» »

Kam investirati 50 000€

Kam investirati 50 000€

1 2
3
4

winko12345 ::

Kaj pa je 50k v teh časih ni veliko..

hojnikb ::

to še za eno stanovanje v kakih bolj zaželjenih lokacijah ni :)
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Par pripomb:

- finančni svetovalec je samo tehnik, pozna trhnikalije financ. kako zaslužit ma tolk pojma kot random joe. Če bi mel pojma, bi bil že bogat in ne več finančni svetovalec. Najameš ga zato, da ti pravilno prijavi dobiček in napove dohodnino. Ne bo ti pa povedal kako res zaslužit.

- bistveno je, kaj želiš? Samo skenslat inflacijo? Zaslužit par % letno i.e. Igračkanje? Zaslužit penzion v par letih?

Za prvo in drugo zadošča razpršenost, za zadnje pa je nujna stava all in na kvečjemu par po tvoje zmagovalnih konjev. Lahko izberš loto kjer je samo sreča, lahko izbereš kej tazga z več vsebine, kjer imaš možnost to vsebino naštudirat bolje od drugih in posledično jih prehitet na cilju. Govorim o deset in večkratnikih vložka.

Z oponašanjm večine bo rezultat takšen kot pri večini.
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

Če bi mel pojma, bi bil že bogat in ne več finančni svetovalec.


Kakšne traparije. Zakaj ne oboje? Investira svoj denar, preostanek časa pa svetuje. Al naj se raje po jajcih praska? Če dobi 100 evrov na uro, zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

V luči te teme - kam se obrniti (računovodstvo? FURS? finančni svetovalec?) za informacije o tem, kako prijaviti dobičke iz različnih finančnih instrumentov? Npr. imam prihodke od Android aplikacij, P2P lending, crypto mining, trgovanje z kripto, prodaja preko spletne trgovine (worldwide dropshipping) in druge, predvsem tehnološke zadeve, ki generirajo prihodek. Zaenkrat so sredstva na računih, do katerih FURS nima dostopa (kripto borze, paypal, pri končnih (EU) podjetjih v primeru P2P lendinga,..), jaz pa denarja ne morem uporabiti. Del teh sredstev bi si rad nakazal na TRR in plačal kolikor je pač davka.
Nekako sumim, da me bodo na FURSu samo debelo gledali, ko jim bom začel razlagati o teh novih načinih služenja in še verjetno zakonsko sploh niso urejeni. Računovodstvo še nisem našel tako, ki bi se spoznalo na ta področja. Ima kdo kako idejo, kako to legalno izpeljati?
Sicer sem odprl normiran s.p., ampak mi ni čisto jasno kako to vključiti tja not, če sploh.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

hojnikb je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

next3steps je izjavil:

Firma ti prepoveduje omenjati firmo? A je to slučajno http://www.imdb.com/title/tt0137523/?re... ?

nikol slišal za NDA ?


Če pove ime aplikacij to ne spada pod NDA, prej kot reklama.

kako pa ti veš, kaj spada pod njegov nda ?


Kdo pa pravi, da ima NDA?

NDA ti vsak dan, da tudi tvoja mama.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sniff ::

@belo mleko: lepa anekdota z orangutani ;-)

@OP: razčisti si najprej par zadev pri sebi:
1.) a se boš sam s tem ukvarjal ali boš vedno poslušal "nasvete strokovnjakov"
2.) koliko se hočeš ukvarjati z menjavo pozicij (dnevno, mesečno, letno,...) in koliko časa ne potrebuješ teh sredstev (kratkoročno, srednjeročno, dolgoročno)
3.) kaj ta količina denarja konkretno pomeni zate ("drobiž za eksperiment"- fajn obdržat vrednost, če mal pade pa tud ni panike - esencialen penzija trust, drugače sem f****).

To ti bo ustvarilo sliko kaj sploh zasledovati in v kakšnem procentu razpršiti znesek (npr. 50% bančni depozit, 40% delnice bluchipov, 10% alternativne (tvegane) naložbe - kriptovalute...). Ponavadi sta riziko in potencialni profit sorazmerna. Zadnje čase zelo priljubljene kriptovalute so visoko rizkantne in tudi (če zadaneš čas) visoko profitabilne.
V razmislek in pomoč pa morda še to:
1.) depozit/obveznice - relativno varno, majhen donos, visoka likvidnost, nizko vzdrževanje z vidika ukvarjanja z naložbo
2.) delnice (bluechipov) - srednjeročno varno, donos dividende (npr. nekatera podjetja ljubljanske borze 5%-10% letno) in rast delnice, srednja likvidnost, srednje vzdrževanje z vidika ukvarjanja z naložbo
3.) nepremičnine - relativno varno, majhen donos, nizka likvidnost, nizko vzdrževanje z vidika ukvarjanja z naložbo
4.) skladi (vzajemni, ETF-i,...) relativno varno, srednji donos, visoka likvidnost, nizko vzdrževanje z vidika ukvarjanja z naložbo
5.) alternativne naložbe - visoki riziko, visoki donos, visoka likvidnost, visoko vzdrževanje z vidika ukvarjanja z naložbo
Glede na to, da je bilo v preteklih mesecih moto "kamor si pljunil je vse zraslo" je posledično veliko nahajpanih mladcev, ki mislijo da so skrekal sistem (glej zgodbico Warrena Buffetta). Seveda daleč od tega, da se ne da zaslužit ampak lahko tudi (vse) popušiš.

Saul Goodman ::

Saul Goodman je izjavil:

da za zabavo malce preračunam:

v času mojega nasveta je bil litecoin vreden 27,6$

če predpostavljamo, da je 50k eur = 55987.50$, bi takrat lahko kupil 2028,5 Litecoinov.

Danes bi lahko litecoine prodal za 77083$, oz. moj nasvet je trenutno vreden 27k $. ;-)


popravljam napako, nasvet je bil vreden le cca 21k $.

sniff ::

c0dehunter je izjavil:

V luči te teme - kam se obrniti (računovodstvo? FURS? finančni svetovalec?) za informacije o tem, kako prijaviti dobičke iz različnih finančnih instrumentov? Npr. imam prihodke od Android aplikacij, P2P lending, crypto mining, trgovanje z kripto, prodaja preko spletne trgovine (worldwide dropshipping) in druge, predvsem tehnološke zadeve, ki generirajo prihodek. Zaenkrat so sredstva na računih, do katerih FURS nima dostopa (kripto borze, paypal, pri končnih (EU) podjetjih v primeru P2P lendinga,..), jaz pa denarja ne morem uporabiti. Del teh sredstev bi si rad nakazal na TRR in plačal kolikor je pač davka.
Nekako sumim, da me bodo na FURSu samo debelo gledali, ko jim bom začel razlagati o teh novih načinih služenja in še verjetno zakonsko sploh niso urejeni. Računovodstvo še nisem našel tako, ki bi se spoznalo na ta področja. Ima kdo kako idejo, kako to legalno izpeljati?
Sicer sem odprl normiran s.p., ampak mi ni čisto jasno kako to vključiti tja not, če sploh.



heh pomojem bo za določene zadeve problem, ker verjetno še pri FURS-u nimajo jasne slike o tem. Jaz bi si na tvojem mestu nakazal na poslovni račun od s.p.-ja (preveri in dodaj ustrezne dejavnosti, če še niso dodane) in izstavil neko fakturo za vsako nakazilo. Obdavčitev bo konec leta. Pa pri vseh teh zadevah preveri, če lahko poslovno osebo (s.p.) vneseš kot uporabnika (google play, adsense...). Kaj uporabljaš za P2P lending?

c0dehunter ::

Hm, zanimiv pristop. Hvala, bom glede tega vprašal na FURSu, če je to OK.

sniff je izjavil:

[..] Kaj uporabljaš za P2P lending?

Twino in Mintos. Zelo zadovoljen, 12% net profita. Če se bo kdo pridružil, vabljen da me kontaktira za mutual benefits, ker sem že dlje časa član.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

NiggerBob ::

c0dehunter je izjavil:

Hm, zanimiv pristop. Hvala, bom glede tega vprašal na FURSu, če je to OK.

sniff je izjavil:

[..] Kaj uporabljaš za P2P lending?

Twino in Mintos. Zelo zadovoljen, 12% net profita. Če se bo kdo pridružil, vabljen da me kontaktira za mutual benefits, ker sem že dlje časa član.


Če si član že dlje časa, bi moral vedeti, da si dolžan prijaviti obresti vsako leto do 28.2. za preteklo leto. To, če si si jih izplačal ali pustil na računu pri Mintosu ali Twinu, ne igra vloge.
Napoved lahko vložiš elektronsko, z dig. potrdilom preko sistema E-davki.

Če boš posojal preko Viainvesta, potem pred začetkom posojanja vložiš preko E-davkov lasten dokument, Zahtevek za izdajo potrdila o rezidenstvu v Republiki Sloveniji za namene izvajanja konvencij o izogibanju dvojnega obdavčevanja dohodka. Kot državo pogodbenico navedeš Latvijo.
Po par dneh dobiš domov pisno potrdilo, ki ga skeniraš in naložiš na Viainvest.
Če boš investiral v Poljske kredite, ti bodo vseeno trgali 5% in boš potem pri izpolnjevanju letne napovedi to uveljavljal.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()

NiggerBob ::

Ker ne morem več popraviti:
Mintos in Twino ne komplicirata tako kot Viainvest ali Swaper.
Pazi pri Mintosu, ker pri prodaji na secondary marketu 1% provizije ne moreš uveljavljati kot strošek.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

c0dehunter ::

NiggerBob, hvala za info. Potem, ko vložiš napoved, si lahko zadevo mirno izplačaš na TRR brez dodatnih postopkov? Moram pa prečekirati tale Viainvest, izgleda zanimivo za razpršitev, če gre katera izmed teh firm rakom žvižgat.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

belo mleko ::

sarma832 je izjavil:

Mogoce bi si pa morali priznati, da ste zamudili priloznost, ki je verjetno ne bo nikoli vec. Ce bi kot investitor/spekulant/whatever z dolgoletnimi izkusnjami sam zamudil tako priloznost, bi se zivega zakopal v zemljo. A internet uporabljate, al je to tut neka nova slaba stvar?


Ni razloga da bi se kam zakopal. V času internetna booma je bilo na stotine zanimivih podjetij, ki so rila na borzo. Podobno kot danes nastajajo nove in nove kripto valute. Verjetno da si takrat stavil ravno na Amazon ali Google je bila nizka. Tako kot danes ne veš katera kripto valuta je prava če sploh katera. Ampak to je zelo tvegana igra meta kovanca in kakšnega ponosa iz tega človek ne more potegniti. Če se še enkrat obrnem na Buffetta, on je zamudil Amazon in Apple in večji del tech sektorja in ga ni prav nič sram. Malo ponižnosti ne škodi. Pravi da trgovine ne pozna in tudi tehnologije ne prav dobro. To je razlika med tistimi ki analitično pristopajo k investiranju in igralci na srečo, ki stavijo na črno ali rdečo in potem je kar je.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Saj tu ni vprašanje, v katero valuto vložit, ampak "zakaj nisi vložil v katero koli izmed njih". Iz odgovora sklepam, da zato, ker se na te stvari ne spoznaš.

belo mleko ::

Predvsem ker gre za visoko tvegano zadevo, ki spominja na met kovanca. Za tovrstne špekulacije bi namenil kvečjemu 10% portfelja. Če kupiš gozd ali Amazon, veš pri čem si in statistika je na strani konservativnih investitorjev.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

To, da je statistika na strani konservativnih investitorjev, je samo tolažba. Nisi vložil v donosno stvar, nekateri tu pa smo. Po tvoje si zdaj ti na boljšem, ker si zamudil?

belo mleko ::

Ni slaba tolažba, je najbolj racionalen pristop. Vsake toliko časa pride mimo kakšen metalec kovancev in se malo posmeji. Posmejim se nazaj ker kdor redno prehiteva v škarje bo verjetno končal na strehi. Pozor, govorimo o statistiki. Lahko da ste ravno vi tisti, ki boste 10x zaporedoma vrgli cifro.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

belo mleko je izjavil:

Ni slaba tolažba, je najbolj racionalen pristop. Vsake toliko časa pride mimo kakšen metalec kovancev in se malo posmeji. Posmejim se nazaj ker kdor redno prehiteva v škarje bo verjetno končal na strehi. Pozor, govorimo o statistiki. Lahko da ste ravno vi tisti, ki boste 10x zaporedoma vrgli cifro.


Zgleda se v vseh letih nisi naučil brati grafov in slediti trendom. Da je trgovanje z ali investiranje v kripto valute metanje kovanca, je zelo neumna trditev. Metanje kovanca je samo za kripto neizobražene. Ostali si pa v skladu s sposobnostmi in trudom lahko ustvarimo pogoje, kjer je možnost, da "kovanec" pade na našo stran, bistveno višja od 50%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

belo mleko ::

V resnici se vam je samo usralo. Tega se morate zavedati. Ste kot oni iz Buffettove anekdote.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

Tebi se pa zgleda ni. Se vidi na 10 km.

belo mleko ::

Če bi orangutan leta 2012 vrgel 4k v BTC, bi bil danes milijonar.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

Zakaj nisi vložil leta 2012? S strokovno analizo trga in razumevanjem koncepta bitcoina bi moral razumeti, da bo zadeva najverjetneje uspešna. Pa se ti ni dalo, si se raje držal Buffetovega sistema, ki dovoli investiranje samo v stvari, ki jih razumemo.

Saj ni nič narobe, da si zamudil, narobe je, da zdaj trdiš stvari, ki niso resnične in z njimi opravičuješ svojo zmoto, ki je, da bi bil orangutan lahko na boljšem od tebe, "če bi le vložil". Kdo je vložil in kdo ni vložil se pa ve. Mi smo, ti pa nisi.

Včeraj sem recimo vložil v LTC, in se danes to dobro obrestuje. Pa zagotovo nisem bil edini. Bom pa spremljal trge in v primerih možne panike prodajal.

Če bi orangutan vložil, bi bil na istem. Ampak, a ima orangutan te informacije, ki jih imam jaz? Če bi jih imel, bi verjetno trgoval podobno, mogoče še bolj pogumno od mene :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

belo mleko ::

Kako pa bi leta 2012 kaj bo leta 2017? Imaš kristalno kroglo ali kaj točno je bitcoin pognalo navzgor? Razlogi niso racionalni, včasih se stvari zgodijo enostavno kot stampedo na javnih prereditvah.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

next3steps ::

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

next3steps je izjavil:

Firma ti prepoveduje omenjati firmo? A je to slučajno http://www.imdb.com/title/tt0137523/?re... ?

nikol slišal za NDA ?


Če pove ime aplikacij to ne spada pod NDA, prej kot reklama.

kako pa ti veš, kaj spada pod njegov nda ?


Kdo pa pravi, da ima NDA?

NDA ti vsak dan, da tudi tvoja mama.

Če mu NDA prepoveduje nazivati njegovega delodajalca ali vsaj zelo okrnjeno opisati njegovo delo, potem je to one hell out of NDA. Takšen, kjer niti država ne ve za koga delaš (kar so po mojem znanju vsaj 1x izkoristili tudi pred sodišču USA, članek na Slo-Tech).

hamez66 ::

belo mleko je izjavil:

Kako pa bi leta 2012 kaj bo leta 2017? Imaš kristalno kroglo ali kaj točno je bitcoin pognalo navzgor? Razlogi niso racionalni, včasih se stvari zgodijo enostavno kot stampedo na javnih prereditvah.


A pri delnicah pa veš, kaj se bo dogajalo čez 5 let? Za delnice obstaja kristalna krogla? Ne vem, kaj sploh hočeš povedat.

Razlogi za rast cene bitcoina je možno razložiti skozi zgodovino in skozi statistike, ki so na voljo. Cena bitcoinov se izoblikuje na podlagi povpraševanja in ponudbe. Ni neka posebna znanost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

belo mleko ::

Gospodarstvo raste, to počne samo, tako kot se zemlja vrti okoli zemlje. S&P 500 raste okoli 10% letno (7% po inflaciji). Če danes vložiš 1€ v S&P 500, ga obrestuješ po 7%, bo iz 1€ v 100 letih nastalo 867€. To je povezano z rastjo prebivalstva, produktivnosti etc. Njegova cena je povezana z rastjo vrednosti podjetij, ker bodo ta čez 100 let ustvarila toliko več. Vlaganje v delnice je vlaganje v gospodarstvo za katero veš da bo raslo (minus krize).
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

next3steps ::

a katero predvidevaš da bo raslo (minus krize).

Ceno delnic držijo predvidevanja.
PS Špekuliraj na delnice TENCENT .
Bi morale zrasti v roku dveh let za 15%.

Zgodovina sprememb…

belo mleko ::

Predvidevanja so utemeljena ker svetovne ekonomije rastejo, kot raste gozd. Z 99% gotovostjo ti lahko zagotovim, da bo svetovna ekonomija čez 100 let x-krat večja. Ne moreš pa mi zagotoviti da bo bitcoin drugo leto še obstajal. Lahko izgine kot vroči zrak v zimski sapi. Lahko gre gor, lahko gre dol. Kdo ve. Ker je kot luft.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hamez66 ::

belo mleko je izjavil:

Gospodarstvo raste, to počne samo, tako kot se zemlja vrti okoli zemlje. S&P 500 raste okoli 10% letno (7% po inflaciji). Če danes vložiš 1€ v S&P 500, ga obrestuješ po 7%, bo iz 1€ v 100 letih nastalo 867€. To je povezano z rastjo prebivalstva, produktivnosti etc. Njegova cena je povezana z rastjo vrednosti podjetij, ker bodo ta čez 100 let ustvarila toliko več. Vlaganje v delnice je vlaganje v gospodarstvo za katero veš da bo raslo (minus krize).



Obstajajo tudi delnice, ki ne spadajo v skupino elitnih 500. Da je do sedaj rastlo tako, ni nobena zagotovitev, da bo rastlo tudi v prihodnje. Sicer sam verjamem, da bo ameriško gospodarstvo rastlo še naprej, saj vsi kazalci kažejo na to. Tudi obrestna mera je v konservativnem svetu dobra, vseeno je pa 7% manj od tega, kar se lahko, po tvoje z metom kovanca, v kripto svetu služi vsaj na mesečni osnovi.

Seveda ne vsi, ampak tako, kot ne morejo vsi dobro trgovati, tudi vse delnice ne spadajo v S&P 500. Nimaš pa kristalne krogle ne za eno in ne za drugo. Čudno, da ne vložiš v bitcoin, glede na to, da je do sedaj samo rastel.

belo mleko ::

Zato pa vlagaš v 20 podjetij iz S&P 500, NIKOLI samo v eno. Ali pa vržeš denar v sklade ali bolje v en ETF, ki vlaga v nekaj tisoč podjetij.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

next3steps ::

belo mleko je izjavil:

Predvidevanja so utemeljena ker svetovne ekonomije rastejo, kot raste gozd. Z 99% gotovostjo ti lahko zagotovim, da bo svetovna ekonomija čez 100 let x-krat večja. Ne moreš pa mi zagotoviti da bo bitcoin drugo leto še obstajal. Lahko izgine kot vroči zrak v zimski sapi. Lahko gre gor, lahko gre dol. Kdo ve. Ker je kot luft.

Lahko ti zagotovim.

slotechar ::

belo mleko je izjavil:

Če bi orangutan leta 2012 vrgel 4k v BTC, bi bil danes milijonar.


Samo ljudje z velikimi jajci bi si upal vlozit dost svojega denarja na zacetku bitcoina. Pametni bi vlozili vsaj 10 procentov in vseen dobil ogromno procentov dobicka. Pa tisti entuzijasti, ki so prek mining dobil bitcoine.
Tisti, ki nimajo jajc naj pa gredo v solo a ne. XD ziherasPress

Zgodovina sprememb…

NiggerBob ::

c0dehunter je izjavil:

NiggerBob, hvala za info. Potem, ko vložiš napoved, si lahko zadevo mirno izplačaš na TRR brez dodatnih postopkov? Moram pa prečekirati tale Viainvest, izgleda zanimivo za razpršitev, če gre katera izmed teh firm rakom žvižgat.


Za FURS je važno, da si nekaj pridobil oziroma zaslužil, od tega zasluženega (od obresti) plačaš dohodnino. To, ali si izplačal na TRR ali pustil na računu ali dalje vložil, ne spremeni zadeve.
Jaz si obresti redno vsak mesec izplačujem na TRR.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

AgiZ ::

@belo mleko
lepo argumentirane trditve in cestitke, da ti je uspelo obdrzati kulturni nivo odgovorov.

Tudi sam razmisljam o raznih nalozbah, a sem prevec ziheras za kripto. Bom pa verjetno sel tudi v to ko malo bolj pade (sedaj je padel z 29xx na 24xx, naj pade se, potem pa mogoce res).

user4683 ::

Cel kup napisanega, pa bolj malo nekih res konkretnih informacij.

Torej kam z večjim kupon denarja, ki ga trenutno ne potrebuješ? Pa da bo bolj zanimivo, recimo kam z 200-300k? Stanovanjska problematika rešena, igrače kupljene. Recimo da ni časa, želje in znanja se ukvarjati s tem (lahko pa tudi ampak ne na dnevni ravni). Išče se nekaj kjer bo investicija relativno na varnem in v povprečju prinesla nekaj % več od inflacije letno.

Konkretni predlogi - zanesljive/preverjene platforme, zelo zaželjena tudi konkretna imena upravljalcev, izkušnje itd (lahko tudi privat).

jype ::

user4683 je izjavil:

Išče se nekaj kjer bo investicija relativno na varnem in v povprečju prinesla nekaj % več od inflacije letno.
Sliši se, kot da želiš obveznice stabilnih držav.

kow ::

Niti ne. Obveznice stabilnih drzav ti prinesejo komaj za inflacijo.

jype ::

Ja, saj to je donos, ki ga lahko označiš z "nekaj % več od inflacije".

kow ::

Lol, si me dobil.

user4683 ::

Bom bolj natančno definiral :)

donos vsaj nekje okrog 6% ali več.

Ni pa nujno da točno toliko, pač različne možnosti, prednosti enih in drugih - ampak pri teh malenkost višjih zneskih.

jype ::

"Varno" in "okrog 6% ali več" bo šlo izključno na precej dolg rok in izključno pod pogoji, da lahko počakaš na ugoden trenutek, preden prodajaš (a brez garancije za karkoli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

user4683 ::

Ja dolgi rok je vsekakor opcija (oziroma plan). 200-300k je denarja, ki se ga lahko pusti pri miru recimo vsaj 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:



Zakaj je to relevantno za države izven USA ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gruntfürmich ::

ker to dokaj na splošno prikazuje ceno zlata napram delnicam
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

ker to dokaj na splošno prikazuje ceno zlata napram delnicam


Samo do leta 1975
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kow ::

Ko gledamo donose na delniskih trgih v zadnjih desetletjih, je potrebno vedeti tudi da delez, ki gre delavcem pada. Ta trend se lahko tudi obrne in rast dobickov podjetij bi lahko bila zato nizja kot sicer.

Saul Goodman ::

Unknown_001 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

vsa jajca v eno košaro je ena izmed prvih neumnosti, ki bi jih naredil.


In verjetno zadnjih tovrstnih. Lahko se ti userje, ampak ... imaš muda. Tudi če bi slučajno uspelo... ne bi ponavljal vaje.

Bom pa pisal za uho in not vrgel ene 200EUR. Bolelo me ne bo, ker je to relativno malo denarja.


evo, sem slučajno spet opazil odprl tole temo in opazil moje napovedi:

15. junija 2017 bi za 50k eur torej dobil 2028,5 LTC:
15. junija 2018 je bila vrednost LTC 99,58 USD, daleč pod ATH, ki je bil par mesecev prej nad 300 usd.

2028,5x99,58 USD = 201.998,03 USD.

če bi te zasrbele roke v decembru, 6 mesecev prej, ko smo bili na vrhuncu bullruna in predpostaviva, da bi LTC prodal povprečno po 300$ na komad, bi iztržil 608.550 USD. da bi bil z investicijo v minusu, bi moral čakati do danes, ko se že eno leto vsi cmerijo, v kakšnem medvedu smo.

te vaje pa danes ne bi ponovil, zaradi stanja na trgu kriptovalut.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

hojnikb je izjavil:

vrzes dnar v ene 5 razlicnih altcoinov in drzis pesti da zraste.


Res full dobrer nasvet, sploh ker je kar 80% icotov iz leta 2017 mrtvih.. Čestitam res...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaščititi vrednost denarja?

Oddelek: Loža
333374 (1222) Sparkxl
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931265 (17183) kow
»

Ideje za investicije - brainstorming (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9311735 (9110) Gavran
»

Kriptpvalute z visokim potencialom (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
7417600 (15112) Jerry000
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531289 (25057) sniff

Več podobnih tem