» »

Windows 10 DA ali NE?

Windows 10 DA ali NE?

1
2
»

IL_DIAVOLO ::

Zmagovalnega konja se ponavadi ne menja 8-)

mtosev ::

mel visto na c2d, 2gb rama in je dela ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krenpac ::

Meni so Windows 10 zakon, edini windowsi, ki jih je sploh vredno kupit :) itak da nadgradi...

IL_DIAVOLO ::

Kupit? :D

krenpac ::

Glede na to, kaj vse se microsoftu pošilja, jih bo kar pametno kupiti, da ne bo kakšnih težav :) jaz sm jih in končno lahko mirno in brez skrbi uporabljam update in se na primer že v štartu povežem s svojim outlook profilom. Pri piratskih se nisem ravno upal. Da kakšnih težav s slednjimi niti ne omenjam. Pač men je 10ka res zakon in sem jo kupil. Zaenkrat mi še ni žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

GrX ::

Invictus je izjavil:

Seveda, ko boste dobili viruse na vaše stare, nepodprte in nepopatchane Windowse, bo pa spet MS kriv.

čeprav imate zastonj upgrade. še vedno...

Sicer se je pa to upiranje novi verziji Windowsov dogajalo z vsako novo verzijo ;).


To da dobiš virus na W. 8.1 je ravno toliko možnosti kot z W. 10... Sam, nisem neke resne okužbe imel že vsaj 10 let, ker vem kaj smem klikat in česa ne...

Sicer pa ne gre za upiranje, ampak preprosto nimam časa in volje vsega na novo nameščat.. Pri meni ne gre samo za OS, ampak kopico drugih licenčnih programov. Res mi ne bi bilo prijetno, da bi po šestih urah nameščanj ugotovil, da mi nek SW ne dela pravilno ali pa počasneje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Samael ::

Invictus je izjavil:

Seveda, ko boste dobili viruse na vaše stare, nepodprte in nepopatchane Windowse, bo pa spet MS kriv.


Amm...

The lifecycle of Windows 8.1 will remain under the same lifecycle policy as Windows 8 with support ending 1/10/2023. Windows 8 customers now have two years to move to Windows 8.1 after its General Availability to continue to remain supported under the Windows 8 lifecycle. With the availability of Windows 8.1, it is time to start planning your deployment, and there are deployment tools and guidance available to help make these updates seamless for customers.

Announcing Windows 8.1 support lifecycle policy
Windows 8 Windows 8.1 End of mainstream support January 9, 2018 End of extended support January 10, 2023

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bbbbbb2015 ::

matobeli je izjavil:

Win 10 je z vsakim updejtom boljši. Win 8.1 pa je bil in bo crap.


Dokler se ne zalomi, veš. Od 7 računalnikov na firmi, ki imajo windows 10, sem samo pri dveh dal "Creators edition".
Eden je imel protivirusno zaščito povsem usrano, ter sploh ni delala (čudna kombinacija MS Security Essentials, ki ni delala, ter MS Defender, ki je bil izklopljen, ker je bila druga zaščita "vklopljena").

Drugemu PCju pa so se nehali nalagati popravki, ker bi naj ime povsem koruptiran sistem dejansko smo ga enkrat morali na silo izklopiti, ker so popravki crknili - od takrat so popravki začeli crkovati).

Drugače Windows 10 je res boljši od 8 (8.1), samo mogoče se splača pogledati dobesedno, kako star PC imaš, če imaš kakšen čuden hardver. Včasih na Internetu bereš o hudih failih, kjer ima folk skoraj nov PC.

Je pa zanimivo, imam en 10+ let star PC (HP), sicer 4GB RAM, dual core, 2.5GHz desktop. Uporablja ga moja pomočnica, za Office. Njegovo "življenje" se je začelo hudo slabo. Gor mislim, da je bila Vista, pa že Vista glih ni delala. Ime je en hardverski RAID kontroler. To preprosto ni delalo. To smo ven vrgli. Pa je potem dobil W7. Tam je bil problem, ker je relativno dobra NVIDIA grafika začela freezati. Vse sem probal, ampak preprosto (stari) driverji niso dobro delali pod W7. Vrgli smo še to grafiko, ter dali noter eno AMD entry level, glih toliko, da je bila slika na DVI 23" monitorju lepa.

In to je začelo odlično delati. Rock solid. Potem so w8(8.1) preskočili, itak je bil PC star. Potem smo dobili priliko nadgradnje na W10.
V dvomih sem bil, ampak so bili tako tečni sa tistim updatom, da smo to naredili. Presenetljivo, delal je še boljše. Kljub samo 4GB RAM in relativno počasnim diskom dela fenomenalno hitro.

Skoraj brezveze, da ga stran mečemo, še en SSD mu damo notri, pa bo ta PC imel tretje življenje.

Pa odvisno je od tega, če PC rabiš za trenutno delo, počakaš, da je kakšna pavza - poletne počitnice ali pred novim letom. V delovnem obdobju pa se ne zafrkavamo, to pa mora vse delati.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Ne razumem te poante v firmah da šparajo na že 10x zamortizirani računalniški opremi, sploh prenosnikih za nekaj stotatkov. To mi je čisto nelogično.
Quack !

HotBurek ::

Res mi ne bi bilo prijetno, da bi po šestih urah nameščanj ugotovil, da mi nek SW ne dela pravilno ali pa počasneje..

Naredi seznam softwera, potem pa odpri stavnico "na programe", kater se bo sesul po upgrejdu, kater pa ne. Če imaš +100 programov, bi bil zanimiv test. :)

Sicer pa, če ti 8ka dela in si zadovoljen, stick to it.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

GupeM ::

LeQuack je izjavil:

Ne razumem te poante v firmah da šparajo na že 10x zamortizirani računalniški opremi, sploh prenosnikih za nekaj stotatkov. To mi je čisto nelogično.

Zakaj bi menjal, če dela brez težav in dovolj hitro? Marsikatera tajnica bi bila bolj vesela nekaj stotakov nagrade/stimulacije, kot pa novega računalnika, čeprav je bila s starim povsem zadovoljna. Poleg tega si mora na novem vse na novo nastaviti (bližnjice, toolbare v Officeih,...).

Poldi112 ::

Ja, v praksi uporabniki ne marajo sprememb. Hitrost ja, software pa v veliki večini ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Looooooka ::

10ka je ze nekaj casa zunaj, letos pride ze drugi vecji update z novimi funkcionalnostmi.
Z 8 oz 8.1 bos brez tega. Ce je drlalo na 8ki bo skoraj zihr tudi na 10ki.
Windows meni je po teh updatih dejansko bolj uporaven na 10ki. Ne glede na to ce si v tablet/desktop modu.
Tudi zagon je v 10ki hitrejsi od osmice in ne to ni samo feeling, dejansko so delali na temu.
Ce ti pa nic fali bos pa se nekaj let dobival security update in nekih kripto virusev ne bi smel fasat zgolj zaradi starejse verzije.
Aja pa ne pozabit, da mas v 10ki game mode in ti kaksni spili s posodobljenim driverjem znajo delat hitreje na 10ki kot osmici, brez kakrsnih koli sprememb.
Jaz bi updejtal...tako ali tako lahko potem naredis restore ce ne zbrises bacjupa in tiste skrite restore particije z original instalacijo osmice. Stane tr par ur zivljenja. Vrocona in sonce bosta sele v sredo :D

Master_Yoda ::

Katere pa so te famozne nove funkcionalnosti 10, ki so nujno potrebne in so uporabniki 7, 8.1 prikrajsani ?
Par sekund hitrejsi boot tudi ni nevemkaksen feature, se posebaj ce masino rebootas enkrat mesecno, drugace pa uprabis sleep.

Edino prednost W10 v gamingu pa je verjetno DX12. Kolikor gledam je ta game mode samo to:

The goal behind Game Mode is consistency, rather than flat performance boosts (although it will bring some of that too). Game Mode will prevent system tasks from stealing resources from your games, making frame rates and performance generally more consistent. You should see fewer dropped frames as a result of Game Mode, specifically during scenes and situations that are more intensive on your system's hardware. Game Mode will also limit CPU thread contention between your games and existing system processes, helping to speed things up even further.


Torej ce nimas miljon servisov zadaj pognanih, raznih schedulanih virus scanov, check for updates, sinhronizacij, tega verjetno ne rabis.

petrus ::

Invictus je izjavil:

Seveda, ko boste dobili viruse na vaše stare, nepodprte in nepopatchane Windowse, bo pa spet MS kriv.

Saj virus ne pade z neba in če se ročno okužiš ti tudi up to date Windowsi ne pomagajo, patch je samo za SMB vulnerability, da ne prileze po mreži.
Strah je prenapihnjen, ker koliko home uporabnikov ima sploh računalnik v mreži? Zelo malo, imajo pa večje organizacije in firme, zato je prizadelo njih.
stati inu obstati

mtosev ::

jaz sem domači uporabnik in mam kompe v mreži. malo lažje je tako odpirati folderje in drug stuff.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

oemdzi ::

mtosev je izjavil:

jaz sem domači uporabnik in mam kompe v mreži. malo lažje je tako odpirati folderje in drug stuff.


Kako to zgleda, da nimaš ohišja in vse kot praviš visi v mreži in kolikor razumem, imaš še neke mape/kartone vmes oz. komponente zapakirane v kartonih ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

laguna1 ::

Pozdravljeni

Rabim eno pomoč. Hčerka ima prenosnik eMachines E725, procesor pentium(R)Dual-Core CPU T430 @2.1 ghz, RAM 3,00 GB, vrsta sistema 32 bitni operacijski sistem, trenutno naloženi Winodws Vista Home premium (verjetno 32 bit), pa me zanima, če je možno na ta prenosnik naložiti win 10 in kakšne (verjetno 32 bit).

Rad bi pa naložil zato, da bi se lahko poganjali office 365,

Prosim za pomoč.

Lep pozdrav

radmannsdorf ::

Lahko naložiš 32 ali 64 bit Windows 10. Ampak v takem primeru se priporoča 64 bit. Recimo Windows 10 Home 64 bit SLO.
Če slučajno Windows 10 ne bo že sam našel vseh gonilnikov, jih najdeš tukaj.

Zgodovina sprememb…

laguna1 ::

hvala, torej se bolj priporoča 64 kot 32 bit win neglede na to da je računalnik ze v letih....

radmannsdorf ::

Da. Tvoj računalnik že ima tak procesor, ki podpira 64 bit sistem.
Računalniki stari okoli 10 let so še vedno uporabni za nezahtevno delo. :)

K0l1br1 ::

Menjati sistem, ki dela, s sistemom, ki bo delal enako, je popolna izguba časa.

laguna1 ::

K0l1br1 je izjavil:

Menjati sistem, ki dela, s sistemom, ki bo delal enako, je popolna izguba časa.


Ja sistem dela, ampak nove stvari (office 365) pa visti ne dela, v šoli pa več ali manj vse delajo s temi programi....

Ghost7 ::

DA

solatko ::

K0l1br1 - novi sistem ne dela enako, temveč neprimerno hitreje, bolj stabilno in določenimi zadevami, ki na visti pač ne delajo.
Delo krepa človeka

Saul Goodman ::

če si na windows 8.1, absolutno nadgradi na windows 10. privacy ti očitno ni pomemben, to je pa edini resni pomislek, da ne bi uporabljal windows 10.

če uporabiš "ooshutup10" program, lahko telemetrijo malce omejiš.

windows 10 je svetlobna leta pred prejšnimi verzijami. obstajajo ekstremni scenariji, kjer ti zaradi uporabe starejših, legacy naprav, manj živcev požre windows 7, sicer pa z windows 10 ne moreš kiksnit.

windows 8(.1) je pristal v skupini nesrečnih windows verzij (win millenium, win vista), na katere bi rad pozabil tudi MS sam. ne vem zakaj bi nekdo uporabljal verzijo OS-a, ki se ga sramujejo še avtorji.

LeQuack ::

V čem je Windows 10 svetlobna leta spredaj? Ker ti inštalira Candy Crush?
Quack !

Saul Goodman ::

microsoftu je treba priznat, da je glede varnostni naredil premik naprej in v pravo smer. posodobljen windows 10 je de facto najvarnejši OS, ki so uspeli sproduciral do danes. na primer. to je kar dober selling point zame, ker si ne delam utvar, da se moja zasebnost na starejših windows verzijah kaj bolj upošteva.

to, da ti mešaš privacy, security, in candy crush kot eno izmed nameščenih aplikacij, ki jih je trivialno odstranit, pač ni moj problem.

SimplyMiha ::

Da povzamemo: če vzamete Windowse, vzemite 10, ne glede na to kaj LeQuacki in drugi dinozavri pravijo. Vzeti starejše Windowse je traparija.

Če pa vas skrbi za zasebnost, svoje občutljive stvari pač furajte na linuxu, Windows 10 naprava je pa lahko za vse drugo. Nihče vas ne sili, da uporabljate samo en OS.

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

V čem je Windows 10 svetlobna leta spredaj? Ker ti inštalira Candy Crush?

Preberi si MSjev Windows 10 Developer blog...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

laguna1 ::

Sem naložil "študentske free" windowse univerze Maribor, tako da, ja zadeva špila boljše kot vista, me pa je nekaj presenetilo, da so windovsi delali brez vnešenega ključa izdelka, pri namestitvi ga ni bilo potrebno vnesti, sem ga pa vnesel pozneje. Torej me zanima, kaj bi se zgodilo, če ga spoloh ne bi vnesel, torej bi inštaliral windovse brez ključa, ali bi en čas delali potem pa zablokirali, ali pa bi, kot je bilo sedaj pri meni, delali vendar z omejitvami (nisem mogel spreminjat ozadja,...), lahko pa sem naložil npr. chrome.

Torej ali je možno naložiti in uporabljati "okrnjene" windovse brez vnešenega ključa izdelka? Ali pa je to samo pri "študentskih" windovsih, ki so za študente free?

LP

PS: Pa še nekaj. ob inštalaciji se je naredila datoteka windovs.old, ali lahko to pobrišem, saj je velika več kot 20GB in kaj se zgodi če jo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

opeter ::

laguna1 je izjavil:

Torej ali je možno naložiti in uporabljati "okrnjene" windovse brez vnešenega ključa izdelka?


Je možno.


Ozadje lahko spremeniš tako, da desno klikneš na sliko (ki jo želiš nastavit kot ozadje) in iz menija izbereš -> nastavi sliko kot ozadje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

laguna1 - Windows 10 čisto v redu delajo tudi brez ključka, le precej okrnjeni so, določenih nastavitev ne moreš uporabljat in desktop-u imaš v desnem kotu opozorilo, da je potrebna aktivacija.

Windows.old mapa je prejšnji sistem, ker nisi nalagal na frišno. To zbrišeš po tem postopku:
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
Delo krepa človeka

laguna1 ::

solatko zapisal: Windows 10 čisto v redu delajo tudi brez ključka, le precej okrnjeni so, določenih nastavitev ne moreš uporabljat in desktop-u imaš v desnem kotu opozorilo, da je potrebna aktivacija.

Torej če te prav razumem lahko namestim win10, ga ne aktiviram in bom lahko uporabljal winodvse z določenimi omejitvami,.... torej je ta uporaba "legalna, torej brez aktivizacije in legalno naložena vendar ne aktivirana, zato pa z omejitvami? Kako dolgo lahko uporabljaš te neaktivirane windovse.

LP

Alexius Heristalski ::

Neaktiviranje je kršenje licenčnih pogojev, torej ni legalno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

solatko ::

Z 10-ko je M$ malo opustil strogost, tako, da za domače namene, če vas ne motijo obvestila in to, da ne morete skoraj nobene stvari spremenit, lahko uporabljate ta sistem čisto legalno.
Delo krepa človeka

Alexius Heristalski ::

To ne drži, preberi licenčne pogoje, v 5. točki se gre o aktivaciji. Nikjer niso omenjeni "domači nameni".
SLO
ANG
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

blackbfm ::

Ce ne aktiviras ti microsoft poslje specialce sred noči s helikopterjem na dom. Nekak tko kt so bin ladna skinl. Tko da ne se zajebavat s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

solatko ::

Programsko ti ne onemogočijo uporabo, le funkcionalnost je omejena in vsake toliko te prosijo, če lahko aktiviraš. Viste in 7-ice nisi mogel uporabljati.
Delo krepa človeka

radmannsdorf ::

za doma je dobr! :)

next3steps ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Neaktiviranje je kršenje licenčnih pogojev, torej ni legalno.

Boli nas patak za EULO, kadar se ne sklada z zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi novi procesorji Coffee Lake terjajo nove plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5719049 (15815) MrStein
»

Konec podpore za Windows 7/8.1 na novih procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9325263 (20787) konspirator
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725806 (20926) R1710
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145346 (4817) solatko
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663598 (50956) MrStein

Več podobnih tem