» »

testiranje navitega procesorja

testiranje navitega procesorja

lba16 ::

Ta tema je bila verjetno že velikokrat odprta ampak vseeno: s čim testirate stabilnost navitega procesorja? Jaz ponavadi to počnam z Sandro - Burn In wizard - izberem CPU +mem benchmarke na high priority. a obstaja še kakšno drogo orodje?

Lp a.

mato22 ::

Recimo Prime 95

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Fury ::

prime95
3dmark (01 in 03)

kuglvinkl ::

f@h.
Your focus determines your reallity

frenk ::

super pi

schurda ::

Frenk, sicer to ne sodi v to temo, ampak vseeno me zanima. Kaksni so tvoji tajmingi od RAM-a? moj mail
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

c3R4R ::

pc mark
cpu stability test
....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

BaRtMaN ::

Kot je rekel kuglvinkl, Folding@home oziroma vsak distributed computing program, recimo splošno znani SETI@home. 100% obremenijo procesor in hmal se ti sanja, kako stabilen je sistem.

OwcA ::

@criLin15: kje si ti pobral PCMark, to je program za merjenje hitrosti ne pa stabilnosti. :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Spajky ::

Napravi en mešani *.zip fajl od preko 500Mb na disku in s fenom segrevaj komp, da ima vhodni zrak 35°C (he zdej glih ni treba dost dogrevat!), izklopi vse softCoolerje in poženi za 15min Sandra Burn-in Wizz (samo proc funkcije v loop) ali pa demo neke igre za vsaj 15min v loop-bo tudi grafa trpela- najbolje. Ne sme zmrznit + Pol pa nekajkrat testiraj tisti *.zip glede integritete podatkov; če ni CRC errors je ok in meri čas, koliko rabi, da ga enkrat stestira, ker če bistveno več časa testira ko je vroč, je na meji stabilnosti in spusti za kak MHz frekvenco. V eni uri veš, če je zadeva OK hardversko in ni treba dneve rolat kaki Prime...Če ti pa pol kdaj zmrzne, so pa zihr Winsi krivi... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

asPeteR ::

Spajky: Mas pa metode no ...:))

Owca: Se se pcMark lahko uporabi za test stabilnosti cpuja, sam seveda je pa bl za fist stage ...:D Potem pa, kej mocnejzga ... Recimo zalaufats Critticall s svojim najljubsim programom ...8-)

c3R4R ::

@Spajky
A je ta načrt home made?:D S kje si ga pobral?:\

@Owca
Jst sm misu, da se lahko pc mark uporabi na tak način, kot je razložil asPeteR... Vzel mi je besede z jezika....:) ;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

@asPeteR, criLin15: tisti 2 min kolikor je pri PCMarku na udaru procesor sta popolnoma nemerodajno. Škoda časa, je zraven preveč drrugih testov, ki niso tako obremenjujči za procesor, da bi bilo vredno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

c3R4R ::

@Owca
Sej sva z asPetRom rekla, da je pc mark first stage....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

OwcA: Nisi razumu. Point easy testov je da preveris, koliko je procesor stabilen za "orenk" teste. In to je lahko pcMark al pa BurnInWizzard ali pa hitrostno tipkanje v wordu - kakor zelis.

Jaz, ne vem kako folk navija in preverja stabilnost proca ampak pri navijanju si pomagati samo z enim(eno vrsto) testnim programom je malo bizarno - vsaj zame.

OwcA ::

Sem razumal kaj je to first stage, poanta je v tem, da napake, ki bi se pokazale s PCMarkom, odkril Prime95 ali pa Super Pi že v prvih nekaj iteracijiah, torej hitreje in seveda tudi zanesliveje kot vajen način. PC Marki in razni Sandrini Burn-in Wizardi ne obremenijo procesorja povsem, zato se tudi ne segreje do maksimuma, neglede na to, kako dolgo ga poganjaš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

OwcA: Da, seveda vse kar pravis drzi. Toda, se enkrat poudarjam, da je fora uporabe "bencharkov ki ne obremenijo proca popolnoma" v tem, da se doloci "nivo stabilnoti" in posledicno "ves kje si".

Ekzapl:
Torej, navijem proc za faktor x. Potem bi ga(po tvoje) testiral samo z Prime95. Se obesi. Ok zdej vem, da CPU ni s stabilen - samo to.
Ali pa prej testiras se s pcMarkom pa ga passas, ok, zdej pa se Prime95 in se obsesi. Ha, zdaj imam bolj jasno sliko kje sem s stabilnostjo.

Samo za to gre.

OwcA ::

@asPeteR: če veš kako deluje Prime95, ti vse kar rabiš povedo sledeči podatki:
-po koliko časa je prišlo do napake
-kakšna je napaka
-pri katerem algoritmu
:)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

Vsak ima svoj nacin preverjanja procesorja. Pac nekdo se zadovolji s Prime95, nekdo s cim drugim.

Da ne bo pomote. Jaz nisem nic proti programom a la Prime95, toda tudi nisem nic proti ce se uporabi kaksen testni program vec - nikoli ne skodi.

Spajky ::

Ja criLin15, moj lasten homemade sistem, ki preverjeno deluje! Še vmes pa lahko za Win9x (probaj če dela na NTjedru) http://users.volja.net/jerman55/Discove... (950kB) v Benchmarks/Advanced/memorytest, če diagram ali cifre ponorijo ali vrže ven (IO), nekaj ne štima..
čeprav ostali razni testi pravijo, da je ok!

Lani na Slotech festu v Piranu je blo zunaj skor 30°C; med kosilom se je plac komplet zaprl za 2 uri z brdom kompov v idle modu ... ko smo pršli nazaj je blo not ziher skor 40°... jest ne verjamem, da bi več kot četrtina navitih mašin prestala ta čas testiranje brez blu skrina.. :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nightrider ::

vem da je smesno toda mene zanima kako navijes procesor in kje in ce se da bolj podrobno.Imam pa intel 900Mhz:(

kuglvinkl ::

nightrider: pozdravljen na forumu! :)

Glej, to je tema o testiranju stabilnosti in zaradi preglednosti se je potrebno držati rdeče niti , teme torej.

Tvoje vprašanje vsekakor sodi v novo temo, ki jo lahko odpreš. Ampak, ker vidim, da si še zelo zelen na tem področju, ti zelo priporočam, da najprej prebereš teme v forumu in članke.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Pcmark je čisto beden test stabilnosti, saj brez težav teče tudi na zelo nestabilni mašini, že en 3dmark se prej sesuje kot ta pcmark. Najhitreje je s prime95 na hitro določiti kako je zadeva stabilna, če naredi 10 iteracij torture testa, je zadeva dobra za pogon vsakega benchmarka. Naprej je zelo dober pokazatelj folding@home z vklopljenimi -advmethod in -forceasm , če zadeva brez napak preračunava proteine več kot en dan potem je to zame stabilna mašina. Sicer pa neskončno kroženje, obremenilnih testov kot so recimo 3dmark 2k1, UT2k3 ali pa še vedno eden najboljših sistemskih testov Q3 arena, bodo po parih urah našli nestabilnost v večini mašin. Recimo en hud test je par odprtih Q3 demo loop testov laufanih v oknih na najnižji resoluciji, v ozadju pa naj teče še kak prime95 torture test, pa f@h, sam pa recimo surfaš po internetu, če se zadeva ne sesuje po kaki uri, si lahko miren glede stabilnosti.
Problem navitih procev in stabilnsti pri dolgih testih je običajno kopičenje toplote, pri vodnem hlajenju in kvalitetnem radiatorju to običajno ni problem saj se temperatura vode ustali že dosti hitro (če temperatura sobe ne narašča) pri zračnem pa to traja dalj časa, saj se lahko temperatura v ohišju dviga tudi po eni uri in če preseže nek prag lahko procesor postane nestabilen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WhiteWolf ::

Stvar je seldeca:Imam procesor axda2100dut3c aiuhb MPMW,
ki je na zacetku delal: na 2400Mhz pri voltazi 1.8
na 2300Mhz pri voltazi 1.7
in 2200Mhz pri default voltazi!

Potem pa je pred casom procesor zacel "srati"! Najprej je hotel 1.85 za 2400,
nato je tudi to odpovedalo in je en cas (mesec) delal na 2300Mhz pri 1.7!
Po tem casu pa je za 2300 hotel za 1.775! Tudi to je odpovedalo in nato je
pri isti voltazi delal le se na 2200Mhz! Sedaj pa hoce imeti kar 1.7 za 2100Mhz.
Zgleda, da bom pocasi prilezel na originalen takt!!! Vse pa sem testiral z Prime95!
Da pa je procesor postal nestabilen sem ugotovil z Warcraft3! Takrat spet zazenem prime
in vidim, da zadeva ni vec stabilna! WTF?

Drgace procesorju ni blo nikol prevroce, ni nikdar sel cez 50 stopinj na ful load!
Aja, imam pa:
ABIT NFS-7 rev 2.0
Napajalnik CHIEFTEC HPC420
2*512 Twinmos PC3200 z Winbond CH5 cipi(ki delujejjo stabilno a 215 pri 8,3,2,2,)!
...


Ima se kdo taksen problem?

frenk ::

ja mam tud jest tak problem:D...kva bi to loh blo narobe...mam vodno hlajeno žverco in tud man ni šlo preko 50°C

schurda ::

Frenk, se enkrat te prosim, verjetno nisi videl zgoraj:

Frenk, sicer to ne sodi v to temo, ampak vseeno me zanima. Kaksni so tvoji
tajmingi od RAM-a? moj mail
moj mail
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36115829 (8786) Freelancer
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421625 (1117) WhiteWolf
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563258 (2875) c3R4R
»

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

Oddelek: Strojna oprema
201460 (1221) OwcA
»

timing ram-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503887 (2951) Jackass

Več podobnih tem