» »

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj

strani: 1 2 »

draciel ::

draciel je izjavil:

Good Guy je izjavil:

draciel je izjavil:

hmm to je neki novega zame. A za posek v SVOJEM gozdu na SVOJI parceli moraš vprašat za dovoljenje poseka??

na kterem planetu pa ti živiš?

Oprosti vendar za to še nisem slišal, da bi moral za posek na svoji parceli nekoga vprašati. Vem da ne smeš graditi in moraš vprašati za dovoljenje vendar za posek res še nisem slišal. Slišal tudi nisem zato ker moj stari oče ima kar veliko gozda in vsako leto poseka nevem koliko dreves za svoje potrebe ( in včasih tudi naše ). To sicer dela že 50 let in nikoli še ni dobil kazni in jo tudi ne bo.

Začudil sem se svoji nevednosti takrat, ker nisem vedel da ti pride nekdo določit koliko dreves moraš posekat. No jaz sem vprašal starega očeta kako on to dela. Rekel mi je da vsakič ko sekajo za drva, morajo poklicat tega človeka da jim določi kje in koliko lahko sekajo. To delajo že od začetka. Razen če gre kakšne manjše drevesca, da ima za en oz. dva dni če ravno primanjkuje ..

Tako da ja, my bad :D

Dragi ::

ZA VSAKO secnjo se je potrebno predhodno posvetovati z revirnim gozdarjem, ki ti natancno doloci katera drevesa lahko sekas.

Vsako drevo predhodno oznaci z oznacevalnim sprejem (obicajno ziveoranzne barve) ter na korenino drevesa udari stempelj okrajne revirne sluzbe kateri pripada.

http://www.zgs.gov.si, poglej katera je pristojna za tvoj konec.
V gozdu lahko cistis drevesa dolocene debeline, mislim da do 15cm premera, saj se te stejejo kot susice (nekaj na to foro), se pravi grmovje in podobno.

Vsako tako secnjo revirni gozdar tudi prijavi in zapise porocilo, isto kot policist recimo. Razlog temu je, da se prepreci crna secnja.
S tem se ne igrat, ker inspektorji jemljejo to ZELO resno. Ce te sosed prijavi znas placat tezke kazni. Precej vec kot pa je tisti les vreden.

Scenariji crne secnje so nezazeljena erozija kar pomeni spiranje zemlje iz hribov, saj ni korenin dreves, da bi jo drzali skupaj; prekomerno iztrebljevanje ene ali vecih drevesnih vrst in se marsikaj.

Ko ljudje na crno sekajo drevje pridejo zadeve se posebno zanimive takrat, ko se kdo poskoduje. Zavarovalnice VEDNO prvo preverijo pri GG sluzbi ali so imeli ljudje dovoljenje za secnjo. V kolikor ne se lahko obrisejo pod nosom do kakrsnekoli zavarovalnine. Isto je z ljudmi, ki nimajo opravljenega tecaja za secnjo in imajo tudi pripadajoco spricevalo, ki dokazuje opravljen tak tecaj.

Imam revirnega gozdarja v druzini tako, da kar vprasaj vse kar te zanima in dobis 100% natancne odgovore nazaj.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Dragi ()

borut1234 ::

Pozdravljeni,

jaz sem pa pred kratkim posekav cca 10 dreves na moji zazidljivi parceli, ker bomo v kratkem zaceli zidati hiso. Po enem mesecu ko sem prisel nazaj na parcelo so bili vsi porobki oznaceni z dvema oranznima pikama. Zgleda da je bil gozdar na parceli in je oznacil drevesa ki smo jih posekali. Ni mi jasno zakaj jih je oznacil, saj se je delala secnja na zazidljivi parceli in ne v gozdu, tako da mislim da mi ni bilo potrebno dobiti nobenega dovoljenja za sekanje dreves. Ali se motim?

Lp

grizl ::

borut1234 je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz sem pa pred kratkim posekav cca 10 dreves na moji zazidljivi parceli, ker bomo v kratkem zaceli zidati hiso. Po enem mesecu ko sem prisel nazaj na parcelo so bili vsi porobki oznaceni z dvema oranznima pikama. Zgleda da je bil gozdar na parceli in je oznacil drevesa ki smo jih posekali. Ni mi jasno zakaj jih je oznacil, saj se je delala secnja na zazidljivi parceli in ne v gozdu, tako da mislim da mi ni bilo potrebno dobiti nobenega dovoljenja za sekanje dreves. Ali se motim?

Lp

Se motiš.
Zazidljiva parcela ima najbrž še vedno status nezazidanega stavbnega zemljišča in najbrž leži v območju gozda (je "pod gozdno masko). In tako je ne glede na namembnost zaenkrat dejansko stanje na tvoji parceli najbrž še vedno gozdno zemljišče.
Sprememba vrste rabe iz gozdnega v stavbno zemljišče so zgodi s pridobitvjijo GD. Le tega pa najbrž še nimaš. Če bi ga imel je Zavod za Gozdove en od obveznih soglasjedajalcev, v GD pa bi pisalo, da mora pooblaščeni delavec ZGS-ja drevje pred posekom evidentirati.V tem primeru odločbe ne izdaja saj GD nadomešča odločbo o poseku.
Če pa parcela ni v območju gozdov pa je gozdar naredil napako saj v takšnem primeru odkazilo drevja in posledično pridobivanje odločbe o poseku ni potrebno.

korenje3 ::

a ni bilo pred par leti na tv da se po novem ne sme sekat nobenih dreves brez dovoljenja...? to naj bi bilo tudi za drevesa na tvojem dvorišču pred hišo.
Pentium I7 3770k@4,5Ghz; 16GB RAM@2133MHz; ASUS Radeon 6850 1GB;
SSD Kingston hyperX 240GB; 30" HPZR30w monitor;
BeQuiet! E9 580W; http://www.the-nox.com

Zgodovina sprememb…

• spremenil: korenje3 ()

krneki0001 ::

Če imam jaz na mojem vrtu en sam oreh, ki ga nočem več imeti, ker uničuje vse pod njim in ga podrem, mi zato ne bo noben težil.
Če jih imam 10, pa jih podrem, pa bo hitro prišlo do teženja.

Sam pokličem revirnega gozdarja, greva v hosto, označi kaj je za podret in potem to podrem. Pa je vse uradno.

FTad ::

krneki0001 je izjavil:

Če imam jaz na mojem vrtu en sam oreh, ki ga nočem več imeti, ker uničuje vse pod njim in ga podrem, mi zato ne bo noben težil.
Če jih imam 10, pa jih podrem, pa bo hitro prišlo do teženja.

Sam pokličem revirnega gozdarja, greva v hosto, označi kaj je za podret in potem to podrem. Pa je vse uradno.

Tudi moraš iti do gozdarja, če želiš samo podreti drevesa, ki so bila npr poskodovana med zimo, posušena ipd, kjer se gre za čiščenje?

Naj bi šel, da je vse uradno.

grizl ::

nebivedu, čigavo teženje pa pričakuješ, če odstraniš drevesa v sadovnjaku.:|

Nikogar ne pričakujem v domačem sadovnjaku, če podiram sadno drevje in sadim novega.
Govorim za gozd in okolico hiše ter dvorišče (ne sadovnjak) in nesadno drevje tam.
strani: 1 2 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gozda

Oddelek: Loža
377237 (725) Magic1
»

Potrebujem nasvete za les

305138 (2075) golcvar
»

Nakup odraslih dreves

293667 (2448) Okapi

Ne morem dobit imena prijavitelja.

101158 (832) bluefish
»

Kam vložiti 1.000 - 1.500 EUR mesečno naslednjih 10 let (strani: 1 2 3 )

10515840 (9142) d0rK

Več podobnih tem