» »

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Yacked2 ::

Rok Woot je izjavil:


Kaj ti bo programer, ki ne ve kaj je lastna vrednost matrike?


Kaj ti bo pomagala lastna vrednost pri pisanju frontenda ? Korenskega razcepa pa tako ali tako ne razumeš :D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

čuhalev ::

Hehehe, izračunaj lastne vektorje matrike 1 0 0, 0 1 1, 0 0 1.

Kaj je programiranje brez matematike?

krneki0001 ::

čuhalev je izjavil:

Hehehe, izračunaj lastne vektorje matrike 1 0 0, 0 1 1, 0 0 1.

Kaj je programiranje brez matematike?


Tega še v cobolu ne potrebuješ, matrike mislim.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

čuhalev je izjavil:

Hehehe, izračunaj lastne vektorje matrike 1 0 0, 0 1 1, 0 0 1.

Kaj je programiranje brez matematike?

Tud matematicne resitve se da marsikatere na guglu poiskat, ce ne druzga da si osvezis spomin iz sole :)
Ampak drugac pa kot si rekel, dobremu seniorju poves problem, in ta bo naredu resitev, najbolj optimalno za tisti cas kakor tudi
predvideval za prihodnost, ne da rabs potem vec cajta za razlago kaj hoces od njega :)

111111111111 ::

čuhalev je izjavil:

Hehehe, izračunaj lastne vektorje matrike 1 0 0, 0 1 1, 0 0 1.

Kaj je programiranje brez matematike?

En realen primer prosim kjer rabim lastne vektorje razen res hude optimizacije grafike in najbolj zajebanih baz podatkov? To je že high tech stuff, ko nimaš drugega izhoda. :D

krneki0001 ::

kunigunda je izjavil:

Ampak drugac pa kot si rekel, dobremu seniorju poves problem, in ta bo naredu resitev, najbolj optimalno za tisti cas kakor tudi
predvideval za prihodnost, ne da rabs potem vec cajta za razlago kaj hoces od njega :)


Problem seniorja je lahko tudi ta, da bo znal tak problem dodatno zakomplicirat in speljat k sebi, da ga bo samo on znal potem vzdrževat. Da si zagarantira nadaljnih nekaj let v službi, ker si s tem ustvari vrtiček, ki ga zna samo on vzdrževat. Videno v kar nekaj primerih.

Sem pa sam doživel, da sem "dobil" svoj vrtiček čisto nenamerno. Namreč poznal sem zadeve, ki jih je delal samo še en zaposlen. Potem je pa on nekaj izzival enega izmed šefov in so ga ven vrgli. Avtomatsko sem potem jaz vse tisto prevzel, hkrati pa bil tudi edini, ki je zadevo sploh poznal.

111111111111 je izjavil:

En realen primer prosim kjer rabim lastne vektorje razen res hude optimizacije grafike in najbolj zajebanih baz podatkov?


Za pohitritev baz podatkov imaš natezzo in idaa pri IBM-u. IDAA pohitri navadne sql-e tudi do 1800krat. Če je prej delal en zahteven SQL po 20 minut, je sedaj to v parih sekunah izvedeno.
Ne rabiš nobenih matrik računat.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Rok Woot je izjavil:


Napiš recimo PID v assemblerju, pa ne pravim da je zelo težko ...

V assemblerju napisati PID je v danasnjem casu butasto. V cju pa bi ga naceloma moral znati vsak naresti.

111111111111 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Hehehe, izračunaj lastne vektorje matrike 1 0 0, 0 1 1, 0 0 1.

Kaj je programiranje brez matematike?

En realen primer prosim kjer rabim lastne vektorje razen res hude optimizacije grafike in najbolj zajebanih baz podatkov? To je že high tech stuff, ko nimaš drugega izhoda. :D

Vibracijska analiza.
Analizi stabilnosti sistema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Rok Woot ::

Smurf je izjavil:


V assemblerju napisati PID je v danasnjem casu butasto. V cju pa bi ga naceloma moral znati vsak naresti.



Podal sem primer.

Vibracijska analiza.
Analizi stabilnosti sistema


Ja točno to, lahko meriš recimo stabilnost mostu ali pa deformacije v materjalu.

Stabilnost sistema, kje so na kompleksni ravnini, koliko je njihova magnituda?

Lahko gledaš na primer kako dobro so povezani podatki, Laplace pa potem magnituda druge najmanjše lastne vrednosti.

Pa nekdo je zračunal koliko podatkov gre lahko skozi telefonsko žico s tem.

Mislim, da cela PCA analiza temelji na tem.

Primerjava slik, zvoka. Direktna korelacija s spremembami v sliki taradi motenj ...

krneki0001 je izjavil:


111111111111 je izjavil:

En realen primer prosim kjer rabim lastne vektorje razen res hude optimizacije grafike in najbolj zajebanih baz podatkov?


Za pohitritev baz podatkov imaš natezzo in idaa pri IBM-u. IDAA pohitri navadne sql-e tudi do 1800krat. Če je prej delal en zahteven SQL po 20 minut, je sedaj to v parih sekunah izvedeno.
Ne rabiš nobenih matrik računat.


Ja, če pa unreal engine pišeš jih pa rabiš, ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

https://www.ibm.com/developerworks/comm...

Evo, inžinerji Netezza, če si to mislil, uporabljajo lastne vrednosti, kar preberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

krneki0001 ::

Netezza je orodje za analitiko. Seveda zna računat tudi matrike. Torej je uporabna tudi za računanje matrik. Ni pa to orodje, ki bo samo matrike računalo.
Je predvsem analitika in data warehouse, kjer se greš data mining.

one too many ::

Fantje, fantje...

Če so vam lastne vrednosti vrh matematike, potem raje resne probleme prepustite nam fizikom in matematikom. ;)

111111111111 ::

one too many je izjavil:

Fantje, fantje...

Če so vam lastne vrednosti vrh matematike, potem raje resne probleme prepustite nam fizikom in matematikom. ;)


Prepuščamo. Mi imamo raje uporabno matematiko. >:D

krneki0001 je izjavil:

Natezzo in idaa pri IBM-u. IDAA pohitri navadne sql-e tudi do 1800krat. Če je prej delal en zahteven SQL po 20 minut, je sedaj to v parih sekunah izvedeno.
Ne rabiš nobenih matrik računat.


Žal ne poznam. Je to podobno kot Oracle BI?

krneki0001 ::

Ja, netezza je isto kot oracle BI (sta si konkurenca), IDAA je pa zelo razširjena netezza z polnim DB2 vključenim in dodaten zelo zelo zmogljiv pospeševalnik SQL-a (samo osnovna verzija ima vsaj 14 blade rezin, nekje 300 cpu jeder, optiko med posameznimi rezinami,... - v glavnem resnično zmogljiva zadeva - delam na taki mašini, pa res lahko rečem da SQLi, ki so nekoč na sami bazi v nočnem času delali po več ur, da so izdelali statistiko, danes naredijo isto statistiko med dnevom v parih minutah. Zakaj ponoči in podnevi - ponoči je namreč veliko manj obremenjena mašina, podnevi pa zelo zelo obremenjena, so špice, ko je tudi zelo zmogljiva mašina na 100% obremenitve).

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Torej sedaj smo ugotovili, da so lastni vektorji in lastne vrednosti pomembne. :)

Ker je tema o razvijalcih. Glede na oglase zaposlitev, bi od oka rekel, da jih vsaj 60 % programira spletne aplikacije (PHP, Ruby, Python, C#, Javascript), kjer matematike (razen osnovnošolske ni). Morda kdo kakšen sinus kam potegne, ampak FFT in cirkularnih matrik zagotovo ne uporablja. Potem jih 20 % programira namizne in strežniške aplikacije (Java, C#, Go), kjer je matematika na računovodski ravni. Ostane 5 %, ki delajo Runge-Kutta in FEM, ter 15 % ostalo (SQL, Cisco IOS ...). Kakšne so vaše ocene?

krneki0001 ::

80% jih dela spletne aplikacije, nekje 15% jih dela C/S aplikacije, 4% ostalo, 1% pa mogoče uporablja kaj več od matematike.

Pa problem teh 80% je, da jih polovica dela za zneske, ki so sramotno nizki in s tem še ostali polovici zbija ceno.

Heavy ::

111111111111 je izjavil:

Ne boš verjel kdo vse se prijavlja, zavod šopa kup kandidatov, ki se MORAJO prijavit, čeprav imajo narejen tečaj iz worda in diplomo. :)


Točno tako; na razgovoru za delo mi reče, da končno še eden fri-jevec (in debata zavija na profesorje). Povprašam ga zakaj je tako rekel. Pa reče, da se prijavlja cel kup kadra, kateri znajo office in se prijavijo na programerske dela.
#TeamFelix

technolog ::

Ena izmed največjih zavarovalnic vas programerje plača točno toliko. Pa sploh ni web development.

https://svet.fri.uni-lj.si/wp-content/u...

Poglejte, kam ste pripeljal poklic s sloganom "Every kid should code." Primerov programerjev za minimalca ali pa še pod je ogromno. jype in ostali lahko miljon let pametujete kako je treba zahtevat 1500 neto že od začetka, ampak to so le želje.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Samo en link za tiste, ki govorijo, da morajo programerji znati ne vem kaj vse iz glave.

oxyuranus ::

tx-z je izjavil:

Malo provokativen naslov, pa vseeno. Se mi zdi kot da je nek general shortage developerjev v zadnjem letu - vsi pravijo, da je kar izziv dobit nove ljudi in tudi meni se zdi da jih je vsak mesec manj. Kakšno mate pa vi mnenje glede tega?


Jaz se bom pa strinjal, da je izziv dobiti dobre ljudi. Zaposlen, pa imam ves cas odprta vsaj dva povabila drugam. Developerje dobis, da pa dobis ljudi, ki znajo razmisljati je pa vedno vecji problem. Vidim, po kadru, ki ga dobivamo. Mentaliteta se je spremenila, to niso vec zanesenjaki, ki delajo zavoljo kode (tu nic ne govorim o placilu!)... "takve majka vise ne radja". In temu primerna je tudi kvaliteta kode, da bi se pa na njih lahko zanesel, da bodo spravili kaj samoiniciativno skozi, ni sans. Vcasih si dobil na 3 zaposlene, dva primerna za seniorja, danes mogoce pogojno enega na 20 zaposlenih.

dice7 ::

technolog je izjavil:

Ena izmed največjih zavarovalnic vas programerje plača točno toliko. Pa sploh ni web development.

https://svet.fri.uni-lj.si/wp-content/u...


Tista urna podstavka je studentski minimum. Pac default za katerokoli studentsko delo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

technolog ::

Ne, to je, navajam, "začetna urna postavka". Sicer sem proti zakonom o minimalni plači, ampak ti nekaj povem. Če bi bila minimalna postavka z zakonom manjša, bi ponudili še manj.

Povprečen programer je danes nižje kot čistlika, kelnar, spploh pa nižje kot avtomehanik in keramičar (zadeve, ki zahtevajo 4 letno poklicno šolo).

Programerji zastonj delijo svoje znanje na stackoverflow (me included), quora, delajo youtube tečaje, dajejo kodo na github zastonj. Kar je zastonj je pač zastonj. Nisem še videl keramičarja, ki bi to delal.

Lepa leta prihajajo za vas.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

technolog je izjavil:

Programerji zastonj delijo svoje znanje na stackoverflow (me included), quora, delajo youtube tečaje, dajejo kodo na github zastonj. Kar je zastonj je pač zastonj. Nisem še videl keramičarja, ki bi to delal.

Ali pač.

111111111111 ::

technolog je izjavil:

Ne, to je, navajam, "začetna urna postavka". Sicer sem proti zakonom o minimalni plači, ampak ti nekaj povem. Če bi bila minimalna postavka z zakonom manjša, bi ponudili še manj.

Minimalna urna postavka za študenta je 3,80. V čem je problem, greš tja zveš kak je projekt in če je to nekaj trivialnega, vzameš in delaš pol časa za njih in pol časa zase. Drugače pa poveš da so podcenili projekt in hočeš 8-9€ pač kolikor se ti zdi pošteno plačilo. Se mi je že zgodilo, da so me poklicali nazaj in sprejeli mojo urno postavko.

technolog je izjavil:


Programerji zastonj delijo svoje znanje na stackoverflow (me included), quora, delajo youtube tečaje, dajejo kodo na github zastonj. Kar je zastonj je pač zastonj. Nisem še videl keramičarja, ki bi to delal.

Lepa leta prihajajo za vas.

Znanje je treba širit, da lahko potem dobiš vsaj solidnega programerja. Verjemi, ko se pojavi problem rabiš izkušenenega in zanesljivega človeka, ti stackoverflow nič ne pomaga.

oxyuranus je izjavil:


Jaz se bom pa strinjal, da je izziv dobiti dobre ljudi. Zaposlen, pa imam ves cas odprta vsaj dva povabila drugam.

Hvala enako. Jaz imam v povprečju en klic na mesec, ko se me spomni kak stari kolega in me vpraša če mi je v interesu menjat. :)

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Zakaj obstaja opensource?
Ker developerji niso prodajalci.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

čuhalev je izjavil:

Torej sedaj smo ugotovili, da so lastni vektorji in lastne vrednosti pomembne. :)

Ker je tema o razvijalcih. Glede na oglase zaposlitev, bi od oka rekel, da jih vsaj 60 % programira spletne aplikacije (PHP, Ruby, Python, C#, Javascript), kjer matematike (razen osnovnošolske ni). Morda kdo kakšen sinus kam potegne, ampak FFT in cirkularnih matrik zagotovo ne uporablja. Potem jih 20 % programira namizne in strežniške aplikacije (Java, C#, Go), kjer je matematika na računovodski ravni. Ostane 5 %, ki delajo Runge-Kutta in FEM, ter 15 % ostalo (SQL, Cisco IOS ...). Kakšne so vaše ocene?


Poglej tole z druge strani - če ne veš matematike (ali nimaš drugega domenskega znanja - tudi ne-tehničnega) potem ne moreš početi nič drugega kot pa razvijati web aplikacije. Takih ljudi je veliko, plačan ne boš dost. Če znaš matematiko (in iščeš v tej smeri) si pa pač hitro lahko go-tu guy za CV probleme, "BigData" (ki je zdaj buzzword in veliko plačuje), itd. itd. Še vedno je najlažje dobro zaslužiti tako, da si eden redkih z določenim znanjem in to vsem na veliko razlagaš.

Potem pa gre tista tipična pot junior -> senior, kjer se spremeniš z nekoga ki mu je treba cel čas pod roke gledat v nekoga ki zna druge nadret ko delajo stvari narobe in samostojno speljat projekt / nalogo.

Kar se pa tiče te teme - a ni zanimivo da v njej najprej se sprašujejo "kje so vsi programerji", potem pa prileti kup ljudi povedat kako so programerji ničvredni in si ne zaslužijo visoke plače? :) Hint: Tadobri vsi delajo za podjetja ki ne trobijo takih neumnosti. V EU trenutno manjka ~900.000 IT kadra. Delati za cepce ti ni treba.
The truth is rarely pure and never simple.

oxyuranus ::

Mavrik je izjavil:

V EU trenutno manjka ~900.000 IT kadra. Delati za cepce ti ni treba.


A te lahko prosim za vir? Tole bi mi strasno prav prislo, ce je verodostojno....

Mavrik ::

Tule sem zasledil - http://www.zdnet.com/article/six-ways-t...? z nekega internetga poročila EC komisije. Verjetno je sicer malo pretirano pa vrže v isti koš kup različnih poklicev. Sam povpraševanja pa je trenutno precej.

Sam tudi opažam trend med sodelavci/znanci da vsi bolj ali manj delajo za tuje firme (čeprav so prej bili pri Slovenskih). Najboljši / najbolje plačani grejo prvi kar potem privede do "Zakaj ni v Sloveniji dobrih devov?" sindroma.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

oxyuranus ::

Mavrik je izjavil:

Tule sem zasledil - http://www.zdnet.com/article/six-ways-t...? z nekega internetga poročila EC komisije. Verjetno je sicer malo pretirano pa vrže v isti koš kup različnih poklicev. Sam povpraševanja pa je trenutno precej.

Sam tudi opažam trend med sodelavci/znanci da vsi bolj ali manj delajo za tuje firme (čeprav so prej bili pri Slovenskih). Najboljši / najbolje plačani grejo prvi kar potem privede do "Zakaj ni v Sloveniji dobrih devov?" sindroma.


Ok, super, nalepsa hvala.

čuhalev ::

GupeM je izjavil:

Samo en link za tiste, ki govorijo, da morajo programerji znati ne vem kaj vse iz glave.

Dobra dobra, ampak kaj je potem sploh še programer? Nekateri tu pravijo, da moraš poznati ideje in načine ne glede na programski jezik, tu pa znani ljudje pravijo, da za te namene brskajo po spletu. :)

Heavy ::

oxyuranus je izjavil:

Developerje dobis, da pa dobis ljudi, ki znajo razmisljati je pa vedno vecji problem. Vidim, po kadru, ki ga dobivamo.



Odvisno je od firme. Kjer so ukoreninjeni senior developerji skoraj nočejo, da bi kdo razmišljal (drugače kot oni). Kaj šele, da bi mu dajal predloge. Raniš jim ego.
#TeamFelix

PrimoZ_ ::

oxyuranus je izjavil:


Jaz se bom pa strinjal, da je izziv dobiti dobre ljudi. Zaposlen, pa imam ves cas odprta vsaj dva povabila drugam. Developerje dobis, da pa dobis ljudi, ki znajo razmisljati je pa vedno vecji problem. Vidim, po kadru, ki ga dobivamo. Mentaliteta se je spremenila, to niso vec zanesenjaki, ki delajo zavoljo kode (tu nic ne govorim o placilu!)... "takve majka vise ne radja". In temu primerna je tudi kvaliteta kode, da bi se pa na njih lahko zanesel, da bodo spravili kaj samoiniciativno skozi, ni sans. Vcasih si dobil na 3 zaposlene, dva primerna za seniorja, danes mogoce pogojno enega na 20 zaposlenih.


Katero podjetje, kaj iščete ?

Gandalfar ::

Btw, še posebno dober denar je v netehnoloških firmah. Jaz sem deklica za vse za tech za par naročnikov in to so najboljše stranke. Vse kar narediš jim je novo, direktno rešuješ njihove poslovne probleme in še hvaležni so ti. Plačajo pa čisto (lower end of) market rates, pri čemer pričakujejo da boš delal normalne delovne ure. S tem, da ko spraviš skupaj ene par takšnih se njihove rešitve med seboj dopolnjujejo in ni treba izumljat na novo techa za vsakega.

Pri takšnih nikoli ne rabiš razumet matrik. Samo kako postavljat Wordpress in kakšen CRM za izdajanje računov.

Kar je kar zanimiv problem, ker ko enkrat najdeš takšnega naročnika, tudi ne boš več šel delat za klasično programersko firmo.

oxyuranus ::

Heavy je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Developerje dobis, da pa dobis ljudi, ki znajo razmisljati je pa vedno vecji problem. Vidim, po kadru, ki ga dobivamo.

Odvisno je od firme. Kjer so ukoreninjeni senior developerji skoraj nočejo, da bi kdo razmišljal (drugače kot oni). Kaj šele, da bi mu dajal predloge. Raniš jim ego.


Ni to point. Point je, da ne dobis vec ljudi, za katere bi lahko rekel, da bodo pa enkrat lahko ekvivalentno zamenjali seniorje. Ljudem se danes ne da vec delati, sluzba je pac nujno zlo, oddelas 8 ur, potem gres pa raje v fitness ali na kavico, pa buljis zvecer filme, kot, da bi pridobival znanje. In potem ravno taki tudi primarno jamrajo, "Ko sem zacel faks delat, sem hotel biti bogat, zato sem se na racunalnistvo vpisal. Kje so zdaj moji tezki denarci?".

Development je zaje*an. Zelo. Ce nimas "gusta" za to, se ga raje ne iti, se ne splaca. Prevec casa vzame, da si dober. In ne, ne faks, ne 8 ur na sihtu ni dovolj. Da bi bil dober mora biti way of life. Ne od danes, ko si se odlocil, da bos pa dober. No in tega kadra skoraj ni.

Gandalfar ::

Hey .. kaj pa ta koncept - če se potrebe tvoje firme tako zelo spreminjajo, mogoče ne teraš zaposlenega 50 ur na teden ampak 30 in preostalih 10 porabi za učenje?

oxyuranus ::

Gandalfar je izjavil:

Hey .. kaj pa ta koncept - če se potrebe tvoje firme tako zelo spreminjajo, mogoče ne teraš zaposlenega 50 ur na teden ampak 30 in preostalih 10 porabi za učenje?


Ne gre se za spreminjanje potreb. Govorim o mentaliteti developerja. In, ce imas nekoga, ki ga zadeva osebno ne zanima, potem tudi s tistimi 10 urami ne bos nic naredil, samo fb bo bolj obremenjen. Teh, ki jih pa zanima je hudo malo.

Sicer pa ja, teh 30/10 bi bilo vec kot smiselnih, bojim pa se, da bi pri sleherniku teh 10 ur vrgel direktno v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

jype ::

oxyuranus> Sicer pa ja, teh 30/10 bi bilo vec kot smiselnih, bojim pa se, da bi pri sleherniku teh 10 ur vrgel direktno v smeti.

Ravno zato github profil postaja pomembno orodje za delodajalce: Če vidiš, da v prostem času počne reči, mu bi jih ti rad naložil na delovnem mestu, potem je zelo verjetno pravi zate.

3p ::

Gandalfar je izjavil:

Hey .. kaj pa ta koncept - če se potrebe tvoje firme tako zelo spreminjajo, mogoče ne teraš zaposlenega 50 ur na teden ampak 30 in preostalih 10 porabi za učenje?


Malo podjetih pri nas to razume. Tudi zato je potem jamranje, da ni dobrih developerjev. Zakaj bi nekdo dober, ki ima veselje do novih zadev, izbral način dela "v službi kodiramo, študiramo doma", če podjetja zunaj ponujajo, ob dobri plači še recimo (citiram) "8k€ letni osebni proračun za strokovne konference (in obisk teh v sklopu službe), ter seveda literaturo po lastni izbiri".

oxyuranus ::

3p je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Hey .. kaj pa ta koncept - če se potrebe tvoje firme tako zelo spreminjajo, mogoče ne teraš zaposlenega 50 ur na teden ampak 30 in preostalih 10 porabi za učenje?


Malo podjetih pri nas to razume. Tudi zato je potem jamranje, da ni dobrih developerjev. Zakaj bi nekdo dober, ki ima veselje do novih zadev, izbral način dela "v službi kodiramo, študiramo doma", če podjetja zunaj ponujajo, ob dobri plači še recimo (citiram) "8k€ letni osebni proračun za strokovne konference (in obisk teh v sklopu službe), ter seveda literaturo po lastni izbiri".


Ne razumes. Ne studiras doma, zato ker bi bil rad dober. Doma studiras, zato ker ti je to cel zur. Ker je totalno cool, ce spises nekaj, ce pogruntas nekaj kako se naredi, pa ceprav je to tako eksoticno, da ne bo nikoli nobenega denarja iz tega. Nima veze a je za firmo ali ne. Ker v tem uzivas. Bolje od cenenih serij in igric. Ne rabis, da ti firma placa, da gres na neko izobrazevanje, ker bos itak pogruntal sam, v bistvu ti bo malo mimo poslusati se enega nakladaca, kako evangelira.

111111111111 ::

V bistvu je 3P dost OK zadel situacijo. Ko prideš do nekega nivoja ni več denar prioriteta, ampak kaj ti ena firma ponuja več. Pošiljajo te na izobraževanja, kupuješ literaturo, opremo po izbiri, skratka razvajajo te s stvarmi in osebno napreduješ kar je največji plus.

3p ::

oxyuranus je izjavil:

3p je izjavil:


Malo podjetih pri nas to razume. Tudi zato je potem jamranje, da ni dobrih developerjev. Zakaj bi nekdo dober, ki ima veselje do novih zadev, izbral način dela "v službi kodiramo, študiramo doma", če podjetja zunaj ponujajo, ob dobri plači še recimo (citiram) "8k€ letni osebni proračun za strokovne konference (in obisk teh v sklopu službe), ter seveda literaturo po lastni izbiri".


Ne razumes. Ne studiras doma, zato ker bi bil rad dober. Doma studiras, zato ker ti je to cel zur. Ker je totalno cool, ce spises nekaj, ce pogruntas nekaj kako se naredi, pa ceprav je to tako eksoticno, da ne bo nikoli nobenega denarja iz tega. Nima veze a je za firmo ali ne. Ker v tem uzivas. Bolje od cenenih serij in igric. Ne rabis, da ti firma placa, da gres na neko izobrazevanje, ker bos itak pogruntal sam, v bistvu ti bo malo mimo poslusati se enega nakladaca, kako evangelira.


Ja, to je:
a) Hobijaški sistem. Eni delodajalci si želijo take developerje, ker vidijo prihranek. Razvijalci pa v svojem resumeju povdarjajo, da ko po šihtu pridejo domov, delajo dalje.
b) To je pristop razvijalske super-zvezde. Če se seveda ne skurijo. Ali ravijejo depresije in ostalih hujših reči. Ali pa za mladičke.

Po žnj leti programiranja, pa po šihtu tega za hobi doma ne počnem (več). Če mi to ne bi bila služba, najbrž bi. Z veseljem pa preberem kako s temo povezano bukvo (ker običajno v službi po zgoraj opisani navadi ni tega "časa").

oxyuranus ::

3p je izjavil:

Po žnj leti programiranja, pa po šihtu tega za hobi doma ne počnem (več). Če mi to ne bi bila služba, najbrž bi. Z veseljem pa preberem kako s temo povezano bukvo (ker običajno v službi po zgoraj opisani navadi ni tega "časa").


S kilometrino ti tudi ni treba vec. Ampak tukaj ne govorim o nekom, ki je ze uveljavljen. Si pa to pocel in tudi vsi dobri developerji, ki jih poznam.

St753 ::

111111111111 je izjavil:

Prepuščamo. Mi imamo raje uporabno matematiko. >:D

Kaj pa je potem uporabna matematika, če lastne vrednosti niso?

kunigunda ::

GupeM je izjavil:

Samo en link za tiste, ki govorijo, da morajo programerji znati ne vem kaj vse iz glave.

Eno od google vprasanj se spomnim da je bilo: What is a speed of bubble sort ?

Invictus ::

Če znaš nemško, lahko z nekaj izkušnjami brez problemov najdeš job v DACH regiji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gandalfar ::

Gandalfar je izjavil:


Ne razumes. Ne studiras doma, zato ker bi bil rad dober. Doma studiras, zato ker ti je to cel zur. Ker je totalno cool, ce spises nekaj, ce pogruntas nekaj kako se naredi, pa ceprav je to tako eksoticno, da ne bo nikoli nobenega denarja iz tega. Nima veze a je za firmo ali ne. Ker v tem uzivas. Bolje od cenenih serij in igric. Ne rabis, da ti firma placa, da gres na neko izobrazevanje, ker bos itak pogruntal sam, v bistvu ti bo malo mimo poslusati se enega nakladaca, kako evangelira.


To je mišljeno kot težki sarkazem? Če ti je nekaj kul, zakaj ne bi tega tudi v službi se učil?

111111111111 ::

St753 je izjavil:


Kaj pa je potem uporabna matematika, če lastne vrednosti niso?

Resne probleme prepuščam fizikom in matematikom, ki nujno rabijo visoko matematiko. Mi navadni smrtniki smo zadovoljni z lastnimi vrednostmi in podobno dodiplomsko matematiko. Ni nujno vsak matematik dober programer in ni vsak dober programer matematik.

St753 ::

111111111111 je izjavil:

Resne probleme prepuščam fizikom in matematikom, ki nujno rabijo visoko matematiko. Mi navadni smrtniki smo zadovoljni z lastnimi vrednostmi in podobno dodiplomsko matematiko. Ni nujno vsak matematik dober programer in ni vsak dober programer matematik.

Sedaj si pa nasprotuješ. :)

Seveda, tudi ne potrebuješ za vsako področje enako znanja matematike.

111111111111 ::

Čisto možno, malo berem forum, asistiram ženi in sinu pri peki potice in vzhajam kruh. :)

oxyuranus ::

Gandalfar je izjavil:

To je mišljeno kot težki sarkazem? Če ti je nekaj kul, zakaj ne bi tega tudi v službi se učil?


Ne, samo slabo si prebral kaj sem pred tem napisal.

slovencl ::

Nimam ravno filinga da bi programerji lahko reševali fizikalne probleme - prej bi rekel da se lahko fizik izvežba za programerja, kot pa programer za fizika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128400 (12168) Old Spice
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716194 (9560) kffa
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713189 (10015) krneki0001

Več podobnih tem