» »

Kateri router je vredu za VPN?

Kateri router je vredu za VPN?

aandrej22 ::

Pozdravljeni
Zanima me kateri router (znamka in model) naj nabavim da bom lahko ustvaril vpn? Ne potrebujem nevem kako drage profesionalne opreme ampak čisto navaden router kateri podpira opcijo za VPN in seveda da ima tudi opcijo wireless. VPN bi potreboval le za dostop do interneta preko domačega računalnika ko sem v tujini (npr. za gledanje SIOL TV)?

Mavrik ::

Koliko si pripravljen plačati?
The truth is rarely pure and never simple.

aandrej22 ::

nimam pojma od koliko startajo cene za take routerje?

SeMiNeSanja ::

V osnovi imaš dve opciji:
a) vzameš router, ki že v osnovi podpira VPN povezovanje
b) vzameš router, ki te podpore nima, ampak mu lahko zamenjaš firmware z alternativnim, ki to možnost ponuja.

Že tu se moraš odločiti, ali bi si upal nadgraditi router za alternativnim firmware-om, ali pa meniš, da imaš dve levi roki, pa da bi raje imel rešitev, ki bo že v štartu imela 'vse kar rabiš'.

aandrej22 ::

definitivno drži da imam za te zadeve 2 levi roki, verjamem pa da verjetno obstajajo kje navodila kako se firmware doda. Kaj pa obe opciji pomenita cenovno?

Poldi112 ::

Bolj za občutek, mikrotik te pride @50:
https://shop.virtua-it.si/mikrotik/rout...

S tem da ima par omejitev:

Currently unsupported OVPN feature:
UDP mode
LZO compression
TLS authentication
authentication without username/password
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

aandrej22 je izjavil:

nimam pojma od koliko startajo cene za take routerje?


Recimo dokaj dober ASUS AC-55U z vgrajeno podporo za OpenVPN in PPTP VPN strežnik, gigabitnim mrežnimi porti in 802.11ac 2x2 wifijem (kao 900Mbit) te stane nekih 80 EUR. Če želiš hitrejši Wifi potem vzameš katerega od dražjih modelov, sam verjetno se ti to ne splača.

Mikrotik je tudi ok če ga boš znal nastaviti (nima glih najbolj uporabniku prijaznega vmesnika).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AC_DC ::

Kako hitro linijo imaš ?

Njemu se gre v prvi brsti za vpn, wifija ne potrebuje tako zelo nujno.

Mikrotik ni enostavno nastaviti, drugače za svojo ceno ponuja veliko.

TP-Link TL-WR1043ND
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Mavrik ::

Ta TP-Link nima VPN serverja, samo pass-through.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Ali pa recimo Asus RT-N18U. Edina slaba stran, da nima 5GHz radia, dobra stran je pa, da ima ARM 800MHz cpu, pa da za 65e ne bos dobil boljsega routerja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aandrej22 ::

moja hitrost neta je 22/5 mbps

dc10 ::

Priporočam Asus RT-N18U, ga imam doma in deluje BP, če ne rabiš 5GHz. Sploh zadnja verzija firmware-a, ki je odpravila kar nekaj napak. Ima 256 MB rama in hiter procesor. Ko ga priključiš na modem, lahko takoj uporabljaš VPN ali OpenVPN, brez kakšnega alternativnega firmware-a, razen seveda, da ga posodobiš na najnovejšega. Edino z upload je lahko problem, ker je normalen stream 7 Mb, ti imaš pa linijo 5, razen če si pri Telemachu, kjer je preko D3GO potrebno manj. Za še večjo "udobnost" pa seveda kak boljši model, z dvojedrnim procesorjem... itd.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

BorutO ::

Jaz mam tudi vprašanje glede ruterja ali pa samega modema. Sem čisto nov v tem, nekaj sem bral po netu, pa se iz tega zelo težko znajdem. Moj modem sicer ne podpira VPNja, pa verjetno tudi ruter - trenutno nisem doma, da bi preveril.

Delam veliko po tujini, zato me jezi problem, da ne morem gledati TViNa, HBO GOja in Voyota iz tujine, ker mi cel čas teži, da nisem v sloveniji, zaradi avtorskih pravic itd ...

Rad bi nekaj naredil, da bi se povezoval v ruter ali modem, med tem, ko bi doma imel izklopljen računalnik (varčevanje z elektriko). Važno bi mi bilo samo, da se lahko povežem nekam, da imam slovenski ip, in mi bi končno enkrat te tri video vsebine delovale po tujini. Kaj priporočate?

Sem telekomov naročnik, je možno, da bi telekom imel za svoje stranke omogočen VPN v primeru, da delam v tujini? Ali kar koli, samo da bi stvar meni delovala iz tujine.

Sicer uporabljam program !Hola, ampak nič ne pomaga. TViN deluje včasih v redu s tem programom, včasih pa se ne morem povezati notri, ker zazna, kot da nisem v sloveniji, ostalih dveh (hbo go pa voyo) pa sploh ne spusti dalje. Prosim za pomoč, nujno rabim neko zadevo, ki bo delovala.

toplakd ::

Jaz imam točno za te stvari postavljen TP-Link WR741ND, gor naložen ddwrt in zadeva špila že lep čas.

poweroff ::

Mikrotik dobiš za 30 EUR. Pa ima tudi wifi.
sudo poweroff

yxiz ::

si bom sposodil temo.

kateri router, ki ima že vgrajen qos? do nekje 100€, raje manj kot več.

mi je pa pomembno, da se da omejevati povezavo, z raznimi custom firmwari se mi ne da ukvarjat

l0wc4 ::

Torej, na lokaciji v SI že verjetno imaš kak router. V kolikor da, si nabavi en Raspberry PI, ga postavi v svojo notranjo mrežo in ga uporabljaj za OpenVPN server. Vse ti bo delovalo brez težav. Rešitve na routerjih z alternativnimi firmwarei, meni osebno niso bile nikoli všeč, ker vsem manjka ena malenkost. V kolikor nimaš izkušenj z Linuxom in OpenVPN, je na netu ogromno tutorialov, ki so step by step. Recimo tole:

http://raspberrypi-hacks.com/29/turn-yo...

L.

dc10 ::

Odvisno tudi zakaj boš uporabljal VPN. Imam ASUS RT-N18U router na telemachu in d3go, ter še vedno iščem kateri vpn server in port naj uporabim, da mi bo delal vpn preko javnih omrežij. Sem probal z PPTP in OPENVPN (oba ima vgrajena original firmware od asusa, tako da ni potrebno nobenih custom firmwarov..), pa nekatera javna omrežja ne spustijo skozi VPN, da bi lahko gledal d3go. Verjetno imajo že vgrajeno "odkrivanje" VPN in blokado ali pa blokirajo določene porte.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

mona123 ::

mogoče je varianta kakšen Alix od Pc Engines ali novejši APU. http://www.pcengines.ch/ Gor pa gre malo morje raznoraznih distribucij (DD-WRT, Linux, Freebsd ,PfSense, Zeroshell,...). Module pa poljubno dodajaš kar rabiš..
Imam Alix in APU doma ter je res dobra zadeva.

lp B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722325 (8173) Daniel
»

Kateri router za VPN ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476219 (4903) SeMiNeSanja
»

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

Oddelek: Omrežja in internet
233916 (2331) OvCa77
»

Majhen router z OpenVPN podporo

Oddelek: Kaj kupiti
415473 (4643) AndrejO
»

WR740N in VPN

Oddelek: Omrežja in internet
293337 (2917) Daniel

Več podobnih tem