» »

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj

1
2
3

draciel ::

draciel je izjavil:

Good Guy je izjavil:

draciel je izjavil:

hmm to je neki novega zame. A za posek v SVOJEM gozdu na SVOJI parceli moraš vprašat za dovoljenje poseka??


na kterem planetu pa ti živiš?


Oprosti vendar za to še nisem slišal, da bi moral za posek na svoji parceli nekoga vprašati. Vem da ne smeš graditi in moraš vprašati za dovoljenje vendar za posek res še nisem slišal. Slišal tudi nisem zato ker moj stari oče ima kar veliko gozda in vsako leto poseka nevem koliko dreves za svoje potrebe ( in včasih tudi naše ). To sicer dela že 50 let in nikoli še ni dobil kazni in jo tudi ne bo.



Začudil sem se svoji nevednosti takrat, ker nisem vedel da ti pride nekdo določit koliko dreves moraš posekat. No jaz sem vprašal starega očeta kako on to dela. Rekel mi je da vsakič ko sekajo za drva, morajo poklicat tega človeka da jim določi kje in koliko lahko sekajo. To delajo že od začetka. Razen če gre kakšne manjše drevesca, da ima za en oz. dva dni če ravno primanjkuje ..

Tako da ja, my bad :D

Dragi ::

ZA VSAKO secnjo se je potrebno predhodno posvetovati z revirnim gozdarjem, ki ti natancno doloci katera drevesa lahko sekas.

Vsako drevo predhodno oznaci z oznacevalnim sprejem (obicajno ziveoranzne barve) ter na korenino drevesa udari stempelj okrajne revirne sluzbe kateri pripada.

http://www.zgs.gov.si, poglej katera je pristojna za tvoj konec.
V gozdu lahko cistis drevesa dolocene debeline, mislim da do 15cm premera, saj se te stejejo kot susice (nekaj na to foro), se pravi grmovje in podobno.

Vsako tako secnjo revirni gozdar tudi prijavi in zapise porocilo, isto kot policist recimo. Razlog temu je, da se prepreci crna secnja.
S tem se ne igrat, ker inspektorji jemljejo to ZELO resno. Ce te sosed prijavi znas placat tezke kazni. Precej vec kot pa je tisti les vreden.

Scenariji crne secnje so nezazeljena erozija kar pomeni spiranje zemlje iz hribov, saj ni korenin dreves, da bi jo drzali skupaj; prekomerno iztrebljevanje ene ali vecih drevesnih vrst in se marsikaj.

Ko ljudje na crno sekajo drevje pridejo zadeve se posebno zanimive takrat, ko se kdo poskoduje. Zavarovalnice VEDNO prvo preverijo pri GG sluzbi ali so imeli ljudje dovoljenje za secnjo. V kolikor ne se lahko obrisejo pod nosom do kakrsnekoli zavarovalnine. Isto je z ljudmi, ki nimajo opravljenega tecaja za secnjo in imajo tudi pripadajoco spricevalo, ki dokazuje opravljen tak tecaj.

Imam revirnega gozdarja v druzini tako, da kar vprasaj vse kar te zanima in dobis 100% natancne odgovore nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

borut1234 ::

Pozdravljeni,

jaz sem pa pred kratkim posekav cca 10 dreves na moji zazidljivi parceli, ker bomo v kratkem zaceli zidati hiso. Po enem mesecu ko sem prisel nazaj na parcelo so bili vsi porobki oznaceni z dvema oranznima pikama. Zgleda da je bil gozdar na parceli in je oznacil drevesa ki smo jih posekali. Ni mi jasno zakaj jih je oznacil, saj se je delala secnja na zazidljivi parceli in ne v gozdu, tako da mislim da mi ni bilo potrebno dobiti nobenega dovoljenja za sekanje dreves. Ali se motim?

Lp

grizl ::

borut1234 je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz sem pa pred kratkim posekav cca 10 dreves na moji zazidljivi parceli, ker bomo v kratkem zaceli zidati hiso. Po enem mesecu ko sem prisel nazaj na parcelo so bili vsi porobki oznaceni z dvema oranznima pikama. Zgleda da je bil gozdar na parceli in je oznacil drevesa ki smo jih posekali. Ni mi jasno zakaj jih je oznacil, saj se je delala secnja na zazidljivi parceli in ne v gozdu, tako da mislim da mi ni bilo potrebno dobiti nobenega dovoljenja za sekanje dreves. Ali se motim?

Lp


Se motiš.
Zazidljiva parcela ima najbrž še vedno status nezazidanega stavbnega zemljišča in najbrž leži v območju gozda (je "pod gozdno masko). In tako je ne glede na namembnost zaenkrat dejansko stanje na tvoji parceli najbrž še vedno gozdno zemljišče.
Sprememba vrste rabe iz gozdnega v stavbno zemljišče so zgodi s pridobitvjijo GD. Le tega pa najbrž še nimaš. Če bi ga imel je Zavod za Gozdove en od obveznih soglasjedajalcev, v GD pa bi pisalo, da mora pooblaščeni delavec ZGS-ja drevje pred posekom evidentirati.V tem primeru odločbe ne izdaja saj GD nadomešča odločbo o poseku.
Če pa parcela ni v območju gozdov pa je gozdar naredil napako saj v takšnem primeru odkazilo drevja in posledično pridobivanje odločbe o poseku ni potrebno.

korenje3 ::

a ni bilo pred par leti na tv da se po novem ne sme sekat nobenih dreves brez dovoljenja...? to naj bi bilo tudi za drevesa na tvojem dvorišču pred hišo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

krneki0001 ::

Če imam jaz na mojem vrtu en sam oreh, ki ga nočem več imeti, ker uničuje vse pod njim in ga podrem, mi zato ne bo noben težil.
Če jih imam 10, pa jih podrem, pa bo hitro prišlo do teženja.

Sam pokličem revirnega gozdarja, greva v hosto, označi kaj je za podret in potem to podrem. Pa je vse uradno.

FTad ::

krneki0001 je izjavil:

Če imam jaz na mojem vrtu en sam oreh, ki ga nočem več imeti, ker uničuje vse pod njim in ga podrem, mi zato ne bo noben težil.
Če jih imam 10, pa jih podrem, pa bo hitro prišlo do teženja.

Sam pokličem revirnega gozdarja, greva v hosto, označi kaj je za podret in potem to podrem. Pa je vse uradno.



Tudi moraš iti do gozdarja, če želiš samo podreti drevesa, ki so bila npr poskodovana med zimo, posušena ipd, kjer se gre za čiščenje?

krneki0001 ::

Naj bi šel, da je vse uradno.

grizl ::

nebivedu, čigavo teženje pa pričakuješ, če odstraniš drevesa v sadovnjaku.:|

krneki0001 ::

Nikogar ne pričakujem v domačem sadovnjaku, če podiram sadno drevje in sadim novega.
Govorim za gozd in okolico hiše ter dvorišče (ne sadovnjak) in nesadno drevje tam.

Blinder ::

Dragi je izjavil:

V gozdu lahko cistis drevesa dolocene debeline, mislim da do 15cm premera, saj se te stejejo kot susice (nekaj na to foro), se pravi grmovje in podobno.


Ali lahko kdo potrdi, da drzi teh 15 cm?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jabe ::

FTad je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Če imam jaz na mojem vrtu en sam oreh, ki ga nočem več imeti, ker uničuje vse pod njim in ga podrem, mi zato ne bo noben težil.
Če jih imam 10, pa jih podrem, pa bo hitro prišlo do teženja.

Sam pokličem revirnega gozdarja, greva v hosto, označi kaj je za podret in potem to podrem. Pa je vse uradno.



Tudi moraš iti do gozdarja, če želiš samo podreti drevesa, ki so bila npr poskodovana med zimo, posušena ipd, kjer se gre za čiščenje?


Da!
Navkljub splošnemu prepričanju, je "lastnik" gozda le njegov SKRBNIK in ne lastnik, kot si nekateri predstavljajo lastnino. Nekako tako, kot to velja za otroke, za lažjo predstavo. čeprav nekateri bodo zdaj to razumeli, drugi pa imajo tudi otroke za lastnino, tu pa ne bo prebilo...
Ne smeš kar nekaj sekati, vsak ima pravico čezenj hodi in gobe nabirati, ne smeš loviti živali, ki se sprehajajo čezenj ipd itn...
Vsako drevo, ki bo padlo, bo pocahnano in obrazloženo zakaj (higienska sečnja, škodljivci,...) in potem boš dobil za to dovoljenje ali pa ne.

Zimonem ::

Sanitarna sečnja se lahko ediventira kasneje. Dostikrat ob lobaradju, vetrolomih etc.. revirski enostavno nima časa vse sproti pregledat.

Shields ::

Blinder je izjavil:

Dragi je izjavil:

V gozdu lahko cistis drevesa dolocene debeline, mislim da do 15cm premera, saj se te stejejo kot susice (nekaj na to foro), se pravi grmovje in podobno.


Ali lahko kdo potrdi, da drzi teh 15 cm?


odvisno v kakšni količini. če misliš izvest golosek ne bo dobro, zaradi par dreves te debeline pa ne bo nihče preganjal, če bo sploh kdo opazil

cvalsr ::

Blinder - NE, meja je 10 cm !
Vse nad to debelino ti mora za posek označiti gozdar.
Teoretično. V praksi se pa veliko dela po zdravi kmečki pameti. Večini gozdarjev se ne da pretiravati z bezljanjem po terenu in pisarjenjem odločb za vsako figo. Če gre za kamion ali več hlodovine, se pa le vsaj po telefonu vnaprej pomeni z njim.
Štala pa je, ko te nekdo uradno prijavi. Takrat so ustrezne službe prisiljene odreagirati, nihče se ne bo za igračkal z morebitno odpovedjo udobne državne službice iz krivdnih razlogov.

Shields ::

do prijav pride po navadi ko gre za krajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

cvalsr ::

Ja bogpomagaj, no.
Butneš polpismeno izjavo brez repa in glave.
("Do prijav pride ponavadi, ko gre za krajo." Takole je prav napisano.)
Tule je govora u tem, da nekdo prijavi lastnika gozdarjem / inšpekciji, da je na črno sekal drevje v svojem gozdu.
Ko gre za krajo, pa lastnik prijavi - policiji, ne gozdarju, da mu je nekdo ukradel njegovo lastnino iz gozda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

Miha 333 ::

draciel je izjavil:

hmm to je neki novega zame. A za posek v SVOJEM gozdu na SVOJI parceli moraš vprašat za dovoljenje poseka??

Seveda, ker je gozd skupno dobro. Ti kot lastnik parcele si zgolj skrbnik in je natančno določeno, kaj lahko in kaj ne.

Tudi v mestu je potrebno dovoljenje občinske komisije. Drevesa so pomemben prostorski element ter življenjski prostor za ptiče in ostale živali, da ekološke funkcije ne omenjamo, ter do neke mere nenadomestljiv, saj rabijo zelo dolgo časa, da zrastejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Shields ::

cvalsr je izjavil:

Ja bogpomagaj, no.
Butneš polpismeno izjavo brez repa in glave.
("Do prijav pride ponavadi, ko gre za krajo." Takole je prav napisano.)
Tule je govora u tem, da nekdo prijavi lastnika gozdarjem / inšpekciji, da je na črno sekal drevje v svojem gozdu.
Ko gre za krajo, pa lastnik prijavi - policiji, ne gozdarju, da mu je nekdo ukradel njegovo lastnino iz gozda.


A no shit, nisem vedel da policija ve kje so meje parcel v gozdu in da zna ocenit škodo. Jaz govorim iz izkušenj in omenjam to samo zato, ker še nisam slišal za primer da bi nekdo koga prijavil ker je na svoji zemlji sekal drevje debeline do 15 cm.

111111111111 ::

Shields je izjavil:


A no shit, nisem vedel da policija ve kje so meje parcel v gozdu in da zna ocenit škodo. Jaz govorim iz izkušenj in omenjam to samo zato, ker še nisam slišal za primer da bi nekdo koga prijavil ker je na svoji zemlji sekal drevje debeline do 15 cm.

Pri nas je en sosed prijavil, pa je bilo vmes nekaj dreves nad 10 cm, vsa pa pod 15cm. Se je komaj zmenil da je imel samo za kamin. Je bilo pa vsega skupaj ene 5 kubikov. Skratka nič, pa cela štala, sam zato ker je sosed prijavil in je moral revirni odreagirat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Netrunner ::

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

krucymucy ::

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??

Ce bi bili ljudje normalni, tega ne bi rabil.
Ker pa niso, potrebujemo regulativo, sicer bi se zgodilo da bi nekdo kupil poceni gozd in naredil golosek.
Goloseki pa vemo da lahko destabilizirajo prst, unicujejo naravo in ne koristijo nicemur.

Invictus ::

Lahko napišeš, da nisi ti posekal, in da si ugotovil, da ti je nekdo na črno posekal tvoj les...

krucymucy je izjavil:


Goloseki pa vemo da lahko destabilizirajo prst, unicujejo naravo in ne koristijo nicemur.

Avstrijci delajo samo goloseke.

Pa ni videti, da bi jim zmanjkovalo gozda in površin. Seveda po goloseku vse pogozdijo nazaj. Na ta način sekajo tudio na stmrnih področjih, kjer sečnja posamneznih dreves ne bi bila gospodarna...

Golosek je najbolj učinkovit, saj pri tem ne poškoduješ nobenega dreves, ker gre vse ven.

Ko podiraš samo eno, dve smreki, se lahko zgodi, da zraven poškoduješ tudi do 10 dreves, ki so potem zanič... Debata z enim mizarjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

;-) ::

Nič ne odpisuj in ne poslušaj neumnih nasvetov. Sedaj imaš priložnost, ki bo padla v vodo, samo čakaj na plačilni nalog.

V kolikor jih boš opozoril prej da nisi pravna oseba boš dobil popravek na katerem nebo nič narobe.

IL_DIAVOLO ::

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??


Ker se podira suho drevje, ne pa friskih. Cas bi ze bil, da se nehate obnašati, ce ste lastniki necesa, da lahko delate kar zelite.

Biti lastniki necesa pomeni, da si investiral v nekaj, ki ga bos koristil, po pravilih državnih organov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

St235 ::

;-) je izjavil:

Nič ne odpisuj in ne poslušaj neumnih nasvetov. Sedaj imaš priložnost, ki bo padla v vodo, samo čakaj na plačilni nalog.

V kolikor jih boš opozoril prej da nisi pravna oseba boš dobil popravek na katerem nebo nič narobe.


recimo nasvete idiotov, ki ne vidijo, da je tema stara 9 let.

111111111111 ::

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??

Nisi. Gozd je javno dobro. Vsak se lahko sprehaja, nabira gozdne sadeže v določenih količinah in divjad ni tvoja. Na Hrvaškem lahko narediš golosek in tudi izvir na tvoji parceli je tvoj. V Italiji ne smejo pobirati ljudje gozdnih sadežev, lahko samo lastnik.

Različne države različna pravila. Pri nas ti pride revirni gozdar odmerit, če pa preveč posekaš na svoje moraš plačat kazen in pogozdit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

AEx_1-7 ::

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??


Zato ker obstajajo gozdni rezimi, ze preko 100 let se na nasih tleh uporablja prebiralna secnja, z gozdnimi povrsinami se gospodari na podlagi letnih nacrtov, ... pac podrocje je regulirano, ker gozdni sestoji opravljajo stevilne funkcije ... toliko, za zacetek!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

bbbbbb2015 ::

Vikking je izjavil:

Lahko je zmotno napisano, ampak si v prekršku (naslovljeno je pravilno) in boš po vsej verjetnosti za to denarno odgovarjal, ker ti gozdar ni označil dreves za posek.
A je v zemljški knjigi kot lastnik gozda zavedena fizična ali pravna oseba?


Če je OP res v prekršku, je najmilejša kazen - opomin. Pač napiše se, da je do redčenja gozda res prišlo, da je bilo nujno iz nekega razloga in da predlagaš, da se izreče opomin.

Če ti vseeno napišejo kazen, se pritožiš (na nesorazmerno kazen), potem bo obravnava pred sodnikom za prekrške, kjer pa bo nasprotna stran pozvana, kakšna škoda je nastala zaradi protipranega ravnanja OPa.

nekikr ::

Magic1 je izjavil:

Imam en problem, so mi vrli organi poslali spis o poizvedbi poseke na mojem zemljiču, da me bodo primerno oglobili. Kaj storit, da bo tem manj kakršnikoli težav?
Okoliščine: Proti koncu zime sem malo razredčil del mojega gozda. Nastalo je za okoli 6 m3 drvi.
Najbolje da napišem pomembni del dopisa(kot prvo me je zmotila oznaka v naslovu, o pravni osebi, kar ravno nisem):

Obvestilo kršiteljici pravni osebi, da se izjavi o dejstvih oziroma okoliščinah prekrška

...zoper vas začela postopekza prekršek , zaradi suma kršitve 1. in 4. odstavka 17. člena in storitve prekrška po 1. točki 1. odstavka 79. člena Zakona o gozdovih(RS 67/02, 110/2007), ki naj bi ga storili s tem , da ste v obdobju med marcem 2011 in julijem 2012 na vaši gozdni parceli posekali 50 dreves trdih listavcev v skupni kubaturi 10 m3, ne da bi predhodno pridobili odločbo o dovolitvi poseka.

Hvala za kakršnekoli nasvet.

Kriminalec, upam, da te zaprejo za dve leti. Protipravno si si pridobil 6x 50€ = 300€ premoženjske koristi. Banda lopovska, zato pa imamo take ceste.

Če že imaš nepoštene namene, potem se vsaj štempljaj nekje v javni upravi in pojdi med šihtom k zasebniku. Boš dobil samo opomin. Ali si pa, spet v JU, piši kakšne potne naloge, da bo šlo gladko skozi.

Za inšpekcijski postopek bo šlo 10x toliko kot je bilo "škode".

joze67 ::

nekikr je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Imam en problem

Kriminalec, upam, da te zaprejo za dve leti. Protipravno si si pridobil 6x 50€ = 300€ premoženjske koristi.
Kot so že opozorili, tema je stara 9 let 2 meseca; ne vse, ampak to, kar te jezi, pač. V svoj gnev moraš vključiti še zamudne obresti.

PacificBlue ::

Za golosek se tolmači območje, ki je širše od 50 m v vsako smer..recimo v gozdu, kjer so drevesa recimo visoka 25m. Torej površina, ki je večja od dveh višin dreves.

Sicer pa, normalen gozdar je v dobrem odnosu z lastnikom gozda, če je lastnik dober gospodar. Tako ne bi smel biti problem zaradi nekaj posekanih dreves.

PacificBlue ::

111111111111 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??

Nisi. Gozd je javno dobro. Vsak se lahko sprehaja, nabira gozdne sadeže v določenih količinah in divjad ni tvoja. Na Hrvaškem lahko narediš golosek in tudi izvir na tvoji parceli je tvoj. V Italiji ne smejo pobirati ljudje gozdnih sadežev, lahko samo lastnik.

Različne države različna pravila. Pri nas ti pride revirni gozdar odmerit, če pa preveč posekaš na svoje moraš plačat kazen in pogozdit.

Obstaja ena izjema, namreč če se lastnik gozda ukvarja z nabiranjem gozdnih sadezev za pridobitno dejavnost oz lastni zasluzek in pri tem označi oz postavi tablo, da je prepovedano nabiranje gozdnih sadezev. Potem je po zakonu prepoved veljavna.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Netrunner je izjavil:

Nimam blage veze o tej tematiki vendar bi vseeno vprašal. Zakaj rabiš dovoljenje za sekanje lastnega gozda?? V čem je fora da si lastnik nečesa če ne moreš prosto razpolagati??


Kot so ostali člani razprave že navedli, je zaradi državne politike gospodarjenja z gozdovi potrebno vse uskladiti z revirnim gozdarjem (logarjem).

Obstaja pa še drug razlog za dovoljenja, na katerega bi rad opozoril - to je evidentiranje in nadzor nad prodanim lesom za davčne namene. Vsak posek seveda ni obdavčen, tudi vsaka prodaja ne. Ampak država želi imeti zaradi izogivanja davkom vse potrebne podatke, da se to ne more dogajati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Netrunner ::

Hvala za pojasnila. Sem mislil, da si večino gozdov lasti država in da sem pa tja imam kakšen kmet kaj malega s akterim pa prosto razpolaga :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

AEx_1-7 ::

Netrunner je izjavil:

Hvala za pojasnila. Sem mislil, da si večino gozdov lasti država in da sem pa tja imam kakšen kmet kaj malega s akterim pa prosto razpolaga :)


Drzavnih je cca. 28% gozdnih povrsin, so pa najvecji posamicni lastnik v SI. Drugi je RKC ... je pa sama posest zelo razdrobljena (lastnkov je preko 50.000).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

111111111111 ::

PacificBlue je izjavil:

Obstaja ena izjema, namreč če se lastnik gozda ukvarja z nabiranjem gozdnih sadezev za pridobitno dejavnost oz lastni zasluzek in pri tem označi oz postavi tablo, da je prepovedano nabiranje gozdnih sadezev. Potem je po zakonu prepoved veljavna.

Nisem poznal. Hvala za informacijo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

barakus ::

Obujam temo. Z bratom sva podedovala 2 parecli skupno 3000m2, ki sta namenska raba kmetijsko zemljisce (50 let nazaj vinograd) dejanska raba pa gozd. Za 1. parcelo sva dala vlogo za krcitev gozda in je prisel revir in oznacil vsa drevesa za posek. Za 2. parcelo sva enako dala vlogo za krcitev gozda ampak ni bila odobrena, ker ima na tej parceli neka oseba 5% lastniski delez. Baje rabiva za krcitev soglasje cisto vseh solastnikov. Problem je ker ta 5% solastnik, je umrl 100 let nazaj. Na sodiscu smo ze 15 let nazaj sprozili, da so ga razglasili za mrtvega, sodisce je tudi navedlo morebitne dedice, cakamo pa narok za obravnavo o dediscini ze 10 let. Vmes so eni dedici ze umrli, vecine itak ne briga in bi se zadevi odpovedali ker ni vredno vse skupaj nic.

Poskusala sva klicati in pisati email na sodisce, zakaj ta postopek toliko traja vendar nikoli ne dobiva odgovora.

Ali kdo ve, ali obstaja se kaksna opcija kako posekati ta gozd brez problemov, ker tako pocasi kot se to premika bo prej konec drzave kakor bova tu do kakega papirja prisla?

Brat pravi, da bi kar na crno vse posekal, ker papirjev ne bova docakala... me pa zanima kaksna je visina kazni, ki naju lahko doleti?

delavec44 ::

Kaj kot nujno vzdrževanje ti ne more pa nič odkazati? Navadno dobiš kazen, če ne čistiš gozda (vetrolom, lubadar, itd.).

Aja, ti bi rad golosek? Težka bo.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kakšen golosek, brez 100% soglasja vseh lastnikov enega zdravega drevesa ne moreš podret brez rizika velike kazni. Situacija barakusa je kar bedna.
Magic

twom ::

Najbolje da gre drugič sekat v sosedov gozd. Takrat potem noben nič ne ve in nič ne ukrepa...

twom ::

Keyser Soze je izjavil:

A hočeš rečt, da imamo premalo kmetovalnih površin v Sloveniji?
Pomoje je kmetovalnih površin v Sloveniji čisto preveč, sicer nebi toliko hoferjev in lidlov in ostalih nakupovalnih središč zgradil...

111111111111 ::

barakus je izjavil:

Obujam temo. Z bratom sva podedovala 2 parecli skupno 3000m2, ki sta namenska raba kmetijsko zemljisce (50 let nazaj vinograd) dejanska raba pa gozd. Za 1. parcelo sva dala vlogo za krcitev gozda in je prisel revir in oznacil vsa drevesa za posek. Za 2. parcelo sva enako dala vlogo za krcitev gozda ampak ni bila odobrena, ker ima na tej parceli neka oseba 5% lastniski delez. Baje rabiva za krcitev soglasje cisto vseh solastnikov. Problem je ker ta 5% solastnik, je umrl 100 let nazaj. Na sodiscu smo ze 15 let nazaj sprozili, da so ga razglasili za mrtvega, sodisce je tudi navedlo morebitne dedice, cakamo pa narok za obravnavo o dediscini ze 10 let. Vmes so eni dedici ze umrli, vecine itak ne briga in bi se zadevi odpovedali ker ni vredno vse skupaj nic.

Poskusala sva klicati in pisati email na sodisce, zakaj ta postopek toliko traja vendar nikoli ne dobiva odgovora.

Ali kdo ve, ali obstaja se kaksna opcija kako posekati ta gozd brez problemov, ker tako pocasi kot se to premika bo prej konec drzave kakor bova tu do kakega papirja prisla?

Brat pravi, da bi kar na crno vse posekal, ker papirjev ne bova docakala... me pa zanima kaksna je visina kazni, ki naju lahko doleti?

BAterijsko mašino cca. 80cm sveder za les, zavrtaš pri korenini ene 2-3 luknje okoli drevesa. Iz starega akumulatorja stočiš kislino (očala in rokavice obvezne), vliješ v narejene luknje, naslednje leto bo drevo suho. če je možnost bagerja da ti ga malo butne, pokličeš logarja da ti suhe označi in jih posekaš, zaradi varnosti.

Druga opcija, dobiš kakega sekača, mu plačaš pijačo in ti pove kako hosta čez noč zgine.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

barakus ::

Potem bo pa še zemlja zastrupljena s svincem, cilj je pa imeti zdravo kmetijsko zemljo

c3p0 ::

Mi smo imeli črni posek (ne iz naše strani) cca. 7 večjih dreves in dobili grožnjo s kaznijo 3000 EUR, nato je bil dan opomin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

cvalsr ::

BAterijsko mašino cca. 80cm sveder za les, zavrtaš pri korenini ene 2-3 luknje okoli drevesa. Iz starega akumulatorja stočiš kislino (očala in rokavice obvezne), vliješ v narejene luknje, naslednje leto bo drevo suho. če je možnost bagerja da ti ga malo butne, pokličeš logarja da ti suhe označi in jih posekaš, zaradi varnosti.

Resno? Ti bi to počel po gozdu? Da bo ziher, pa še k vsakemu drevesu zlij par litrov rabljenega olja, pametnjakovič!

IL_DIAVOLO ::

c3p0 je izjavil:

Mi smo imeli črni posek (ne iz naše strani) cca. 7 večjih dreves in dobili grožnjo s kaznijo 3000 EUR, nato je bil dan opomin.


Hmm, mi smo jih enkrat tudi tu nekje in je prisel opomin in kazen 400€ v kolikor se bo ponovilo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

111111111111 ::

cvalsr je izjavil:

Resno? Ti bi to počel po gozdu? Da bo ziher, pa še k vsakemu drevesu zlij par litrov rabljenega olja, pametnjakovič!

Brezveze da se jezite. Če zemlja ne bo zazidalna, potem se prisloni leste in se zvrta dovolj visoko v drevo in vsa kislina ostane v drevesu nič ne gre v zemljo. Važno je da gozdar ne vidi.

Drugače pa ne govorimo o 5-6 litrih na drevo. To je deci do dva, ki ga drevo potegne v deblo in crkne. To se marsikje dela, da izločiš iz gozda neželjene sorte, ker gozdna zahteva biotsko raznolikost.

RAbljeno olje drevo ne bo vsrkalo, ampak bodo nastradale nižje ležeče rastline in podtalnica. Vidim da nimate pojma.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cvalsr ::

To se marsikje dela,

Nimamo pojma? Ali ti "imaš pojem", da si okoljski kriminalec? Kaj potem narediš s tistim strupenim (soli kislin - klor, žveplo?) in suhim = manjvrednim lesom? Glede "izločanja drevesnih vrst" - to se dela z gozdarjevim odkazilom in žago!
Aja - to z rabljenim oljem je bilo norčevanje, (sem naivno pričakoval, da boš mogoče prav razumel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

Resimeg ::

draciel je izjavil:

hmm to je neki novega zame. A za posek v SVOJEM gozdu na SVOJI parceli moraš vprašat za dovoljenje poseka??

Preveč ameriške filme gledaš. Si v Evropi, kjer ne živijo samo barbari, zato:


(1) Lastninska pravica na gozdovih se izvršuje tako, da je zagotovljena njihova ekološka, socialna in proizvodna funkcija. Lastnik gozda zato mora:

- gospodariti z gozdovi v skladu s predpisi, z načrti za gospodarjenje in upravnimi akti, izdanimi po tem Zakonu;

- dopustiti v svojem gozdu prost dostop, razen za primere pridobitne turistične oziroma pridobitne rekreativne dejavnosti;

- dopustiti v svojem gozdu čebelarjenje ter lov in rekreativno nabiranje plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali v skladu s predpisi.

(2) Lastniki gozdov imajo pravico sodelovati v postopku priprave in sprejemanja načrtov za gospodarjenje z gozdovi. Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.


http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Če bi bili vsi taki prasci, da bi z akumulatorji zastrupljali drevesa in počeli z gozdovi karkoli, bi bili že davno puščava. Tako, pa država vsaj deloma onemogoča nizkointelektne egoistične prasce, da uničujejo vse okrog sebe za nov traktor in važenje pred sosedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Resimeg ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko posekam zaraščeno njivo (z gozdom)?

Oddelek: Loža
191401 (538) samovprasam
»

Sekanje drv/uporaba cepilca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16115045 (9416) val46
»

Posek dreves (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15313997 (9775) WizzardOfOZ
»

Izčrpavanje slovenskih gozdov

Oddelek: Loža
415319 (2806) keba
»

Če se kdo ukvarja s prodajo lesa oziroma pozna koga, ki se

Oddelek: Loža
262468 (941) FuriousG

Več podobnih tem