» »

Kopija sim kartice

Kopija sim kartice

Zstiller ::

Veliko hodim po tujini in ne po najbolj varnih mestih do sedaj sem *izgubil* že tri telefone, prvi dražji ampak so mi vsaj sim kartico vrnili zadnja dva pa poceni roba iz spara te so pa kar razbili. Problem nastane, pri sim kartici ker stalno potrebujem novo in želim isto številko, operater mi seveda zmeraj mastno zaračuna za ponovno izdajo. A obstaja kakšna možnost, da bi imel rezervno kopijo sim kartice za take primere in če pozna kdo kje se da to narediti.

koyotee ::

Noup.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ales ::

Čisto iz radovednosti, koliko ti pa operater zaračuna za novo SIM, da je tako drago?

Zstiller ::

Vse skupaj 65€, plus birokracija itd.

Smurf ::

Kolikor vem kopije sim kartic niso dovoljene (ne smes imeti 2 kartic z isto stevilko).

Invictus ::

Imaš lahko dodatno SIM kartico, ki pa jo dodatno plačuješ.

Zadnjič, ko sem gledal, je Telekom (ostali nič boljši) hotel zanjo 12 EUR mesečno.

Ali pa meni tukaj nekaj ni jasno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Smurf je izjavil:

Kolikor vem kopije sim kartic niso dovoljene (ne smes imeti 2 kartic z isto stevilko).


Načeloma ne moreš imeti dveh kartic z istim IMSI, lahko pa seveda telekom zveže več IMSIjev na isto telefonsko številko in naročnino. Routanje klicev se sicer potem kar zakomplicira (načeloma jih usmerjajo na zadnjo kartico prijavljeno v omrežje).

SIM kartic se ne da kopirati - so po designu kriptografsko zaščitene.
The truth is rarely pure and never simple.

Ales ::

Vsaka SIM ima unikatno IMSI (št. običajno vidno natisnjena na kartici) in identifikacijski ključ, ki ga je potrebno skopirati iz same SIM. Nekatere SIM se je pred leti z ustrezno opremo dalo klonirati, nekatere ne. Kolikor mi je znano, se sodobne SIM kartice ne da klonirati brez sodelovanja operaterja. Že dolgo se sicer nisem ukvarjal s tem, tako da bo morda prišel mimo kdo, ki je na tekočem in povedal, kako je s temi današnjimi.

Te dodatne kartice, ki jih dandanes ponujajo operaterji, sta dejansko dve različni SIM, ki jih operater veže na en uporabniški račun. Ne gre pa za dejanski klon kartice, operater pri njih točno ve, katera je katera, ko sta v uporabi.

Načeloma ni nič narobe, če bi človek imel dve klonirani sim kartici, s tem, da je ena mišljena za rezervo. Če bi ju hkrati uporabljal na omrežju pa bi bila štala.

Ampak ali ni eno od prvih opravil, ki jih narediš po kraji telefona oz. SIM kartice, da le-to blokiraš? Sploh v tujini, kjer ti mimogrede lahko naredijo astronomski račun? V tem primeru identična kopija SIM kartice ne pomaga, ker bo isto blokirana...

Zstiller ::

Sem se pozanimal malo pri operaterju, je imel presenetljivo veliko znanja na tem področju, pred letom 2000 so imele kartice zaščito COMP128v1 to je verzija 1 in iz teh se je dalo pridobiti Ki, nove v2 in v3 imajo 128bit ključ in naj ne bi bilo mogoče. Svetovalec pravi, da so to zaščito zlomili že 2013 uradni način pa predstavili 2015 na srečanju blackhat v ZDA.
Zgoraj so pravilno napisali imaš lahko dve sim kartici z isto številko, ampak samo ena je uradna, druga ima pa drugo številko in samo posreduje naprej. In seveda cena je čez 10eur na mesec za to storitev.

Tole morem it preverit, trdi, da ni kaznivo dejanje oziroma nelegalno če imaš dve kartici z isto številko to postane šele če začneš obe uporabljati.

zee ::

Zstiller je izjavil:

Sem se pozanimal malo pri operaterju, je imel presenetljivo veliko znanja na tem področju, pred letom 2000 so imele kartice zaščito COMP128v1 to je verzija 1 in iz teh se je dalo pridobiti Ki, nove v2 in v3 imajo 128bit ključ in naj ne bi bilo mogoče. Svetovalec pravi, da so to zaščito zlomili že 2013 uradni način pa predstavili 2015 na srečanju blackhat v ZDA.
Zgoraj so pravilno napisali imaš lahko dve sim kartici z isto številko, ampak samo ena je uradna, druga ima pa drugo številko in samo posreduje naprej. In seveda cena je čez 10eur na mesec za to storitev.

Tole morem it preverit, trdi, da ni kaznivo dejanje oziroma nelegalno če imaš dve kartici z isto številko to postane šele če začneš obe uporabljati.


Kot so ti povedali že pred mano: ilegalno (in kršitev operaterjevih splošnih pogojev) je imeti dve kartici z isto številko.

Osebno sicer ne vem, kaj počneš s telefoni in SIM karticami. Jaz in kolegi smo/so prepotovali znatni del JV Azije in bili v res “hecnih” predelih, pa ni nihče izgubil ne telefona ne SIM kartice.

Also:

Zdi se, da nisi prebral ničesar, kar so napisali predhodniki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

XIIT ::

Zstiller je izjavil:

Vse skupaj 65€, plus birokracija itd.

65€ za 3 nove SIM kartice ni ravno pretirano. Sploh če vključuje še preklic starih kartic.

Ena opcija je, da kupiš nek predplačniški paket, in imaš urejeno preusmeritev s svoje glavne telefonske na to predplačniško. Ko ostaneš brez predplačniške simke, kupiš drugo in ponoviš vajo.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zstiller ::

zee je izjavil:


Kot so ti povedali že pred mano: ilegalno (in kršitev operaterjevih splošnih pogojev) je imeti dve kartici z isto številko.

Osebno sicer ne vem, kaj počneš s telefoni in SIM karticami. Jaz in kolegi smo/so prepotovali znatni del JV Azije in bili v res “hecnih” predelih, pa ni nihče izgubil ne telefona ne SIM kartice.

Also:

Zdi se, da nisi prebral ničesar, kar so napisali predhodniki.


Nevem po čem to sklepaš, razen iz mojega komentarja, da ni nezakonito imeti dveh sim kartic z isto številko, ki sploh niso moje besede ampak od operaterja oz. njihove službe za pomoč strankam.

Sem poklical nazaj in se pozanimal pri operaterju dokler jaz sim katice ne priklopim na omrežje lahko z njo počnem kar si želim s tem, da oni ne odgovarjajo za nastale poškodbe in s tem ne kršim nobenih splošnih pogojev to naj bi bilo pri vseh operaterjih enako.
Podlaga naj bi bil zakon kjer se sim kartica smatra kot fizični medij, ki ga kupiš in postane tvoja last. Ko jo priklopiš na omrežje pa preide v storitev kjer pa veljajo splošni pogoji.
Kloniranje sim kartice tudi ni ilegalno samo po sebi.

Ostale stvari ki se pa tebi dogajajo pa nima veze, ker si nismo vsi enaki in naslednjič če nimaš kaj pametnega za dodat ni treba smetit teme.





65€ za 3 nove SIM kartice ni ravno pretirano. Sploh če vključuje še preklic starih kartic.

Ena opcija je, da kupiš nek predplačniški paket, in imaš urejeno preusmeritev s svoje glavne telefonske na to predplačniško. Ko ostaneš brez predplačniške simke, kupiš drugo in ponoviš vajo.


65€ je za eno sim kartico ne za vse 3.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
277901 (6453) blackbfm
»

2 telefona z isto številko

Oddelek: Mobilne tehnologije
165367 (4591) bajsibajsi
»

kolesarski gsm problem

Oddelek: Šport
81219 (984) blackbfm
»

Menjava SIM kartice na Androidu (HTC Wildfire)

Oddelek: Mobilne tehnologije
61822 (1748) cucolino
»

Nov, tehnično dovršen napad na nemške spletne banke

Oddelek: Novice / Varnost
238805 (7464) poweroff

Več podobnih tem