» »

Windows 10 DA ali NE?

Windows 10 DA ali NE?

«
1
2

GrX ::

Na glavnem prenosniku imam licenčne Windows 8.1, pa me zanima če je Winodws 10 upgrade smotrn? Sicer mi W. 8.1 sistem dela povsem odlično, v W. 10 pa sploh ne vidim nekih prednosti.. Torej, se splača upgradat Windowse iz 8.1 na 10? Da ali ne?

zee ::

Kar nadgradi.

Windows 8.1 ni vec podprt in se uporablja predvsem za sirjenje sranja. Glej aktualne novice za vec informacij.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fsegula62 ::

Doma imas Golf 2, zastonj ti dajo zadnji model. Bi menjal?

ratek ::

Windows 8.1 ima mainstream support še do začetka leta 2018. Extended supuport (security fixi) pa do začetka 2023.

Han ::

NE!

jest10 ::

zee je izjavil:

Kar nadgradi.

Windows 8.1 ni vec podprt in se uporablja predvsem za sirjenje sranja. Glej aktualne novice za vec informacij.

Dej ne kotali bučk

matobeli ::

Win 10 je z vsakim updejtom boljši. Win 8.1 pa je bil in bo crap.

jest10 ::

Fsegula62 je izjavil:

Doma imas Golf 2, zastonj ti dajo zadnji model. Bi menjal?

Zadnjo verzijo, ki je še v beta stadiju z lepim številom serjiskih napak, ter vgrajeno kamero, ki dogajanje v vozilu prenaša na internet.

Sami ::

NE.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

matobeli ::

jest10 je izjavil:


Zadnjo verzijo, ki je še v beta stadiju z lepim številom serjiskih napak, ter vgrajeno kamero, ki dogajanje v vozilu prenaša na internet.


Sedaj pa še podpri svoje trditve. Lahko tudi samo za Win10.

GrX ::

Fsegula62 je izjavil:

Doma imas Golf 2, zastonj ti dajo zadnji model. Bi menjal?


Če ti nekdo želi nekaj vsiliti brezplačno je to običajno z nekim evil razlogom... V primeru W. 10 mislim, da nas večina ve za kaj gre..

matobeli je izjavil:

Win 10 je z vsakim updejtom boljši. Win 8.1 pa je bil in bo crap.


V fimri imamo 5 računalnikov z W. 8.1 in nikoli nismo imeli problemov. Na spletu sem pregledal kar nekaj speed testov med W. 8.1, ter W. 10 in razlike so skoraj neopazne.. Torej W. 8.1 le ni tak crap kot trdiš ti..

matobeli je izjavil:

jest10 je izjavil:


Zadnjo verzijo, ki je še v beta stadiju z lepim številom serjiskih napak, ter vgrajeno kamero, ki dogajanje v vozilu prenaša na internet.


Sedaj pa še podpri svoje trditve. Lahko tudi samo za Win10.


Pa saj je lepo povedal.. Če se ti gre za zasebnost je boljše uporabiti slabši model vozila.. Sicer pa je že sama primerjava med fizičnim in digitalnim produktom popolnoma debilna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mtosev ::

jaz bi nadgradil. mel 8.1 in mi je win 10 boljši. tako, da lepo nadgradi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Netrunner ::

Jaz pa bom 10 zamenjal nazaj z 8.1 na moji asus tablici ker magnetni zaklep zaslona izklopi touchscreen kateri se ne vklopi več in je potreben hard reset. Čakam že 2 leti update od asusa ali microsofta za win 10 da fixa to zadevo pa se ne zmiga nobeden.

Nesta ::

Sploh ni prasanje. Edino kar pač maš pametnega na izbiro kar se tice windowsow je Win 10

Poldi112 ::

GrX je izjavil:

Na glavnem prenosniku imam licenčne Windows 8.1, pa me zanima če je Winodws 10 upgrade smotrn? Sicer mi W. 8.1 sistem dela povsem odlično, v W. 10 pa sploh ne vidim nekih prednosti.. Torej, se splača upgradat Windowse iz 8.1 na 10? Da ali ne?


V bistvu si si že sam odgovoril. ;)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GrX ::

Poldi112 je izjavil:

GrX je izjavil:

Na glavnem prenosniku imam licenčne Windows 8.1, pa me zanima če je Winodws 10 upgrade smotrn? Sicer mi W. 8.1 sistem dela povsem odlično, v W. 10 pa sploh ne vidim nekih prednosti.. Torej, se splača upgradat Windowse iz 8.1 na 10? Da ali ne?


V bistvu si si že sam odgovoril. ;)


Ja ampak me hipsterji na vsakem koraku prepričujejo kako so W. 10 bojši.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

NooB ::

DA
LP, JAZ

mtosev ::

GrX je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

GrX je izjavil:

Na glavnem prenosniku imam licenčne Windows 8.1, pa me zanima če je Winodws 10 upgrade smotrn? Sicer mi W. 8.1 sistem dela povsem odlično, v W. 10 pa sploh ne vidim nekih prednosti.. Torej, se splača upgradat Windowse iz 8.1 na 10? Da ali ne?


V bistvu si si že sam odgovoril. ;)


Ja ampak me hipsterji na vsakem koraku prepričujejo kako so W. 10 bojši.. :)
saj so. win 10 ma tudi kr dobre reviewe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Heavy ::

Če boš delal nadgradnjo vedi da boš moral formatirati in na novo naložiti win10. Sam sem naredil nadgradnjo iz 7 in dobil kup čudnih bugov, ki so se občasno pojavljali. Npr. chrome ni šlo zagnati z klikom, sem moral desno klikat nanj in odpirati nov zavihek, da se je chrome odprl, problemi z starimi igrami... Višek je pa bilo prižiganje spletne kamere.

Naposled sem formatiral in nazaj naložil win 7 brez telemetričnih popravkov (windows kodo lahko znova uporabiš za staro verzijo). In prav nič ne pogrešam 10ke.
#TeamFelix

737 ::

Na kateri način si preprečil nalaganje telemetričnih popravkov na Win 7?

Glugy ::

Windows 10 DA ali NE...

Ne. Enostavno če delujejo stvari tako kot morajo ni potrebe po novem. Po moje malenkostno izboljšanje ne odtehta tveganj na drugi strani + izgubljenega časa z samo nadgradnjo.

Windows 10 bi bilo smotrno naknadno naložit kvečjemu samo če imaš res ornk igralno mašino. Tm bi se poznala razlika ker Windows 10 kot edini podpira Direct X 12. Za 90% uporabnikov; za povprečneža pa ni smiselno.

Pa Windows 10 kr naprej neki pošilja ene podatke na internet tud če vse izklopš ... Pri starejših Windowsih se da to zrihtat da ne dela tega.
Pr Windows 10 nimaš nadzora nad tem katere posodobitve boš namestil in katere ne. Lahko samo rahlo preložiš posodobitve in to je to. Razen seveda če si privoščiš Windows 10 Enterprise ki pa kr nekaj stane.

mtosev ::

se da ustaviti updajte, če maš pro verzijo. ne nakladat.
google windows 10 group policy disable updates
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Super, dejmo izklopit updejte. Naši telemetrični podatki so vredni več kot 300$/okužbo.
https://slo-tech.com/novice/t700027#crta

Oberyn ::

matobeli je izjavil:

Super, dejmo izklopit updejte. Naši telemetrični podatki so vredni več kot 300$/okužbo.
https://slo-tech.com/novice/t700027#crta

V bistvu so res lahko vredni več kot 300$. Ker so tvoji, sam določiš njihovo ceno. Cena, ki sem jo jaz določil za svoje, je za več redov velikosti višja od 300$. In dodatno, redne nadgradnje te ne zaščitijo avtomatsko pred virusi, ki zahtevajo odkupnino. Kljub nadgrajenim winsom lahko katerega fašeš, morda ne ravno tistega, ki je zadnje dni popularen, vendar je še dovolj drugih.

matobeli ::

Dej zavij disk v alufolijo pa bo rešeno. ;)

Vprašanje je ali nadgradit win 8.1 na win 10. In odgovor je ja, ker niso nič slabši po performancu, uporabniški vmesnik pa je precej izboljšan, poleg tega pa je sistem novejši kar pomeni da je, in bo, v aktivnem razvoju.

Prenaša pa podatke tako win 8.1 kot win 10.

Invictus ::

Oberyn je izjavil:


V bistvu so res lahko vredni več kot 300$. Ker so tvoji, sam določiš njihovo ceno. Cena, ki sem jo jaz določil za svoje, je za več redov velikosti višja od 300$. In dodatno, redne nadgradnje te ne zaščitijo avtomatsko pred virusi, ki zahtevajo odkupnino. Kljub nadgrajenim winsom lahko katerega fašeš, morda ne ravno tistega, ki je zadnje dni popularen, vendar je še dovolj drugih.

V bistvu so pa lahko vredni točno nič (0) katerekoli vačute, ker jih nihče noče kupit ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GrX ::

Glugy je izjavil:

Ne. Enostavno če delujejo stvari tako kot morajo ni potrebe po novem. Po moje malenkostno izboljšanje ne odtehta tveganj na drugi strani + izgubljenega časa z samo nadgradnjo.


No točno to je moj point.. Da bom namestil W. 10 in vse potrebne programe za delo, bom porabil kar nekaj ur dela..

matobeli je izjavil:

Dej zavij disk v alufolijo pa bo rešeno. ;)

Vprašanje je ali nadgradit win 8.1 na win 10. In odgovor je ja, ker niso nič slabši po performancu, uporabniški vmesnik pa je precej izboljšan, poleg tega pa je sistem novejši kar pomeni da je, in bo, v aktivnem razvoju.

Prenaša pa podatke tako win 8.1 kot win 10.



Jaz računalnik uporabljam izključno za resno delo, tako da mi je dejstvo ali ima OS flat ikonce ali ne pomembno ravno toliko kot lanski sneg.. Glede hitrosti pa je W. 8.1 popolnoma primerljiv z W. 10....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Heavy ::

737 je izjavil:

Na kateri način si preprečil nalaganje telemetričnih popravkov na Win 7?



Dobil seznam kateri so ti popravki in pri windows update jih odklukal. Na koncu še izklopil avtomatične posodobitve. Sedaj na roke preverim če je kakšen novi in vsakič te znane iz seznama odkljukam. Obstaja pa tudi opcija, da jih z z skriptami odstranjuješ po temu ko so že nameščeni. Sezname najdeš na forumih. Jih dopolnjujejo, ker je bil primer, ko je M$ ponovno izdal telemetrični popravek pod drugim KB-jem.
#TeamFelix

matobeli ::

GrX je izjavil:

Jaz računalnik uporabljam izključno za resno delo, tako da mi je dejstvo ali ima OS flat ikonce ali ne pomembno ravno toliko kot lanski sneg.. Glede hitrosti pa je W. 8.1 popolnoma primerljiv z W. 10....


A za pisanje v teme tipa Setveni koledar potem uporabljaš izključno telefon?

P.S Windows 8.1 že ima flat ikonce.

Invictus ::

Windows 10 je prihodnost, pa če vam je prav ali ne.

Lahko greste pa na Linux ali Mac OSX...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ncc2000 ::

Če ti zadeva dela, ne žokaj leva, ko spi...
Verjetno so upravičeni razlogi za migracijo iz 8.1 na 10 nekompatibilnost HW-ja ali SW-ja z 8.1, ne pa 0,1% večja hitrost, boljše barve ali sledenje modnim muham...

Odpiranje junk mailov in jadranje po zasvinjnih straneh ineta pa noben OS ne bo preprečil..

Prihodnost pa, kakor kaže, je v ločevanju sistemov za resno delo in za internetno zabavo. Ne glede na OS. In free surfing + online gmail ipd. ne sodi med resno delo

Master_Yoda ::

se da ustaviti updajte, če maš pro verzijo. ne nakladat.
google windows 10 group policy disable updates


Ja samo to je vse ali nic resitev - v prejsnjih verzijah si lahko samo posamezne disablal in skril, v 10 pa ali namestis vse, ali pa nic. Ali so to spremenili ?


Heavy je izjavil:

737 je izjavil:

Na kateri način si preprečil nalaganje telemetričnih popravkov na Win 7?



Dobil seznam kateri so ti popravki in pri windows update jih odklukal. Na koncu še izklopil avtomatične posodobitve. Sedaj na roke preverim če je kakšen novi in vsakič te znane iz seznama odkljukam. Obstaja pa tudi opcija, da jih z z skriptami odstranjuješ po temu ko so že nameščeni. Sezname najdeš na forumih. Jih dopolnjujejo, ker je bil primer, ko je M$ ponovno izdal telemetrični popravek pod drugim KB-jem.


Znane popravke lahko tudi skrijes tako, da se ti sploh ne prikazejo v seznamu: desni klik-> hide. In ti vec ne gnjavi zanj.

GrX ::

matobeli je izjavil:

GrX je izjavil:

Jaz računalnik uporabljam izključno za resno delo, tako da mi je dejstvo ali ima OS flat ikonce ali ne pomembno ravno toliko kot lanski sneg.. Glede hitrosti pa je W. 8.1 popolnoma primerljiv z W. 10....


A za pisanje v teme tipa Setveni koledar potem uporabljaš izključno telefon?

P.S Windows 8.1 že ima flat ikonce.


Glede na to, da je bila v tisti temi ura 20:29 je velika velika verjetnost, da sem post poslal preko namiznega PC-ja ali tastarega Asusa, ki se mi valja v dnevni sobi... Prav s tem namenom sem pričel temo z "Na glavnem prenosniku..." Glavni prenosnik je pri meni namenjen izključno v službene namene.. Ne razumem, kje si ti zatakne? Ti narišem?

Sicer pa ja, kot sem napisal ali imajo flat ikonce ali ne.. Vseeno mi je! Če ne razumeš napisanega preberi še enkrat gornji post, da ti ne bo potrebno smetiti teme.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

matobeli ::

Zakaj potem sprašuješ in smetiš forum če želiš samo potrditev da si itak vedel da ne rabiš windows 10?

Tudi kaj je zate glavni prenosnik nimam pojma. Zame je to moj domač. Službeni pa ni ne moj in ne glavni. ZAME.
Kapiš? ZAME. ZATE pa je "glavni prenosnik" enako kot pri meni službeni ali ne-glavni prenosnik.

Vidim da ti je vseeno za vse, razen za lastno mnenje ne. Torej, kaj sprašuješ po forumu?

GrX ::

Zakaj ne rabim? Od kod spet ta informacija, da jaz ne rabim W. 10? Vprašanje je popolnoma na mestu; malo tudi zaradi dogodkov, ki so se dogajalo v zadnjih dneh..

Ker iščem konkretne odgovore, katere sem od večine tudi dobil... nekateri so za, drugi pač proti... Ti si pač pričel z nekimi analizami mojih postov, ki nimajo nič skupnega s to temo in vprašanjem.... Ja, blo šlo tokrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

LeQuack ::

Jaz ti celo priporočam da greš nazaj na Windows 7. Windows 8+ dizajn je namreč namenjen mazohistom.
Quack !

SimplyMiha ::

Windows 7 se ne priporoča več.

GrX ::

SimplyMiha je izjavil:

Windows 7 se ne priporoča več.


Saj revež ne ve, kaj piše..

LeQuack je izjavil:

Jaz ti celo priporočam da greš nazaj na Windows 7. Windows 8+ dizajn je namreč namenjen mazohistom.


Očitno si tako zelo tup, da ne razumeš vprašanja.. Škoda, ker je precej preprosto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

matobeli ::

GrX je izjavil:

Ti si pač pričel z nekimi analizami mojih postov, ki nimajo nič skupnega s to temo in vprašanjem....


Če rečeš da je tvoj GLAVNI prenosnik namenjen izključno RESNEMU!!!111 (in ne gledanju internetov) pač izpadeš računalniško nepismen snob.

Pravo vprašanje je tukaj: Kaj je zate tista bistvena lastnost novega sistema za katero bi bil pripravljen nadgraditi sistem?

Ker če je to "bo 100x več dela naredil" je cela tema samo eno potrjevanje lastnega prava. (Ne bodo men hipsterji govoril da rabim win 10).

BivšiUser2 ::

Kaj bi admini lahko zaklenili to temo? Ko se ne nabija Linux vs Windows, se spet nabija katero verzijo Windowsov vzet.
Na kratko, če za 10-ko ni na voljo kokretnih drajverjev, absolutno ne, če je prenosnik izšel v času "prve" 10-ke ali po njej pa pod pogojem, da je še veljaven uradni workaround z "Accessibility" oz. da ti ni žal denarja. Drugače je sicer 8.1 še čisto soliden, mogoče ne več ko komu spet spizdijo kakšno orodje...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

GrX ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kaj bi admini lahko zaklenili to temo? Ko se ne nabija Linux vs Windows, se spet nabija katero verzijo Windowsov vzet.
Na kratko, če za 10-ko ni na voljo kokretnih drajverjev, absolutno ne, če je prenosnik izšel v času "prve" 10-ke ali po njej pa pod pogojem, da je še veljaven uradni workaround z "Accessibility" oz. da ti ni žal denarja. Drugače je sicer 8.1 še čisto soliden, mogoče ne več ko komu spet spizdijo kakšno orodje...


Nabijanja ne bi bilo, če bi vsakdo preprosto odgovoril na vprašanje, ter mogoče še izrazil stališča.. Žal se najdejo tudi taki pajaci, ki prebirajo in analizirajo moje stare poste, namesto da bi lepo odgovorili na vprašanje..

@matobeli Nisem prebral tvojega zgornjega komentarja in ga tudi ne bom, ker verjamem da je popolnoma brezpredmeten..

Hvala vsem tistim, ki ste na vprašanje odgovorili in se držali teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

matobeli ::

GrX je izjavil:


@matobeli Nisem prebral tvojega zgornjega komentarja in ga tudi ne bom, ker verjamem da je popolnoma brezpredmeten..


Tudi ostalih nisi. Drugače bi videl da ti v povprečju svetujemo nadgradnjo če je strojna oprema kompatibilna.

Samael ::

Invictus je izjavil:

Windows 10 je prihodnost, pa če vam je prav ali ne.

Lahko greste pa na Linux ali Mac OSX...

Ne vem zakaj bi bila še ena cifra v nizu "prihodnost". A ni sedanjost? Tako kot napr. zame 8.1, pa za koga drugega 7.
Kaj bo pa 11? Pa 12? pa 15? Po-prihodnost? :)

Kakorkoli pač že, jaz z 8.1 ne grem na 10 iz preprostega razloga - ko človek enkrat uredi zadeve, kot mu odgovarjajo, si prilagodi OS itd... ter zadeva res deluje, kot se šika, se mi res ni za afnati z drugim. Pač zame 8.1 deluje.
Zdaj ne rečem, da ne bom kdaj v prihodnosti začel "znova" s kakšno drugo cifro (konec koncev tudi XP niso bili večni) oz. jasno da bom ampak zaenkrat 8.1 služi mojemu namenu in se v njem počutim domače. Zakaj bi za vsako ceno rinil na 10 ... (ne ni vprašanje).
Vsakomur svoje.

LeQuack je izjavil:

Jaz ti celo priporočam da greš nazaj na Windows 7. Windows 8+ dizajn je namreč namenjen mazohistom.

Ne, če si vzameš par minut časa in urediš zadeve po svojem okusu. Jaz tistega brezveznega desktopa z velikimi ikonami napr. nisem videl na svojem 8.1 vse od prvega dne, imam "normalen" start menu itd.
Ne boš verjel, kako lepo se da to zadevo prilagoditi že v prvem dnevu igračkanja s compom, če imaš za to vsaj malo volje in želje.

GrX ::

Torej.. od oka je rezultati W 8.1 vs. W. 10 je v tej temi neodločen.. Približno 50% jih je za W. 8.1, ter 50% za W. 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mihagr ::

No sedaj se pa odloči in tvoj glas bo prevesil tehtnico v eno ali drugo stran!

oemdzi ::

Win7 je meni bolj konkurenčen win10, kot pa je to uboga 8, ki sicer ni tako slaba kot vista, oz. sploh ni slaba, ampak je win7 enostavno tako dober. Sicer uporabljam win10, ki ima prednost pred 7 zgolj zato, ker je najnovejši in je bila možna brezplačna nadgradnja, ki zagotavlja daljšo podporo, kot pa jo bo imel win7. Skratka z win8 ne bi razmišljal kaj dosti dolgo, predno ga bi nadgradil na 10.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Samael ::

Lahko argumentiraš zakaj točno je 7 tako boljši kot 8.1?
(upam, da ne boš o izgledu, uporabniški izkušnji - ki je pri obeh pretty much enaka, če se le za kakšno uro z osemko, ko si jo naložiš, dejansko pozabavaš)

Invictus ::

Seveda, ko boste dobili viruse na vaše stare, nepodprte in nepopatchane Windowse, bo pa spet MS kriv.

čeprav imate zastonj upgrade. še vedno...

Sicer se je pa to upiranje novi verziji Windowsov dogajalo z vsako novo verzijo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

jaz se nič ne upiram npr.

od win xp je vsak windows bil boljši kot prejšnji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gddr85 ::

razen viste ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi novi procesorji Coffee Lake terjajo nove plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5719221 (15987) MrStein
»

Konec podpore za Windows 7/8.1 na novih procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9327015 (22539) konspirator
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725950 (21070) R1710
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145359 (4830) solatko
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664144 (51502) MrStein

Več podobnih tem