» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
38 / 63
»»

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Machete je izjavil:

Rudari kdo CREA? Bojda je velik izkupiček dnevno.
Sem se pravkar lotil. Poročam kasneje.


Jaz isto. Pustim dva dni, da vidim. Samo je precej low 24h volume.

@Molnar.. majhen izplen je ETNja zadnje dva dni. Pusti kalkulatorje.

Bo diff kej padel?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jernej47 ::

Kateri local wallet priporočate za ETH rudarjenje? Parity? Mist?

Shybby ::

naletel sem na problem , plata asroc h110, 8x 1070, ko zeženem sploh ni slike, ko priklopim pa samo tri grafe pa gre normalno v Windows.. kaj delam narobe?

Machete ::

Si vse prve znane nastavitve ki jih google vrže za ta problem že proval oz. kaj si proval do sedaj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Shybby je izjavil:

naletel sem na problem , plata asroc h110, 8x 1070, ko zeženem sploh ni slike, ko priklopim pa samo tri grafe pa gre normalno v Windows.. kaj delam narobe?



Si preveril kako so nastavljena pcie vodila? Koliko pcie lanes ti podpira procesor? Kaj se zgodi, če imaš 3 grafike 2x X16 in 1x X8 zasedenih, tvoj procesor pa podpira samo 40 laneov?

ge ::

Dve vprašanji glede izdelave odprtega ohišja za rig.
Je potrebno imet napajalnik, ploščo, kartice povezane (uzemljitev) v primeru, da je ohišje v celoti iz lesa (ali iz alu cevi + plastični povezovalni elementi (torej ni v celoti prevodno) ?
In drugo, kje nabavit (poceni in hitro) plastične samolepilne distančnike za montiranje osnovne plošče ?
Druga rešitev ?
Ge

Machete ::

Jaz sem zložil na keramične plate in dve delavniški stolici. Zmontiral sem z vezicami. Ne zgubljaj časa z doktoriranjem. Nobenih distančnikov. nobene antistatike..

Takole je bilo takoj iz škatel, ko sem imel samo dve in 1 riser. Sedaj počasi dodajam kartice. Pred leti sem si dal opraviti z lesenim ohišjem itd.. sedaj se mi preprosto ne da komplicirati. Če bi imal za nekaj regalov robe potem že..

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Evoga, nanopool stark ETN z 4k+ hs, da imam po 1,5 dnevih pise 116 wallet balance, ce pa sestejem transakcije pa 230
Kaj je zdaj pravilno?

ge je izjavil:

Dve vprašanji glede izdelave odprtega ohišja za rig.
Je potrebno imet napajalnik, ploščo, kartice povezane (uzemljitev) v primeru, da je ohišje v celoti iz lesa (ali iz alu cevi + plastični povezovalni elementi (torej ni v celoti prevodno) ?
In drugo, kje nabavit (poceni in hitro) plastične samolepilne distančnike za montiranje osnovne plošče ?
Druga rešitev ?


Tako je, ni treba nic komplicirat. Jaz sem zacel svoje zadeve v gajbice devat. Zavzame malo placa, modularno, super xD

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Shybby je izjavil:

naletel sem na problem , plata asroc h110, 8x 1070, ko zeženem sploh ni slike, ko priklopim pa samo tri grafe pa gre normalno v Windows.. kaj delam narobe?

Ce si povezan z internetom, dodajaj grafe ena po ena, vsakic ko dodas eno pocakaj da windows update naredi svoje sranje, nato zazeni zadevo znova in poglej v device manager ce so vse prepoznane.
Ce naletis na problem, najprej zamenjaj riser.

Na maticno vrzi novi bios, nastavi na IGFX, dosti srece
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Blue3D je izjavil:

Po domače povedano, to si imel zegn. :D

Danes spet. Naročil zjutraj, kartic >5. Čez pol ure nobene več. Nakazal SEPA pred 12:00, zvčer dobil mail, da je vse pripravljeno za oddajo, ampak se danes ni izšlo, gre naprej jutri. Kartic mimogrede ni več na zalogi, že od zjutraj. Tako da nekaj je na stvari, da ni nujno, da ti prodajo kose, preden vidijo nakazilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Shybby ::

sem rešil problem po molnarjevem postopku, ampak preden sem ga prebral =)

Baja ::

Baja je izjavil:

razlika je samo v tisti piki/slashu.

sumim da je problem ker sem v bistvu nehote dal v obliki za exchange wallet ETN_ADD.PAYMENT_ID.WORKER, rudarim pa na local wallet.

saj rudari pa vse, samo izplačila ni. na nanopool pa pise confirmed. sem jim pisal, ampak bo verjetno trajalo preden bo kdo kaj odgovorjo.

a je potrebno kaj posebnega v cli walletu zagnati? mam syncan wallet, če vtipkam balance, kaže 0.


torej, ETN coini so očitno bili poslani in sedijo na adresi. v walletu jih ne vidim. kakšne ideje? sem ze synco znova, rescan_bc, ... nada :/

ni mi jasno, ker mam tudi monero wallet, ki je v bistvu isti in se znajdem BP.

m0LN4r ::

Kok pa mas nastavljen payout na nanopool?
Jaz sem za test nastavil na 10etn pa transakcije so letele, edino stevilke se mi ne ujemajo...
Zdaj sem dal na 50etn
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

A imaš odprt CLI wallet, ali tisti njihov spletni?
Še enkrat ti ponudim .rar mojega minerja, kjer vse dala bp.

Molnar, pa gre nastavit 10ETN? Ker meni piše da je minimum set. 100 ETN. Sicer mi je ok, ampak vseeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

payout je deafult 500, sem jih namajnal 500+, trenutno sedijo na adresi, na btct sem dobil info naj pobrišem wallet fajle in naredim recovery. poročam

@Machete: hvala, težava je zgleda v walletu.

Machete ::

'show_transfers' bi jih moral pokazati. etn blockchain explorer pa tudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

explorer jih kaže, v walletu jih ni.

sem zdaj uvozjo po tem yt filmcku:

electroneum-wallet-cli --restore-deterministic-wallet

refresha, držim pesti :)

Baja ::

končno! etnji prispeli. očitno ni dobra ideja generirati etn walletov za majnanje v cli walletu.

hvala vsem, ki ste si vzeli čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Machete ::

Ne vem, jaz sem si še pred začetkom trgovanja zgeneriral paper wallet in od takrat uporabljam samo tisit naslov. Seveda pa sem jo uvozil v CLI, toliko da malo spremljam in pošiljam in prejemam izključno prek CLI. Web wallet je totalen ščiš in ne vem kaj se zajebavajo, da pri 30mil $ ni dekstop walleta, ios walleta etc..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

Nabavil bi mining rig do nekje 10k...problem nastane, da ne najdem shopa, kjer bi zadevo kupil že sestavljeno in pripravljeno za minat.Če pa grem sestavljat pa nevem katere kartice oz. je dosti opcij..Torej rabil bi strokovnjaka in pomoč pri pravi izbiri...ogledujem si rabljene mining rige na bolhi..verjetno ni preveč dobro glede nato, da je v delovanju 24/7?

Baja ::

bolha je cena x2, mlacom prodaja sestavljene rige, cena verjetno x1,5

rx580 bi naj ble p/p, najdi nekje in sestavi sam.

moj rig laufa 24/7 že 4 leta, še spihan ni enkrat bil, tako da glede tega ni problema.

aha, do 10k. za to dobiš ene 12 veg 64 + vso periferijo ki jo rabiš. računaj pa na ene 3kW porabe :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

taddeo ::

Najdel sem Logos System (novo mesto)

sistem 7x rx 470 mining edition oz. celoten rig cena 7k?

kaj pa grafične od asus nvidia gtx 1070 gledam da so dobavljive na Amazon, ampak kak se izkažejo v praksi pa nevem...vzel bi 12 kosov

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

A imaš odprt CLI wallet, ali tisti njihov spletni?
Še enkrat ti ponudim .rar mojega minerja, kjer vse dala bp.

Molnar, pa gre nastavit 10ETN? Ker meni piše da je minimum set. 100 ETN. Sicer mi je ok, ampak vseeno.

Ja bravo, ocitn sn bil zadet. Jaz sem na suprnova in ne na nanopoolu. Ravno berem da je za etn bil ze 2x ddos
10-80000 je payout

Je nanopool bolsi?

taddeo je izjavil:

Nabavil bi mining rig do nekje 10k...problem nastane, da ne najdem shopa, kjer bi zadevo kupil že sestavljeno in pripravljeno za minat.Če pa grem sestavljat pa nevem katere kartice oz. je dosti opcij..Torej rabil bi strokovnjaka in pomoč pri pravi izbiri...ogledujem si rabljene mining rige na bolhi..verjetno ni preveč dobro glede nato, da je v delovanju 24/7?

Sestavi si sam ker te tak nategnejo, da si za 10k dva riga sam sestavis. Enga nvidia za lyrs2v2 in en amd za ostale zadeve.
Na youtube mas pa ze tolko videojev da glava pece
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Baja ::

@molnar: načeloma bi v povprečju moral dobiti priblizno enako, kjerkoli rudaris.

@taddeo: preveri hashrate za kartice ki bi jih nabavil in si izracunaj p/p. potem pa se odloči koliko več si pripravljen dati za močnejše kartice. moj prvi rig je bil bolj budget varjanta. tokrat bom ubral drugo pot, naročenih mam 8 veg, drage ko žafran, ampak računam na to, da bodo čez leto/dve/tri še vedno bolj konkurenčne kot recimo kake rx580.

molnarjev nasvet ni slab, amd in nvidia rig. jaz osebno pa bi z 10k šel v nabavo 12 veg, 3x napajalec, 1x plata

7k za 7 x rx470 => 7 x 350e = 2450e => ohišje, napajalec, plata, proc, ram, disk = 4550e. Hmm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

štorkljaa ::

Kaj sem naredil narobe?
Registriral na Nicehash...
Snel program...
Se logiral v program Nicehash...
Zagnal rudarja...
Program je vse pregledal in začel rudarit...
Ni znakov da kaj rudari , vsake toliko časa napiše da je izgubil internetno povezavo...
Hvala za pomoč
Win 10, 64, gtx 1080 ti

zindo23 ::

Bi se dalo kaj spodobnega sestaviti za investicijo 3k€. Če ja koliko bi lahko narudaril na mesec, kolikšni stroški elektrike, glede na slovenske razmere. Ter kako dolgo so takšne grafične uporabne glede na to da lavfa non stop? Sestavil pa bi sam.

Hvala!

simoncelli ::

Tudi sam si omisljam opcijo za ene 2,5k 6 kartic rx 580 ali gtx 1060 ,1070 sam nisem vec pameten. Gledas cim cenej z najve. Hasha. Zatakne se predvsem pri karticah dobit 6 kom solidnih enakih.

Dejte folk mal se razpisat ,ce ste kako analizo delal oz. Iz izkusnje kaj imate doma ze pol leta in rudarte. Vem da je racunanja cel kup gledat na porabo watt cena watt hash/watt ROI itd .

Ali tudi vam javlja malware ali trojna , loudate minergate ali betterhash ? Je to normalno? Hvala lepa za odg.

azaxslo ::

Lep pozdrav!

Bolj kot ne sem nov glede kriptorudarjenja vendar moram vseeno z vami deliti svojo situacijo kjer bi vas prosil za nasvete ter koristne informacije.

Imam mini rig, do zdaj 3x 1050ti strix oc, budget cena 205€ komad. Vsaka mi da 13MH/s torej skupaj okrog 39,1MH/s. Uporabljam nanopool.org za ether ter claymore dualminer (dualmine disabled).
Zacel sem rudarit lani preko minergate in videl da je vseskup larifari, hashrate je skakal gor in dol tak da bv. Do konca februarja mislim nabavit se 3x 1050ti strix oc. Zdaj pa vprasanja :) se mi splaca?
Je mozno dobiti visji hashrate s temi grafikami?
Hvala ter lp!!

azaxslo ::

Se opravicujem... Se dve vprasanji imam.
1. Najboljsi nacin da dobim visji hashrate glede na to da je strix oc gpu s pripadajocim oc programom, kaksne parametre naj uporabim?

2. Bi se dalo dejansko nakazati na prepaid mastercard kartico namesto na trr?

Hvala se enkrat

Machete ::

azaxslo: z 1050ti se ti najbolj splača minati ETN. Ena 1050ti nenavita da 300kh, medtem ko da nenvita 1080 550khs. Zdaj pa primerjaj ceno in hashe.
Če nahitro pogledam statistiko poola, bi ti 3 1050ti danes navrgle ca 4,5$ - štrom / 24h.

Vsi ki sestavljate rige, sestavite si jih sami. Zadeva je zelo preprosta in vse ostalo je kot že napisano cena x1,5-2.
Kupujete pa komot po dve kartici. Saj ne rabiš 6 od šuba (sploh, ker ti jih Mindfactory ne proda). Jaz na teden do dva dokupim kakšno novo.

Čisto od oka in v velikem povprečju je roi (čas povrnitve stroška riga) ca 2-3 meseca. Seveda je to relativno. Če minaš ZEC in gre jutri x10 si poplačaš vložek pač toliko prej. To da rigi laufajo po leta mi je zanimivo prebrati, verjetno gre malo za srečo, kdaj kartice odletijo. Odvisno tudi od iznajdljivosti, koliko gpujev si zmožen stisniti na plato in kombinacija psujev itd..

*dodatek:
-kartice ne rabijo biti enake, kot eni želijo
-kje je vega na zalogi?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Baja ::

@azaxslo: to mas default settingse da ti da 13MH ven? se mi zdi da bi moral dobiti ven vsaj ene 20MH na kartico, če govorimo o eth.

@machete: veg verjetno ni nikjer na zalogi, boš se moral nekje v vrsto postaviti.

K0l1br1 ::

Machete je izjavil:

Jaz na teden do dva dokupim kakšno novo.
Kje jih kupuješ?

taddeo ::

Sicer malo delam seznam...prišo iz nočne smene in še sploh ne spim :-)

torej

gtx 1070
gtx 1070 ti
gtx 1080 ti

nekako računam 7x 1070 (mogoče 10x pa 13x) ostajam bolj pri 7x..ali pa opcija 5x 1080 ti.Ali je pomembno gledati proizvajalca kartice ? Oziroma so razlike v "moči" hlajenju, kvaliteti itd..

katero verzijo izbrati med zgoraj omenjenemi modelu in se spustit v lov ?

Shybby ::

čist vseeno za kere se odločiš, zaloge skoraj ni nikjer..

drugače pa jaz sem si zračunal da je najboljši p / p 1070..

azaxslo ::

Hvala za odgovore.
Se vseeno vprasanje... Settings za oc brez crasha 1050ti oc strix. Trenutno samo 13MH/s per kartico...

Baja ::

buying online

azaxslo ::

@Baja
Kaksne settingse naj uporabim za najvecji izkoristek?
Zdaj gledam malo porabo 18kw/h v 4. dneh...

skico ::

v tej naši držav ni nč na lagru.. jst ne vem a vsi po cele plače date not v mining rige? :)

Machete ::

skico je izjavil:

v tej naši držav ni nč na lagru.. jst ne vem a vsi po cele plače date not v mining rige? :)


Da. Problem je sam, da v Nemčijo gnarje pošiljamo :(
*drugače pa ni nič na lagru, tudi ko ni zlate mrzlice.

azaxslo je izjavil:

@Baja
Kaksne settingse naj uporabim za najvecji izkoristek?

Poigraj se. Saj takoj vidiš kako vpliva na hash.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

azaxslo ::

@Machete

Torej lahko spreminjam settingse med tem ko mi tece miner?

Hvala

Baja ::

glede nastavitev ti zal ne morem pomagati, nvidie nimam nobene, pa tudi malce sem izven mining scene.

ponavadi se kartice undervoltajo za manjso porabo, slišal sem da obstajajo crypto bios modi za kartice in neki blockchain driverji. google is your friend.

potem pa pride na vrsto OC in štelanje nastavitev da iztisneš max iz kartice. kar deluje stabilno in max na eni kartici, ni nujno da bo na drugi.

edit: nekateri minerji imajo možnost nastavljanja med delovanjem, drugače pa popraviš config in znova zaženeš za nekaj deset minnut in primerjaš hash

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

azaxslo ::

@Baja Hvala za obsezno pojasnilo ;)
Se bom mogo malo poigrat,

Machete ::

OC lahko spreminjaš večinoma med minanjam. Ne vidim pa neke frke, da ustaviš za tistih 20 sekund in spet zaženeš in vidiš kje si.
Za štart lahko provač core +100mhz, ram +400 itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

azaxslo ::

Kdo ve... bi se dali na prepaid mastercard transferat namesto na trr? Ker to bi dosti preglavic reslo ;)

Baja ::

bi se dalo ;)

skico ::

Baja je izjavil:

bi se dalo ;)


kako pa?

Baja ::

google crypto/bitcoin credit card

skico ::

Baja je izjavil:

google crypto/bitcoin credit card


aa

ne bom na glas povedu sam mislem da mi je jasn.. da je to tista opcija ki jo ima tudi naša bit..... borza. če prav mislim..

Machete ::

Dajte to premaknit iz teme.. Cheers.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BadB0y ::

Pri nas leti za1x 7 kartic RX580 8gb SE in vsaka kartica dela cca 27,5Mh/s ETH na nanopool.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()
««
38 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324495 (6107) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141278 (733) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218240 (3879) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917826 (10986) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127857 (65584) -žiga-

Več podobnih tem