» »

zlonamerni posegi v preh izdelke -etilenglikol v sirupih ?

zlonamerni posegi v preh izdelke -etilenglikol v sirupih ?

Brane22 ::

Danes sem skočil v Lidla, in ko sem šel mimo police s sirupi, sem žvajznil par ( tiste poceni plastenke 1,5l) bezgovih in pomarančni. gre za poceni plastenke, ki očitno nimajo seala med flašo in pokrovom.

Opazil sem že v štacuni, da se bezgovi flaši "lepita" na vratu a se mi pred blagajno ni dalo o tem razmišljat.
Šele doma sem opzail, da sta flaši polni do štoflca in da se da štoflc sneti tako, da folk tega ne opazi.

Stvar je normalno sladka, čeprav ima nek čuden priokus, ki kao povsem rahlo proži refleks bruhanja.
Par ur po tem čutim rahlo omotičnost, vročičnost in neugodje v ledvicah.
Čisto možno, da si domišljam.

Hiter skok na net sugerira, da bi se dalo takemu sirupu dodati recimo etilenglikol ( ki je sladek) in tega folk ne bi kaj dosti opazil. Našel sem 100ml kot smrtno dozo a nikjer ne najdem morebitnih trajnih posledic večkratnega ali dolgotrajnega zavžitja.

Če prav razumem, je že veliko pred tem dosti za škodo na jetrih in ledvicah, ni pa jasno ali je trajna.

V štacuni, kjer folk stalno jemlje robo s polic in jo na njih vrača, ni videti, da bi bilo kaj takega pretežko.

Koliko je verjetnosti za take stvari po naših štacunah ?

harvey ::

Koliko je verjetnosti za take stvari po naših štacunah ?

0,000001%
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Brane22 ::

Če to misliš za vse izdelke v vseh SLO štacunah, potem pojma nimaš.

če imaš poleg profi kradljivcev tudi kupe kleptomanov, lahko komot sklepaš, da se med njimi sprehaja kar nekaj tovrsnih bolnikov, čeprav jih je večina mogoče vsaj večino časa benignih, dokler jim po nesreči kaj ne rata.

Tole si komot predstavljam, kako bi to speljal sam.

Si kdaj slišal, da bi koga pregledovali ob vstopu v štacuno ?

Komot vkorakaš z večjo šprico v žepu, sploih v štacuno z minimumom zaposlenih, da bi se kdo ravno s tabo ukvarjal.
Vzameš kak tak izdelek, ga daš v voziček in nekje med polnjenjem vozička odviješ štoflc, dopolniš flašo in si pozneje med nakupom "premisliš" in stvar vrneš na polico.

To v primeru, da gre za kupca in da se tega ne spomni recimo voznik, skladiščnik, kdo v proizvodnji itd itd.

dice7 ::

Priporocam da zadevo prijavis na inspektorat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved slikanja v SPARu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10518601 (13954) car100
»

Prodaja bezgovega sirupa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15219032 (9071) veroniq525
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523329 (19491) Super Sonic
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213632 (11493) energetik
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012141 (9031) kalko

Več podobnih tem