» »

Zakaj ne dela mrezna kartica

Zakaj ne dela mrezna kartica

Zako ::

Imam mrežno kartico Realtek 10/100 kupljeno par dni nazaj; moj PC:
ABIT VA6
PIII 450 MHz
64 MB RAM
8 GB DISK
WINDOWS ME SLO

pa bi vas vprasal zak j mi ne dela mrežna kartica? mrežno mi winsi lepo spoznajo (tud WIN ME in WIN XP) nastimam driverje (gonilnike) in mrezo pa mi na mrezni lucke sploh ne utripajo (kolegu dela vse, lucke tudi utripajo)?
A morajo lucke utripat ce ni kabla v mrezni kartici! KDAJ SPLOH UTRIPAJO LUČKE NA MREŽNI?

Prosil bi se za konfiguracijo mreže v WIN ME!

P.S.: Kolegu dela mreza vse, jo ma on-board (na plati) in se tud poveze in brez drugega PCja dela mreza tud (je povezan), Kako to?

tnxmrezna kartica

Microsoft ::

Zadi so dve lučke.

Ena gori, ko je kabel povezan (sam mislim, da more met računalnik tist napajalnik, ki se pržge softversko. Skratka, ne tisto, ki je stikalo vezano tak, da prekine 230V štrom).

Druga lučka pa utripa, ko se prenašajo paketi --> podatki.

Kup al pa sposod si napravco, s katero lahak probaš, če je kabl OK. Jst sm si ga sposodu v šoli, da sm ugotovil, da ena povezava ni delala. Pol sm še enkrat stisnu kabl pa konektor, pa je delal. (To vela sam, če maš doma narjen kabl pa konektorje; če si sam stiskla to dvoje skupaj).


by Miha

Zako ::

KAbel je sigurno dober, saj mi ga je naredil električar in tud sprobala sva z to napravo ce dela. Pa dela.
Mene zanima zakaj meni ob vklopu PCja mrezna ne zasveti, kot kolegu?

egomez ::

Si siguren, da imaš cross-over kabel. Tudi ce imas dober stestiran raven kabel, ti lučke ne bodo gorele. Jaz sem dvakrat kupil kabel za povezat računalnik na računalniškem servisu, pa mi je obakrat vezal ravno, namesto cross-over in mi zadeva ni delala. Potem sem preveru in sam prevezal, pa je delalo. Ce zamenjaš samo dve žički namesto štirih, bodo gorele lučke samo na elem računalniku.

Lith ::

kableraj v veliko izvedbah najdeš tu -> Ethernet 10/100/1000Base-T and 100Base-T4 Crossover
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Brane2 ::

Cheap kartice iamjo dostikrat slab konektor, takao da konektor kabla ne naredi pravega stika. Če ne gori sploh nobena lučka na kartici, potem zna bit to vzrok. Sam si akrat pomagam tako, da iglice v konektorju kartice zakrivim tako, da bolj pritiskajo na konektor.

Drugače pa, ni vseeno kakšen tip kabla imaš. En tip rabiš za povezavo med računalniki, drugega pa za povezavo računalnik- switch...

ru7 ::

Sej je člank ;) sicer pa kako je z inštalacijo, a so bli kaki problemi, a si probu PCI slot zamnjat, ...

(sic) ::

Ne vem, če sem jaz kmet ali vi...

Še enkrat vsi preberite kaj je napisal, ne pa da bluzite z crossover cabli pa nekaj...

Ista mrežna DELA na drugem PCju, kabel je OK (kako bi potem drugemu delalo...),...

Torej, še enkrat - mrežna dela, kabel je v redu, samo na njegove PCju mrežna ne dela čeprav je naložil driverje in vse zrihtal, probal je WinME in XP,...

Težko?

EDIT: Probal je PCI slot zamenjat :)
Fuck you all!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

Lith ::

(sic):
jaz vidim samo enega kmeta na tej strani (zgoraj naveden), ker iz njegovega vprašanja res ni razbrati da je probal pri kolegu svojo kartico, ampak da ima kolega on-board...
če si pa tak jasnovidec, da veš celo da je zamenjal PCI slot, potem pa ti povej...

Zako:
- če kabel ni vključen, potem lučke ne svetijo - nobena,
- vključen -> gori 1 lučka
če pa dela, potem pa tista 1 gori, 2 pa utripa ko zmešana (kar pomeni da prenaša neke paketke)

Res pa je že pisano v forumu na temo, kako postaviti domače omrežje, kjer imaš napisano, kaj so nastavitve za vsak računalnik v mreži... Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

(sic) ::

in mrezo pa mi na mrezni lucke sploh ne utripajo (kolegu dela vse, lucke tudi utripajo)?

Brez komentarja...


...zaenkrat.
Fuck you all!!!

Brane2 ::

To se da dojeti tudi tako(vsaj jaz sem), da je svojo mašino (skaupaj s kartico) primerjal s podobno mašino pri kolegu, kjer pa vse dela...

lopov ::

Jp, ker je napisal, da ima kolega mrezno on-board ...

Mogoce sploh ni konektor, pac pa prekinjena povezava med konektorjem in XY --> doma imam eno 3C905B, katera se obnasa enako (nehala delat po kaksnem letu delovanja, windows/linux jo prepoznajo, lucke pa ne gorijo).

Ce mas racun nesi nazaj in naj ti zamenjajo (+ ukvarjajo s problemom, zakaj ne dela).

b.

grega15 ::

Ja ce jo WIN zaznajo moras sam se IP,masko izkaznisco nastavt najbolj bo ce dobis program na http://www.kosobrin.si/netsetup in ga potem instaliras pol ti pa vse samo nastav.:P

Azrael ::

Grega, link ne dela, IE pravi da ne more odpreti te strani, ker ni dosegljiva. Na http://www.kosobrin.si/ pa piše da je stran še v delu in tudi tam ni nobenega linka.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

sopex ::

jest mam zdele podobn problem...v en str kompjuter (200mhz, 32 rama, win98) sm notr inštaliru isto mrežno, pa mi samo ena lučka gori, taduga mi pa ne utripa...pa mi win sploh ne zaznajo mrežne... what shall i do??

k povezujem zgoraj omenjeni kompjuter in 2,4Ghz, 512RAM, WinXP professional,... pa mi na tem kompjuterju tud ne zazna tadrugega kompjuterja 8-O

Baja ::

Še jaz mam eno vprašanje glede mrež. Na par switchih sem videl da lučke svetijo tudi če je računalnik ugasnjem. Ali je to odvisno od računalnika/napajalnika, ali bi lučke mogle v ugasniti če je računalnik ugasnjen ? Je mogoče odvisno od switcha ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden problem z Level One routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
51095 (1036) Coupe
»

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241877 (1397) Scorpia
»

LAN po hisi ne dela

Oddelek: Strojna oprema
61098 (930) ali3n
»

Net dela in ne dela; odvisno od kabla!?

Oddelek: Omrežja in internet
201712 (1358) brezidej
»

Lučka na swiču

Oddelek: Pomoč in nasveti
141351 (1172) b

Več podobnih tem