» »

Smrajenje avtov -> dimna zavesa

Smrajenje avtov -> dimna zavesa

«
1
2

Golden eye ::

Verjetno se vam je že zgodilo, da je nekdo vozil pred vami in vidno smradaril pred vami - bohnedej, da je začel prehitevati ali pa da je bil klanec :(
Zanima, me če lahko lastnika takega vozila prijavim (za prijavo bi uporabil številko registrske tablice oz. slikovni/video dokaz)?
Na koga se lahko obrnem?

matobeli ::

Poznam to. Skrajno neugodno in škodljivo.

Pomojem lahko samo čakamo da bodo tehnični pregledi bolj strogi.

Golden eye ::

Sej ni nujno, da so na tehničnem pregledu premalo strogi. Lahko se mu je tud vmes kaj pokvarlo (sicer manj verjetno)

Apple ::

Na vrhniškem klancu opažam, da črne dimne zavese spuščajo v večini francoski avti ter alfice, sledijo kakšni stari slovaški in romunski avtobusi... Golfi 2ke so že redkost :).
LP, Apple

steev ::

Ali pa ko jim shodi turbina. Pa ti belo dimno zaveso delajo non stop. Ne razumem ljudi, ki se vozijo s takim avtom. A nič ne pogledajo v ogledalo?
:|

koyotee ::

Apple je izjavil:

Na vrhniškem klancu opažam, da črne dimne zavese spuščajo v večini francoski avti ter alfice, sledijo kakšni stari slovaški in romunski avtobusi... Golfi 2ke so že redkost :).


Ponavadi doimne zavese spuščajo VAG vozila. Lah se pelješ za mano, mam alfico, pa ne boš videl dimne zavese, razen če gre čez 4500rpm, kar pa pri dizlu ne gre v 99,9%.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Sej je vseeno. Dizelca je.

Smrduhi, fuj fej. ;)

Dr_M ::

Se kar strinjam, vecinoma so VAG, renaulti, mercedesi, pa ne nujno zelo stari. Mnogi VAGi ne kadijo samo crno, ampak se plavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koyotee ::

Dr_M je izjavil:

Se kar strinjam, vecinoma so VAG, renaulti, mercedesi, pa ne nujno zelo stari. Mnogi VAGi ne kadijo samo crno, ampak se plavo.


Črno zaveso spustijo vsi z dpf filtrom, plav dim pa je zaščitni znak vagov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krucymucy ::

@OP
naj te bolj skrbi tisto kar ni vidno ...

also, takim drekacem ponavadi zobe poravnajo.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Meni DPF ne spušča nič. Ne črnega, ne plavega.

krucymucy ::

Aston_11 je izjavil:

Meni DPF ne spušča nič. Ne črnega, ne plavega.

ko dela regeneracijo spusca ...

ampak ja, za avtom z dpf-om se ne kadi.
problem je, ker dpf ni izpraven pri skoraj nobenem starejsem vozilu.

bleem ::

Huh pa da vidim ... imam disla .. toyota avensis .. ko pohodim gas naredim za kratek čas črno zaveso ... (zamenjal sem že turbino in vse dize, ja kar velik stroškoven zalogaj). Na tehničnem je bilo vedno vse okej .. kje bi še lahko bil problem?

Aston_11 ::

krucymucy je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Meni DPF ne spušča nič. Ne črnega, ne plavega.

ko dela regeneracijo spusca ...
Bi videl. Nisem videl, ne spušča.

krucymucy je izjavil:

problem je, ker dpf ni izpraven pri skoraj nobenem starejsem vozilu.
Moj je letnik 2009. Dela. Ko bo crknil, grem po novega.

bleem je izjavil:

Huh pa da vidim ... imam disla .. toyota avensis .. ko pohodim gas naredim za kratek čas črno zaveso ... (zamenjal sem že turbino in vse dize, ja kar velik stroškoven zalogaj). Na tehničnem je bilo vedno vse okej .. kje bi še lahko bil problem?
Naravno stanje za dizla, ko ga pohodiš, da dela zaveso. Fajn so te nategnili, imaš pa vsaj nove kose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

krucymucy ::

bleem je izjavil:

Huh pa da vidim ... imam disla .. toyota avensis .. ko pohodim gas naredim za kratek čas črno zaveso ... (zamenjal sem že turbino in vse dize, ja kar velik stroškoven zalogaj). Na tehničnem je bilo vedno vse okej .. kje bi še lahko bil problem?

Problem je OP, ki te bo prijavil :))

No jaz pa DPF filtra nisem menjal ko je zacelo zajebavati, ampak sem ga odstranil, skupaj z EGR ventilom in mapiranjem cez vse meje. Just to be safe, pa sem dal se ~10% vec goriva, ker je tako bolj zdravo za motor.
Ampak sedaj me bo pa OP prijavil.

          ::

Golden eye je izjavil:

Verjetno se vam je že zgodilo, da je nekdo vozil pred vami in vidno smradaril pred vami - bohnedej, da je začel prehitevati ali pa da je bil klanec :(
Zanima, me če lahko lastnika takega vozila prijavim (za prijavo bi uporabil številko registrske tablice oz. slikovni/video dokaz)?
Na koga se lahko obrnem?


Komu boš pa prijavil? Aktivu kmečkih žena?

bleem ::

Aston_11 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Meni DPF ne spušča nič. Ne črnega, ne plavega.

ko dela regeneracijo spusca ...
Bi videl. Nisem videl, ne spušča.

krucymucy je izjavil:

problem je, ker dpf ni izpraven pri skoraj nobenem starejsem vozilu.
Moj je letnik 2009. Dela. Ko bo crknil, grem po novega.

bleem je izjavil:

Huh pa da vidim ... imam disla .. toyota avensis .. ko pohodim gas naredim za kratek čas črno zaveso ... (zamenjal sem že turbino in vse dize, ja kar velik stroškoven zalogaj). Na tehničnem je bilo vedno vse okej .. kje bi še lahko bil problem?
Naravno stanje za dizla, ko ga pohodiš, da dela zaveso. Fajn so te nategnili, imaš pa vsaj nove kose.


ma bistvu me niso tolko .. ze prej je bila zavesa vendar večja .. dize sem zamenjal ker so ble tak hin da so povzročale tresenje avta .. turibno pa ker je piskala kot da se vozim s 747. No mogoče pa me je mehanik tudi nategno .. nebom trdil:)

Grey ::

Golden eye je izjavil:

Verjetno se vam je že zgodilo, da je nekdo vozil pred vami in vidno smradaril pred vami - bohnedej, da je začel prehitevati ali pa da je bil klanec :(
Zanima, me če lahko lastnika takega vozila prijavim (za prijavo bi uporabil številko registrske tablice oz. slikovni/video dokaz)?
Na koga se lahko obrnem?

Drži pravilno varnostno razdaljo pa ti ne bo smrdelo :D

Heavy ::

steev je izjavil:

Ali pa ko jim shodi turbina. Pa ti belo dimno zaveso delajo non stop. Ne razumem ljudi, ki se vozijo s takim avtom. A nič ne pogledajo v ogledalo?


Ali zadnji odbijač prikrit z sajami.

Eni enostavno ne dajo nič na avto. Dokler pelje, pelje. Potem pa prodajo dalje.
#TeamFelix

Besna Glista ::

          je izjavil:


Komu boš pa prijavil? Aktivu kmečkih žena?


Jypetovo društvo kolesarjev bo pravilni naslov!

shmandi ::

Zadnjič je bil pred mano na tehničnem en passat in je tako zakadil, da sem raje šel ven iz dvorane. mislim, da je tehničnega naredil :)

fikus_ ::

Na tehničnih pregledih saj (trdnih delcev) ne merijo, zato gre skozi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

shmandi ::

Ja, mi je jasno, da jih ne merijo. Ampak je bilo več kot očitno, da nekaj ne štima.
Meni so pa zatežili, ker se je malo barve odluščilo (cca. 1/4) z oranžnih žarnic za žmigavce :)

krucymucy ::

Ce kadi nekaj ne stima?
Dober diagnostik ni kaj.

shmandi ::

Diagnostik česa? Zdrave pameti?

cleanac ::

Prijaviš na isti naslov, kamor prijaviš soseda, ki se mu kadi iz dimnika, ker je ravnokar naložil drva.

Golden eye ::

cleanac je izjavil:

Prijaviš na isti naslov, kamor prijaviš soseda, ki se mu kadi iz dimnika, ker je ravnokar naložil drva.

In ta naslov je .... ?

jype ::

Golden eye> In ta naslov je .... ?

Tramvajkomanda
Šubičeva ulica 4
1000 Ljubljana

krucymucy ::

shmandi je izjavil:

Diagnostik česa? Zdrave pameti?

Ne vem cesa, ti si ocenil da nekaj ni v redu ce se kadi.
Jaz samo pravim da po temu ne mores sklepati nic.
Moj avto dela v precej manj obremenjujocem rezimu kot iz tovarne.
Kadi pa kot kamion ja.

Heavy ::

krucymucy je izjavil:

Ne vem cesa, ti si ocenil da nekaj ni v redu ce se kadi.
Jaz samo pravim da po temu ne mores sklepati nic.
Moj avto dela v precej manj obremenjujocem rezimu kot iz tovarne.
Kadi pa kot kamion ja.


Razen če ne kadi belega dima, ko je hladen, je nekaj z njim narobe:

http://www.nctcog.org/trans/air/smoking...
#TeamFelix

Stipex ::

Saje nimaš kaj. Ponavadi se to dogaja dizlom z slabim izgorevanjem, po možnosti neoptimalno čipiranim. Bolj strogi tehnični bi bili ena rešitev.

GrimReaper ::

Jest v takih primerih zmanjšam da je vsaj 500m pred mano, potem pa prehitim na pregledni ravnini. Kaj sploh lahko narediš drugega?
Na srečo na regionalkah ni veliko dizlov, če pa že, te pa v večini primerov izsilijo iz stranske ceste, kot bi te hoteli zajebavati s smradom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

koyotee ::

GrimReaper je izjavil:

Jest v takih primerih zmanjšam da je vsaj 500m pred mano, potem pa prehitim na pregledni ravnini. Kaj sploh lahko narediš drugega?
Na srečo na regionalkah ni veliko dizlov, če pa že, te pa v večini primerov izsilijo iz stranske ceste, kot bi te hoteli zajebavati s smradom.


A lah še kšn bl debiln komentar napišeš? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GrimReaper ::

Kaj je tukaj debilnega veš samo ti.

EDIT:
Vidim da je res mal čudno napisano. Ampak vseeno so fakti:
-po dolini kjer se sam vozim, je dizlov zelo malo, cca. 5%, pač ker niso smotrni za 10km vožnje
-da me v večini primerov zasmradijo, če se vključijo pred mano je pa tudi res, ker se ne spomnim da bi bil to problem, če katerega dohitim. Res pa da še največ spustijo ven pri pospeševanju iz nule.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

GrimReaper je izjavil:

... me v večini primerov zasmradijo, če se vključijo pred mano...
Folk špara in vozi v višji prestavi kot bi lahko in se pri dizlih zanaša na velik navor. Pol pa pri pospeševanju gas do podna, pa meče saje ven, ker vsaj takrat spuca DPF, ker drugače vozijo s čimmanj menjavanja in malo obrati in niti mašina ne more zadihat/se prepucat zaprav ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aston_11 ::

GrimReaper je izjavil:

Kaj je tukaj debilnega veš samo ti.
Ti si tisti talent, ki se ne drži predpisov, sedaj te pa smrad enega dizla moti?

Pazi na kolesarje, meter in pol pri dovoljenih hitrostih, več pri tvojih hitrostih.

Spajky je izjavil:

spuca DPF,
Nič ne meče ven, če je DPF ok. Ravno temu je namenjen, da tiste saje zadrži, ko gas pritisneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

chort ::

Za Toyoto (d4d avensis) vem, da kadi ko čisti DPF. V DPFju ima še en injektor, ki pod dovolj veliko obremenitvijo vanj vbrizga gorivo, ki naj bi sežgalo nabrane saje. Ne vem kako dobro služi izvirnemu namenu, vem pa da odlično deluje kot generator dime zavese.

Pri prejšnjem avtomobilu sem kajenje s pridom uporabljal na priritnih idiotih, ki jim med vožnjo za teboj ves čas utripajo dolge luči. Potem pa začudenje nad mastno šipo, pa sej ste sami hoteli da dam gas in se vam skinem s kunca.

Telbanc ::

Tud jaz mam dizla, in vozim na lahko, zmeraj nekaj saj v izpuhu pršparam za idiote, ki mi vozijo en meter za avtom.

Pol dam gas do konca, ....in ga skinem s kurca.

Teli dizli, no, so vsestransko uporabni, posebej za tiste, ki ne znajo držat varnostne razdalje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Aston_11 ::

Jaz pa ne dam gas do konca, ampak ga ne dodam tam, kjer pričakuje, da ga bom.

Telbanc ::

Aston_11 je izjavil:

Jaz pa ne dam gas do konca, ampak ga ne dodam tam, kjer pričakuje, da ga bom.


Pol spet vozim po pravilih in zanimivo, pol držijo varnostno razdaljo. Pospešim, le tojk, da mu zakadim...da mu rata jasno, da mi gre na k...c.

Zaviram ne, ker je to nevarno. Tud nočem nobene pizdarije. Sam to, da vozi z varnostno razdaljo. Ali gre čimprej mimo. Naj divja po svoje če če.

DRgač mam avto brezhiben.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Aston_11 ::

Meni pa dajo mir, ker oni pa dodajo gas, pa jih preseneti, pa morajo zavirati. Potem ali gre mimo ali pa da mir.
Meni ne kadi (DPF), tako da dimne zavese ne morem ustvariti. Sem jo pa z golfom III v enem križišču, ko smo stali, ko sem v leru zadušil avto. Dejansko je bilo sekundo ali dve križišče nevidno ;) pogledi ljudi pa mastercard!!

Unknown_001 ::

Aston_11 je izjavil:

Meni pa dajo mir, ker oni pa dodajo gas, pa jih preseneti, pa morajo zavirati. Potem ali gre mimo ali pa da mir.
Meni ne kadi (DPF), tako da dimne zavese ne morem ustvariti. Sem jo pa z golfom III v enem križišču, ko smo stali, ko sem v leru zadušil avto. Dejansko je bilo sekundo ali dve križišče nevidno ;) pogledi ljudi pa mastercard!!


Si me spomnil ko smo na Cayennu (dizel) mel mal blema s filtrom in je bolj črno kadil (avto že kar star). Enga prehitevam na AC zadi se mi oa en z nemim kabriotom nalima na rit pa blenda češ frajer bi rad šel hitrej. Sem samo zahodil gas da sem pošponal, zadaj pa en ogromen oblak dima. Tip me potem celo pot ni upal prehitet :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

Pri dizlih so emisije saj do neke mere normalne. Zakaj pa mislite, da rabijo DPF? Dokler ne bodo vozil izpred časov DPF prepovedali, ta dimijo povsem legalno.

Scorpia ::

Ene dve leti nazaj sem enega voznika bmw-ja, po modelnem letu, nebi rekel da je avto starejši od 2010 letnik. Ves čas je kadilo za njim, tudi po ravnem kjer ni bilo višje hitrosti od 80 km/h. Po mojemu prijateljskemu opozorilu na križišču, da ima nekaj pokvarjeno, mi je rekel, da nima katalizatorja (verjetno še kaj drugega ne več) in da bo zrihtal novega, ok me ne zanima, ker sem pač opozoril napako, če slučajno ni opazil... no sem ga par krat srečal, nazadnje pol leta nazaj in je še vedno kadilo za njim. Toliko o tehničnem.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Gambino ::

Nekateri vozijo brez DPF filtrov. Zelo veliko je med njimi Passatov in to uvoženih z +200kkm. ker nimajo denarja za celoten servis, ga z vsemi stvarmi ven poberejo. In potem seveda kadijo.

Aston_11 ::

Vozila do letnika xxxx niso imela dpf filtra, saj je to dokaj jasno, je res?

bobby ::

Lahko prijavis kogarkoli, ki se tebi zdi, da ima problem. Ampak, prijava NI anonimna, bos moral podati mnogo veliko svojih podatkov, kje, kdaj, kako je tvoje videnje in v tem primeru postanes tudi ti stranka v postopku, kar pomeni, v skrajnih primerih biti vpoklocan kot prica, katere pa se moras udelezit.

Zdej pa postane vprasanje, ali se zelis izpostavljat in pa ukvarjat z vso to proceduro.
Z anonimno prijavo ne dosezes nic, popolnoma njic, tudi postopka ne zazenes profi fuj fej kadilcu, dizelasu ali bencinarju.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Scorpia ::

bobby je izjavil:

Lahko prijavis kogarkoli, ki se tebi zdi, da ima problem. Ampak, prijava NI anonimna, bos moral podati mnogo veliko svojih podatkov, kje, kdaj, kako je tvoje videnje in v tem primeru postanes tudi ti stranka v postopku, kar pomeni, v skrajnih primerih biti vpoklocan kot prica, katere pa se moras udelezit.

Zdej pa postane vprasanje, ali se zelis izpostavljat in pa ukvarjat z vso to proceduro.
Z anonimno prijavo ne dosezes nic, popolnoma njic, tudi postopka ne zazenes profi fuj fej kadilcu, dizelasu ali bencinarju.


Kar ni res. Parkrat prijavil voznika, niso zahtevali podatkov.
////

bastadu ::

Fact je, da dizli brez DPF filtra zakadijo črno, ko ga pohodiš - by design.
Ko se čisti oz. regenerira DPF v večini primerov tega niti ne boste opazili, ker morajo za sprožitev regeneracije biti doseženi določeni pogoji oz. več le teh, recimo dosežena mora biti določena hitrost, določena temperatura izpušnega sistema, hladilne tekočine itd. Če imaš recimo nedelujoč termostat in se ti motor ne segreva na delovno temperaturo imaš lahko hitro problem z zamašenim DPF filtrom. Počasneje vozeč dizl, ki vozi v klanec navzgor in zelo črno kadi, sigurno ne čisti DPFja.

ThinkTech ::

Scorpia je izjavil:

Kar ni res. Parkrat prijavil voznika, niso zahtevali podatkov.

In kaj si dosegel?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bel dim iz izpuha, dizel - težava?

Oddelek: Na cesti
2011106 (9874) Raindancer
»

audi a4 2.0tdi

Oddelek: Na cesti
4710673 (9456) -valvoline-
»

Iščem mehanika/serviserja/tunerja ki se sozna na 2.0TDI DPF

Oddelek: Na cesti
397574 (6225) ;-)
»

Avto nima moci, kadi toyota d-4d dizel

Oddelek: Na cesti
3611995 (10352) Janac
»

Zaradi goljufanja pri meritvah Volkswagnu grozi milijardna globa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27776470 (62692) stara mama

Več podobnih tem