» »

Kitajski dolg

Kitajski dolg

Samuel ::

Veliko se piše o dolgu ZDA, a zelo malo o kitajskem dolgu (gre pravzaprav za državo v razvoju).

Tukaj je en dobr članek o tem:

Moody’s downgraded China credit from A1 to Aa3 on expected slower growth and rising debt

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

scenic16 ::

gruntfürmich ::

to ni dolg ki ga je treba odplačati. tako funkcionira monetarna politika sedanjosti. čisto druga zadeva, kolikor sem se zanimal.
je pa to zelo kompleksno področje ki ga ne razume vsakdo (tudi od politikov ne), tko da se ni treba preveč s temi zadevami ven metat in zgražat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MadMicka ::

A si se zanimal :) In so ti rekli, da so dolgovi, ki jih ni treba odplačati?

Samuel ::

gruntfürmich je izjavil:

to ni dolg ki ga je treba odplačati. tako funkcionira monetarna politika sedanjosti. čisto druga zadeva, kolikor sem se zanimal.

V bistvu je treba dolg v tuji valuti odplačat. Zaradi tega ZDA s tem nimajo kakšnega posebnega problema, ker je ves njihov dolg v USD.
Prav tako s tem nima kakšnega posebnega problema Japonska, saj gre za večino notranjega dolga.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

očitno imate še manj pojma kot jaz ki ga nimam praktično nič kako monetarni sistem deluje, da take bedarije pokate

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

gruntfürmich je izjavil:

očitno imate še manj pojma kot jaz ki ga nimam praktično nič kako monetarni sistem deluje, da take bedarije pokate



Kakšen bedarije naj bi jaz pokal? Bojda bo Kitajska kupila ZDA, se tukaj piše.. LOL.. v resnici je pa sama v enakem zosu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

vostok_1 ::

No sej je kar logično. Z posojili se ustvarja "nov" denar. Failure is an intrinsic part of the sistem.

Pok balona je neizogiben. Bogatuni to dobro vedo. Zato pa ko je upswing dobro izkoristijo, ko je downswing pa šparajo.
Skratka, it v nakup česarkoli neproduktivnega izven normalnega dosega tvojih financ, v času ko se vse zdi pozitivno je risky at best, katastrofalno at worst.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:


Kakšen bedarije naj bi jaz pokal? Bojda bo Kitajska kupila ZDA, se tukaj piše.. LOL.. v resnici je pa sama v enakem zosu.


V precej hujšem zosu. Skupna zadolženost ZDA je zaenkrat še nekaj višja kot na Kitajskem, ampak je hitrost rasti kitajskega dolga vrtoglava - naraste za dobrih 25 odstotnih točk DBP letno (to pomeni za 25% DBP plus gospodarska rast v tistem letu). S takim tempom bodo do leta 2020 ujeli ZDA celo po skupni zadolženosti.

S tem, da te številke predvidevajo, da je vrtoglava rast na kitajskem realnost in ne statistični artefakt, kot se je to izkazalo leta 2008 (statistiko jim delajo isti ljudje kot tedaj).

Plus še nekaj je, Kitajska niti od daleč ni podobna demokraciji. Finančna kriza v demokratični državi v prvi vrsti pomeni poraz vladajoče klike na volitvah in uvedba novih obrazov. Finančna kriza v diktaturi v prvi vrsti pomeni izgrede, ki se v primeru daljše krize radi prevržejo v državljansko vojno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZTE po preobratu spet pred propadom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4318340 (15497) klinker
»

Kitajska vlaga 40 milijard evrov v lastno polprevodniško industrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6222454 (19201) joze67
»

Javni dolg po Evropi

Oddelek: Problemi človeštva
226812 (6210) Smrekar1
»

Zakaj BDP ni odsev realne moči države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10523332 (21775) Smrekar1
»

EU pred razpadom (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8918508 (15538) Ramon dekers

Več podobnih tem