» »

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Wow! Ekipa 10 ljudi. V koliko ekipah si pa sočasno delal? Eni? Petnajstih?

Sestankovanje (agilno ali pa kakšno drugo) za "low intensity" za občasno izmenjavo podatkov, ki jo dobimo s fizično prisotnostjo, preprosto ne skalira. To izhaja iz narave problema in ne glede na količino in spretnost uporabe kladiva, se problem ne bo magično spremenil v žebelj.

Če tebi ne deluje, to ne pomeni, da za druge ne ;).

Mislim, da to nima ničesar za opraviti z menoj, ima pa veliko za opraviti z vrsto in dimenzijo problema. Še zlasti, če se nekih 600+ ljudi bolj ali manj usklajeno odloči, da to pač ne gre.

Invictus je izjavil:

Sestanek v živo ali prek video konference je meni isto. Remote še bolje, saj ko ugasneš kamero dobiš svoj mir.

Super zate. Pri nas pa se je to pač izkazalo kot neproduktiven pristop, posledično pa smo se odločili, da več časa oddelamo v pisarni, kot pa zunaj nje.

AndrejO ::

kingsix je izjavil:

SCRUM ima veliko overheada. Se mi pa zdi, da dnevni sestanki to ravno niso. Treba je pač postavit jasne meje, če treba kar med sestankom, ko nekdo začne nabijat.

Scrum odpove, ko so ljudje vključeni v kakšnih 10 različnih projektov. 15min je dovolj za hiter prelet zanimivosti, kar je pri našem delu, kjer se združujemo po trije ali štirje hkrati, praktično neuporabno, ker že tako ali tako vemo kaj delamo in česa ne. Hkrati pa to ne rešuje ničesar, kar se tiče povezovanja in izmenjave podatkov med ekipami, kjer je prednost dela v istem prostoru in deljenja skupnih prostorov (čajne kuhinje).

Pri malo večjih ekipah pa je 15min fikcija, ki jo uniči vsakršen problemček, ki ga je potrebno bolj podrobno predelati. Kadar so takšni kratki sestanki back-to back (več projektov in to ...), potem je dejansko potrebno iskati nov termin za nov sestanek in tako trošiti še več časa.

Če se za vsakega izmed teh sestankov rezervira dodaten čas, ta čas pogosto ni porabljen, kaj prida izkoriščen pa tudi ne. Predstavljaj si, da imaš rezervirane pol ure za sestanek, nato pa mu sledi nov sestanek (ker želiš vse motnje oddelati v bloku in čim bolj skupaj). Prvi sestanek se zaključi po 10min, ker težav ni in mutenja tudi ne. Kaj boš delal preostalih 20min do naslednjega sestanka? Po izkušnjah sodeč, bom človeka srečal v čajni kuhinji.

Da bi imel pri 10 sočasnih projektih vsak dan planiranih 10 takšnih sestankov, je idiotizem, ker do slabe ure pred sestankom praktično ne boš vedel, če sestanek bo ali pa ne bo. Da pa bi z vsako težavo, kjer kdo potrebuje pomoč, čakal nekaj dni, da pride na vrsto tedenski pregled dela med ekipami, pa je tudi idiotizem, samo drugačne vrste.

K temu dodaj še problem tega, da en človek ne more biti hkrati na dveh sestankih in nenadoma izgubiš tudi tisto idealno možnost, da odpikaš vse sestanke takoj na začetku dneva.

Sicer se lepo sliši, da lahko kadarkoli tudi na daljavo preko VK požokaš sodelavca s kakšnim vprašanjem, ampak praktično to deluje slabše, kot pa vprašanje preko mize. Preprosto zato, ker po nekaj tednih dela z človekom, katerimkoli človekom zadošča to, da ga pogledaš in vidiš, če je to primeren trenutek za vprašanje ali pa bi raje počakal, da se bo človek vstal in šel na kavo.

Zadeve s scrummanjem tečejo lepo zgolj tam, kjer imajo ljudje luksuz, da delajo na enem ali dveh projektih sočasno, delo pa je dovolj "stabilno", da se sestava ekip ne menja vsakih nekaj mesecev. Ja, takšnega dela je na pretek, ni pa vse delo takšno.

Oddaljeno delo deluje dobro, kadar se rabiš resnično zapreti pred celotno okolico, da nekaj v miru dokončaš. Ne deluje pa dobro, kadar potrebuješ sprotne informacije iz ravno te okolice, tako kot okolica potrebuje sprotne informacije od tebe. V obeh primerih je delo čisto lepo strukturirano in porazdeljeno, ampak v enem primeru okolica ne predstavlja samo in zgolj motnjo, temveč tudi vir podatkov. Kadar pride do tega, delo na daljavo izvisi.

pis-it ::

Ali so v 2020 v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Evo še en ki gre s 1.1.2021 za nedoločen čas v tujino :)

shadeX ::

Congratz :)

pis-it ::

Vielen dank :)

Bom probal napisal kak blog, ko bom prišel čez vse administrativne ovire, da bo tudi drugim lažje. Ker tale blog kako-se-pravilno-izseliti-iz-slovenije ima že precej dolgo brado :)

showsover ::

Prav izselitev ali samo služba/biznis? 2019 in še bolj 2020 je bilo sicer res (kontra splošnemu vtisu) odlično ampak bi še :-)

pis-it ::

izselitev, zadnje leto sem bil zunanji sodelavec. Sedaj pa so me povabili da se pridružim ekipi onsite s pogodbo za nedoločen čas. In sem se odločil kar za izselitev, da bom plačeval samo njihove dajatve.

Veron ::

Je skrivnost s čim točno se ukvarjaš (jezik, področje)?

pis-it ::

fullstack web in mobile, oz. backendaši bi rekli frontend =). React, Angular, Flutter od jezikov pa JS, CoffeeScript, dart, python, GO, c++, ok plus CSS, kar designer ne porihta =P

The Wiber ::

Kako pa si prišel do te zaposlitve (veze, oglsi, ...)?

pis-it ::

Prek oglasa na linkedin, sem poslal cv 1stran PDF in linke do parih primerov iz githuba. Pol sem šel pa čez tehnično nalogo, kjer sem moral nekaj sprogramirat, v IDE mi je pa štopal čas. Sledil je tehnični intervju s CTO-jem in zagovarjanje svoje kode. Ko sem to opravil sem imel še s COO-jem bolj psihološki intervju pač kaj delam v lajfu in kako bi reagiral na razne situacije v timu. Ko sem tudi to opravil so mi dal ponudbo za freelancanje. Zdej po slabem letu so mi pa ponudil redno zaposlitev za nedoločen čas, ki je ni bilo za zavrnit :)

Taip4n ::

So, ampak ne uporabljajo NULL default vrednosti.

Sry man, moral sem :)

BigWhale ::

pis-it je izjavil:

Pol sem šel pa čez tehnično nalogo, kjer sem moral nekaj sprogramirat, v IDE mi je pa štopal čas.


Ce bi men tole kdo prijavil na kakem razgovoru, bi ga vprasal po zdravju. :>

user4683 ::

Kaj je tako narobe z nekaj malega časovnega pritiska pri reševanju nalog? Verjetno ni edinkrat v karieri, da je bil/bo pod (časovnim) pritiskom.

Smurf ::

Ker ti tak test ne da ravno relevantnih informacij?

showsover ::

Odvisno, kakšnega človeka iščeš. Če mora bit nek štopan (verjetno v minutah?) quick developer, je pravo vprašanje, kakšna je naloga in kaj dejansko so pričakovanja.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Ne vem, moje izkusnje so, da bo nek developer najbolj efektiven, ce mu omogocis take pogoje, ki njemu ustrezajo.

Ce nekoga stopas imam obcutek, da imas ravno obraten efekt, naredis ga zivcnega in manj efektivnega.

showsover ::

Ja, morda je moral quickly narediti kakšno extremely fast rutino pač glede na časovno kompleksnost algoritmov (ali kako se to že reče v slovenščini). Ne vem, naj pis-it razloži.

WhiteAngel ::

pis-it je izjavil:

izselitev, zadnje leto sem bil zunanji sodelavec. Sedaj pa so me povabili da se pridružim ekipi onsite s pogodbo za nedoločen čas. In sem se odločil kar za izselitev, da bom plačeval samo njihove dajatve.


Hm... zakaj pa nisi ostal remote prek normiranega s.p.-ja z njihovo bruto bruto plačo? Glede na napisano verjetno ne greš ravno v Bolgarijo, kjer bodo stroški življenja nižji ali pač?

BigWhale je izjavil:

pis-it je izjavil:

Pol sem šel pa čez tehnično nalogo, kjer sem moral nekaj sprogramirat, v IDE mi je pa štopal čas.


Ce bi men tole kdo prijavil na kakem razgovoru, bi ga vprasal po zdravju. :>


:))

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Pri nas smo s takimi časovno omejenimi testi preverjali ali so ljudje res domači v nekem jeziku / tehnologiji.
Z Googlom / StackOverflowom se da marsikaj rešit, ampak ne v sprjemljivem času.

showsover ::

Eno je časovno omejen test (no more than...), drugo je štopanje (as quick as possible...), lahko, da je namen isti, ampak smisel je drug. Morda imaš pri kakšnem vetting-u ene 2-3 max minute na voljo za direktno rešitev in c/p je onemogočen, da ne moreš kar tako prestaviti v lokalno okolje, pa še observer je zraven... Ampak to spet nič ne pomeni, eno je kodiranje, drugo je reševanje problemov na višjem nivoju. Vredno(s)te različne.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

strawman je izjavil:

Pri nas smo s takimi časovno omejenimi testi preverjali ali so ljudje res domači v nekem jeziku / tehnologiji.
Z Googlom / StackOverflowom se da marsikaj rešit, ampak ne v sprjemljivem času.

In kaksen profil programerjev ste s tako metodo iskali/nasli?

edit: Pa zanimalo bi me v bistvu tudi, kaksne probleme potem tak resuje v vasi sluzbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

c3p0 ::

Štoparica bi meni dala vse napačne vtise o podjetju. Da se dela na tight deadlines in hitro, samo da deluje.

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Štoparica bi meni dala vse napačne vtise o podjetju. Da se dela na tight deadlines in hitro, samo da deluje.

A obstaja tudi drug način?

Smurf ::

c3p0 je izjavil:

Štoparica bi meni dala vse napačne vtise o podjetju. Da se dela na tight deadlines in hitro, samo da deluje.

Se huje, pomeni da te, ki intervjujajo niso prebrali niti ene knjige na to temo.

Tudi, ce isces ljudi za tight deadline, ne isces na _tak_ nacin.

GupeM ::

Utk je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Štoparica bi meni dala vse napačne vtise o podjetju. Da se dela na tight deadlines in hitro, samo da deluje.

A obstaja tudi drug način?

Seveda. Zato nekateri radi hodimo v službo.

Tudi jaz sem mislil, da to ne obstaja, pa sem ugotovil, da sem se zelo motil. Če imaš normalnega šefa, ki sprejme projekte z razumnimi roki in zavrne tiste, ki bi radi imeli že včeraj vse narejeno, je vse veliko lažje. Namesto zavrnitve jim lahko tudi ponudiš, da zadevo rešiš v roku 14 dni, ne jutri. Če ti ni prav, ti lahko dela kdo drug.

In zanimivo, da velika večina pristane na kasnejši rok, ne na iskanje/menjavo drugega izvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

strawman ::

Smurf je izjavil:


In kaksen profil programerjev ste s tako metodo iskali/nasli?

edit: Pa zanimalo bi me v bistvu tudi, kaksne probleme potem tak resuje v vasi sluzbi.


Izkazalo se je kot super filter za začetnško pozicijo, saj ima veliko kandidatov jezik v CVju samo zato, ker so na faksu v njem naredili 1 seminarsko.
Za kaj več je seveda neprimerno.

Smurf ::

Zanimivo, da je specificen jezik tako pomemben. Osebno pustim kandidatom, da sami izberejo programski jezik v katerem se najbolje pocutijo.

Zimonem ::

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Štoparica bi meni dala vse napačne vtise o podjetju. Da se dela na tight deadlines in hitro, samo da deluje.

A obstaja tudi drug način?

Seveda. Zato nekateri radi hodimo v službo.

Tudi jaz sem mislil, da to ne obstaja, pa sem ugotovil, da sem se zelo motil. Če imaš normalnega šefa, ki sprejme projekte z razumnimi roki in zavrne tiste, ki bi radi imeli že včeraj vse narejeno, je vse veliko lažje. Namesto zavrnitve jim lahko tudi ponudiš, da zadevo rešiš v roku 14 dni, ne jutri. Če ti ni prav, ti lahko dela kdo drug.

In zanimivo, da velika večina pristane na kasnejši rok, ne na iskanje/menjavo drugega izvajalca.

Stvar je obojestranska. Pa tudi časovni roki morajo biti. Naj je razvijalec še tako genialen. Ponavadi se je bolje učiti iz napak kot pa upat da boš dostavil popoln izdelek.

WizzardOfOZ ::

Ko narediš program za verigo robotov, ki delajo maslo, si ne želiš učiti iz napak. Ena mala napaka, pa so za 2 dni ustavili proizvodnjo in čistili obrat.

user4683 ::

Sedaj vsi ugibamo, da je šlo za štopanje sekund. Sam sem bolj dojel da je pač imel nek "normalen" omejen čas za rešit test, kar pomoje ni nič narobe. Konec koncev so vsi intervjuji tako ali drugače časovno omejeni. Če pa res štopajo sekunde in potem na podlagi tega izbirajo... se pa strinjam da to ni ravno neko hudo dobro merilo :)

In pogoji, ki nekomu ne ustrezajo so pogosti v kateremkoli poklicu, ne vem zakaj ne bi testiral tudi to, *kako* se kandidat znajde v neoptimalni situaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

WizzardOfOZ ::

user4683 je izjavil:

Sedaj vsi ugibamo, da je šlo za štopanje sekund. Sam sem bolj dojel da je pač imel nek "normalen" omejen čas za rešit test, kar pomoje ni nič narobe. Konec koncev so vsi intervjuji tako ali drugače časovno omejeni. Če pa res štopajo sekunde in potem na podlagi tega izbirajo... se pa strinjam da to ni ravno neko hudo dobro merilo :)

In pogoji, ki nekomu ne ustrezajo so pogosti v kateremkoli poklicu, ne vem zakaj ne bi testiral tudi to, *kako* se kandidat znajde v neoptimalni situaciji.


Ker mu s tem nakažeš, da bo večji del časa pod takimi pogoji moral delat.

GupeM ::

Zimonem je izjavil:

Stvar je obojestranska. Pa tudi časovni roki morajo biti. Naj je razvijalec še tako genialen. Ponavadi se je bolje učiti iz napak kot pa upat da boš dostavil popoln izdelek.

Saj roki so, ampak ne do do včeraj. Pač če nekdo nekaj hoče do konca tedna, pa smo do takrat vsi zasedeni, se reče ne. Lahko pa dobiš cez 14 dni, recimo.

Smurf ::

user4683 je izjavil:

Ne vem zakaj ne bi testiral tudi to, *kako* se kandidat znajde v neoptimalni situaciji.

En zelo dober razlog je, da ti bo izkusen programer verjetno dvignil obrv in mocno premislil, ce res zeli delati za tako podjetje.

user4683 ::

Zakaj? Ocitno sem neumen :) Ne vidim problema v "ok imamo 15min, dejmo probat resit tole nalogo".

In kot sem ze rekel, domnevam da pri tej nalogi ni šlo za "čim hitreje reši to nalogo no matter what" ampak bolj za to, da si nisi vzel 3h za nekaj, kar bi vsak sposoben programer rešil v pol ure. Torej najbolj osnoven filter. Še Google ga ima, že na drugem telefonskem razgovoru, samo da ne teče štoparica ampak čas, ki ga imajo na voljo za razgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

          ::

user4683 je izjavil:

Zakaj? Ocitno sem neumen :) Ne vidim problema v "ok imamo 15min, dejmo probat resit tole nalogo".


Očitno ne vidiš dlje od "naloge". Boš stranki rekel: "bomo probal, mogoče rata"? Sicer sem pa v preteklosti delal v firmi, kjer je prodajni oddelek strankam obljubljal zadeve čisto po svoje, brez komunikacije z razvojnim oddelkom. Tako so obljubljali čisto nerealne roke ali ali pa zadeve, ki niso bile rešljive. Tiste firme sedaj ni več.

Kenpachi ::

Mogoče je narava dela v podjetju taka, da 7h 45min gledaš v luft, pa potem dobiš task, ki ga moraš rešit v 15 min.

Mantra, "stranka bi rada to mela še danes".
Zaraki Kenpachi.

user4683 ::

Po mojem mnenju to nima čisto nobene veze s tem kakšne roke obljublja naročnik stranki, ampak samo, da v dani situaciji narediš kar pač lahko, tisti ki te intervjuja pa oceni kakšen je bil tvoj tok misli in kako si se lotil zadeve in tudi tehnično znanje.

To, da direktor hoče met vse narejeno že včeraj, ali pa v 15min lahko precej bolj zanesljivo izveš na kakšen drugačen način - vprašaš trenutno zaposlene.

Še dobro, da pri zadnji službi nisem zavihal nosu, ko sem dobil v reševanje neke banalne časovno omejene online naloge. Bi verjetno do smrti delal v nekem slovenskem podjetju kjer so časovno omejeni testi no-no, tako pa bom krepko pred 40im v penziji.

showsover ::

No, do sedaj res nisem imel realnega problema, da bi moral kaj narediti v 15 minutah, takšnih opravil si ne znam predstavljati, imam (ne?)srečo, da vedno delam kot senior v i/t industriji in za stranke z namenskimi sredstvi... Mogoče kakšen hotfix v produkciji, task force meeting. Če je v 15 minutah rešljivo, ne vem, morda res enostaven bug, se ne spomnim, zagotovo pa ni moglo biti kakšna dramatična stvar. Preko slo-tech se ne uspem zmenit za noben dober biznis, preko linkedin pa me kontaktirajo za takšne zneske, ki jih več ne želim biti vajen, večina ima averzijo od ubogih freelancerjev. Nekaj dni nazaj sem imel nek klic iz UK in tisto indijščino sem komaj razumel pa še zvok je prekinjal, sem moral zavrniti.

Kenpachi ::

No, bolj sem povedal to za hec kot pa zares. V bistvu načeloma se vsi problemi in delovne naloge developerja rešujejo na papirju, tabli, poljubnem načrtovalnem orodju.

Iz tega stališča je nekako štoparica v IDE nesmiselna. Takorekoč tekmuješ z bufferjem iz tipkovnice do tvojega ekrana v tem primeru :)

Za ekstra keč ti podturijo dvorak tipkovnico, da se ja vidi al si dober al ne :D
Zaraki Kenpachi.

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko narediš program za verigo robotov, ki delajo maslo, si ne želiš učiti iz napak. Ena mala napaka, pa so za 2 dni ustavili proizvodnjo in čistili obrat.

Ne govorimo o kravah in robotih, govorimo o bolj preprostih rečeh kot so banke naprimer.

WizzardOfOZ ::

Banke niso preproste. (ja, v osnovi bi morale biti, pa znajo v naši državi vse zakomplicirat z izredno bedasto zakonodajo)

Zimonem ::

Eh banke so simpl, minus plus procenti. In to je to. Ni ne jedrska fizika ne molekularna biologija pa še podatkov je malo. Bolj nesposoben kader.

c3p0 ::

Kenpachi je izjavil:


Za ekstra keč ti podturijo dvorak tipkovnico, da se ja vidi al si dober al ne :D


Če si sistemec, pa pred reševanjem moraš stegnit vsaj 3 pire, da se realistično simulira reševanje produkcije v nedeljo ob treh zjutraj.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Eh banke so simpl, minus plus procenti. In to je to. Ni ne jedrska fizika ne molekularna biologija pa še podatkov je malo. Bolj nesposoben kader.

To je razmišljanje ljudi, ki nimajo pojma o bankah.
To o čemer pišeš je samo par % vsega. Vse ostalo je pa veliko bolj komplicirano.
Ko bi videl enkrat plačilne sisteme, bi dol padel, ko bi videl še kaj vse je treba še zraven +, - in % delat.
Na žalost je pa res da je dobrega kadra malo, ker so bilo vsi navajeni premalo delat, ker so bile banke državne in so lahko delali počasi in brez napora. Danes ko je treba bit konkurenčen s produkti, je pa problem, ker se ne znajo hitro obrnit.

BigWhale ::

user4683 je izjavil:

Kaj je tako narobe z nekaj malega časovnega pritiska pri reševanju nalog? Verjetno ni edinkrat v karieri, da je bil/bo pod (časovnim) pritiskom.


Zato, ker kodiranje NI nekaj kar se omejuje s casom, ceprav vcasih delas pod casovnim pritiskom.

strawman je izjavil:

Izkazalo se je kot super filter za začetnško pozicijo, saj ima veliko kandidatov jezik v CVju samo zato, ker so na faksu v njem naredili 1 seminarsko.
Za kaj več je seveda neprimerno.


Ce za taksno ugotavljanje rabis hitrostni test, potem imas napacne ljudi na nasprotni strani kandidata. Taksno stvar ugotovis s tremi vprasanji na razgovoru, brez nepotrebno butastih nalog.

Zimonem je izjavil:

Stvar je obojestranska. Pa tudi časovni roki morajo biti. Naj je razvijalec še tako genialen. Ponavadi se je bolje učiti iz napak kot pa upat da boš dostavil popoln izdelek.


Ce imas taksne casovne roke da moras na razgovoru stopati kandidate, potem mors verjetno razpisat novo delovno mesto za project managerja, ker ti je ze tko zajebal projekt, da ga najbrz lahk samo se cudez resi. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

showsover je izjavil:

Če je v 15 minutah rešljivo, ne vem, morda res enostaven bug, se ne spomnim, zagotovo pa ni moglo biti kakšna dramatična stvar.


Noben, ampak res noben problem ni resljiv v 15 minutah. Sploh pa ne v produkciji. Ce imas problem, ki je resljiv v 15 minutah v produkciji, potem je po mojem nekaj res narobe s tvojo produkcijo.

showsover ::

Ja, ne vem, tudi jaz si ne predstavljam za 15 minut, dal sem samo primer, kdaj bi bilo možno, da je pod nujno v 15 minutah rešiti nekaj v produkciji in da je že vse identificirano. Mogoče samo konfiguracija/varnost/protokol/db, koda zagotovo ne. Ampak, če si del večjega sistema, ti že pravila ne dovoljujejo takšnih ad-hoc posegov. Nisem mogel prebrati kakšnega elaborata, kaj je bilo mišljeno v 15 minutah.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Zimonem je izjavil:

Eh banke so simpl, minus plus procenti. In to je to. Ni ne jedrska fizika ne molekularna biologija pa še podatkov je malo. Bolj nesposoben kader.

Vse je simpl. Mal plus minus, kaksna besedica teksta, pa je to to!

Zimonem ::

Smurf je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Eh banke so simpl, minus plus procenti. In to je to. Ni ne jedrska fizika ne molekularna biologija pa še podatkov je malo. Bolj nesposoben kader.

Vse je simpl. Mal plus minus, kaksna besedica teksta, pa je to to!

Sploh na banki. Ne morš banke primerjati z štalo, ki je bistveno bolj kompleksen problem.
Pa še naši nesposobnežemi, ki so konca navijajo zastarele tehnologije. Ampak dokler je stvar državna in se jih plačuje z zlatom si lahko to privoščijo. Pa tudi izpade. Krava pogine na banki se pa izgovorijo za izpad sistema.
In ni nekih diferenciali ali pa kaj podobnega. Odštevajo in seštevajo.

BigWhale je izjavil:

showsover je izjavil:

Če je v 15 minutah rešljivo, ne vem, morda res enostaven bug, se ne spomnim, zagotovo pa ni moglo biti kakšna dramatična stvar.


Noben, ampak res noben problem ni resljiv v 15 minutah. Sploh pa ne v produkciji. Ce imas problem, ki je resljiv v 15 minutah v produkciji, potem je po mojem nekaj res narobe s tvojo produkcijo.

Cel kup problemov je rešljivih v tem času. Sicer nebi nobena stvar delovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128396 (12164) Old Spice
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716193 (9559) kffa
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713187 (10013) krneki0001

Več podobnih tem