PS: uporabljam tvojo pumpo Hydrol setz 20 pro >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Eddy ::

Temperatura v ohisju je 29°C ;)

Drugače pa zanimiv blok...
Kok maš pa globoke kanale?

LP!
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

overman, thnx za pohvale:)), za peltiere bi moral mal poiskati. samo evropa pride vpoštev, za vse drugo so preveliki transportni troškovi;( . če boš na internetu kaj najdo mi povej...

eddy živjo. kanali na tem bloku so globoki cca 8mm (blok je 10mm). še sm mislil naredit recimo 6-7mm globoko verzijo pa vidit kakšne so razlike v temp. mogoče še mal spremenim izhod vode.
kakšne so tvoje izkušnje z globinom in kolk maš globoke kanale na EK4?

LP, Burki

Zgodovina sprememb…

Eddy ::

Jest imam 6 mm globok kalane na EK-4. Nisem pa probaval kako je z različnimi globinami.
Glede izhoda vode klele ni kej več za spremenit, saj imaš 2 izhoda...

PS: me prov zanima koliko časa si tole rezkov. Saj če nočeš povedat v forumu mi pa ZS pošlji!

LP!
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

glede izhoda sm mislil na tok vode znotraj bloka proti izhodima. Verjetno bom mal (al pa več) zožal tiste široke kanale. z tem bom primoral tok vode da bo bolj šal okoli "pinov".
rezkali smo predolgo:8) , ni sam ne vem kolk dolgo, kaj je tista cnc mašinca za delat tiskana vezja. baker pa je zaheban, to si že sam videl;) . mislim da bi v končni fazi, na pravi mašini, trebalo okoli 40-60min po bloku. kolk pa tebi cajta vzame za obdelat CPU blok?

Eddy ::

O tem kok časa jest delam blok nebi klele na forumu, vsekakor pa preveč časa. Mislim da imam še nekaj rezerve in še iščem kaj bi blo za nardit da bi skrajšal čas. Ker rezkanje z rezkarčkom premera 2.5 mm je zajeban, pa če rezkarček polomim je pa pizdarija :|

Povedov bi samo to, kar sem že, da sem za EK-2 in EK-3 blok porabil samo za rezkanje 3 ure...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Tic ::

Bo treba nareste en TEST vseh blokov kupljenih u sloveniji. Zdej med pocitnicami nimam kej delat, pa mogoce so bom jst polatu tole... sem ze use razmislu kako bi testiru... :))

If time.
persona civitas ;>

HeiJack ::

Zakaj puščate vsi toliko materiala med vodo in jedrom procesorja? Idealno bi bilo seveda vodo direkt na jedro dat (kar pa žal -še- ni možno); Mislim da blok, ki ima 4mm bakra med vodo in jedrom ni ne vem kaj, saj voda toplote ne odvede niti 60%; če bi samo 2mm povečal rezkalni utor (na 8mm), bi bil odvod toplote z vodo 85%-ni (preizkušeno); ne ogrevat bakra, temveč vodo!

Fury ::

heijack jest bi rkeu da rahlo pretiravas.. tanje dno bi se poznalo ampka 25% pa spet ne...

QuickShot ::

Jst mislim, da vodo direkt na blok spelat ni dobro, ker bi bila premajhna površina.
Boljš je če maš vsaj mal reber, da se voda hitro segreje.

Bevcan ::

Ne me kregaat če se motim ampak mislim da ima baker bolšo prevodnost toblote kot voda. Ker če bi bilo drugače bi vodo najbolje hladil če bi naredil nekakšen vodni slap.

TribesMan ::

Najbolje je seveda voda direkt na jedro, sam potem se pojavijo drugi problemi kot sso erozija jedra ter poroznost jedra, intel je bil v času P3 zelo primeren za kaj takega, na AMDju pa je kaj takega skoraj nemogoče, ker ima procesor okoli jedra preveč komponent.

Kar se pa tiče tankega dna pri vodnih blokih je pa morphling1 za NEST 03 pripravil specialno verzijo svojega MK4 bloka z ZELO tankim dnom (če se prav spomnim precej manj kot 1mm). O rezulatatih poizkusa ni še nič povedal zato je najbolje da ga kr vprašate, če je že kej stestiral bo gotovo rade volje povedal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Burkyburke a mi daš naslov in link tvojega shop-a? Mogoče bom kaj kupil pri tebi.
I'm back

Vesoljc ::

a se boš znajdu? klik
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554452 (3631) steev
»

Kaj vse rabim za H20 hlajenje sistema?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221658 (1400) mazy
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557945 (6398) WinsuckeR
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915961 (3682) Fury
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
898182 (5933) Vesoljc

Več podobnih tem