» »

Mreza: ADSL modem <=> WinXP box <=> Win2k box - STEKANJE!

Mreza: ADSL modem <=> WinXP box <=> Win2k box - STEKANJE!

Gwanaroth ::

Torej..tezava je sledeca:

Imam 2 pcja... v prvem (ta je povezan z ADSL modemom ter z drugim PCjem) sta 2 mrezni kartici..ena Realtekova ter ena 3COMova... na tem PCju so nalozeni (svezi) WinXP. Na tadrugem PCju so nalozeni Win2000 in ta pc ima pravtako Realtekovo mrezno kartico.

Ko uporabljam internet na tadrugem racunalniku, se na taprvem (ki je povezan s tadrugim ter z ADSL modemom) veckrat za kratek trenutek izpise, ces, da je LAN povezava s tadrugim PCjem prekinjena ("Network cable unplugged") in ko v drugo to izpise, taprvi racunalnik (2 mrezni in WinXP) preprosto zmrzne...


Zanima me, ce je kdo ze mel podobno tezavo ter kako jo je odpravil...

Hvala.

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

Duhec ::

Zanič (slab stik) imaš UTP kabel.

pingo76 ::

Imel sem primer ko se je to dogajalo ko ni bil driver za mrežno tapravi. V mojem primeru je bila to kartica Compex ki je temeljila na relatek čipu. Kartica z generic realtek driverji je delala na obroke dokler nisem nasmetil original compexove. Po tem posegu pa problemo ni več bilo. Ever.

Imam pa pri sebi doma en funky issue že dalj časa. Imam en trapast switch (no ja res da je padel že y krat po tleh:8) ) katerega moram resetirat na tendensko periodo. Zašteka, nato power off/on pa gre naprej...;((. Škoda le, da jih je intel nehal proizvajat saj so bili zelo kvalitetni in nazadnje tudi lepi za videt. Eh, bom pa kakega SMC nabavil ker so 3Com predragi. Mrežne pa imam že nekaj let samo intelove in nimam pripomb.

Ima kdo 8 portni intel-ov switch?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Gwanaroth ::

Kar se tiče driverjev... uporabljam pač tiste driverje, ki so v winsih...nobenih dodatnih.

No bom probu driverje zamenjat, ce pa ne bo slo, bom spet vam moril :)

Kabel pa... hm...zakaj pa mi v povezavi PC - notebook super dela? :>

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

OK, sem zamenjal mrezno kartico z novo Realtekovo 8139 in sedaj recimo da dela vredu...

Me se pa nekaj zanima..zakaj, odkar imam to mrezo nastavljeno, je potrebno ob zagonu windowsov (ko windows ze laufa) treba na zacetku cakati ene 2 minuti preden se lahko povezem na net? IPje imam rocno nastavljene, tako da ni treba racunalniku samemu iskati ipje in s tem zgubljati casa..

Ima kdo kaksen nasvet?

Hvala.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564398 (1227) c23po
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401834 (1406) mte
»

Deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
71308 (1213) CaqKa
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254520 (4070) BBB
»

Zakaj ne dela mrezna kartica

Oddelek: Strojna oprema
152644 (2437) Baja

Več podobnih tem