» »

Apple Watch prehitel vso konkurenco

Apple Watch prehitel vso konkurenco

Slo-Tech - Applov izvršni direktor Tim Cook se je minuli teden pohvalil, da se je prodaja pametne ure Apple Watch v predhodnem letu skorajda podvojila. Med drugim to pomeni, da so teh ur prodali več kot katerekoli druge elektronike, ki jo nosimo na sebi (wearables).

V prvem letošnjem četrtletju so prodali 3,7 milijona ur Apple Watch, medtem ko so jih v enakem obdobju lani 2,2 milijona. Na drugo mesto se je presenetljivo zavihtel kitajski Xiaomi s 3,4 milijona prodanih naprav, a to je tudi razumljivo, ker je njihov paradni konj Mi Band 2 v resnici precej cenejši od Apple Watch (22 dolarjev proti 270 dolarjev ali več). Fitbit je zdrsnil na tretje mesto z 2,9 milijona prodanih enot. Zabeležil je največji padec, saj se je njegov tržni delež z lanskih 25 odstotkov prepolovil na 13 odstotkov. Preostali proizvajalci, torej Samsung, Garmin, Android Wear idr., so nabrali 12,2 milijona prodanih enot.

Skupno je trg zrasel, saj so prodali 22 milijonov pametnih naprav, medtem ko so jih v enakem obdobju lani 18 milijonov.

26 komentarjev

Samael ::

Drugo mesto za neki Xiaomi se mi zdi fenomenalni dosežek. Cena gor ali dol, rekel sem sem "neki", ker so kot znamka prisotni na trgu zgolj dobrih 5 let, ob čemer jih v morju konkurence na zahodu uradno sploh ni (in s tem tudi ne vse promo mašinerije zadaj). Neverjetno.

sandmat ::

čaki, lani smo "wearable" vrgli ven iz poročila o pametnih urah (in jih dali v "wearables"), ker je imel FitBit prevelik delež glede na Apple (bad for the numbers), letos pa jih zopet primerjamo? Nice, všeč mi je furanje take statistike :P

broken/link ::

xiaomijev miBand2 za 22eur je steal za to kar ponuja. poznam kar precej ljudi, ki ga imajo, in so vsi zelo zadovoljni z njim - edino pasek je mal problematičen, ker ga moraš menjat na par mesecev, ker se plastika zheba.

Looooooka ::

Samael je izjavil:

Drugo mesto za neki Xiaomi se mi zdi fenomenalni dosežek. Cena gor ali dol, rekel sem sem "neki", ker so kot znamka prisotni na trgu zgolj dobrih 5 let, ob čemer jih v morju konkurence na zahodu uradno sploh ni (in s tem tudi ne vse promo mašinerije zadaj). Neverjetno.

Neki Xiaomi?
To je kitajski Apple, ki prodaja precej fenomenalne telefone in vse od pametnih zobnih scetk, telefonov do robo sesalnikov.
Ce ga kdaj spustijo na zahodna trzisca zna bit to konec Appla.

Samael ::

Looooooka je izjavil:

Samael je izjavil:

Drugo mesto za neki Xiaomi se mi zdi fenomenalni dosežek. Cena gor ali dol, rekel sem sem "neki", ker so kot znamka prisotni na trgu zgolj dobrih 5 let, ob čemer jih v morju konkurence na zahodu uradno sploh ni (in s tem tudi ne vse promo mašinerije zadaj). Neverjetno.

Neki Xiaomi?
To je kitajski Apple, ki prodaja precej fenomenalne telefone in vse od pametnih zobnih scetk, telefonov do robo sesalnikov.
Ce ga kdaj spustijo na zahodna trzisca zna bit to konec Appla.


Tako je, "neki" Xiaomi :)

Nalašč sem se izrazil tako (tudi sam si lastim za moje pojme super Xiaomijev telefon, tri odlične powerbanke in še nekaj drobnarij), v kontekstu novega igralca na trgu, ki že v prvih letih obstoja praktično brez distribucijske mreže na zahodu niza rekord za rekordom.
Ni še povsem tam, kjer so večji bratje ampak glede na to kako odlično delajo in ponujajo uporabniku predvsem tisto, kar res želimo - za bistveno manjšo ceno, se mi zdi, da če ga ne bodo začeli kaj preveč biksati, da je pred njimi še svetla prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Dr_M ::

Kaksna zanesljiva trgovina za Mi Band2? Pa da ni predrag. Ali kaj ebay najcenejsi?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

so prodali več watchov kot sem si mislil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

Spock83 ::

Xiaomi ima tudi polnokrvni smart watch, ki je 120usd.

Jst ::

Prisegam na Garmin Frontrunner. Baterija zdrži več kot teden dni, brez uporabe GPS. Ura se ne dela, da je kakšen nadomestek ali dodatek telefonu. Zato tudi ni grde oblike in ni velika. Je pa dražja od Apple-ove ure...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Verjetno misliš Forerunner? Serijo 400, ker 300 so nemarno ogromne? :)

Invictus ::

Lahko vzameš tudi fenix, če ti ni do plastičnega izgleda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jst ::

Nima barvnega zaslona - z barvnim zaslonom so večje, ali pa vsaj zgledajo večje.

Da, malo zgleda plastična, če jo primerjaš s klasičnimi urami. Svojo funkcijo pa opravlja brezhibno. Kolesarjenje, trekking, plavanje, hribolazenje,... Ne moti na roki in ravno dovolj velika, da normalno vidiš podatke.

Ne bi jo pa uporabljal kot everyday wear.

Apple watch na zapestju čez dan bi me samo motil.


---

ps: Ko sem pred parimi leti prebral, kolikokrat povprečno na uro pogledaš na telefon, sem našel eno aplikacijo, ki ti je na koncu dneva dala statistiko, kaj si vse delal na telefonu. S tem sem ugotovil, da skoraj eno uro porabim za ... nič. Takrat sem se "natreniral", da ne prižigam obsesivno zaslon in gledam notifikacije, potem utišal aplikacije in sedaj lahko v miru spijem pijačo, ne da bi vsakih 3minute pogledal na telefon. (Ko se to navadiš, in to dela družba okoli tebe - takrat šele opaziš, kako so nas "natrenirali" in postane prav tečno.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sedaj sem malo gledal:

fenix Chronos bi moral prvo v živo videti, zato vas sprašujem, če mogoče veste, kje v LJ najdem? Tole je pa vredno menjave, zgleda enako velika na slikah, plus ima HR, ki ga forerunner nima.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Invictus ::

Kristalna palača v BTC.

Zdaj imajo vse te ure HR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zmajc ::

In other news

Google, Amazon, and eBay have quietly killed their Apple Watch apps

Meni vse skupaj deluje kot da skušajo svojo uro rešiti pred propadom ne kot zgodba o uspehu.

bbf ::

Točno tako. Upihavanje informacij za pospeševanje prodaje.

Jst ::

Invictus je izjavil:

Kristalna palača v BTC.

Zdaj imajo vse te ure HR.


Hvala. Ko bom blizu jo grem probati. Bil sem early adopter (menda druge generacije) Garmin forerunnerja, tako da bi bil že čas, da "se posodobim". Ne vem, kako jim je uspelo, da baterija še vedno tako dolgo zdrži: brez GPSa 10 dni na začetku, po dveh - treh letih, teden dni. Medtem, ko mi pri vseh mobilcih že po pol leta upade na 50%. Na vseh "pametnih", ki sem jih imel in jih imam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bbf ::

"že po pol leta upade na 50%" Nemogoče.

Zmajc ::

bbf je izjavil:

"že po pol leta upade na 50%" Nemogoče.


Če nalagaš tono nepotrebnih appov ki so non stop online ter žerejo baterijo je mogoče vse.

Problem ni v bateriji, ampak v uporabniku. Tega nobena baterija ne bo rešila.

bbf ::

Še zmerej ni baterija upadla na 50%.

"..nov mi je en teden zdržu v mirovanju, potem sem ga začel uporabljat in zdej ga moram skos filat, je*e*ti baterije kitajske.... "

PARTyZAN ::

Fenix 3 HR je super zadeva. Brez GPSa dela več kot 2 tedna, zaslon ima nekaj barv, zaenkrat nimam nobenih pripomb. Tudi napolni se zelo hitro (0-100% v približno eni uri). Vse te ostale ure z LCD zasloni so bolj boge, 2 dni avtonomije mi je enostavno premalo. Tudi z rednim tekom (4x pol urni session kjer HRM in GPS delujeta vedno) mi Garmin še vedno zdrži več kot en teden.

Je pa feature, da ura vibrira ko izgubi signal telefona super. Dostikrat sem tako še pravočasno ugotovil, da sem pozabil telefon ko sem odhajal :). Tudi notification, ko telefon zvoni je super, ker dostikrat ne čutim vibre telefona v žepu.

Tilen ::

broken/link je izjavil:

xiaomijev miBand2 za 22eur je steal za to kar ponuja. poznam kar precej ljudi, ki ga imajo, in so vsi zelo zadovoljni z njim - edino pasek je mal problematičen, ker ga moraš menjat na par mesecev, ker se plastika zheba.


Seveda, če jih ne moti, da meritve niso točne, potem je to res edina težava.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GrX ::

Nisem nikoli razumel teh ur, še manj pa ljudi, ki jih nosijo..

MrStein ::

Kaj si šele misliš o nošenju kravat... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

>Še zmerej ni baterija upadla na 50%.

DHD, Nexus5, P9, G5. Za G5 in P9, ki sta bila kupljena v razmaku meseca dni: Ko sva jih kupila, sta oba zdržala dva dni. Sedaj moram P9 dati vsak večer filati. G5 se uporablja samo za telefoniranje in SMS. P9 se pa uporablja za telefoniranje, SMS/IM in hitro pregledovanje emailov, kadar nisem blizu računalnika. Aplikacij pa ne vem, če jih imam več kot 15 (večino sranja, ki je prišlo zraven sem odstranil). Na G5 pa sta mogoče inštalirani dve dodatni aplikaciji.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Nokia for the win. Mi je 8 let držala 4-6 dni z enim polnjenjem.

They don't make them like they used to...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2812038 (9829) solatko
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136709 (4385) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73485 (2638) njok
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84421 (3765) lurker
»

Apple podvojil dobiček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6118818 (16700) techfreak :)

Več podobnih tem