» »

Kam za pomoč

Kam za pomoč

b0rc ::

Zadeva je takšna. v ponedeljek je pričelo na območju dravelj, natancneje pri mercator centru Šiška in bližnji okolici nekaj piskati.
piska cele dneve in cele noči! vcasih malo neha, in potem spet naprej veselo piska. zelo je moteče!
koga lahko poklicem da zadeve preverijo? kaj bi lahko to sploh bilo? hišnik rekel, da so ga ze klicali in da bo preveril okoli naše stavbe. samo v kolikor ni na naši stavbi, naj ne bi mogel kaj.
meni se cuje, kot da zvok prihaja z druge strani ceste, torej iz mercatorjevi strani (stegne). sem blizu celovške in sem navajen hrupa od avtomobilov, samo to je pa cisto druga žival in za razliko od avtomobilov vztraja tudi cez noc. hvala
  • polepsal: Mavrik ()

Smrekar1 ::

b0rc je izjavil:

Zadeva je takšna. V ponedeljek je pričelo na območju dravelj,natancneje pri Mercator Centru Šiška in bližnji okolici nekaj piskati.
Piska cele dneve in cele noči! Vcasih malo neha, in potem spet naprej veselo piska. Zelo je moteče!
Koga lahko poklicem da zadeve preverijo? Kaj bi lahko to sploh bilo? Hišnik rekel, da so ga ze klicali in da bo preveril okoli naše stavbe. Samo v kolikor ni na naši stavbi, naj ne bi mogel kaj.
Meni se cuje, kot da zvok prihaja z druge strani ceste, torej iz Mercatorjevi strani (Stegne). Sem blizu Celovške in sem navajen hrupa od avtomobilov, samo to je pa cisto druga žival in za razliko od avtomobilov vztraja tudi cez noc. Hvala


Policijo.

b0rc ::

Kaj pa lahko naredijo, ce ne vem natancnega izvora zvoka? A se bodo sploh ukvarjali s tem? Ko so mi avto ukradli, me je spraseval policaj, zakaj sem klical na 113 (samo za nujne zadeve o_O)
Zdaj mi soseda rekla, da prihaja iz naše stavbe. Ce odprem okno je precej glasnejše. A možno da nekomu klima piska? Neko visokofrekvenčno piskanje, ne vem kako bi drugače opisal zvok.

Tilen ::

Lahko, da ima kdo kak DIY izdelek za odganjanje živali.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Smrekar1 ::

b0rc je izjavil:

Kaj pa lahko naredijo, ce ne vem natancnega izvora zvoka?


Za začetek lahko najdejo izvor zvoka.

A se bodo sploh ukvarjali s tem?


Če bo po 22. uri se bodo morali, kar opisuješ je motenje javnega reda in miru.

Zdaj mi soseda rekla, da prihaja iz naše stavbe. Ce odprem okno je precej glasnejše. A možno da nekomu klima piska? Neko visokofrekvenčno piskanje, ne vem kako bi drugače opisal zvok.


Možno bi bilo, ja. Vprašaj sosede ali tudi oni slišijo. Tako boš lahko ugotovil izvor.

          ::

Da ni tintus?

jype ::

b0rc> Ko so mi avto ukradli, me je spraseval policaj, zakaj sem klical na 113 (samo za nujne zadeve o_O)

Ja, kliči na policijsko postajo. Za dravlje bo to verjetno Šiška: 01 583 37 00.

kamikaze5> Da ni tintus?

Če slišijo tudi drugi, potem definitivno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

eko_2k4 ::

Če imate skupno kotlarno / toplotno postajo / preveri, če ni kdo zaprl ventile in pozabil ugasnit pumpo (zdaj, ko je konec kurilne sezone).

Če je pa od drugod, pa je verjetno ležaj na kakšni ventilaciji.

b0rc ::

Za zacetek se bom prestavil v drugo sobo, ki je na nasprotni legi. Se ne cuje nic! Ce hišnik ne reši zadeve, bom pa sam dal svoj detektivski klobuk gor in raziskal zadeve. ?

GupeM ::

To, da bi sam raziskal od kje prihaja, bi bila prva stvar ki bi jo naredil. Ponoči, ko je tišina, greš okrog bloka, da sploh določiš od kje zvok prihaja. Če ugotoviš, da je čez cesto, malo pogledaš tam okrog da čim bolj natančno ugotoviš lokacijo. Če zadevo točno lociraš, greš do lastnika in mu poveš. Mogoče niti ne ve, da tam karkoli piska. Če zadeve ne moreš točno locirati, pokličeš policijo in naj se oni naprej ukvarjajo s tem.

Druga opcija je selitev. Če si dovolj neumen, da se boš selil zaradi drugih.

Val202 ::

jype je izjavil:

b0rc> Ko so mi avto ukradli, me je spraseval policaj, zakaj sem klical na 113 (samo za nujne zadeve o_O)

Ja, kliči na policijsko postajo. Za dravlje bo to verjetno Šiška: 01 583 37 00.



Kake bedarije to govoris? 113 je splosna stevilka policije in ni samo za nujne zadeve. Ce se jim zdi da ne gre za nujno stvar te lahko preusmerijo na ustrezno PP. To je le posledica tega, ker ne vedo zakaj so tam.

grandhaven ::

V majskih in junijskih nočeh lahko v kakšni gosti krošnji drevesa, največkrat iglavca, slišimo tenko piskanje. Če čez dan podrobneje pogledamo med veje, bomo morda opazili vir tega oglašanja - puhastega mladiča sove male uharice. Male uharice ponavadi gnezdijo v starih gnezdih vran, srak ali nekaterih drugih večjih vrst ptic, v katere znesejo povprečno štiri do pet jajc.

Mogoče je sova hehe

Scaramouche ::

b0rc je izjavil:

Zadeva je takšna. V ponedeljek je pričelo na območju dravelj,natancneje pri Mercator Centru Šiška in bližnji okolici nekaj piskati.
Piska cele dneve in cele noči! Vcasih malo neha, in potem spet naprej veselo piska. Zelo je moteče!
Koga lahko poklicem da zadeve preverijo? Kaj bi lahko to sploh bilo? Hišnik rekel, da so ga ze klicali in da bo preveril okoli naše stavbe. Samo v kolikor ni na naši stavbi, naj ne bi mogel kaj.
Meni se cuje, kot da zvok prihaja z druge strani ceste, torej iz Mercatorjevi strani (Stegne). Sem blizu Celovške in sem navajen hrupa od avtomobilov, samo to je pa cisto druga žival in za razliko od avtomobilov vztraja tudi cez noc. Hvala


Piskanje slišim v drvaljah nasproti avtobusne postaje v hiši nasproti, očitno je neke vrste alarm proti pticam...

b0rc ::

Bil zdej v trgovini in piska okoli celega mercatorja hoferja. A to mislis tisto rumeno hišo? Tudi neki vrtovi so malo visje od Hoferja.

harvey ::

Mogoče je sova hehe

Haha, sove niso to kar se zdijo....

Morda gre res za kakšen, DIY projekt navdušenega vrtičkarja. Zelo moteči so tile sistemi proti odganjanju voluharjev, ki navadno delajo 24/7.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

K0l1br1 ::

Mi smo imeli enkrat enega talenta, ki je klopotec postavil, tako da je po celi vasi nabijalo.

ziga1990 ::

b0rc je izjavil:

Zadeva je takšna. v ponedeljek je pričelo na območju dravelj, natancneje pri mercator centru Šiška in bližnji okolici nekaj piskati.
piska cele dneve in cele noči! vcasih malo neha, in potem spet naprej veselo piska. zelo je moteče!
koga lahko poklicem da zadeve preverijo? kaj bi lahko to sploh bilo? hišnik rekel, da so ga ze klicali in da bo preveril okoli naše stavbe. samo v kolikor ni na naši stavbi, naj ne bi mogel kaj.
meni se cuje, kot da zvok prihaja z druge strani ceste, torej iz mercatorjevi strani (stegne). sem blizu celovške in sem navajen hrupa od avtomobilov, samo to je pa cisto druga žival in za razliko od avtomobilov vztraja tudi cez noc. hvala


Pa ti lahko to piskanje posnameš?

lahko, da bo kdo tu prepoznal zvok in boš zvedel vsaj kaj piska
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

b0rc ::

Vceraj okoli 17 ure je nehalo piskati. Nisem hotel prehitro slavit. :D
Mogoce je pa uporabnik te "naprave" bralec slo techa?
Skratka, tintus ozdravljen. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moški frizer v LJ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5413535 (3795) kuglvinkl
»

Problem s soundbarom ali televizorjem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61316 (1051) tasko
»

Menjava zavornih ploščic, paken in mogoče tudi diskov

Oddelek: Na cesti
169018 (8394) msjr
»

Zmenek na klopcah, Ljubljana

Oddelek: Loža
4212497 (9914) Smurf

Več podobnih tem