» »

Akumulator - DATUM izdelave

Akumulator - DATUM izdelave

Zelenko ::

Iščem podatek, kako lahko ugotovim datum proizvodnje na novem akumulatorju: kupil sem TOPLA TOP akumulator 80AH 720A. Po navodilih na netu sem našel nekaj opisov za Bosh in druge, za tega pa ne. Sicer sem našel ob negativnem polu akumulatorja vtisnjeno oznako C4961, ki pa ne vem kaj pomeni.

Pri nekaterih bi to bil MAREC = prva črka C, 2014 = druga številka 4, ostalo pa ni ne vem. Po drugih podatkih naj bi bil označen teden proizvodnje, podobno kot je nagumah ipd.

Sedaj ne verjamem, da bi res kupil nov akumulator danes, maja 2017, ki bi bil izdelan leta 2014, saj je po informacijah, ki sem jih na spletu našel, pol letno stanje v trgovini že lahko alarm, da akumulator ne bo več kvaliteten kot nov (praznenje v trgovini pa to).

Ali mi lahko kdo konkretno pomaga s tem proizvodnim datumum na akumulatorju TOPLA?

jest10 ::

Zelenko je izjavil:



Sedaj ne verjamem, da bi res kupil nov akumulator danes, maja 2017, ki bi bil izdelan leta 2014, saj je po informacijah, ki sem jih na spletu našel, pol letno stanje v trgovini že lahko alarm, da akumulator ne bo več kvaliteten kot nov (praznenje v trgovini pa to).

Akumulator brez kisline je lahko desetletja na polici in mu ne bo padla kapaciteta. Važno je, kdaj je bila vanj nalita kislina(ponavadi predno ga dostavijo v trgovino).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabli za vžig (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022548 (2156) gruntfürmich
»

Golf 4 1.9 tdi letnik 99

Oddelek: Na cesti
344177 (3591) krneki0001
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508854 (7754) RejZoR
»

Polnenje akumulatorja

Oddelek: Na cesti
287233 (6847) Brane22
»

Nedelovanja avtomobila

Oddelek: Na cesti
133467 (3054) Daren

Več podobnih tem