» »

Zlomljena zaščita AACS 2 za Ultra HD Blu-ray

Zlomljena zaščita AACS 2 za Ultra HD Blu-ray

Slo-Tech - Na internetu se je znašla piratska kopija (rip) Smrkcev 2. Da se je na internetu znašla kopija nekega filma, ni čisto nič nenavadnega, v konkretnem primeru gre za kopijo v ločljivosti Ultra HD (2160p), ki obsega kar 53,3 GB. Analiza kaže, da gre po vsej verjetnosti za prekopirano ("zripano") zgoščenko Ultra HD Blu-Ray, ki so zaščitene z metodo AACS 2.0, ki je doslej veljala za nezlomljivo, kar je ljudi spravljalo v obup. A nič ni večno.

Če omenjena kopija res izvira iz takšne zgoščenke, kakor trenutne kaže, potem je nekdo uspel to zaščito zlomiti. Na forumih in trackerjih zato že dežujejo čestitke za zdaj še anonimnemu hekerju, ki je to zaščito zlomil. To je slaba novica za konzorcij AACS, ki ga je ustanovilo več studiev in tehnoloških velikanov (med njimi Warner Bros, Disney, Microsoft in Intel), ki drago licencira AACS 2.0.

25 komentarjev

dexterboy ::

KDO pa je sploh pričakoval, da zaščite ne bo MOGOČE zlomiti?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

[D]emon ::

dexterboy je izjavil:

KDO pa je sploh pričakoval, da zaščite ne bo MOGOČE zlomiti?


MPAA in podobna nesnaga, kot vedno. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gregor P ::

Oni itak najbrž že računajo na to, da bo neka zaščita enkrat zlomljena, ampak očitno jim zelo veliko pomeni (ker plačujejo ogromno za to), da je "nezlomljiva" vsaj za nekaj tednov, mesecev ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

vostok_1 ::

Meni pa so vse te zadeve blazno sumljive, ne samo v dotičnem primeru.

Kako lahko tako hitro razbijejo neko zaščito, razen če je totalno pocarska zadeva. Jz mislim, da to so vse inside job-i. Kak nov zaposleni ali jezen delavec, za dober denar proda luknje na dark web-u.

Mi ne gre v račun, da zadevo, ki jo skupina profesionalcev dela leta, razbijejo amaterji v par dneh.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mavrik ::

AACS 2.0 je eden najhujših DRMjev ki jih je multimedijska industrija uspela standardizirati (in je krasen primer tega v kako smer hočejo da grejo vaši računalniki). Trenutno ga uporabljajo predvsem 4K/HDR ploščki. Za legalno predvajanje rabiš:

1.) DRM zaščiten Blu-Ray pogon ki lahko prenaša ustrezno kriptiran stream
2.) Matično ploščo z DRM podporo
3.) CPU s podporo za ustrezen DRM, ki bo preprečil da bi ti lahko posegal v video (Intel Software Guard extensions - ne kljub imenu se ne gre za TVOJO varnost :P )
4.) Grafično kartico ki lahko tak DRM kriptiran stream prejme in ga s HDCP 2.2 zavaruje da ga slučajno ne prestrežeš na HDMI kablu
5.) Zaslon / TV ki ima ustrezno "zaščiten" vhod da potem to prikaže.

Da je stvar bolj zabavna, se dekripcijski ključi za plošček prenesejo preko interneta (!), tako da če slučajno tvoj BR player ni priklopljen na internet oz. le-ta ne deluje ali pa je film tako star da več strežniki niso na voljo, se lahko za predvajanje obrišeš pod nosom.

Seveda za cel stack zgoraj MORAŠ imeti Windowse in trenutno se filmska indrustrija močno trudi da bi ti preprečila gledanje kakršnikoli zaščitenih vsebin če je slučajno tvoj OS modificiran (ker si itak pirat! Nobenih posebnih driverjev za zajem iger, Windowsi bi morali imeti najnovejše popravke in samo podpisane aplikacije lahko predvajajo video!). Močno se tudi trudijo da bi bili bootloaderji (tudi na računalniku - s SecureBoot) zaklenjeni in hočejo prepovedati predvajati videe na napravah, kjer "ni mogoče zagotoviti varnosti" - torej računalniki z izklopljenim SecureBoot, Linux sistemi, rootani Androidi. Vsaka malenkost ki ni popolnoma zaklenjena pri tebi je za njih znak da si grdi pirat.

Gregor P je izjavil:

Oni itak najbrž že računajo na to, da bo neka zaščita enkrat zlomljena, ampak očitno jim zelo veliko pomeni (ker plačujejo ogromno za to), da je "nezlomljiva" vsaj za nekaj tednov, mesecev ...


Pri odločevalcih ne zgleda kot da se zavedajo tega ampak je vsako tako lomljenje zaščite podlaga za povečano zakonsko lobiranje da te zaklenejo iz tvojega računalnika da ne boš slučajno mogel skopirati filma.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mtosev ::

a anydvd ima že podporo za to?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kron ::

Za anydvd vprašanje. Je pa pred kratkim dobil podporo PowerDVD v različici 17.

Sicer je pa tu ena malo daljša tema glede tegob predvajanja UHD ploščkov in združljive strojne opreme.
=**=C64=**=

pegasus ::

In related news, kodi bo kmalu piratska roba :D
Predlagam, da uvedemo potujoča lutkovna gledališča kot glavni način zabave, pa bo drm problem samodejno odpadel. Full 360 view, surround audio, all the fps & resolutions you want! :D

4knative ::

Za legalno predvajanje 4K HDR plošče rabiš samo 4K blu-ray player ali konzolo. Mojstri so zgleda naredili napako, da so sploh omogočili predvajanje na računalniku. Itak čisti nonsenz, saj monitorja ki bi podpiral HDR10 še ni na policah. Zabili so si avtogol.

V novici manjka informacija kaj razbitje AACS 2.0 prinaša povprečnemu uporabniku brez 4k bluray plošče in predvajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

pegasus ::

Prinaša mu svobodo.

mtosev ::

a res noben ne ve, če anydvd podpira to?
anydvd je fajn programčič.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spajky ::

Jest sem npr. prejšnji mesec "dobil" BR rip (360i) enega 2016 filma (kao mp4), ki mi ga noben "moj" (enih 5 različnih konverterjev) ni hotel prekonvertirat v XVID (tudi v noben drugi format-vedno zmrz/blokada), pa tudi MPC je negledljivo trokiral ... To se mi je prvič zgodilo!

... pa sem v pure DOS zagnal konverzijo z ffmpeg in potem popravil "sidra" in jakost za zvok z PocketDivXencoderjem. Palilo je ! Film je sicer bil tretjekategorni (beri šit), ampak izkušnja z "obvodom" zaščite za bodoče, je pa priceless ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gregor P ::

mtosev je izjavil:

a res noben ne ve, če anydvd podpira to?
anydvd je fajn programčič.

Vprašaj razvijalce tega programa;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

Gregor P je izjavil:

mtosev je izjavil:

a res noben ne ve, če anydvd podpira to?
anydvd je fajn programčič.

Vprašaj razvijalce tega programa;)
thx. vidim, da še ne decrypta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

1.) DRM zaščiten Blu-Ray pogon ki lahko prenaša ustrezno kriptiran stream
2.) Matično ploščo z DRM podporo
3.) CPU s podporo za ustrezen DRM, ki bo preprečil da bi ti lahko posegal v video (Intel Software Guard extensions - ne kljub imenu se ne gre za TVOJO varnost :P )
4.) Grafično kartico ki lahko tak DRM kriptiran stream prejme in ga s HDCP 2.2 zavaruje da ga slučajno ne prestrežeš na HDMI kablu
5.) Zaslon / TV ki ima ustrezno "zaščiten" vhod da potem to prikaže.


Najbolj hecn je to, da smo nekateri te stvari napovedali, ko so se pojavili prvi DRM cipi in podpora za DRM na osnovnih ploscah. VSI so rekli: 'tega ne bo nihce dopustil!' Napovedovali smo DRM tipkovnice in zaslone, sedaj pa te stvari ze prakticno imamo.

Mavrik je izjavil:

Pri odločevalcih ne zgleda kot da se zavedajo tega ampak je vsako tako lomljenje zaščite podlaga za povečano zakonsko lobiranje da te zaklenejo iz tvojega računalnika da ne boš slučajno mogel skopirati filma.


Tega ne bo noben nedeljski pirat razumel. Tudi tak, ne-nedeljski ne.

"Jst lahk kopiram filme, to je moja pravica, nic mi ne morjo!!11!11one!1eleventeen"

Ampak zaradi takih debilizmov imamo samo cedalje vecje tezave in bolj butaste zakone na podrocju avtorskih pravic. Noben niti ne pomisli na to, da je najboljsa resitev enostavno to, da bi vsak povedal da so dicks in njihovega produkta ne bi konzumiral. Tako bi se mogoce kdo kaj naucil. Ce pa folk gre in njihovo zascito razbije, potem jim pa pove samo to, da je njihov produkt ok ampak, da so prevec cheap, da bi placal zanj in ga raje ukradejo.

Meh.

Gregor P ::

... ali pa geoblocking, ko ti produkt oz. medij ne dela v tvoji državi:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PaX_MaN ::

pegasus je izjavil:

In related news, kodi bo kmalu piratska roba :D

Bo kmalu? Full top extended mega best varianta je že:
1. Pojem „priobčitev javnosti“ v smislu člena 3(1) Direktive 2001/29/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 22. maja 2001 o usklajevanju določenih vidikov avtorske in sorodnih pravic v informacijski družbi je treba razlagati tako, da zajema prodajo multimedijskega predvajalnika, kakršen je ta v postopku v glavni stvari, na katerem so bili vnaprej nameščeni dodatki, ki so na voljo na spletu in ki vsebujejo hiperpovezave, ki napotujejo na spletna mesta, ki so prosto dostopna javnosti in na katerih so bila z avtorsko pravico varovana dela javnosti dana na voljo brez dovoljenja imetnikov te pravice.

Sloexit, yes/no?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

pegasus ::

No.

Knjige v knjižnici so še vedno zastonj, moja domišljija je boljša kot 4k hdr megaturbosuperduper muvi.

Mavrik ::

Pogovori o tem kako ustrezno DRMjati knjige in spletne strani da ne boš mogel kopirati ali okoli prenašati vsebine so že v teku.

4knative je izjavil:


V novici manjka informacija kaj razbitje AACS 2.0 prinaša povprečnemu uporabniku brez 4k bluray plošče in predvajalnika.


Sposobnost gledanja filma po tistem ko WB ugasne avtentikacijske strežnike in sposobnost gledanja tega filma tudi na drugih napravah - tvoji tablici, telefonu, laptopu in še čem (kot ti zakon to dopušča).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

pegasus ::

Mavrik je izjavil:

Pogovori o tem kako ustrezno DRMjati knjige in spletne strani da ne boš mogel kopirati ali okoli prenašati vsebine so že v teku.
Ustnega izročila, na katerem je zrasla civilizacija, ne bodo zmogli DRMjati. Razen če Musk res napedena svoj neuralink u nulo ... ;)

MrStein ::

Nikoli ne reci nikoli...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

pegasus je izjavil:

Ustnega izročila, na katerem je zrasla civilizacija, ne bodo zmogli DRMjati. Razen če Musk res napedena svoj neuralink u nulo ... ;)


Saj se samo zaščiti s copyrightom (nekaj kar so Disney in podobni že naredili - pobrali zgodbe in jih spremenili v zaščitene vsebine, zdaj pa zapirajo vso vsebino ki jo referencira na YT in drugje) in se te kaznuje če boš isto zgodbo ponovil ali pokazal. Še boljši loophole so si našli v tem, da grejo direkt do privat podjetij ki imajo čez večino moderne vsebine in njim ukažejo naj jo zbrišejo (YouTube, Spotify, Netflix, Amazon in vsi ostali outleti za dostop do vsebine) - tako se izognejo postopkom in dokazovanju tega, da si sploh kaj naredil narobe. Na YT ti video zaradi takedowna preprosto zgine in potem TI dokazuješ da tvoje "ustno izročilo" ni last Warner Brothers, Nintendota ali kogarkoli od velikih. Če se ti to zgodi prevečkrat ti tvoje "ustno izročilo" preprosto pobrišejo in ukinejo račun - ker povzročaš preveč problemov.
The truth is rarely pure and never simple.

pegasus ::

Gledal sem BBC Story of China (priznam, iz travnika) in marsikaj videnega mi je bilo všeč. Če bodo s temi drmji šli predaleč, bom začel javno navijat za kitajce :D

BigWhale ::

Z DRMjem se je slo predalec leta 2004, ko so se zaceli pojavljati prvi TPM moduli v racunalnikih in pri OEMih.

Anney ::

AACS 2.0 is not hacked. This disc (Smurfs 2 PAL) had faulty keys that were exploited. That's no conversion, so THIS is a real 1:1 copy. But other discs do not have this exploit.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 4K HDR Bluray filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
184632 (3184) Anney
»

Kopija sim kartice

Oddelek: Loža
113200 (2910) Zstiller
»

Zlomljena zaščita AACS 2 za Ultra HD Blu-ray

Oddelek: Novice / Ostale najave
256327 (4605) Anney
»

Nova zaščita modernih optičnih diskov razbita že pred uradnim izidom

Oddelek: Novice / Diski
274265 (2619) Mavrik
»

Večina monitorjev ne bo predvajala HD-DVD filmov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12612007 (8232) scala

Več podobnih tem