» »

Tihi Ventilatorji

Tihi Ventilatorji

rsaver ::

Mam doma Titan-ovega venta na proc in se mi zdi glasen!
Rabo bi tih,zmogljiv vent. cena ni ovira!


Pa se en problem:

Ko prizgem rac mi vent. v napajalniku ruži kot msto hudicev, za
kakih 10 s.

Kaj naj naredim?

Tak razmišljam da bi kupo nov napajalnik samo mora bit tih in vsaj 340!

Napajalnik je 300W!

AMD 2000+ MSI KT4 ULTRA BSR 512 333DDR,2x WD 80GB 8MB SONY 116DDU
Teac 40x12x48 Chiftec Balck,Geforce 4 Ti 4200


  • spremenilo: rsaver ()

phoinix ::

Pa butanje po kišti tudi ni pomagalo da ga utišaš, ne? Jest mam verjetno isti 300W napajalnik kot ti, pa mi je tud kako minuto po vklopu računalnika ropotal kokr da se je nekaj zataknilo not.

Preprosto sem razstavil napajalnik, vzel ven ventilator in dal noter novega 80x80. Problem se ni več ponovil.

Za hladilnik ti pa lahko svetujem da kup takega ki ma čim več bakra in čim večji ventilator - ki dela z manjšimi vrtljaji - bo veliko tišji. Jest sem pa preprosto utišal vent namanjše vrtljaje pa je bolje.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phoinix ()

sash ::

sam sem Titanov vent na CPU kuleru nadomestil z Zalmanovim 80×80 (FAN1, če se ne motim) kateremu sem dodal še regulatorček FAN MATE in mi laufa na 1450 obratih :D

podobno lahko nardiš še za napajalnik, ker je neumno kupuvat nov napajalc, če je stari seveda še vredu, samo zaradi venta
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Thanatos ::

vent v svojem starem napajalniku (250W) sem tudi zamenjal z zalmanovim 80mm na uporu in mi je laufal odlično čeprav je bil obremenjen do konca (beri 5V pod 4,7V :D )

harum ::

Kje pa se lahko kupijo takšni ventilatorji?
Zanimajo me čim tišji modeli vseh velikosti, za napajalnik, rack, procesor in grafično.
Kje in koliko stanejo tile regulatorčki za ventilatorje?

pingo76 ::

Glede 80mm ventiatorjev sem naredil skoraj doktorat. 1 mesec zezanja a zdaj imam ponoči mir ko spim (nič ni slišat PC-ja).
- Zalman F1 80mm je pravi F1 glede hrupa... no ja ni tornado ali na 12V ga ne bo imel priklopjenega skoraj nihče. Na 7V ga je še vedno slišati... 5V e to je to... piha pa nič
- Kr neki Titan 80mm v škatlici 0.12A je pri 12V izi glasen na 7V pa neslišen
- Kr neki Titan 80mm v blistrju (ball bearing) 0.10A je pri 12V slišen na 9 pa neslišen in še nekaj zraka premika.
- YS TECH (ponavadi pridejo na stranici chieftec ohišij) (0.10 - 0.12A) pa jih je treba dati na 7-9V za imeti mir.

iskra ::

ventilator lahko kupiš preko interneta al pa u kaki en tolko dobri rač trgovii.

vent stane od 900 pa do kokr daš, regulator al pa upor dobiš use narjeno (lično zacinjeno in use od zalmana) za 1k

Spajky ::

Jest sem si par kar sam stišal zadeve na moji mašini na razne načine, kar se lahko vidi kako na moji strani
tudi pod elektroniko, nekaj idej je tud tam, blo pa je res nekaj malega spajkanja ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564398 (3173) nuclear
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292219 (1539) WinsuckeR
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472323 (1617) goba
»

Stara kista - kaj se da narediti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71033 (940) kuglvinkl
»

Chieftec 340W PSU glasen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71323 (1146) Jaka83

Več podobnih tem