» »

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT

Slo-Tech - Pred dnevi smo pisali, da Hofer z znamko HoT vstopa na trg mobilne telefonije, sedaj pa je znano praktično vse. Uporabljal bo Simobilovo (A1) omrežje. Najpomembnejše so seveda cena oziroma paketi, ki jih bo ponujal. Vse informacije najdemo na njihovi spletni strani, tu jih le povzemimo. V vsakem primeru je treba najprej kupiti kartico SIM, ki stane dva evra. Plačujemo lahko po porabi (klasični predplačniški paketi) ali pa zakupimo določeno količino enot, kar velja 30 dni (nekakšen hibrid med predplačniškim ni naročniškim paketom).

HoT Start je paket po porabi in v Sloveniji in vseh državah EU ponuja klice za 0,039 EUR na minuto, kolikor stane tudi pošiljanje enega sporočila ali prenos megabajta podatkov. Paket MINI za 7 evrov ponuja 1000 minut, 1000 sporočil in 1000 MB prenosa podatkov v Sloveniji in EU. Hot MAXI stane 10 evrov in nudi 3000 minut, 3000 sporočil v Sloveniji in EU, ob tem pa še 20 GB prenosa podatkov v Sloveniji in 2,13 GB v EU. Najzmogljivejši paket EXTRA za 15 evrov prinaša enako kot MAXI, le prenosa podatkov je 50 GB doma in 3,19 GB v EU. Za dodatna 2 evra mesečno dobimo hitrost LTE+ (50/10 Mb/s), saj v paketih vključen le LTE (20/5 Mb/s).

Če v spletni aplikaciji izberemo avtomatično polnitev, smo iz teh časovno omejenih predplačniških paketov naredili naročniške. Prenos številke je seveda mogoč.

90 komentarjev

«
1
2

dottor ::

MAXI je kar zanimiv, sploh z EU podatki. Se ve kej če bodo tudi ostali operaterji začeli dajat kej EU podatkov v pakete, ker klice je recimo telemach dodal zdej z povečavo podatkov in povečavo Unify točk?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

amacar ::

EU podatke bodo imeli vsi od 15.6 naprej, razlika je v tem, da jih HoT ponuja še od 11.5, torej 1 mesec prej.

facepalm ::

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.

abyssus ::

Eno vprašanje, upam da ne preveč OFF: če imam sedaj zakupljeno količino podatkov (pri X operaterju), bodo ti podatki po 15.6. veljali tudi v EU ali bo podatke iz EU potrebno ekstra plačat (po porabi)?

Excalibrus ::

facepalm je izjavil:

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.

A misliš povedati da je zdej nima?
LTE postaje:
- Telekom: 1045
- A1: 994

facepalm ::

@Excalibrus
po mojih opazanjih ima A1 slabso pokritost v dolocenih vecjih naseljih, boljso v manjsih. Itak je odvisno od lokacije. Dokler se nisem preselil iz mesta nisem niti sanjal, da bi menjal omrezje (Telekomovo). Sedaj, na vasi, pa sem primoran uporabljati A1 zaradi boljse pokritosti. Ce bi se omrezje izboljsalo se tam kjer sepa, je Telekom v k:)

tikitoki ::

Leta sem zivel z 1 Mb/s hitrostjo neta, sedaj pa naj mi niti 20/5 Mb/s nebi bilo dovolj:). Vsaj meni se zdi skoda doplacevati, ce dela, je dovolj hitro. Ko ne dela, pa tko ne dela:).

amacar ::

abyssus je izjavil:

Eno vprašanje, upam da ne preveč OFF: če imam sedaj zakupljeno količino podatkov (pri X operaterju), bodo ti podatki po 15.6. veljali tudi v EU ali bo podatke iz EU potrebno ekstra plačat (po porabi)?

Podatki bodo na voljo. Če imaš sedaj paket za 7€ boš dobil 1gb podatkov, 14€ 2gb..., ostalo primerno skalirano. Vsako leto pa boš dobil več podatkov, do leta 2022, ko boš imel vse na voljo.

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.


A zdaj je pa nimajo ali kaj. Celo tako hudo je da Telekomu množično uhajajo stari naročniki

carota ::

facepalm je izjavil:

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.

Hot bo plačeval A1. Slednji bo imel od tega večji dobiček, od katerega bo lahko več investiral v infrastrukturo.

facepalm ::

@rupsi31 tudi jaz sem jim usel ampak verjetno se vsi strinjamo, da je trenutno TS na prvem mestu glede kakovosti storitev. So pa cene pretirano visoke + letna podrazitev je postala stalna praksa.

konspirator ::

abyssus je izjavil:

Eno vprašanje, upam da ne preveč OFF: če imam sedaj zakupljeno količino podatkov (pri X operaterju), bodo ti podatki po 15.6. veljali tudi v EU ali bo podatke iz EU potrebno ekstra plačat (po porabi)?

Tako bo:
https://roamingeu.com/calculator/
--

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

@rupsi31 tudi jaz sem jim usel ampak verjetno se vsi strinjamo, da je trenutno TS na prvem mestu glede kakovosti storitev. So pa cene pretirano visoke + letna podrazitev je postala stalna praksa.


Ne vidim razlike , pa sem že 8- leto pri Simobilu oz. A1. Tako da ne vem pri čem so pri TS-ju bolj kakovostni od A1? TS je na prvem mestu samo po višini cen.

OldSkul ::

V mojem kraju je TS vsekakor boljši, pri A1 si dostikrat "nedosegljiv" (čeprav je signal), testirano na bob in samem A1. Ima pa A1 boljše pakete za poslovne uporabnike, TS je predrag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

dottor ::

Jaz sem že 7. leto na telemachu in nikoli problemov s pokritostjo (edino na začetku ko so bli še tušmobil in so gradili in nadgrajevali omrežje je tu pa tam malo pešal signal ampak zadnjih 5-6 let dela kot mora).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

A je tole placan clanek? V zadnjih letih nisem zasledil toliko novic o novih ponudbah operaterjev, kot o HOT.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

deleted ::

Zame je super. Sedaj imam BOBa za 10eur 1500 vsakega, pa ne ponucam nikoli, in bom z veseljem šel na tale HOT MINI za 7 EUR, kjer je 1000 vsakega.

konspirator ::

deleted
Saj si že prej imel izimesec S http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes... .
--

Zgodovina sprememb…

4knative ::

deleted je izjavil:

Zame je super. Sedaj imam BOBa za 10eur 1500 vsakega, pa ne ponucam nikoli, in bom z veseljem šel na tale HOT MINI za 7 EUR, kjer je 1000 vsakega.


bob -30% je tudi 7 eur. Meni se zdi da je LTE malo hitrejši na bobu.

feryz ::

Jaz imam pri A1 paket za 190 evrov.
Pri nas trenutno ni niti podobnega, žal tudi HOT ne ponuja nič v tej smeri.
Tako bo treba počakati, da se zgane Evropa. V tej smeri nič ne kaže na kakšne spremembe, ali pa sem kaj spregledal (klici v tujino).

MrStein ::

konspirator je izjavil:

abyssus je izjavil:

Eno vprašanje, upam da ne preveč OFF: če imam sedaj zakupljeno količino podatkov (pri X operaterju), bodo ti podatki po 15.6. veljali tudi v EU ali bo podatke iz EU potrebno ekstra plačat (po porabi)?

Tako bo:
https://roamingeu.com/calculator/

Hmm, imam paket T-2 mobil+net, za 30 EUR/mesec. Vsebuje:
- VDSL 10/20 Mbit/s
- SIM kartica z 2GB vključenega prometa v Sloveniji

Koliko imam mobilnega prometa v dobrem v EU tujini?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

A tele HoT paketi bodo enako oskubljeni kot recimo BoB (brez SMSjev o zgresenih klicih, itd.), ali so "polnovredni"?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Baje...

hojnikb je izjavil:

ma
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

beethoven ::

antonija je izjavil:

A tele HoT paketi bodo enako oskubljeni kot recimo BoB (brez SMSjev o zgresenih klicih, itd.), ali so "polnovredni"?


Imajo sms o zgrešenem klicu. Edini catch, ki sem ga opazil je, da omejujejo hitrost prenosa preko LTE na 20/1 Mbit, se mi pa zdi, da lahko za 2€ dokupiš hitrost do 50/10 Mbit.

simnov ::

Naj dajo damači internet kot ima A1 samo brez po 200GB se hitrost zniža...

Modri dirkač ::

beethoven je izjavil:

antonija je izjavil:

A tele HoT paketi bodo enako oskubljeni kot recimo BoB (brez SMSjev o zgresenih klicih, itd.), ali so "polnovredni"?


Imajo sms o zgrešenem klicu. Edini catch, ki sem ga opazil je, da omejujejo hitrost prenosa preko LTE na 20/1 Mbit, se mi pa zdi, da lahko za 2€ dokupiš hitrost do 50/10 Mbit.

20/5 je osnovna LTE hitrost, kar je več kot dovolj.

Končno lahko vržen telesmehovo net2go kartico v kanto, oderuhi eni ...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Dejv ::

4knative je izjavil:

deleted je izjavil:

Zame je super. Sedaj imam BOBa za 10eur 1500 vsakega, pa ne ponucam nikoli, in bom z veseljem šel na tale HOT MINI za 7 EUR, kjer je 1000 vsakega.


bob -30% je tudi 7 eur. Meni se zdi da je LTE malo hitrejši na bobu.


evo hitrost na bobu.

hofer s temi paketi zadel v polno! :)

Veron ::

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.

Bud_Bundy ::

Živim v rovtah in imam na dosegu 2 A1 LTE oddajnika, ter 1 Telekomovega 2G. Je pa res, da je bil telekom že dolga leta pred Simobilom(ampak so zaspali).
Pred 10 leti si ne bi mislil, da bo v mojih koncih kdaj Telekom slabša opcija. Čeprav je pa po svoje logično, saj tukaj lažje nabirajo prestopnike in si gradijo bazo uporabnikov.

destroyer2k ::

simnov je izjavil:

Naj dajo damači internet kot ima A1 samo brez po 200GB se hitrost zniža...


Razen če vzameš z opcijo tv as lte potem imaš neomejeno prenos podatkov.

https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

zenith1 ::

Excalibrus je izjavil:

facepalm je izjavil:

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.

A misliš povedati da je zdej nima?
LTE postaje:
- Telekom: 1045
- A1: 994


Podatki niso točni :P

4knative ::

Evo boba, brez doplačila za LTE:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

strom_15 ::

zenith1 je izjavil:

Excalibrus je izjavil:

facepalm je izjavil:

V prihodnosti bi bilo lepo videt, da bi HoT sofinanciral razvoj omrezne infrastukture omrezja A1. V tem primeru bi imel Telekom Slovenije hudo konkurenco.

A misliš povedati da je zdej nima?
LTE postaje:
- Telekom: 1045
- A1: 994


Podatki niso točni :P


Ti podatki držijo in so točni.

Samael ::

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


Kaj točno to pomeni? (ni mi znano, ker nisem BOB uporabnik).
Da recimo v hot.si maxi paketu 3000min/3000sms/30GB-LTE mms ne pade pod to ampak se obračuna neposredno 0,039 eur? In če je tako, kaj to pomeni, da vsak daljši sms nad 160 (al kok je že... sem pozabil) znakcev pade pod mms, ali pa se razbije na večje število sms-jev in tako pade pod 3000sms obračun?

4knative ::

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Samael ::

4knative je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Ti jaz izgledam kot stara oma?!!! Jebote, mularija nevzgojena!

strom_15 ::

Samael je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


Kaj točno to pomeni? (ni mi znano, ker nisem BOB uporabnik).
Da recimo v hot.si maxi paketu 3000min/3000sms/30GB-LTE mms ne pade pod to ampak se obračuna neposredno 0,039 eur? In če je tako, kaj to pomeni, da vsak daljši sms nad 160 (al kok je že... sem pozabil) znakcev pade pod mms, ali pa se razbije na večje število sms-jev in tako pade pod 3000sms obračun?


MMS ni sporočilo daljše od 160 znakov, ampak se potem pošlje 2 SMS. Menim, da se pojavi MMS pri sporočilu ki zaseda več kakor 4 SMS sporočila. vsaj tako je pri mojem telefonu.

Samael ::

strom_15 je izjavil:


MMS ni sporočilo daljše od 160 znakov, ampak se potem pošlje 2 SMS. Menim, da se pojavi MMS pri sporočilu ki zaseda več kakor 4 SMS sporočila. vsaj tako je pri mojem telefonu.


Saj, nekaj v tem smislu sem tudi sam mislil. Ali pa sporočilo, ki vsebuje datoteko (slika, zvok...) al nekaj v tem smislu.
Kakorkoli pač že, to se, če sem prav razumel, obračuna posebej izven samega paketa?

poweroff ::

Zanimivo. Jaz imam nek star Simobilov paket, kjer imam klice in SMS-e neomejeno, podatkov pa 4 GB. Za nekaj čez 20 ojro. V resnici podatkov porabim pod 500 MB (izjemoma morda več, a pod giga), klicev pa pod 1000 minut. SMS-ov imam pod 100 komadov.

Dejansko bi se mi splačalo menjati... sploh, ker je prenosno omrežje isto. Edino vprašanje je, kako je s tujino - izven EU (konkretno Balkan). Saj ne, da hodim dosti po tistih koncih, se pa zgodi enkrat ali dvakrat na leto... In pa, ali imaš pri A1 tudi omejitev LTEja ali ne?
sudo poweroff

IQ Veverica ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Jaz imam nek star Simobilov paket, kjer imam klice in SMS-e neomejeno, podatkov pa 4 GB. Za nekaj čez 20 ojro. V resnici podatkov porabim pod 500 MB (izjemoma morda več, a pod giga), klicev pa pod 1000 minut. SMS-ov imam pod 100 komadov.

Dejansko bi se mi splačalo menjati... sploh, ker je prenosno omrežje isto. Edino vprašanje je, kako je s tujino - izven EU (konkretno Balkan). Saj ne, da hodim dosti po tistih koncih, se pa zgodi enkrat ali dvakrat na leto... In pa, ali imaš pri A1 tudi omejitev LTEja ali ne?


Ti si z menjavo že vsaj 2-3 leta prepozen. Bob je bil tukaj že takrat s hudimi cenami in prenosom podatkov.

Itak da se ti splača menjat.

Tole si preberi:

https://slo-tech.com/novice/t699883#crta
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Samael je izjavil:

4knative je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Ti jaz izgledam kot stara oma?!!! Jebote, mularija nevzgojena!


Če bi meni poslal mms s fotografijo bi te brisal iz stikov in tudi na družabnih omrežjih bi te odprijateljil. To se ne dela!

PrihajaNodi ::

UA Vodafone xs 1gb podatkov, neomejeno klicev, neomejeno smsov = 3 €.

poweroff ::

IQ Veverica je izjavil:

Ti si z menjavo že vsaj 2-3 leta prepozen. Bob je bil tukaj že takrat s hudimi cenami in prenosom podatkov.

Itak da se ti splača menjat.

Hja, samo Bob je (bil?) navadno sranje, kolikor sem bral. Stalno neki problemi, podpora uporabnikom pa nula.
sudo poweroff

amacar ::

Bob je cisto ok (govorim na podlagi 10 stevilk v druzini), se pa vsekakor kdaj pri komu zakomblicira. Na to pa niso imuni niti vecji operaterji.

Samael ::

4knative je izjavil:

Samael je izjavil:

4knative je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Ti jaz izgledam kot stara oma?!!! Jebote, mularija nevzgojena!


Če bi meni poslal mms s fotografijo bi te brisal iz stikov in tudi na družabnih omrežjih bi te odprijateljil. To se ne dela!


Ni čudno, da si brez prijateljev :8)

JWalker ::

4knative je izjavil:

Samael je izjavil:

4knative je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Ti jaz izgledam kot stara oma?!!! Jebote, mularija nevzgojena!


Če bi meni poslal mms s fotografijo bi te brisal iz stikov in tudi na družabnih omrežjih bi te odprijateljil. To se ne dela!



Ker?

bambam20 ::

Kok dejansko pošiljate mms-e?

osebno mogoče 10 na leto. Obstaja opcija, da lepiš slike v skype, instagram, FB ...

dexterboy ::

Glede na čredni nagon folka, s katerim se pogovarjam in hodijo v štacune... ne, pardon, hodijo v Hofer, me ne bi presenetilo, če bi na začetku dobili par deset tisoč uporabnikov. Ki bi potem še bolj nakupovali v Hoferju...
We are all doomed :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shotalick ::

Samael je izjavil:

4knative je izjavil:

Veron je izjavil:

majo pa isto foro k BOB, MMS se vedno posebej plača.


MMS pošiljajo samo še stare ome.

Ti jaz izgledam kot stara oma?!!! Jebote, mularija nevzgojena!


Tako je, kakšne stare ome?? :) Vi pošiljajte preko messengerja, vibra, bla bla bla...eni pa pošljemo prek MMS-a :).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150550 (15271) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649664 (11992) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116049 (10010) Lonsarg
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035495 (23804) AštiriL

Več podobnih tem