» »

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

ttommy ::

Kaj lahko sploh storim? Avta nimam kasko zavarovanega, nekdo mi je pa ruknil v zadnja desna vrata na parkirnem prostoru pred zdravstvenim domom v Slovenj gradcu. Ker je bil avto parkiran po zadenjsko, mi je nekdo ruknil v vrata s sprednjim desnim ali pa zadnjim levim delom. In je odpeljal brez slabe vesti. Če se mi ne javi in poravna škodo, mu bo itak karma zaračunala.
Gamer

FTad ::

ja ce nimas vsaj police za skode na parkiriscu, in ce parkirisce nima kamer, potem verjetno ne mores nic.

Ganon ::

Nekdo ti je na parkirišču poškodoval avto in odpeljal. Sam nimaš kasko zavarovanja. Kaj lahko storiš? Popolnoma nič. Popravljaj avto na lastne stroške.

mojsterleo ::

Pač še eden od nepoštenih voznikov ki jih je vsepovsod dovolj. Če ni bilo kakega očividca, oz ti ni pustil listka s kontaktom ali kaj podobnega, si prav veliko ne moreš pomagat.

mat xxl ::

Žal eni nimajo odnosa, do tuje lastnine, se pripelje z staro 5 ko na parkirišče parkira zraven solidnega avta in zanalašč močno udari z vrati, da malo energije sprosti in jeze, ker ta osebek nima takega avta .

Enkrat sem v Lj. videl žensko, je močno vinjena brez slabe vesti podrsala 3 tuja vozila. Pokličem plave , je peljala proti njim so ji zaprli pot, se je z ene 10 na uro zaletela še v njih.

Sem kar obrnil, nisem hotel za pričo, klicali me pa tudi niso, ker ja gsm so imeli, upam, da so jo potem porihtali.

Machete ::

Jup. To je malo barabinsko, ampak glede na enormne čiste dobičke zavarovalnic.. Si itak to pokrijejo z visokimi premijami.
Drugače pa saj mogoče je jasno, mogoče pa komu ni. Za parking škodo ne rabiš (polni) kasko, kot večina tu piše.
Dovolj je že postavka v polici 'poškodbe na parkiriču'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

win64 ::

Machete je izjavil:

Jup. To je malo barabinsko, ampak glede na enormne čiste dobičke zavarovalnic.. Si itak to pokrijejo z visokimi premijami.
Drugače pa saj mogoče je jasno, mogoče pa komu ni. Za parking škodo ne rabiš (polni) kasko, kot večina tu piše.
Dovolj je že postavka v polici 'poškodbe na parkiriču'.

Ne razumem kaj je tukaj barabniskega: Neznani storilec je, poškodba na parkirišču je. Izpolnjena sta dva osnovna pogoja za uveljavljanje parkirišča.

c3p0 ::

mat xxl je izjavil:

Žal eni nimajo odnosa, do tuje lastnine, se pripelje z staro 5 ko na parkirišče parkira zraven solidnega avta in zanalašč močno udari z vrati, da malo energije sprosti in jeze, ker ta osebek nima takega avta .


Solidni avti so večinoma na leasing, tako da razen nekaj časa in živcev, ni neke škode. Kratka pamet pač.

N0t0ri0us ::

parkirišče stane okrog 150€+/letno. Škode pa imaš v tvojem primeru tam okrog 200-300€. Odvisno od tega kakšen avto imaš in kako kvalitetno bo popravljeno. Ti res vsaki dve leti naredijo luknjo v vrata, da bi se ti splačalo zavarovat parkirišče? Predvidevam, da ne. Če ti pa kdo podrgne odbijač pa stane barvanje 50€. Velikokrat je dovolj že poliranje...

dj_uro ::

@ttommy... pač tako je...

Vem da je hudo dat tistih 600-1000 ali več € za kasko a če imaš avto vsaj srednjega razreda in malo smole se ti to splača;

Vsaj meni se...
vw-klub.si

traxxas ::

Poglej, če so kje kakšne kamere postavljene, pol pa v akcijo.

šernk ::

smo imel podoben primer: sesuli so vrata tako, da se jih tudi odpreti ni dalo, poklicali policijo: če pridemo lahko edino kakšno kazen komu za napačno parkiranje napišemo, storilca ne bomo našli pa nikoli.

če nimaš kamer/očividca, ki si zapiše regirstrsko nimaš kaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IQ Veverica ::

dj_uro je izjavil:

@ttommy... pač tako je...

Vem da je hudo dat tistih 600-1000 ali več € za kasko a če imaš avto vsaj srednjega razreda in malo smole se ti to splača;

Vsaj meni se...


Kolikokrat pa si uveljavlal škodo na avtomobilu v vseh letih odkar plačuješ kasko zavarovanje?

"Splača" se mogoče res tistim, ki imajo dražji avto, ne starejši od 7. let, živijo v bloku kjer je parkirišče skupno vsem stanovalcem (ni garažnih hiš) in mogoče slabše vozijo (vsake toliko časa primejo avto).

Za druge pa na dolgi rok statistično zmaga zavarovalnica.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Utk ::

Jasno, drugace bi imele zavarovalnice izgubo, stalno, pa je nimajo, nikoli. 3 leta se splaca imet kasko, morda, ce se bojis totalke, drugace pa se to ne. Jaz, ki parkiram v svoji garazi in malokdaj b neki guzvi, pac ne bom subvencioniral parking kaskega blokarjem. Tam pa zavarovalnice res delajo izgubo.

dj_uro ::

IQ Veverica je izjavil:

dj_uro je izjavil:

@ttommy... pač tako je...

Vem da je hudo dat tistih 600-1000 ali več € za kasko a če imaš avto vsaj srednjega razreda in malo smole se ti to splača;

Vsaj meni se...


Kolikokrat pa si uveljavlal škodo na avtomobilu v vseh letih odkar plačuješ kasko zavarovanje?


15+
vw-klub.si

Netrunner ::

Kaj se da oz. splača recimo da nimaš zavarovanega avtomobila proti poškodbam na parkirišču recimo 3 leta, 4 leto pa to zavaruješ in uveljavljaš vso škodo za nazaj ?

jero_no1 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Predvidevam, da ne. Če ti pa kdo podrgne odbijač pa stane barvanje 50€. Velikokrat je dovolj že poliranje...


Lahko prosim za kontakt tega ličarja, ki kvalitetno pobarva kompleten odbijač za 50€, ker jaz ga pod 100€ nisem najdu. Hvala.


Netrunner je izjavil:

Kaj se da oz. splača recimo da nimaš zavarovanega avtomobila proti poškodbam na parkirišču recimo 3 leta, 4 leto pa to zavaruješ in uveljavljaš vso škodo za nazaj ?


Po pravilih mora it agent detajlno preverit stanje tvojega avta, preden ti naredi polico. Kako se dejansko dela, je pa druga stvar, sploh če poznaš agenta...

Mare2 ::

Netrunner je izjavil:

Kaj se da oz. splača recimo da nimaš zavarovanega avtomobila proti poškodbam na parkirišču recimo 3 leta, 4 leto pa to zavaruješ in uveljavljaš vso škodo za nazaj ?


Zavarovalni zastopnik ob sklenitvi kaska ali delnih kombinacij temeljito pregleda avto in ga slika. :) Tvoj opis kaže na "zavarovalniško goljufijo". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

RedDrake ::

Mare2 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kaj se da oz. splača recimo da nimaš zavarovanega avtomobila proti poškodbam na parkirišču recimo 3 leta, 4 leto pa to zavaruješ in uveljavljaš vso škodo za nazaj ?


Zavarovalni zastopnik ob sklenitvi kaska ali delnih kombinacij temeljito pregleda avto in ga slika. :) Tvoj opis kaže na "zavarovalniško goljufijo". :)

Meni v 6+ letih delnih kasko kombinacij niso nikoli poslikali niti pogledali avta.
3 različne zavarovalnice, različne lokacije zavarovanja (aka agenti).

Poleg tega, recimo, da se poslika, in je vidna konkretna praska na prednjem odbijaču.
Potem meni nek butelj naredi novo prasko, na skoraj istem mestu, prav tako na prednjem odbijaču. Itak bo popravljeno oboje hkrati, ker se bo barvalo cel kos, tako, da ni nobene potrebe po "goljufiji".

jero_no1 ::

RedDrake je izjavil:

Potem meni nek butelj naredi novo prasko, na skoraj istem mestu, prav tako na prednjem odbijaču. Itak bo popravljeno oboje hkrati, ker se bo barvalo cel kos, tako, da ni nobene potrebe po "goljufiji".


Seveda bo popravljeno oboje hkrati, ker bo štrihan cel odbijač. Če je zavarovalnica pikolovska in bo pogledala fotke stanja avta ob sklenitvi zavarovanja, te bo 'terjala' za soudeležbo pri plačilu ličarja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali mi velja zavarovanje, če imam drug odbijač?

Oddelek: Na cesti
213476 (2622) zmaugy
»

Cenilec prepričan v svoj prav (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618813 (15430) D3m
»

Parkirišče - poškodovan avto

Oddelek: Na cesti
204726 (3662) Sami
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525262 (20164) theBill
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719143 (17622) fosil

Več podobnih tem