» »

CBD vršički - legalnost uvoza v Sloveniji?

CBD vršički - legalnost uvoza v Sloveniji?

dolgakača345 ::

Pozdravljeni

Pred nekaj meseci sem poskusil kaditi CBD konopljine vršičke, ki mi jih je dal prijatelj. Imam diagnosticirano anksiozno motnjo, zato sem te CBD vršičke seveda poskusil v upanju, da bodo vsaj malo odpravili mojo težavo. Počutil sem se neverjetno in na nek način je imel ta CBD name celo večji učinek kot benzodiazepini, ki mi jih je predpisal zdravnik.

Po dolgem razmišljanju sem se odločil, da bom naročil velike količine CBD vršičkov pri ameriškem podjetju Little Collins. Preden grem skozi takšno naročilo, bi rad vprašal, ali kdo tukaj ve o predpisih in zakonih v Sloveniji glede CBD konoplje (Cannabis L, ki ima manj kot 0,02% vsebnosti THCja). Malo sem bral po internetu in zdi se, da je CBD v Sloveniji načeloma legalen hkrati pa tudi v sivi coni.

Ali je kdo že imel izkušnje s tem? Ali mislite, da bo carina zamenjala konopljo za pravo travo in jo poslala naprej na policijo ali v laboratorij v testiranje? Skratka ali kod ve kaj lahko pričakujem...

Vse informacije so zelo cenjene
Najlepša hvala za pomoč!

cypena ::

Bilo je tako, da CBD konoplja ni smela presegat 0.2% vsebnosti THCja. V večini kulturnih držav so pa imeli to mejo na 0.5% in to bi znal biti velik problem pri uradnem nakupu čez mejo.
Drugče pa imaš v Sloveniji kar precej pridelane CBD konoplje in jo kamot kupiš privat od gojitelja ali mogoče celo v kaki trgovini. Lani je bilo kar nekaj prodajalcev na bolhi in ostalih oglasih.
Če ne iščeš točno določene vrste, se najprej doma ali pri sosedih razglej, ker iz čez luže bi znalo biti težko te zadeve uradno uvozit.

Vem pa ne zaprmej :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

dolgakača345 ::

cypena je izjavil:

Bilo je tako, da CBD konoplja ni smela presegat 0.2% vsebnosti THCja. V večini kulturnih držav so pa imeli to mejo na 0.5% in to bi znal biti velik problem pri uradnem nakupu čez mejo.
Drugče pa imaš v Sloveniji kar precej pridelane CBD konoplje in jo kamot kupiš privat od gojitelja ali mogoče celo v kaki trgovini. Lani je bilo kar nekaj prodajalcev na bolhi in ostalih oglasih.
Če ne iščeš točno določene vrste, se najprej doma ali pri sosedih razglej, ker iz čez luže bi znalo biti težko te zadeve uradno uvozit.

Vem pa ne zaprmej :)


Hvala za odgovor! Razlog zakaj naročam iz Amerike je kvaliteta saj je tam bistveno boljša. Predvidevam, da je to zato, ker so bili Američani v tem poslu več let, preden so Evropejci sploh začeli posvečati pozornost. Slovensko konopljo sem poskusil, pa mi nič ne pomaga, medtem ko mi konoplja pridelana v Ameriki že po nekaj vdihih da zelo močen sprostitveni učinek.

Na spletni strani iz katere bi naročil so informacije, da imajo vsi njihovi sevi manj kot 0,2% d9-THC, tako da bi moralo biti v redu. Bomo videli če me bodo zaprli ali ne haha...

Zgodovina sprememb…

Ales ::

dolgakača345 je izjavil:

... Razlog zakaj naročam iz Amerike je kvaliteta saj je tam bistveno boljša. Predvidevam, da je to zato, ker so bili Američani v tem poslu več let, preden so Evropejci sploh začeli posvečati pozornost. Slovensko konopljo sem poskusil, pa mi nič ne pomaga, medtem ko mi konoplja pridelana v Ameriki že po nekaj vdihih da zelo močen sprostitveni učinek. ...

Marketing plus placebo efekt?

Komot daš strokovno analizirat vzorce in primerjaš, seveda pa to nekaj malega stane.

cypena ::

Da nisi iz Amerike uno tapravo dobil pa te je sprostila ;) :) hec
Za pogledat imaš tudi še vsaj Španijo in Nizozemsko ter UK, kateri pa žal ni več v EU. Vsaj na Nizozemskem je že dolga tradicija gojenja pa bi znalo biti kaj dobrega zate, Španija pomoje tudi ni ravno od včeraj.
Obstaja pa tudi en kup CBD vrst in mogoče ti samo pravo sorto rabiš za tvoje tegobe, katera pa ni nujno da je iz ZDA ali Kanade, glavno da je pravi miks kanabinoidov v njej.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

MaticSLO ::

Mogoce bi bilo bolj pametno resevati vzrok problema kot pa blaziti posledice?

Orias ::

Noben problem ni naročiti CBD vršičkov, CBD hasha in CBD smole iz USA in iz ostalih EU držav. Imaš veliko izbiro (različne sorte). Pri nas še nisem zasledil, da bi kje kdo ponujal več sort vršičkev.
Za anksiozno motnjo je CBD zelo dober, vendar v večjih odmerkih. V kapljicah je govora o 15% in več. Kajenje CBD kvalitetnih vršičkov je tudi OK, vendar ni poceni. Ceneje te pride v kartušah za vejpanje. Za terapevtski učinek so primerne 1g kartuše, ki vsebujejo po 50% in več CBDja.
Tiste vršičke ko kupiš na bencinskih, pa po možnosti v kakšnih "bio" trgovinah so primerni bolj za čaje. Pravi CBD vršiček ima pri kajenju isti "okus", kot da bi kadil THC vršičke. Alternativa CBDju je HHC ki je sintetični kanaboid in je legalen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konopljino olje cbd (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417206 (1452) Orias
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904146140 (58963) gushto
»

Uporaba kanabisa v farmaciji

Oddelek: Loža
458697 (7027) stalker
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13932249 (28355) Smrekar1
»

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15064046 (53382) bosmla

Več podobnih tem