» »

Nekdo me stalno kliče s številk ...

Nekdo me stalno kliče s številk ...

««
8 / 12
»»

mailer ::

Mogoče kdo ve iz kje je klic +4487?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Rešpetlin ::

A ni možno, da bi bil preprosto +44 in posledično UK?

mailer ::

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mato989 ::

0590710116

5x danes...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

techno ::

Mato989 je izjavil:

0590710116

5x danes...


Mene je danes dvakrat, ampak 0590710129.

xseki ::

+44 20 8089 5906

pred nekaj minutami

lolipop2 ::

+446899632115

iz kje bi pa tole bilo?

Ahim ::

lolipop2 je izjavil:

+446899632115

iz kje bi pa tole bilo?

44 je prefix za UK.

Tody ::

Matr ste eni trdi. Če te res firbec matra das prve par st v googla in ti vrže ven. Vse te številke tudi od t 2 so spoofane in ne obstajajo, no vsaj večina vse po vrsti pa je nateg, tko da je to odgovor na vprasanje ka bi bilo to?

5uper ::

Danes so me klicali po Viberju. Številka je srbska (+381), ko se javijo je tišina, ko pokličesš je busy. Številka je +381646618278

mailer ::

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dripac ::

Ravnokar prejel klic s številke 02 396 32 71, indijski naglas;
"Hello I am calling from Microsoft, are you in front of your laptop?" Ji rečem da pač ne, sem v avtu... Nakar dobim nazaj "Ooooh please go to your laptop and call me back, I have something to show you"

Sem se ji lepo (no, mogoče niti ne tako lepo glede na jakost glasa) zahvalil za pomoč, povedal da toliko kot moram vedet o MS vem in da me ne rabijo več klicat :D Pa cifro na blokado.

Sodelavec je v preteklem mesecu dobil več enakih klicev, podobna številka - začela se je z 02. Drugače se ne on ne jaz ne bi niti javila, pa sem mislil da me kliče kdo iz 02 omrežne skupine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Gejspodar ::

dripac je izjavil:

Ravnokar prejel klic s številke...

Pazite na starše in manj računalniško pismene rojake.
https://www.varninainternetu.si/klici-l...

dripac ::

Gejspodar je izjavil:

dripac je izjavil:

Ravnokar prejel klic s številke...

Pazite na starše in manj računalniško pismene rojake.
https://www.varninainternetu.si/klici-l...


Sem posredoval info naprej, hvala. Tega hudiča je vse več...

RockyS ::

Zakaj operaterji ne naredijo kaj na tem? Sej vedo, če je cifra uporabljena v telefonu ali virtualno...
Enako so glupi naši operaterji, ki jim prodajajo cifre. Dobil že par klicev iz 031

Tody ::

RockyS ti si pa nov tukaj ane? Boli jih kurac oni služijo s tem... Mene kar naprej nekdo iz Londona kliče :) Pač blokiram in grem dalje...

RockyS ::

Pravkar prejel spam klic iz +38617773104 , torej slovenske cifre.

Stari89 ::

30. marec: +44 1454 853054
"Hi this is ....... from ..... (pozabu)! How are you today?"
"Not in the mood for scams and/or investment opportunities."
.... tišina 10 sekund, loading wheel ikonica v ozadju ....
"I'm sorry to hear that, sir! I can assure you will not want to miss this business opportunity! I want to introd ...."
"GTFO!" poklop.

26. april: +44 7770 946328
"Hi this is ......."
"I'm still not interested in your investment opportunity scam."
Tišina 5 sekund in poklopi.

4. maj: +44 7801 419265
"Hi ..."
"DELETE THIS FUCKING NUMBER!" Poklopim jst.

Sem prepričan, da ne bojo odnehali. Moram naštudirat tale scenarij: Prank Call-Murder Scene

c3p0 ::

dripac je izjavil:

Ravnokar prejel klic s številke 02 396 32 71, indijski naglas;
"Hello I am calling from Microsoft, are you in front of your laptop?" Ji rečem da pač ne, sem v avtu... Nakar dobim nazaj "Ooooh please go to your laptop and call me back, I have something to show you"


Naivneža nato vodijo do Event Viewerja in pokažejo neke naključne evente (itak je vedno polno errors vmes) in ti s tem "dokažejo", da si okužen. Nato ti drago prodajo njihovo AV storitev, ki to ni.

vinkop ::

danes dva klica, eden iz 030 313 623, drugi iz 041 818 095....na oba se nisem javil, sem pa preveril v googlu pa nisem dobil uporabnih informacij...potem klicem na A1 in oni pravijo, da ne morejo nic narediti...to je resen problem, ker zaradi teh stevilk, ki pripadajo nasim operaterjem, se posledicno no bom javil nekomu, ki me bo res zelel dobiti!!!

Tody ::

Kako pa ves da so scam ce se nisi javil?

vinkop ::

Tody je izjavil:

Kako pa ves da so scam ce se nisi javil?

ne vem, teh dveh stevilk google ne poveze s slovenijo....a ni to dovolj?

darkolord ::

Ne? To ne pomeni nič, večine slovenskih številk ni ne googlu ...

RedDrake ::

Jaz imam drugačen, precej bolj zanimiv problem.
Enemu družinskemu članu dostikrat zvoni telefon dopoldan z neko italijansko številko. (sorodnik nima nič vez z IT, tako da ni klic, ki bi ga potencialno pričakoval). Težava je v tem, da se ne more oglasiti (ima ISDN DECT telefon). Karkoli pritisne, ali za oglasiti se ali za zavrniti klic, stvar zvoni naprej nemoteno. Linija je drugače OK, ker ga kličejo druge SLO številke (in tudi on občasno kliče) in vse deluje po pričakovanjih.
Jaz sem kao tisti v familiji, ki se na to spozna, in nimam niti najmanjše ideje kaj narediti, hkrati mi pa sorodnik občasno joka da "spet" zvoni v nedogled. Sklepam da lahko pri Telekomu naročim blokado točno te specifične številke? Ampak bi moral res preveriti če je ves čas ista, ali se menja. Je vsekakor ves čas IT prefix, to vem.
Sumim da gre za neke vrste scam, da pokličeš nazaj (kar sem prepovedal), ampak nisem ziher kako bi to delovalo, da se ni možno oglasiti ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

MrStein ::

Chad +235 ....

ravnokar. Zvonil par sekund.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flyby ::

tudi jaz imam dva neodgovorjena klica iz Čada:

+235 22 56 89 33
+235 22 51 95 00

omrežje telekom

MrStein ::

Na www.a1.si :

Klici iz tujine

Uporabnike prosimo, da se ne odzivajo na klice s telefonskih številk z mednarodno klicno kodo +235 (Čad), ki jih ne pričakujejo, in ne vračajo neodgovorjenih klicev na te številke. Gre za poskus zlorabe, povratni klic pa lahko povzroči visoke stroške.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

MrStein je izjavil:

Uporabnike prosimo, da se ne odzivajo na klice s telefonskih številk z mednarodno klicno kodo +235 (Čad), ki jih ne pričakujejo, in ne vračajo neodgovorjenih klicev na te številke. Gre za poskus zlorabe, povratni klic pa lahko povzroči visoke stroške.

Ne razumem prvega dela - zakaj naj se ne bi oglasli? Naj posteno placajo klic v Slovenijo, upam da jim zaracunajo polno minuto.

Za povratne klice pa je seveda jasno, da stanejo, kolikor pac stane klic v Cad.

UganiKdo ::

Se niti ne moreš oglasit tudi če bi hotel, ker takoj prekinejo.

dodaten razlog zakaj naj se ne bi javil je, da v primeru, ko ne prekinejo gre v 99% za tak ali drugačen poskus scama. Najlažje pa vsak zase ve ali realno pričakuje klic iz Čada ali ne.

xseki ::

Najboljše je res, da se sploh ne javiš. Veliko teh scammerjev ima bote, ki kličejo in si zabeležijo če oseba dvigne ali pa ne. Če dvigne, bodo posredovali tel. številko naprej in te poklicali čez nekaj dni, takrat bo na drugi strani človek, ki ti bo prodajal zlato in olje.

Podobne metode so imeli anketarji nekaj let nazaj, ko so klicali na stacionarce in delali "ankete".

maticb492 ::

Ja problem je da imajo slovenske cifre nekateri, in potem se javiš in enkrat ko te imajo te kličejo konstantno.

Mene so sicer dobili še v facebook data leaku, kjer je moj mail + telefonska in ime priimek itd., tako da sem se že navadil konstantnega spama.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Spock83 ::

Jaz se včasih pogovarjam. Pa jim rečem, da naj meni nakažejoen miljonček in jaz potem vlagam pri njih. Potem si pol pol delimo, če je kaj dobička. Pa tišina pa pravi ne gre to tako... :D

MrStein ::

Klical me 041 242 667

Spletno iskanje najde to številko v komentarju na instagramu od ene znane Slovenke ... ????
(v bistvu več znanih Slovenk, vse so pevke)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

In kaj je rekel?

MrStein ::

Zgrešen klic, torej ni bilo pogovora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

Vredno objave tukaj >:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vuli ::

a te dve sta komu znani?
01 777 50 44
01 777 50 45
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

lolipop2 ::

+44 161 818 0869

spet so tile "srbi" začeli s teženjem. Danes sem se ga komaj otresel oz. sem mu dol *uknil slušalko, ker si ni dal dopovedat, da me ne zanima. Joj, kolk so zateženi in neumorni

vinkop ::

(01) 777 57 88 ???? 3x zapored klicali iz te številke pred pol ure....seveda se nisem oglasil

lodoteam ::

Ali kdo ve čigava je ta številka 070888214 2x mi je klical in nisem bil pri telefonu,ko sem želel poklicati nazaj pa vrže linijo ven.

Ahim ::

Koncno so tudi mene nasli "Microsoft" spammerji, po naglasu sodec iz Indije (?), stevilka +358 41 1577731 (Finska).

Neka zbloda me je sprasevala ali govorim anglesko in sva potem kako minuto ali dve parlamentirala o tem ali sploh ona govori anglesko (glede na to kako beden naglas ima), potem se je pa ocitno navelicala. Upam, da jih ti klici v Slovenijo cim vec stanejo :))

rdecaluc ::

lodoteam je izjavil:

Ali kdo ve čigava je ta številka 070888214 2x mi je klical in nisem bil pri telefonu,ko sem želel poklicati nazaj pa vrže linijo ven.


To je številka Telemach reklamne ekipe ki mi teži 1x mesečno ali bi rad prestopil k njim.
Est modus in rebus. ,typos

strom_15 ::

rdecaluc je izjavil:

lodoteam je izjavil:

Ali kdo ve čigava je ta številka 070888214 2x mi je klical in nisem bil pri telefonu,ko sem želel poklicati nazaj pa vrže linijo ven.


To je številka Telemach reklamne ekipe ki mi teži 1x mesečno ali bi rad prestopil k njim.


Tudi mene pogosto kliče številka 070888214, ko kličeš nazaj pa ni dosegljiv. kar sem naredil je, da sem na telefonu blokiral številko in sedaj imam mir (samo obvestilo dobim, da jem imel en klic iz blokirane številke).

Obub, kako so tečni s tem (sam bom menjal operaterja ko bom to sam želel in ne ko me bo kdo klical). Upam, da bo kdaj AKOS temu naredil konec.

hopacupa1 ::

Mene že nekaj časa kličejo iz +385 / Zagreb? Mogoče kdo ve kaj več? Včasih so me klicali iz UK.

Kar 3 številke so me klicale iz +385 različne. So pa vztrajni. Me zanima, če "avtomatsko kliče" / program in potem samo popredaljčkajo aktivne / neaktivne številke.

Take bi mogli v ljubljanco tunkati, do konca ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopacupa1 ()

Tody ::

Noben call center ne kliče ročno. Jaz vse uk klice dam na block :)

V-i-p ::

Jaz imam teh +385, pa UK cifer in podobnih že dcajset blokiranih. Kaj android 11 res ne omogoča, da blokiram recmo vse +385xxxxx al je teba app dol dat? Zdj jih pač ročno dodajam, ker nočem appa za to :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

Ti bi torej blokiral celo hrvasko?

_Denny_ ::

Sam sem z wildcardi blokiral kar cel svet razen nas. Enkrat bi se še moral poglobiti v +386 in blokirati privatne in druge bloke številk, ki niso od naših operaterjev.

+1*, +2*, +30*, +31*, +32*, +33*, +34*, +35*, +36*, +37*, +380*, +381*, +382*, +383*, +385*, +387*, +389*, +4*, +5*, +6*, +7*, +8*, +9*

Če nimaš opravkov s tujino, si lahko siguren, da teh klicev ne boš pogrešal. Sporočila za razne 2FA servise še vedno dobivaš, le da so potem v podmeniju messaging appa; pri mojem starem Huaweiu je to Harassment filter/Messages
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DePalmo ::

Imam Android 10 (Huawei P20Pro, zadnje posodobitve) in če dam na block list +44*, mi blokira vse, tudi slovenske cifre. Kako ga prepričati da blokira samo tiste katere sem mu vnesel? Ker tile klici postajajo vse bolj nadležni.

xseki ::

Moram potrkat.

Od zadnjega klica je minilo več kot pol leta. Pred tem pa so mi prodajali nafto in zlato skoraj vsak dan. Uporabljali so +44 in tudi spoofane T2 številke.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940809 (928) MIHAc27
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406849 (1339) KTr1sk
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728614 (13433) Gagatronix
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250932 (41688) MrStein
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85095 (4421) MrStein

Več podobnih tem