» »

Srbi nad hobotnico Marka Zuckerberga in njegovih stricev iz ozadja

1
2
»

NikolormousB ::

Ja, pač ne greš na FB, če te skrbi zasebnost ali pa ne objavljaš gor občutljivih informacij. Saj to je večini ljudi jasno. In večine ljudi to očitno ne moti.

ales85 ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, pač ne greš na FB, če te skrbi zasebnost ali pa ne objavljaš gor občutljivih informacij. Saj to je večini ljudi jasno. In večine ljudi to očitno ne moti.

Očitno si pozabil na dejstvo, da drugi objavljajo tvoje občutljive informacije brez privoljenja. In tudi, če nimaš FB računa, lahko ročno vpišejo tvoje ime in si zopet na istem.

FrRoSt ::

NikolormousB je izjavil:

A boš še naprej težil z "lololl"i in pisal neumnosti ali boš povedal zakaj konkretno bi moral biti paranoičen glede zasebnosti na internetu?

Zato, ker je "kul" biti proti facebooku ne bo dovolj dober razlog.


Verjetno tisto prvo. lolol

Zdaj mi pa ti, ki si takole, malo bolj resen in razgledan, odgovori na nekaj naslednjih vprašanj:
(vzemi si čas, nikakor ne hiti, se ne mudi)

1. Kaj je zate, kaj ti pomeniFB?
2. Kaj pomeni FB drugim?
3. Kdo ima dostop do vseh podatkov, ki se zbirajo in pretakajo na FB?
4. Kako in za Kaj bi se jih dalo uporabiti?

NE HITI Z ODGOVORI. VZEMI SI ČAS.

l.p.

poweroff ::

NikolormousB je izjavil:

In večine ljudi to očitno ne moti.

Ja, res je. Dokler jim zadeva ne eksplodira v obraz. Pol pa jokajo.

Pa zanimivo mi je, da imaš del populacije, ki še vedno vidi duhove UDBE, pa jim to ni problem pri Facebooku.
sudo poweroff

Looooooka ::

SimplyMiha je izjavil:

Ne, to, da je vse, kar daš na FB oz. kar drugi ljudje dajo o tebi, ultimativno dostopno celemu svetu, ne glede na nastavitve zasebnosti, od brezveznih fotk do občutljivih informacij.

Greš z kolegi ven, se ga naliješ, eden od njih naredi fotko in da na FB, kjer tvoj fris poveže s tvojim FB računom. Zdaj vsi - od tvoje babice do bodočih delodajalcev - vedo, kdo je ta pijandura.

Ali pa praznuješ rojstni dan in ti vsi čestitajo, naslednji dan pa ugotoviš, da je nekdo zlorabil tvojo identiteto. Nič lažjega, uporabil je tvoje ime in priimek, rojstni datum in kraj, pa še naslov, da je dobil, kar je hotel.

Čim greš na FB, zasebnost odpade.

Kaj ma popivanje s tvojim delom v sluzbi?
Zame vsi v firmi do partnerjev vejo, da pijem pir.
Ta vikend sem lepo poslal mail, da bo vse kar smo mel namen publishat, narejeno v ponedeljek, ker bom na Tanji Zagar in ne z vodo.
In zakaj bi pred babico skrival svoj life?
Sj niste pedofili.
Koga boli k. ce se drugi s temn obremenjujejo.
Vazno, da ti nihce ne more ocitat, da zaradi tega cesa ne naredis.
A ste vsi zaplankani kristjani al kaj.
Mene bolj skrbi folk, ki vse skriva in na 500 metrov igra cloveka brez tezav, zelja in druzabnega zivljenja.
Taki ponavad zeno tepejo pa droge dilajo.

Svojih podatkov pa pac ni treba objavljat a ne. Mirno lahko izklopis lokacijo in fejkas, da si iz Bogote :)

Glede na zgornji video ti pa nic od tega ne pomaga ce je na deugi strani telefona nek ultra ustrezljiv helpdeskovc, ki lepo scveka vse, kar ti leta in leta skrbno skrivas/locujes pred socialnimi omrezji.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Ja, res je. Dokler jim zadeva ne eksplodira v obraz. Pol pa jokajo.


Kako ti eksplodira v obraz?

aerie ::

Skratka... bolje tvrd kurac nego mek donalds. Je pa zanimivo, da zdaj ljudje že svojim sodelavcem prek maila sporočajo, katero bodo čez vikend natepavali. Na FB bodo zaradi tega šele v ponedeljek "publishali". Očitno obstaja dovolj neumna publika, ki vso to sranje konzumira.

vostok_1 ::

Misliš 80% perbivalstva z internetom?



Malce OT:



Ta Erik Scmidt, rubs me the wrong way. Soft spoken, gentle, dosti floskul o izboljšanju standarda ljudi itd. ampak ko začnejo padat vprašanja, dobi tisto faco človeka, ki bi človeka nežno lobotomiziral, če bi to prispevalo k njegovi agendi.
Vsaj pri Eldon Tyrell-u veš, da je scrupulous fuck.
I don't know, my gut feeling tells me something...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

NikolormousB je izjavil:

Mene osebno ne moti, če FB uporabi podatke, ki sem mu jih prostovoljno dal zato, da so tisti oglasi na desni vsaj kolikor toliko relevantni. S tem meni ne dela nobene škode.

Če koga to moti, si pač ne ustvari FB accounta.

Težava je, da eni tega ne zmorejo oceniti.
Tako kot otrok, ki se je prostovoljno odločil vstopiti v tisti čuden kombi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NikolormousB ::

Tisti čuden kombi v resnici ne predstavlja velike grožnje otrokom. Večina nasilja nad otroki se zgodi v krogu družine in znancev.

FrRoSt ::

NikolormousB je izjavil:

Tisti čuden kombi v resnici ne predstavlja velike grožnje otrokom. Večina nasilja nad otroki se zgodi v krogu družine in znancev.


Saj tudi to se dogaja.Kaj še nisi slišal za primere, ko otroci protestirajo in obupavajo nad svojimi roditelji, da naj jih končno snamejo iz svoje FB strani!? (Da ne govorim o pomanjklivi obleki.)

Ker smo tako ponosni nate. se glasi odgovor lol :)

Neumen ravno nisi Preveč razgledan pa tudi ne.

Vsak ima pravico o sebi odločati sam. Lahko objaviš svo DNK zapis na FB. Ali pa zapustiš svoje truplo v znanstvene namene. To so tvoje osebne odločitve in podatki. Kaj se pa zgodi s temi podatki!?

Si morda vsaj prebral drobni tisk pogojev uporabe FB!? Predvidevam da si. lol :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

NikolormousB ::

Seveda sem. A ti kar klikneš "agree" brez, da bi prebral s čim se strinjaš?

FrRoSt ::

NikolormousB je izjavil:

Seveda sem. A ti kar klikneš "agree" brez, da bi prebral s čim se strinjaš?


Saj verjetno veš, kako to gre!?

NO, bom vseeno razložil. lol. :)

Če ne klikneš; dokler ne klikneš na tisti "grrrrrrr", zadeva sploh NE gre naprej. :)

Nekaj drugega pa je, če si vse tiste pogoje prebral.

In tudi, če si jih prebral, to še ne pomeni, da si jih pravilno razumel. lol

Ali, da se morda z vsem strinjaš. lol :) :P

NikolormousB ::

Če se ti ne da brati pogojev lahko enostavno predpostavljaš: "Vse kar objavim na netu bo dostopno velikemu številu ljudi in bo postalo last velikih korporacij."

No big deal.

gus5 ::

zbiranje/prilaščanje/nadzor (zasebnih) podatkov = prilaščanje/utrjevanje politične oblasti + poglabljanje ekonomske moči

MrStein ::

NikolormousB je izjavil:

Tisti čuden kombi v resnici ne predstavlja velike grožnje otrokom. Večina nasilja nad otroki se zgodi v krogu družine in znancev.

The point, you missed it.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NikolormousB ::

Ne, ti si dal slabo primerjavo.

MrStein ::

Če ne vidiš "point", ga ne vidiš.
To je odvisno od tebe, ne mene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cervantes ::

Cukerberk je car.
Srbe vosli.
Vsi pa paranoiki.
In vse nas zasledujejo.
Well. Good luck with it!

FrRoSt ::

Markoff ::

NikolormousB je izjavil:

Odgovor na to vprašanje je zame precej jasen. Da nimam umazane riti.

Še vedno pa ne vem kakšno apokalipso bom doživel, če delim dele svojega življenja z drugimi.

Še vedno nisi delil z nami niti enega osebnega podatka.

Nakladač.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

FrRoSt ::

Markoff je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Odgovor na to vprašanje je zame precej jasen. Da nimam umazane riti.

Še vedno pa ne vem kakšno apokalipso bom doživel, če delim dele svojega življenja z drugimi.

Še vedno nisi delil z nami niti enega osebnega podatka.

Nakladač.


Lahko bi tukaj objavil vsaj posnetek svoje tazadnje. lololl::)) :))

Gregor P ::

Ta hobotnica je zgleda tako huda, da je celo zaustavila širjenje novic na Slo-techu :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Če se pa nič ne dogaja. Apple je spet predstavil revolucionarni izdelek, na novo izumil nekaj, Samsung je najbrž izdal 5 novih telefonov....saj se ne splača pisat več o tem :)

slotechar ::

NikolormousB je izjavil:

Če se ti ne da brati pogojev lahko enostavno predpostavljaš: "Vse kar objavim na netu bo dostopno velikemu številu ljudi in bo postalo last velikih korporacij."

No big deal.


lolol

to je big deal. Si pa pozabil največjo nevarnost, to so fb znanci, ki v zaupnih fb sporočilih ravno pišejo in objavljajo o tebi vse sorte. To je čar fejsbuka, itak da vedo, da večina folka ni toliko butastih da sami dajo fejsbuku stvari ki bi jim škodile, zato so tu fb znanci, ki jih boli k.... za tvojo zasebnost ali pa tudi če jim je mar zate, mislijo, da je vse zasebno in zaupno, lololol

To je neke vrste samokontrola med prebivalci, ti nadziraš vede ali nevede svoje znance, oni pa tebe, lolol

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težki časi za politično oglaševanje

Oddelek: Novice / NWO
225212 (4258) joze67
»

Zuckerberg s svojimi odgovori ni prepričal ameriških poslancev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
256153 (4654) Uporabnik
»

Facebook se je s FTC poravnal za 5 milijard USD

Oddelek: Novice / Tožbe
145336 (4437) Hipotron
»

Srbi nad hobotnico Marka Zuckerberga in njegovih stricev iz ozadja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7420570 (14798) slotechar
»

Na Facebooku mesečno že 1,9 milijarde ljudi, investitorji pa vse bolj živčni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6423422 (20413) blackbfm

Več podobnih tem