» »

Kateri brezžični router ...

Kateri brezžični router ...

aco111 ::

Zdravo.
Trenutno imam ASUS RT-N18U, vendar mi začel nagajati. Najprej je na enem ASUS prenosniku konstantno prekinjalo brezžično povezavo, evo mesec dni kasneje pa začelo tudi na dveh drugih prenosnikih vendar nekaj krat tedensko.

Potrebujem Router:
- 2,4 in 5GHz,
- vgrajen VPN, po možnosti PPTP,
- gigabit LAN,
- traffic managment,
- da je stabilen, ter da ima vredu pokritost
- DD-WRT tudi možna podpora, ne vem, kak če garancija velja pri flešanju na DD-WRT,
- Ročna dodelitev IP naslovov DCHP glede na MAC naslove.
- Traffic monitor
- po možnosti tudi vgrajeno wake on lan orodje

CENA: 60-100€

V osnovi funkcije mojega RT-N18U s dodatno 5GHz ter stabilnostjo.

Gledal sem TP-Link Archer C7, vendar ima le VPN pass-through.

Predlogi? Hvala :D
Don't worry be happy :)

konspirator ::

Kateri router?

Kaj če je problem v prenosnikih (win10 mi pride na prvo misel) ?
VPN PPTP je nekaj takega kot wep wifi.
--

Zgodovina sprememb…

aco111 ::

Niso problematični laptopi, se dogaja na windows 8.1 in 10 na različnih brezžičnih karticah.

VPN ni wifi, je Virtual Personal Network.
Don't worry be happy :)

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

aco111 ::

Izgleda zanimiv.

Okolica je prosta, samo eno omrežje, pa še ta se komaj kdaj pokaže, ko ni blizu.
Don't worry be happy :)

čuhalev ::

PPTP se zaradi RC4 odsvetuje! To je bilo narejeno leta 1995. Takrat je bilo varno, danes več ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

konspirator ::

Možno da je samo napajalnik problem.
--

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

aco111 ::

konspirator je izjavil:

Možno da je samo napajalnik problem.

Hvala, da si me spomnil na to, bom sprobal.
Don't worry be happy :)

Han ::

Firmware je zadnji? Router si resetiral? Antene so dobro privijačene?

aco111 ::

Ma vse sem to že probal. Isto dela na večih firmwareih, router ponastavil večkrat (tudi 30/30/30 reset), enkrat poskušal s uvažanjem nastavitev, drugič ročno vse vpisal, poiskusil DD-WRT ampak hitro dal na stock,, ker mi je dal moznosti wifi za b pa g, za n pa ne. Antene so dobro pritrjene.
Sem priklopil drug polnilec, pa bom videl kak se bo obnašal, to je zadnje kaj lahko naredim po moje.
Don't worry be happy :)

dc10 ::

@aco111, tudi sam imam težave z asus rt18u, ravno malo po garanciji se je začelo, tudi sem probal že vse možnosti, po resetu dela nekaj ur čisto vredu, potem pa konec, kaže da je omrežje zelo kvalitetno, vendar se nobena naprava ne more povezati na to omrežje. Zanimivo pa je to, da pa LAN dela čisto OK.:|
Na škatli sicer piše 3 leta garancije, samo ne vem, kam ga naj pošljem, ker še ni 3 leta od nakupa?8-O

lp

Han ::

V tem primeru tja, kjer si ga kupil, pa naj se trgovec ubada z garancijo...

scipascapa ::

Ne vem zakaj odpiranje novih tem.

dc10 ::

Saj bi ga poslal tja, kjer sem ga kupil, samo je priložen garancijski list, na katerem pa piše 2 leti garancije, ki pa je žal potekla. Očitno pa Asus daje 3 leta garancije, če tako piše na škatli, samo pri nas ni Asus centra za reševanje takih primerov...

aco111 ::

dc10 je izjavil:

Saj bi ga poslal tja, kjer sem ga kupil, samo je priložen garancijski list, na katerem pa piše 2 leti garancije, ki pa je žal potekla. Očitno pa Asus daje 3 leta garancije, če tako piše na škatli, samo pri nas ni Asus centra za reševanje takih primerov...

V tem primeru pa bi moral poslati direktno na ASUS v tujino, to pa bi moral poiskati, kje je.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

aco111 je izjavil:

dc10 je izjavil:

Saj bi ga poslal tja, kjer sem ga kupil, samo je priložen garancijski list, na katerem pa piše 2 leti garancije, ki pa je žal potekla. Očitno pa Asus daje 3 leta garancije, če tako piše na škatli, samo pri nas ni Asus centra za reševanje takih primerov...

V tem primeru pa bi moral poslati direktno na ASUS v tujino, to pa bi moral poiskati, kje je.


Asus ima pooblaščeni servis nekaterih njihovih produktov:

Sistem Ena d.o.o.
Dolenjska cesta 74, Ljubljana
+386 (0) 590 45 400

Pač oni potem ti lahko povedo, koga kontaktirati... saj verjetno bom jaz tudi moral, evo, mesec pa pol nazaj mi je minlo dve leti, bom malo kasneje preveril če je kljub vsemu 3 leta kot piše na škatli.

Aja preizkušeno s drugim polnilcem od včeraj, ampak ... evo pol ure nazaj sem bil minuto brez wifi-ja.
Don't worry be happy :)

dc10 ::

Kaj pa lan ti normalno deluje, tako kot meni? Potem gre verjetno za enako napako na wifi delu ruterja...

lp

aco111 ::

dc10 je izjavil:

Kaj pa lan ti normalno deluje, tako kot meni? Potem gre verjetno za enako napako na wifi delu ruterja...

lp

Lan dela normalno kot tudi internet, vpn serves itd.. Samo wifi dela probleme, včasih 2 dni okej.
Don't worry be happy :)

dc10 ::

Pri meni je bilo podobno, od začetka vsake tolko cajta malo wifi ni delal oz. je prekinjal, sedaj pa malo dela, potem pa še sicer nekaj časa kaže, da je omrežje wifi ok in dober signal, ni pa se možno več povezati, čez čas pa zgine tudi wifi signal... Preko lan pa dela OK.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187647 (1103) Zvezdica27
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831399 (24269) mevden
»

Kateri router je vredu za VPN?

Oddelek: Kaj kupiti
182935 (2455) mona123
»

Acer servis (Zavrnjena garancija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5316169 (13875) Wrop
»

Težave z WiFi

Oddelek: Pomoč in nasveti
181697 (1217) PanGirl

Več podobnih tem