» »

Ali bo rekreacija v gozdu ponoči prepovedana?

Ali bo rekreacija v gozdu ponoči prepovedana?

cekr ::

A v naši preljubi državi nekateri res nimajo drugega za počet?

Omejitev ropotanja z motorji, sanmi ipd.. razumem, da pa ponoči ne bi smel peš skozi gmajno, je pa bolano.

http://www.rtvslo.si/okolje/novice/ali-...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

St235 ::

Kaj točno je kriva država, če je to ideja njenih vele državljanov?

zato udeleženci javnih posvetov predlagajo, naj se gibanje v gozdu omeji na eno uro pred sončnim vzhodom in uro po zahodu.

mnenje pristojnega ministrstva (če bi recimo prebral članek) ne podpira te blodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

konspirator ::

A je že 1 april ?
Ker če ni, potem morajo nekateri nujno v ustanovo, kjer jim bodo strokovno pomagali.
--

Furbo ::

St235 je izjavil:

Kaj točno je kriva država, če je to ideja njenih vele državljanov?

zato udeleženci javnih posvetov predlagajo, naj se gibanje v gozdu omeji na eno uro pred sončnim vzhodom in uro po zahodu.

mnenje pristojnega ministrstva (če bi recimo prebral članek) ne podpira te blodnje.


Ti vele državljani so prav tako 'država'. Od države ustanovljeni, financirani in dodeljen monopol.

Zavod za gozdove Slovenije je javni zavod,
ki ga je ustanovila Republika Slovenija z Zakonon o gozdovih (1993) in opravlja javno gozdarsko službo v vseh gozdovih Slovenije, ne glede na lastništvo.

Zavod za gozdove Slovenije (ZGS) je na državnem nivoju organiziran s sedežem na Centralni enoti v Ljubljani, na regionalni ravni v 14-ih območnih enotah, na lokalnem nivoju v 93-ih krajevnih enotah in 408-ih gozdnih revirjih. V sestavi ZGS je 10 lovišč s posebnim namenom, ki trajnostno gospodarijo z divjadjo, izvajajo varstvo redkih in ogroženih živalskih vrst, ter opravljajo tudi dejavnosti lovskega turizma.

Organi Zavoda so svet Zavoda, direktor Zavoda in strokovni svet Zavoda.

Na ZGS je zaposlenih 813 ljudi, od katerih je 688 gozdarskih strokovnjakov.

Javna gozdarska služba je skoraj v celoti financirana iz proračuna Republike Slovenije, lovišča s posebnim namenom se pretežno financirajo sama.

ZGS ne izvaja sečnje, spravila, transporta in prodaje lesa ter prometa z gozdovi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

dice7 ::

Ta s pohodniki je res malce bosa, prepoved motornih vozil pa ni prav nic napacna

next3steps ::

St235 je izjavil:

Kaj točno je kriva država, če je to ideja njenih vele državljanov?

zato udeleženci javnih posvetov predlagajo, naj se gibanje v gozdu omeji na eno uro pred sončnim vzhodom in uro po zahodu.

mnenje pristojnega ministrstva (če bi recimo prebral članek) ne podpira te blodnje.

Kaj pa če kampiraš v gozdu? Srnjad v tem primeru vznemirja tebe in jim je treba to prepovedati. Fašisti.

vostok_1 ::

Nekaj si zapomnite...enkrat ko je butast zakon sprejet, skoraj ni več poti nazaj. Govorim v splošnem. Zakoni se samo akumulirajo. Tko da ja...birokratska/fašistična država je praktično neizogibna...do naslednjega reseta običajno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

St235 ::

sploh na primeru, kjer nek zavod blodi kaj bi bilo dobro je to zelo relavantna informacija.

Furbo je izjavil:

St235 je izjavil:

Kaj točno je kriva država, če je to ideja njenih vele državljanov?

zato udeleženci javnih posvetov predlagajo, naj se gibanje v gozdu omeji na eno uro pred sončnim vzhodom in uro po zahodu.

mnenje pristojnega ministrstva (če bi recimo prebral članek) ne podpira te blodnje.


Ti vele državljani so prav tako 'država'. Od države ustanovljeni, financirani in dodeljen monopol.

Zavod za gozdove Slovenije je javni zavod,
ki ga je ustanovila Republika Slovenija z Zakonon o gozdovih (1993) in opravlja javno gozdarsko službo v vseh gozdovih Slovenije, ne glede na lastništvo.

Zavod za gozdove Slovenije (ZGS) je na državnem nivoju organiziran s sedežem na Centralni enoti v Ljubljani, na regionalni ravni v 14-ih območnih enotah, na lokalnem nivoju v 93-ih krajevnih enotah in 408-ih gozdnih revirjih. V sestavi ZGS je 10 lovišč s posebnim namenom, ki trajnostno gospodarijo z divjadjo, izvajajo varstvo redkih in ogroženih živalskih vrst, ter opravljajo tudi dejavnosti lovskega turizma.

Organi Zavoda so svet Zavoda, direktor Zavoda in strokovni svet Zavoda.

Na ZGS je zaposlenih 813 ljudi, od katerih je 688 gozdarskih strokovnjakov.

Javna gozdarska služba je skoraj v celoti financirana iz proračuna Republike Slovenije, lovišča s posebnim namenom se pretežno financirajo sama.

ZGS ne izvaja sečnje, spravila, transporta in prodaje lesa ter prometa z gozdovi.


ja, pri takih blodnjah nam pa ni drugega kot da dejansko ljudem prepovemo da zapuscajo domove. pa nima veze kolk je ura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Scaramouche ::

Ponoč je fantastično hodit al pa z bajkom, sploh poleti ko ni tok vroče..

Danes mamo že tok močne lampe da si kot motorist ponoč...

BlaY0 ::

Ma kaj padate na provokacije? Kdo naj bi pa to kontroliral/nadziral?

Če je treba rajo pregnat iz gozda, se samo nabije na drevo tablo "območjre medveda" in je zadeva rešena, ne rabiš nič trabunjat po raznih javnih posvetih.

Scaramouche je izjavil:

Ponoč je fantastično hodit al pa z bajkom, sploh poleti ko ni tok vroče..

Zakaj je treba poleti ponoči? Greš ob pol šestih, nazaj si ob pol devetih. Pozimi greš pa jasno ponoči, ker je itak 3/4 dneva noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Scaramouche ::


Zakaj je treba poleti ponoči? Greš ob pol šestih, nazaj si ob pol devetih. Pozimi greš pa jasno ponoči, ker je itak 3/4 dneva noč.


Temperatura pade, lepo se je sprehajat, samo vidiš potem problem noči, če je pozim ob 16h že noč bomo kazni talal ?

St235 ::

ja, funkcionalno nepsimenim že z 1. aprilom.

matobeli ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj je treba poleti ponoči?


Tudi pozimi se da. Ob mesečini je zasnežen gozd nekaj kar težko doživiš podnevi.

tikitoki ::

cekr je izjavil:

A v naši preljubi državi nekateri res nimajo drugega za počet?

Omejitev ropotanja z motorji, sanmi ipd.. razumem, da pa ponoči ne bi smel peš skozi gmajno, je pa bolano.

http://www.rtvslo.si/okolje/novice/ali-...


Se strinjam.

Sploh pa bi bilo potrebno prepovedati vse programe za visanje natalitete:). Manj bedakov, manj problemov.

AndrejS ::

Kaj pa če moreš skozi gozd v službo ? Totim se je čisto zmešalo. Pa seveda so pijani lovci spet zraven.

poweroff ::

AndrejS je izjavil:

Kaj pa če moreš skozi gozd v službo ? Totim se je čisto zmešalo. Pa seveda so pijani lovci spet zraven.

Pa kaj imaš ob taki uri za hodit v službo!

Rajši zvrni kakšen kozarček, ali dva. Pa očenaš zmolit! :))
sudo poweroff

BlaY0 ::

Scaramouche je izjavil:


Temperatura pade, lepo se je sprehajat, samo vidiš potem problem noči, če je pozim ob 16h že noč bomo kazni talal ?

Ja pa kdo ti jo bo pa potalal??? Daj lepo te prosim no, bodi resen!

matobeli je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Zakaj je treba poleti ponoči?


Tudi pozimi se da. Ob mesečini je zasnežen gozd nekaj kar težko doživiš podnevi.

Povej to Scaramoucheu, meni je to jasno...

AndrejS je izjavil:

Kaj pa če moreš skozi gozd v službo ? Totim se je čisto zmešalo. Pa seveda so pijani lovci spet zraven.

Kaj pa če so v vodnjaku? Daj nehajte že s temi kaj pa če...

Kaj pa če bodo Američani vrgli EM bombo in nočnemu gozdnemu inšpektorju ne bo delal terminal za izdajo plačilca, tiskan blokec s plačilci bo mel pa v desnem žepu, do katerega ne bo mogel saj bo v desni roki držal nefunkcionalni terminal z levo bo pa tebe držal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Heavy ::

Kaj pa če med potjo po gozdu do službe ponoči napade divji prašič?


Verjetno ne bo težav tožit pijančke.
#TeamFelix

VaeVictis ::

Še en neumen predlog in potencialno neumen predpis.

Edino kar znamo v zadnjem času delati je, da predpisujemo prepovedi za vse možne stvari, pa naj bo sama ideja za prepoved še tako butasta.

Prav sprašujem se, kako hudiča smo lahko preživeli svojo mladost, ko ni bilo vseh teh predpisov in zapovedi?

Invictus ::

Poraja se eno vprašanje...

Ali sex v avtu spada med rekreativne dejavnosti ali ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dice7 ::

VaeVictis je izjavil:

Prav sprašujem se, kako hudiča smo lahko preživeli svojo mladost, ko ni bilo vseh teh predpisov in zapovedi?
Mi smo ze preziveli, ekosistem se pa razkraja

Invictus ::

dice7 je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Prav sprašujem se, kako hudiča smo lahko preživeli svojo mladost, ko ni bilo vseh teh predpisov in zapovedi?
Mi smo ze preziveli, ekosistem se pa razkraja

Zaradi sprehoda skozi gozd ponoči?

Najbolje da se za dobro narave kar evtaniziraš. Da bo ekosistem boljši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dice7 ::

Invictus je izjavil:

Zaradi sprehoda skozi gozd ponoči?
ne, zaradi prometa. To glede sprehajanja niti ne verjamem da bo slo skozi. Prej za kaksno povzrocanje hrupa ob sprehodu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

r3dkv1c4 ::

Scaramouche je izjavil:

Ponoč je fantastično hodit al pa z bajkom, sploh poleti ko ni tok vroče..

Danes mamo že tok močne lampe da si kot motorist ponoč...

Najlepše je pa, ko se srna zapodi direktno v luč.....sem imel tako izkušnjo in sem imel srečo, da me je zgrešila v paniki.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BlaY0 ::

Heavy je izjavil:

Kaj pa če med potjo po gozdu do službe ponoči napade divji prašič?

Misliš do vrtca? Pa veš kako tožit in koga točno? Najprej boš moral nekako iz hoste prilesti ane >:D

AndrejS ::

@Matthai: nismo vsi ZAPOSLENI v JU. Eni začnemo DELAT ob 22:00 - še nisi slišal za nočno izmeno ?

poweroff ::

Brez skrbi da sem. Poleg tega jaz dejansko živim praktično sredi gozda. In ne boš verjel - pogosto moram iti "na teren" tudi ponoči.
sudo poweroff

BlaY0 ::

AndrejS je izjavil:

@Matthai: nismo vsi ZAPOSLENI v JU. Eni začnemo DELAT ob 22:00 - še nisi slišal za nočno izmeno ?

Jah nič, boš pač odslej s helikopterjem "hodil". Aja ne, to je tut prepovedano ponoči sej res, oziroma rabiš neka huda dovoljenja za to...

Zadnjič so veverice sredi mesta ob pol štirih zjutraj trkale po mojem oknu, kaj pa to!!! Kdo bo pa za to odgovarjal??? Kaj imajo veverice za delat sredi mesta??? In to ponoči???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:


Zadnjič so veverice sredi mesta ob pol štirih zjutraj trkale po mojem oknu, kaj pa to!!! Kdo bo pa za to odgovarjal??? Kaj imajo veverice za delat sredi mesta??? In to ponoči???

Pritoži se na Lovsko zvezo ;).

Par takih butastih pritožb, pa bodo mogoče še sami nehali težiti s takimi idiotizmi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heavy ::

Invictus je izjavil:

Pritoži se na Lovsko zvezo ;).



Ampak tam ni lovna površina, komunalno podjetje bi bil boljši naslov ;)
#TeamFelix

shadeX ::

Očitno se še seksat ne bo dalo več sredi gozda. Jah nič, bomo šli pa na italjansko stran.

BlaY0 ::

...v fojbe!

krucymucy ::

Se en problem je.

Definicija gozda?
Je to 10, 20 hektarov v kosu? Je sedem leskovih grmov gozd? Poljska pot ki tece ob drevesih ali gozdu? Makadamske poti po gozdu? ...

poweroff ::

Evo, ideja. Naredi se aplikacija, ki ti bo povedala ali si zašel na prepovedano območje.

Free verzija bi po 5 minutah tvojo lokacijo sporočila inšpektorju.

Premium verzija, bi ti pa sporočila, če je kakšen inšpektor v bližini. :))
sudo poweroff

sivistol ::

So informacije kteri k r e t e n je tole predlagal ?

kotanyi ::

Hey, upam da se vas večina tule ob morebitnem sprejetju kakega podobnega idiotizma nalima pred parlament. Pa predlagam, da poleg posta tule kar njim sporočite, kaj si mislite o takih idejah in zabijanju vašega keša.

It's only the right thing to do...

BlaY0 ::

krucymucy je izjavil:

Se en problem je...

A samo še en? Sem mislil da je že konc s temi problemi (človeštva).

kotanyi je izjavil:

Hey, upam da se vas večina tule ob morebitnem sprejetju kakega podobnega idiotizma nalima pred parlament...

Zakaj pred parlament??? V gozd! Vsi v gozd!!! In to ponoči!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

krucymucy ::

poweroff je izjavil:

Evo, ideja. Naredi se aplikacija, ki ti bo povedala ali si zašel na prepovedano območje.

Free verzija bi po 5 minutah tvojo lokacijo sporočila inšpektorju.

Premium verzija, bi ti pa sporočila, če je kakšen inšpektor v bližini. :))

:))

Napajalc ::

Po Vaseh kje koncentracija živali bistveno večja kot v naravi.
011011100111010101100010

konspirator ::

šala
- o, kaj pa ti v arestu?
- vozu po suhi AC 130 pozim, sej me je sram... ti?
- mah na Šmarno sm šou prepozn, pa me je tema ujela u gozdu...




Spoiler, če ne razumete šale:
Nove omejitve: s 130km/h na 110 ali 90! in ta tema.
--

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pred parlament??? V gozd! Vsi v gozd!!! In to ponoči!!!!


:D Hej, zato vendar, da boš zmotil taprave prasce, ne pa nič krive srnjadi v hosti.

          ::

Prav nič lepo ni, da se norčujete iz takih zadev. Ljudem, ki to predlagajo, je potrebno pomagati!

r3dkv1c4 ::

poweroff je izjavil:

Evo, ideja. Naredi se aplikacija, ki ti bo povedala ali si zašel na prepovedano območje.

Free verzija bi po 5 minutah tvojo lokacijo sporočila inšpektorju.

Premium verzija, bi ti pa sporočila, če je kakšen inšpektor v bližini. :))

LOL

To bi bila prva app, za katero sem pripravljen plačat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Spxy ::

r3dkv1c4 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Evo, ideja. Naredi se aplikacija, ki ti bo povedala ali si zašel na prepovedano območje.

Free verzija bi po 5 minutah tvojo lokacijo sporočila inšpektorju.

Premium verzija, bi ti pa sporočila, če je kakšen inšpektor v bližini. :))

LOL

To bi bila prva app, za katero sem pripravljen plačat.


Nastaviš dummy phone na en in se greš sprehajat na drug konec 8-)

r3dkv1c4 ::

Spxy je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Evo, ideja. Naredi se aplikacija, ki ti bo povedala ali si zašel na prepovedano območje.

Free verzija bi po 5 minutah tvojo lokacijo sporočila inšpektorju.

Premium verzija, bi ti pa sporočila, če je kakšen inšpektor v bližini. :))

LOL

To bi bila prva app, za katero sem pripravljen plačat.


Nastaviš dummy phone na en in se greš sprehajat na drug konec 8-)

Na riziko, o to pa ne, js hočem vedet, če inšpektor v bližini.
Bom vsaj sproščeno hodil, ne pa da me preseneti.

Pa še razvijalca bi podpiral.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

poweroff ::

No, v resnici je en kolega pridobil podatke iz ljubljanskega mestnega redarstva in sicer o potalanih prekrških za parkiranje. Nato je naredil aplikacijo, ki ti glede na lokacijo, dan in uro ter vreme pove verjetnost, da boš v naslednji uri dobil parkirni listek. Sicer ne vem koliko posodoblja bazo, ampak podatki so tako dobri, da se da nad njimi izvajati lepo strojno učenje.
sudo poweroff

BlaY0 ::

OT: Ja, ampak čez eno leto bodo pa redarji imeli svojo aplikacijo, ki jim bo glede na to omenjeno aplikacijo oziroma podatke iz nje prilagajala urnik obhodov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10330860 (1809) 111111111111
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224867 (4033) bf4ed
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
287669 (5745) krneki0001

Ne morem dobit imena prijavitelja.

Oddelek: Loža
102013 (1687) bluefish
»

Kamere po avstrijskih gozdovih .. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11832930 (27137) FrizzleFry

Več podobnih tem