» »

Urbana plus čip na zadnji strani telefona?

Urbana plus čip na zadnji strani telefona?

GabrieLeo ::

Včeraj sem štel že jubilejno 40 opomnenje prijaznega voznika ter sodržavljanov, da se mi bo urbana nalimana na zadnjo stran telefona
razmagnetila še bolj verjetno pa se lahko to zgodi za čip ki mi služi za medkrajevne prevoze.
Ne vem kako to, da se nisem že prej obrnil na to spletno stran, zagotovo vsaj eden vem ali je to res ali ne?

Hvala že vnaprej za odgovore

darkolord ::

Reč jim, da maš že razmagneten telefon in da ni panike.

GabrieLeo ::

uglaunem ne more nič vplivati?

[D]emon ::

RFID se bo "razmagnetil" ? Kako ze ? Ignoriraj, to je budaliranje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mihaelf3 ::

Prvič, ko sem imel zavrnjeno transakcijo na kartici, sem bil zelo presenečen in je trgovka pomislila, da so mi verjetno ključi v žepu razmagnetili čip.
torch it

vostok_1 ::

GabrieLeo je izjavil:

Včeraj sem štel že jubilejno 40 opomnenje prijaznega voznika ter sodržavljanov, da se mi bo urbana nalimana na zadnjo stran telefona
razmagnetila še bolj verjetno pa se lahko to zgodi za čip ki mi služi za medkrajevne prevoze.
Ne vem kako to, da se nisem že prej obrnil na to spletno stran, zagotovo vsaj eden vem ali je to res ali ne?

Hvala že vnaprej za odgovore


Razen, če se nameravaš kopati v nuklearni eksploziji, ni strahu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

OvCa77 ::

vostok_1 je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Včeraj sem štel že jubilejno 40 opomnenje prijaznega voznika ter sodržavljanov, da se mi bo urbana nalimana na zadnjo stran telefona
razmagnetila še bolj verjetno pa se lahko to zgodi za čip ki mi služi za medkrajevne prevoze.
Ne vem kako to, da se nisem že prej obrnil na to spletno stran, zagotovo vsaj eden vem ali je to res ali ne?

Hvala že vnaprej za odgovore


Razen, če se nameravaš kopati v nuklearni eksploziji, ni strahu.

To sem tudi jaz zadnjič razlagal, da RFID čip =/ magnetni trak in so me debelo gledali. Kot drugo pa telefon ni magnet, da bi sploh razmagnetil.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

next3steps ::

Urbano imaš sicer lahko kar na telefonu shranjeno, če se ne motim.

Aston_11 ::

OvCa77 je izjavil:

Kot drugo pa telefon ni magnet, da bi sploh razmagnetil.
A bejž no, elektromagnetno polje, ki ga telefon povzroča, je pa za brez veze tam?

Elektromagnetno polje povzroča indukcijo, posledica ni razmagnetenje, temveč tok, ki bo stekel skozi vsako tuljavo v rfid vezju. Kako po vaše rfid sicer deluje, da se podatki lahko berejo in kdaj in kaj se zgodi, če se tako vezje znajde v premočnem el. magnetnem polju? Ajde, telefon kaj velikega od sebe sicer ne bi smel dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Yacked2 ::

Jaz jo imam že kar nekaj časa za ovitkom pa še vedno dela.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

RejZoR ::

Aston_11 je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Kot drugo pa telefon ni magnet, da bi sploh razmagnetil.
A bejž no, elektromagnetno polje, ki ga telefon povzroča, je pa za brez veze tam?

Elektromagnetno polje povzroča indukcijo, posledica ni razmagnetenje, temveč tok, ki bo stekel skozi vsako tuljavo v rfid vezju. Kako po vaše rfid sicer deluje, da se podatki lahko berejo in kdaj in kaj se zgodi, če se tako vezje znajde v premočnem el. magnetnem polju? Ajde, telefon kaj velikega od sebe sicer ne bi smel dati.


Boš prej fasal mega tumor od telefona kot pa poškodbo RFID čipa, če bi telefoni tko grozno seval XD
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MIHAc27 ::

Eno podvprašanje... je že kdo luknjal urbano? Kje se lahko, da ne uničiš čipa?

Namreč za otroka imam obesek za okoli vratu, ampak tisti ovitki, ki se prodajajo na LPP niso vredni počenega groša (in že drugi dan bi skoraj oba zgubila kartico).
Najraje bi naredil luknjico kar v urbano samo, nekje na robu.

Modri dirkač ::

Razmagnetila se ne bo, hehe, je pa veliko možnosti, da neprestan stik z NFC telefonom "pokvari" čip.
V mojem primeru je bilo dovolj eno dopoldne. NFC telefon in urbana cheeck-to-cheek v zadnjem žepu 3-4 ure in je bila urbana fuč.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Modri dirkač je izjavil:

Razmagnetila se ne bo, hehe, je pa veliko možnosti, da neprestan stik s NFC telefonom "pokvari" čip.
V mojem primeru je bilo dovolj eno dopoldne. NFC telefon in urbana cheeck-to-cheek v zadnjem žepu 3-4 ure in je bila urbana fuč.


A res?
Do sedaj sem imel še zmeraj telefon in denarnico v istem žepu in urbana deluje OK. Zahtevaj reklamacjo :D

Sta pa mythbusterja testirala obstojnost magnetnega traku in ugotovila, da potrebuješ konkreten "vojaški" magnet, da sploh lahko razmagnetiš magnetni trak, tako, da ne vidim neke bojazni za skrb.

fujtajksel ::

MIHAc27 je izjavil:

Eno podvprašanje... je že kdo luknjal urbano? Kje se lahko, da ne uničiš čipa?

Namreč za otroka imam obesek za okoli vratu, ampak tisti ovitki, ki se prodajajo na LPP niso vredni počenega groša (in že drugi dan bi skoraj oba zgubila kartico).
Najraje bi naredil luknjico kar v urbano samo, nekje na robu.


Poglej če se vidi skozi kartico z močno lučjo. Vsaj tako se išče anteno v bančnih karticah, če hočeš izključit brezstično plačevanje.

stara mama ::

fujtajksel je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Eno podvprašanje... je že kdo luknjal urbano? Kje se lahko, da ne uničiš čipa?

Namreč za otroka imam obesek za okoli vratu, ampak tisti ovitki, ki se prodajajo na LPP niso vredni počenega groša (in že drugi dan bi skoraj oba zgubila kartico).
Najraje bi naredil luknjico kar v urbano samo, nekje na robu.


Poglej če se vidi skozi kartico z močno lučjo. Vsaj tako se išče anteno v bančnih karticah, če hočeš izključit brezstično plačevanje.

In če prekineš tuljavo, je potem vse ok?

Ti z urbano pač vrtaj zunaj nje ;)
Ekologija™ in Trajnost™

Markus386 ::

To za stare avtobusarje še razumem, da nimajo pojma kako zadeve delajo (magneti, signali, frekvence, črna magija, kristali, senzorji, cia, kgb, sledenje na daljavo, tinfoil hat-i, ipd, itak vse financira soroš).

Kar me pa zmoti je pa nesposobnost in neznanje študentarije, ki pokliče cifro za bone, in potem z narobe obrnjenim telefonom (slušalka/mikrofon navzgor) dela krožne gibe 5-30cm nad terminalom, dokler gre končno v nevemkaterem retransmissionu transakcija čez, in aparat zapiska ter izpljune tisti listek.

stara mama ::

Markus386 je izjavil:

To za stare avtobusarje še razumem, da nimajo pojma kako zadeve delajo (magneti, signali, frekvence, črna magija, kristali, senzorji, cia, kgb, sledenje na daljavo, tinfoil hat-i, ipd, itak vse financira soroš).

Kar me pa zmoti je pa nesposobnost in neznanje študentarije, ki pokliče cifro za bone, in potem z narobe obrnjenim telefonom (slušalka/mikrofon navzgor) dela krožne gibe 5-30cm nad terminalom, dokler gre končno v nevemkaterem retransmissionu transakcija čez, in aparat zapiska ter izpljune tisti listek.

To so vrjetno bolj študenti FDVja in podobnih smeri.
Ekologija™ in Trajnost™

fujtajksel ::

stara mama je izjavil:

Markus386 je izjavil:

To za stare avtobusarje še razumem, da nimajo pojma kako zadeve delajo (magneti, signali, frekvence, črna magija, kristali, senzorji, cia, kgb, sledenje na daljavo, tinfoil hat-i, ipd, itak vse financira soroš).

Kar me pa zmoti je pa nesposobnost in neznanje študentarije, ki pokliče cifro za bone, in potem z narobe obrnjenim telefonom (slušalka/mikrofon navzgor) dela krožne gibe 5-30cm nad terminalom, dokler gre končno v nevemkaterem retransmissionu transakcija čez, in aparat zapiska ter izpljune tisti listek.

To so vrjetno bolj študenti FDVja in podobnih smeri.


Hehe, priznat je treba tud da je zvočna modemska komunikacija zadnji krik tehnike ;)
Me malo čudi da ni na napravi zraven še ta okrogle številčnice za vnos kakšnega pina...

Markus386 ::

Jah malo težko boš naredil nekaj drugega, kar deluje z vsemi telefoni, od nokie 3310, pa do galaxy s35, ker je dejansko edina skupna točka vseh teh telefonov dejansko samo 'telefonski del'.

stara mama ::

Kolikor vem je vedno obstajala možnost kartice.
Pa jo sploh kdo ima?
Ekologija™ in Trajnost™

MacGyver141 ::

stara mama je izjavil:

Kolikor vem je vedno obstajala možnost kartice.
Pa jo sploh kdo ima?


Najde se kdo, ampak vidiš zelo redko.

Phantomeye ::

stara mama je izjavil:

Kolikor vem je vedno obstajala možnost kartice.
Pa jo sploh kdo ima?


Malo ljudi, ker je kartica navadno nategunarstvo. Petnajst eur za eno RDIF kartico. Never in a million years. Iz principa.

Zdaj pa itak ne rabim več.

GupeM ::

Točno tako. Kartica je sicer zakon, ker je veliko hitrejša od telefona, je pa točno 15€ predraga. Prva bi morala biti zastonj, če jo izgubiš pa naj računajo 15€. Tudi, če bi se med študijem odločil, da boš od sedaj naprej uporabljal telefon, bi ti to omogočili le v primeru, da kartico vrneš oz. plačaš 15€.

No, opcija bi bila tudi plačilo 15€, ko pa kartico na koncu študija vrneš, pa dobiš teh 15€ nazaj.

MIHAc27 ::

MIHAc27 je izjavil:

Eno podvprašanje... je že kdo luknjal urbano? Kje se lahko, da ne uničiš čipa?


Evo da odgovorim na svoje vprašanje... sam sem naredil luknjico z žebljem na naslovu zadaj, tam ko piše Mestni trg. M je bil center. Obe delata brez težav.

Magic1 ::

Čip je pod zmajem, antena pa gre okoli po obodu pol centi od roba kartice. Luknjo narediš cel centi od roba na drugi strani od zmaja in si na safe side.
Magic

MIHAc27 ::

Če je to res, potem sem za las falil čip.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852291 (1173) Lonsarg
»

RFID nalepka

Oddelek: Loža
171751 (1229) Pro
»

Sprožanje elektr.varnostnega sistema v trgovinah

Oddelek: Loža
214240 (3073) feryz
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366503 (5756) poweroff
»

trdi disk in magneti na blagajnah v trgovini

Oddelek: Strojna oprema
214868 (4489) bluefish

Več podobnih tem