» »

HDMI izhod na VGA vhod

HDMI izhod na VGA vhod

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Moj 1080p monitor (AOC E2770SHE) ima dva HDMI vhoda in en VGA vhod. Oba HDMI vhoda na monitorju sta zasedena, na VGA vhod pa sem nameraval priklopiti TV Box od Amisa, ki ima samo HDMI izhod. In sem pri kitajcih nabavil aktivni pretvornik HDMI->VGA (link). Danes sem ga dobil in ga sprobal in ugotovil, da na TV Boxu ne deluje, na računalniku pa deluje.

Torej navaden VGA kabel je na eni strani priklopljen v monitor, na drugi strani je priklopljen v tale adapter. In ko tale adapter priklopim v HDMI port na PC (Matična AsRock b85m, i5-4460, iGPU Intel® HD Graphics 4600) dela super na 1080p. Ko pa probam priklopit v HDMI port od Amis TV Boxa (Albis SceneGate 8073), pa črna slika, "No signal" in monitor gre v standby, ker ni inputa.

PC HDMI Port --> HDMI kabel --> Monitor HDMI port = deluje
Box HDMI Port --> HDMI kabel --> Monitor HDMI port = deluje
PC VGA Port --> VGA kabel --> Monitor VGA port = deluje
PC HDMI Port --> HDMI-VGA Aktivni adapter --> VGA kabel --> Monitor VGA port = deluje
Amis TV Box HDMI port --> HDMI-VGA Aktivni adapter --> VGA kabel --> Monitor VGA port = ne deluje

Se pravi vse komponente delujejo, ampak ta specifična povezava iz TV Boxa na monitor ne deluje. Zakaj bi to lahko bilo, mogoče zaradi različnih verzij HDMI standarda? Box piše da je HDMI 1.4b, kitajci pravijo da je ta pretvornik HDMI 2.0 (če jim je za verjet :))), za monitor pa ne dobim podatka. HDMI kabla sem probal dva različna ki mi ležita okoli, sta pa oba generična, najbrž sta prišla zraven TV Boxa ali monitorja al nevem od kje. :D

Skratka, če ima kdo kako idejo kje bi lahko tičal problem, bi bil hvaležen kake informacije.

Hvala že vnaprej! :)

beta1 ::

Probaj na TV boxu spremenit v nastavitvah resolucijo. Probaj 1080i ali 720p oz. 480p. Če ne, nebo iz te moke kruha.

Nima ta box kakšne opcije analognega izhoda? Eni imajo neke DIN na RCA itd...

Dzhimen ::

Sem probal 1080p in 1080i in nobeno ne dela. Nižje resolucije nisem probal, lahko da bom jutri.

Box ima 9-pin mini DIN priklop, ampak se mi še s tem res ne da ukvarjat, ker nimam prav nič takega kablovja in adapterjev doma, da bi malo stestiral.

Sem na koncu priklopil kar PC preko tega adapterja (PC HDMI --> Adapter --> VGA Kabel --> VGA vhod monitor) in TV Box priklopil kar na HDMI, na katerem je bil prej PC. Za 1080p bo v redu za PC tudi če je signal pretvorjen iz digitalnega v analognega. Slika je čista in celo malo boljša, ker je temnejša. Pri HDMI signalu je bila slika zelo svetla (#000000 črna je izgledala kot temno siva), tako da mi zaenkrat tale nov setup bolj ustreza. :))

Upam samo da ne bo kakih problemov v prihodnje. Še vedno pa bi blo zanimivo vedet zakaj take adapter ne dela na TV Boxu, iz akademskega vidika :))

IL_DIAVOLO ::

Box na en hdmi od tv-ja, drug hdmi iz tv-ja pa na hdmi graficne.

Ce je mozen priklop s TV-jem seveda.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

HDCP je problem verjetno. Če je kje opcija za izklop potem bo to rešilo težavo.

ziga1990 ::

ko sem imel jaz tak problem sem imel na izbiro nov monitor ali aktivni pretvornik in sem vzel nov monitor
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dzhimen ::

>IL_DIAVOLO
Monitor ma 2 HDMI vhoda in en VGA. HDMI-ja sta oba zasedena, prost je samo VGA in tja bi rad spravil tale TV box, če mi bo uspelo, če ne bom pa pač preklapljal, toliko kolikor televizijo gledam se pretegnu glih ne bom. :))

Probal sem spreminjat resolucijo boxa, kot je beta1 predlagal, ampak brez uspeha. Probal 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i in auto, nič ne dela. Probal sem izklopit DDC/CI na monitorju (nikol ne veš :P) in pa vklopit/izklopit HDMI CEC na boxu, ampak nič ne pomaga.

Lahko da je kriv ravno HDCP, kot je destroyer2k predlagal, ker TV Box ima HDCP, na žalost pa se ga ne da izklopit. Tako da adapter ne zna pretvorit video signala verjetno. Lahko da majo kitajci rešitev. Kakšna je možnost, da bo zadeva delovala, če ima oglas za adapter besedo HDCP v naslovu (klik)? :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
809427 (7379) deejay2
»

VGA port ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
111493 (1103) rodzy
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220027 (9540) kozorog
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4511104 (6267) 111111111111
»

PC-(HDMI-DVI)-Monitor ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
53699 (2157) sl0wking

Več podobnih tem