» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
39 / 63
»»

Blond ::

pri nas pa 5xRX570 4gb in po kartici 28 Mh/s
ena pa še čaka, da bo šla kopat kaj druga ;)
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

azaxslo ::

Ce se da transferat na debit je to dovolj za mene ;)
cheers!

BadB0y ::

Blond je izjavil:

pri nas pa 5xRX570 4gb in po kartici 28 Mh/s
ena pa še čaka, da bo šla kopat kaj druga ;)


Pa imaš bios kartic flashan ?


m0LN4r ::

To ni nic takega, jaz sem naletel ze na 4 580ke, kjer je ram pac za drek in samo pri solo eth pride zadeva na 28hs za eth.

Mimogrede, cene 1080ti so sle konkretno gor. Alternativa 2x 1070 za eno 1080ti ?
Lyra2v2 seveda, ne eth.

Evo zdaj je ETN tut pr meni zastartal:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zindo23 ::

Kaksne pa so vase izkusnje z zivljensko dobo GPUjev? Kaksen sistem bi predlagali za nek srednji budget okoli 3k, je vredno investirati za toliko denarja, kolikor razumem se hardware povrne nekje v pol leta?

Machete ::

Uspe komu stabilno minati ZEC, ZCL.. s CUDA (EWBF miner) brez freezov in crashov?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

il ::

Za eth je pri NV GTX1060 3GB ključno kateri ram je na kartici. Tiste s Hynix pridejo do 19-20 Mhs pri mem+600, če pa je Samsung ram pa pri mem+800 24,5 Mhs, ena pa dela pri mem+1000 (limita na Afterburnerju) 25 Mhs eth. Velja za solo. Dual pa na Samsung pade vsaj za 4 Mhs, pri Hynix pa se skoraj ne pozna. Kateri ram je na kartici pa je loterija.

simoncelli ::

azaxslo je izjavil:

Se opravicujem... Se dve vprasanji imam.
1. Najboljsi nacin da dobim visji hashrate glede na to da je strix oc gpu s pripadajocim oc programom, kaksne parametre naj uporabim?

2. Bi se dalo dejansko nakazati na prepaid mastercard kartico namesto na trr?

Hvala se enkrat


Poglej si tole :https://noobminer.xyz/ethereum-mining-g...
Upam ,da kaj pomaga.

V kolikor imaš prepaid kartico lahko , Lahko pa prenakažeš na BItPanda in tam razmenjaš v bon amazon in tam kupiš drugo robo :))

taddeo ::

Kolikšna se vam zdi cena tega kompleta (chipelektronika)

 2

2



in tegale Mlacom

http://shrani.si/f/2K/6v/24bi4ZWh/1/2.p... 1]

rečimo, da nevem sploh kako se naj lotim nabave komponent...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Baja ::

obe sliki sta z mlacoma. te kartice nimajo izhodov in so primerne samo za mining. 3 mesce garancije, hehe. predrago!

najceneje boš prišel skozi, če sestaviš sam. google in yt sta polna vodičev.

taddeo ::



upam, da je sedaj boljše

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Qcube ::

Tale drugi rig s 1070 je boljši za nižjo ceno. 1070 daje ~1,7x boljši hashrate kot 1060(ekvivalenta tisti mining). Če bi sestavil vse sam bi verjetno vsaj jurja prišparal.

Kiwix ::

Enako kot za ostale stvari velja tudi tukaj :) če narediš/sestaviš sam bo dosti ceneje :) mogoče edina prednost kupljenega riga - oni verjetno opravijo tudi programsko konfiguracijo za kar najboljši izkoristek in pa testiranje oziroma stabilnost delovanja.

Drugače pa je na netu ogromno vodičev glede tega, zraven imaš tudi opis in linke katere komponente kupiti.

Link do enega takega tutoriala:


PS: je mogoče še kdo na NH opazil, da včasih prihaja do velikih nihanj pri hitrosti?

SumTingWong ::

Katero grafično kartico kupiti za okoli 100€? Lahko rabljeno, pa tudi če bo investicija povrnjena v 2-3 mesecih. Moja 660Ti ni podprta :(

Baja ::

z grafo za 100e verjetno neboš niti elektrike pokrival, posebaj z eno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

youPlonker ::

Moj glas gre RX 560 2GB, če jo seveda kje najdeš za 100€. Z njo pa sicer ne moreš rudarit Ethereuma, ker ima premalo pomnilnika.

taddeo ::

Hvala vsem za informacije..

bil sem v tej smeri Asrock h110 btc pro+ mobo, ter 13 kosov gtx 1070 z dvema psu Corsair ax 1500i in še osale zadeve..pridem do zaključka, da naj nebi win 10 prepoznal 13x gpu ampak le 8x.opcija je tudi npr. 8x nvidia 5x amd (katere verzije so primerljive z 1070). tako bi naj prepoznal vseh 13.

kasneje zaplavam v smer 2x 6 mining rig, ki pa mislim, da pride dražje, kot 1x13.

na koncu pa se mi zdi najboljša varijanta rig z 8x 1070.

več mislim slabše je :-)

Baja ::

jaz bom vzel najcenejso plato z dvema pcie režama (+2x pcie->4xusb). G4400 in 8gb rama. sistem bom verjetno fural kar z usb3.0 klucka. to dobiš za ceno btc pro plate.

SumTingWong ::

Prebral sem zadnjih 5 strani, nekaj tudi na internetu. Deluje zelo zanimivo, res škoda, da se nisem že lani spravil v to.

Je kdo iz Ljubljane in bi se malo pomenil ob kavi? Ali informacije tudi stanejo? :)) Začetna investicija 500-1000 €.

SumTingWong ::

Okej, mislim da razumem približno. Ena stvar samo še, glede prenosov denarja.

Minam ETH na MyEtherWAllet. Iz tega walleta nato prenesem na Kraken? Iz Kraken pa lahko potem na svojo kartico?

PS: Priporočila glede "best wallet za ETH" in best alternative to Kraken?

simoncelli ::

Je kdo iz Kranja tud za kako kavo pivo popoldne in mal debate o rigu. Med tednom

1. Varianta. Najcenejsa varianta 8x 1050ti 4gb komad od 150+ lahko tudi manj za zacetek. Tolko da se rig obrne.
Cene kartic so porastle v zadnjih dneh za 10% min. Trenutno cakam ponudbo. Za rig.

2. 6x1070 ti 8gb ca.3300€ plus mb,ram,cpu,riserji,ssd... ovir iz alu vinkla, cena sestavi sam 4000€

Prodam ali menjam za rig bmw730d letnik2006 300000km. Realni km

Sloarchangel ::

Kaj pravite na gtx 1060 6gb od asusa, se splača rudarjenje ? Lp

Stokarino ::

Baja je izjavil:

z grafo za 100e verjetno neboš niti elektrike pokrival, posebaj z eno.


Za 100€ mogoče kje najdeš (staro) r9 280x, res da je požrešna toda trenutno kar solidno "daje".

Baja ::

100e in razliko v stromu ki ga pokuris da se ti povrne je verjetno bolje vloziti direktno v kak coin ali dva. če imaš srečno roko pri izbiri pa lahko nabaviš (relativno) hitro kaj boljsega za na dolgi rok.

Machete ::

simoncelli je izjavil:

Je kdo iz Kranja tud za kako kavo pivo popoldne in mal debate o rigu. Med tednom

1. Varianta. Najcenejsa varianta 8x 1050ti 4gb komad od 150+ lahko tudi manj za zacetek. Tolko da se rig obrne.
Cene kartic so porastle v zadnjih dneh za 10% min. Trenutno cakam ponudbo. Za rig.

2. 6x1070 ti 8gb ca.3300EUR plus mb,ram,cpu,riserji,ssd... ovir iz alu vinkla, cena sestavi sam 4000EUR

Prodam ali menjam za rig bmw730d letnik2006 300000km. Realni km


Em nekaj delaš narobe. Jaz sem za ~3200 sestavil rig 6x1080, zaključen z vsemi komponentami in riserji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

andro81 ::

Ammm, v čem je skrivnost, gtx1080 je pri nas cena ~600€ za kos (najcenejša), kje pa so še vse druge zadeve?

Še vedno se nekako nisem odločil za sestavo riga, pa me zanima, kje kar najceneje dobiti komponente, najhuje je z grafikami, saj pri nas ni zaloge, cene pa so tudi zletele v nebo. Ker sem v svetu kriptovalut praktično čisto zelen, bi vsaj na začetku minal z nicehash, samo me malo skrbi padanje vrednosti bitcoina, nicehash namreč plačuje v bitcoinih, če bo še nekaj časa padal, se bo čas povrnitve investicije raztegnil kot stara elastika. Prebiram forume, pa več kot preberem, manj vem, vsaj občutek imam tak. Bi se tudi jaz priporočil komu, ki ima voljo malo poučiti kakega zelenčka za pogovor ob kavi, pivu,..., najraje kje na celjskem koncu, ni pa tudi ne problem od LJ do MB.

Blue3D ::

Vsi ki rabite pomoč. Kupite si 1 ali 2 kartici in rudatite(v obstoječem kompu), učite se in experimentirajte, vprašajte in delite izkušnje tukaj.
Trenutno so cene max. zaloga min. , take it eazy.

andro81 je izjavil:

Ammm, v čem je skrivnost, gtx1080 je pri nas cena ~600€ za kos (najcenejša), kje pa so še vse druge zadeve?

Še vedno se nekako nisem odločil za sestavo riga, pa me zanima, kje kar najceneje dobiti komponente, najhuje je z grafikami, saj pri nas ni zaloge, cene pa so tudi zletele v nebo. Ker sem v svetu kriptovalut praktično čisto zelen, bi vsaj na začetku minal z nicehash, samo me malo skrbi padanje vrednosti bitcoina, nicehash namreč plačuje v bitcoinih, če bo še nekaj časa padal, se bo čas povrnitve investicije raztegnil kot stara elastika. Prebiram forume, pa več kot preberem, manj vem, vsaj občutek imam tak. Bi se tudi jaz priporočil komu, ki ima voljo malo poučiti kakega zelenčka za pogovor ob kavi, pivu,..., najraje kje na celjskem koncu, ni pa tudi ne problem od LJ do MB.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

simoncelli ::

Machete ; kartice sem gledal na MINDFACTORY.DE tudi ostale komponente.
Če je kje ceneje se priporočam za nakup.

Zdaj pa ena neumestna star racunalnik 8 let maticna M2N Sli
Expansion Slots 1 x CPU ram DDR2 2gb (do 8gb)
4 x DIMM 240-pin
2 x PCI Express x16 (SLI: x8, x8 mode)
2 x PCIe x1
2 x PCI
Storage Interfaces ATA-133 -connectors: 2 x 40pin IDC - 4 devices
SATA-300 -connectors: 4 x 7pin Serial ATA - 4 devices - RAID 0 / RAID 1 / RAID 0+1 /
Dej mi nekdo pove koliko kartic gre lahko na to plato ? A to laufa kartica ddr5 z maticno k ma ddr2? Jes bi neki notr butnu nekaj za kopat. Ce nebo pocepnil vse skupaj. ??????
 m2n sli

m2n sli

Baja ::

2 grafi lahko daš v pcie x16, dve bi še lahko priklopjo prek riserjev v pcie x1

moj rig poganja semprom 130, tako da bi verjetno kak c2d tudi zmogel. rai na plati nimajo veze z gpu-ji.

Machete ::

andro81 je izjavil:

Ammm, v čem je skrivnost, gtx1080 je pri nas cena ~600€ za kos (najcenejša), kje pa so še vse druge zadeve?
Nakup v tujini.



Še vedno se nekako nisem odločil za sestavo riga, pa me zanima, kje kar najceneje dobiti komponente, najhuje je z grafikami, saj pri nas ni zaloge, cene pa so tudi zletele v nebo. Ker sem v svetu kriptovalut praktično čisto zelen, bi vsaj na začetku minal z nicehash, samo me malo skrbi padanje vrednosti bitcoina, nicehash namreč plačuje v bitcoinih, če bo še nekaj časa padal, se bo čas povrnitve investicije raztegnil kot stara elastika. Prebiram forume, pa več kot preberem, manj vem, vsaj občutek imam tak. Bi se tudi jaz priporočil komu, ki ima voljo malo poučiti kakega zelenčka za pogovor ob kavi, pivu,..., najraje kje na celjskem koncu, ni pa tudi ne problem od LJ do MB.


Vrednost vseh valut je valiabilna, tako da tu nimaš nikjer prednosti. Lahko pa takoj prodajaš narudarjeno za $$, če te to skrbi. Ampak načeloma je bolje malo razpršiti rudarjnje in pa staviti tudi na dvig cen v bodočnosti. Moji narudarjnei coini so vredni 28% več, kot ko so bili prirudarjeni pred 1 mesecom. Torej se hold splača. Ja seveda, lahko gre pa vse dol in si bagholder, kot ostali, ki kupujejo. Imaš pa tudi v primeru btc = $0,00 nekaj komponent, ki jih lahko namažeš na kruh.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kiwix ::

Opazil sem zanimiv problem pri rudarjenju z NH 2.0.16 verzijo v povezavi z Team Viewerjem.

Za rudarjenje trenutno uporabljam računalnik z GTX 970 Turbo OC. Zanimivo je, da hitrost ostaja konstantna vse dokler sem na računalnik povezan preko Team Viewerja. Ko se odjavim hitrost pade za 5-10%. Že na začetku preden sem začel rudariti sem nastavil najboljšo učinkovitost delovanja, izklopil vse power saving nastavitve, itd. zato mi ni čisto jasno zakaj hitrost tako upade po odjavi? Je mogoče, da gre le za napačen prikaz?

@andro81 mislim da sem na njihovi FB strani prebral, da bodo kmalu izplačevali tudi v ETH.

Baja ::

informacije na poolih niso nikoli točne, ker se izračunajo glede na št. prejetih sharov.

Machete ::

Nanopool ima ful točen 'average for last 6 hours'. :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Pklemen v katero graficno imas pa vstekan monitor?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kiwix ::

Nimam monitorja :). Imam samo računalnik z wifi povezavo, potem pa vse urejam remote :).

Baja ::

klemen, ne sekiraj se, na dolgi rok se bo zravnalo s tvojimi realnimi hashi. jaz tudi ko buljim v ekran ne najde nič, pol pa za 5min stran pogledam pa najde 3x vec hashev :)

Machete ::

Kako to misliš najde '3x več hashov' ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

Zanima me ali je dovolj močan PSU evga 1600 platinum za 8x 1070 kartic?Ali je prešvoh..

Baja ::

@Machete: gledam grafe na nanopool recimo, pa je v 10 min 7 hashev, naslednjih 10min 13 hashev, naslednjih 18, naslednjih 8, ....

@taddeo: 1600w bo verjetno premalo za 8 graf. odvisno seveda od porabe le-teh.

Machete ::

taddeo je izjavil:

Zanima me ali je dovolj močan PSU evga 1600 platinum za 8x 1070 kartic?Ali je prešvoh..


http://www.tomshardware.com/reviews/nvi...
Jaz bi na tvojem mestu raje vzel 2x 1000W
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blue3D ::

taddeo je izjavil:

Zanima me ali je dovolj močan PSU evga 1600 platinum za 8x 1070 kartic?Ali je prešvoh..



To je 1100w skupne porabe.

2x850 W
Napajalnik z 4x GPU PCIE 8+6 IZHODOM

za 1x 1600w nisem siguren ali ima dovolj izhodov. Moč je ok
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

Machete ::

Koliko pa si računal na eno 1070? AVG full load naj bi bil okoli 180w (?)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

Sicer sem že naročil,..ampak 1200w 2x ker ni bilo dosti dražje in nikoli nevem če menjam drug gpu.:

naročil sem tudi Biostar btc 250 mobo 8x gpu

sedaj pa nevem katere ddr4 rame in koliko 4 ali 8 (win 10), ter kater cpu z hladilnikom?

p.s

sem dobil merilec porabe električne energije preko bluetooth model Voltcraft sem 600 zelo dobra zadeva meri vso potrebno.Predhodnik je sem bt-3600, ki je izšel leta 2014 tale sem 600 pa pred nekaj mesci..

priporočam

Baja ::

na tej plati sem jaz preštel 6(!) pcie slotov. maš riserje pci->Xx usb?

cpu pentium g4400 in 8gb (poceni) rama

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Kiwix ::

@Baja: hehe se strinjam :). Sem pa opazil, da se to dogaja samo pri rudarjenju equihasha, pri ostalih pa je ok :).

Kdo mogoče uporablja winminer, minergate in ali kaj drugega? :) zanima me kako se obnesejo v primerjavi z NH. Winminer je še posebej zanimiv predvsem zaradi tega ker omogoča prenos direktno na PayPal :).

Kiwix ::

Dodatno k zgornjemu postu.. Dejansko sem našel informacije o tem, da če se preko Team Viewerja povežeš na PC dobiš višji hash rate. Gre za to, da TV izklopi nekatere Windows funkcije (npr. odstrani namizno sliko, izklop aero...) in s tem "pospeši" rudarjenje.

m0LN4r ::

Sj to lahk sam vse izklopis, visual settings das na best performance pa barvno shemo das na crappy, transparentne menije izklopis in toj to.

Jaz pa mam problem da moram met en monitor na integrirano priklopleno, ker drugac po restartu ni slike preko teamviewerja.

Je kak fake monitor hack za windows
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Baja ::

zanimivo, meni laufa brez ekrana BP. si probo samo kabel gor priheftati, brez ekrana?

Machete ::

Obstajajo dummy plugi za monitorje. In ja provi samo s kablom najprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Kabel trik dela samo dokler ni pol restart sistema

Verjetno sta dve lukni v vga ki jih povezes da je pol aktivno al?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
39 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324411 (6023) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917779 (10939) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127636 (65363) -žiga-

Več podobnih tem