» »

Wap in lak/barva

Wap in lak/barva

s1m0n ::

V lokalnem društvu imamo visokotlačni čistilec za pranje osebnih vozil.
Pritisk je maks 135 barov.

V celotnem letu od kar ga imamo ni bilo problemov z nobenim (ca. 1000 pranj).
Kot zgleda je mira konec!
Eden od članov ima na pokrovu motorja na različnih mestih pobran lak (večji kosi po 10cm).

Vozilo je Toyota Rav 4 (črn, starejši model).
Na varnostnih kamerah se vidi, da je pokrov na poškodovanih mestih pral z oddaljenosti med 2-5cm.

Kako ukrepat?
Uporaba je na lastno odgovornost, podpisana izjava, da se član strinja z uporabo in pravili.
  • spremenil: s1m0n ()

mailer ::

s1m0n je izjavil:


Uporaba je na lastno odgovornost, podpisana izjava, da se član strinja z uporabo in pravili.

Torej kje je točno problem, ker ga sam ne vidim.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

s1m0n ::

Težava je v tem, da član vztraja, da leži krivda na strani društva in, da mu je društvo dolžno krit nastalo škodo!

sandmat ::

če wap stisneš na par cm bo verjetno pobralo dol lak dol na vsakem avtomobilu. Če je uporaba na lastno odgovornost, se verjetno smatra, da je član sposoben oprat avto in da mu je jasno, da lahko naredi škodo? Kakšen je njegov argument? "vaš wap mi je naredil škodo, ko je bil v mojih rokah"?

jype ::

s1m0n> član vztraja, da leži krivda na strani društva in, da mu je društvo dolžno krit nastalo škodo!

Neumen je. Ignorirajte, če bo tožil, odgovorite na tožbo z izjavo. To je vse.

fikus_ ::

V nekaterih avtopralnica sem zasledil opozorilo, da je potrebno šobo držati min. 30 cm od avta.

smacker ::

Klasika, človeku daš možnost da si opere avto, v zahvalo dobiš tožbo na sodišču in prst v anus. Nima kaj, vsak normalen ve, da 135barov držiš vsaj 30(še raje 50)cm od pleha.

s1m0n ::

Tako blizu je tole!
 Slikca

Slikca



Saj vedno naletiš na nekoga, ki ti zagreni življenje :)
Ni prvič, da so z njim problemi res, da do zdaj ne v takšni obliki.

smacker ::

Ovi mačo misli da ma krtačo :)) Predlagam en tuš s tem wapom iz 3cm na golo kožo, mogoče mu bo pol potegnilo zakaj more 30cm stran držat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

s1m0n ::

Res, da specifično ni nikjer navedeno s kakšne razdalje se naj pere ampak se popolnoma vsakemu članu osebno predstavi in razloži uporabo!
Bi bilo dobro dopisat na vrata varno / priporočljivo razdaljo.

Je pa verjetno slabo lakiran/barvan ta konjiček!
Ker smo prali kolesa in podobno na podobne razdalje pa nikjer ni pošla barva ali lak :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

matobeli ::

Dopis na disciplinsko komisjo društva in se ga spakira ven. Sploh ker si rekel da je nagnjen k povzročanju težav.

Lahko pa ga skupaj z tvojimi somišljeniki na enem piru malo verbalno posilite, da bo vedel da lahko ostane, ampak naj ne težaka.

bambam20 ::

s1m0n je izjavil:

Težava je v tem, da član vztraja, da leži krivda na strani društva in, da mu je društvo dolžno krit nastalo škodo!



To pa ne. Si lepo zapisal, da je podpisana izjava za uporabo na lastno odgovornost. Naj mu bo šola, da se tako blizu z wapom načeloma sploh ne pere.

m0LN4r ::

Ko se daje take stvari v "najem" ali "uporabo" se (vsaj v DE), podpise za vsak drek nekaj, kjer so navedeni najbolj pomembne stvari o uporabi, odgovornosti in posledicah.
En A4 list recimo, par odstavkov in to je to, ce se to ne podpise se lahko jebes in odides domov, pa nima veze, ce si v drustvi podpises glih tak za vsakic, ko si nekaj sposodis. Datum, uporaba od 10:00 do 11:00, vzel podpis, vrnil podpis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

...:TOMI:... ::

Ok, kaksno je to drustvo? Cca. 3 pranja na dan, vsak dan. Društvo lastnikov avtomobilov, ki živijo v bloku?
Tomi

s1m0n ::

Podpiše se izjava ob prevzemu ključa kjer je navedeno, da se s pralnico ravna kot dober gospodar, da jo lahko uporabljajo le polnoletne osebe ter, da je uporaba na lastno odgovornost.

Evidenca uporabe je vodena elektronsko. (ura, datum, čas pranja) ter vedno pod videonadzorom saj se je beležilo več kraj vode.

TOMI, da nekaj takšnega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

...:TOMI:... ::

Jaz bi vsakemu članu dal za prebrat navodila za uporabo, kjer piše točno to. Nato bi dal v podpis vlogo, da je seznanjen s navodili in splošnimi pogoji ter da je vse na lastno odgovornost.

Tistega modela pa izključite oz. mu dajte nek opomin ali neko opozorilo.
Tomi

s1m0n ::

S svojim podpisom jamčim, da:

    so moji osebni podatki navedeni v tej izjavi pravilni;
    sem seznanjen-a s in se strinjam s pravili uporabe pralnice;
    sem prevzel-a identifikacijski obesek z zgoraj navedeno serijsko številko.


To je del izjave, ki jo podpiše vsak član za souporabo pralnice!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

bambam20 ::

s1m0n je izjavil:

S svojim podpisom jamčim, da:

    so moji osebni podatki navedeni v tej izjavi pravilni;
    sem seznanjen-a s in se strinjam s pravili uporabe pralnice;
    sem prevzel-a identifikacijski obesek z zgoraj navedeno serijsko številko.


To je del izjave, ki jo podpiše vsak član za souporabo pralnice!



IZ vaše strani je vse ok. On lahko trdi kar hoče :).

737 ::

Avtomobil je narejen za dež, ne za visokotlačno pranje. Pravilno se ga pere z gobo, šamponom z voskom in vodo iz vodovoda.

...:TOMI:... ::

Še bolje je mehka voda, ker ne pušča lis.
Tomi

next3steps ::

Če nimate tega, se res nimate ničesar za bati:


PS Kudos tistemu, ki tisto zabavno reklamo za Kärcher UHP (na prikolici).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Higienski minimum

Oddelek: Loža
143471 (2607) louser
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524102 (13634) radmannsdorf
»

Na lastno odgovornost

Oddelek: Loža
325692 (3581) r3dkv1c4
»

Ustanovitev društva

Oddelek: Loža
378171 (3275) šernk
»

Drnovšek ustanovil novo gibanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1448937 (5781) Manu

Več podobnih tem