» »

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

c3R4R ::

ali ima kdo slučajno načrte+ slike, kako se poveže pine na zgoraj navedenemu procu (1.7 Ghz celeron)??

ali pa če kdo pozna vsaj kakšen page, ki to opisuje!:D

OwcA ::

Klik! (bolj proti koncu)

c3R4R ::

sm še kr zadovoljen s tvojim odgovorom.... a se kakšen slovenski page ne bi našel??!:D

kaj pa konkretnejša povezava pinov??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

OwcA ::

Kaj misliš s "konkretnejša povezava pinov"? Če misliš kako izvesti trik, potem si lahko pomagaš tudi s tem člankom (drugače za PIII), če pa te zanima katere nižice povezati, potem poglej v datasheet za tvoj procesor (povezava na Intelove datasheete je v Preberi me).

c3R4R ::

s tem "konkretnejša povezava pinov" sm mislil če ma kdo kakšen načrt+ slike kako se poveže pine (sej veš kako to gleda, k se uporčki pricinijo na pine)

sicer že mam ene načrte sam so od P3, pri P4 se pa to dela drugače!:D

ne mi plis nabijat angleške strani:D

upirna ::

ja, crlin, na angleške strani pa se boš moral navadit. Jaz sem tudi nekaj časa na vse pretege odklanjal take strani, pol pa sem se sprijaznil. Zdej pa s slovarčgom guzim.

c3R4R ::

upirna- sej mene ne moti angleški jezik... moti me nepraglednost angleških strani, pa še vse majo skupi natlačen, pa droben tisk... FUJ in FEJ:D

OwcA ::

criLin15: če te moti oblikovanje strani, si jo lahko vedno prekopiraš v word ali kak tekstovni urejevalnik, nakar si nastavljaš oblikovanje po mili volji. [;)]

c3R4R ::

Owca: ha, ha, ha, ha, ha, ha:D :D :D

a si ze najdu kej v zvezi z mojim zgornijm vprašanjem??:D


LP,

c3R4R ::

a res nima nobena živa duša kakšnih izkušenj za povezavo pinov na procu 1.7 Ghz celeron???

prosu bi saj za postopek, če pa kdo ma pa tud slike loh priloži:D

OwcA ::

criLin15: stvar je nadvse preprosta. Pogledaš katere nožice ti je povezati (VID 3 in VID 4) in jih oviješ (vsako nekajkrat) s kot se da tanko žico (če je predebela, procesor ne bo lepo sedel na socket, kar pomeni, da bo tudi hladilnk le delno v stiku z jedrom). Paziti moraš le, da se žica ne bo dotikala še kakšne (nezaželjene) nožice. Kar ti ostane žice jo seveda odrežeš.

upirna ::

Pa kaj Crilin tebe sploh zeza. A si prišel do konca voltaže al kaj?

c3R4R ::

upirna-problem je v tem, če jumperje prestavm iz default (100 Mhz) na 133 Mhz, spremembe proc sploh ne prepozna in frkvenca proca je še vedno ista kljub 133 Mhz!!
asPeter mi je rekel naj povežem tiste pine na procu in bo (vsaj bil naj bi) problem rešen!

owca- a ves kje bi lahko najdu shemo mojga proca, da bi vedu kera dva pina sta VID3 In VID4??
a se poveže samo z žico? jst sm slišu, da se (menda) poveže z uporčki?!
a si siguren, da je postopek pravi?? ne bi rad kej narobe naredu:D :D

LP,

tico ::

evo link do pdfjev za celerona
downloadaj pa preglej
http://developer.intel.com/design/celer...

OwcA ::

criLin15: sem mislil, da misliš zvišati napetost procesorja z "wire trickom", ne pa ga pripravit na delovanje na 133 MHz. Katere nožice je treba za to povezati pa ne vem, poglej v specifikacije procesorja. Če poš povezoval nožice z uporom, dvomim da bo šlo na procesorju samem (ni prostora), ampak prej na socektu.

c3R4R ::

owca: naredu bi karkoli sam, da spravm proc na okol 2.6 Ghz:D sm pa že slišu, da obstajajo modeli, k so navil ta proc na 3 GHz!! kaj bolj priporočaš:
1. "wire trick"
2. kaj bi moral naredit, da mi bo proc zaznal jumperje (na 133 Mhz)??
3.... lahko kej predlagaš....:D
4. :D

LP,:D

OwcA ::

criLin15:
katero matično ploščo imaš?
V koliko mikronski izdelavi je narejen procesor (0,13 ali 0,18)?
Uporabljaš najnovejši BIOS?
Si prepričan, da nimaš možnopsti nastavljanja FSBja iz BIOSa?
Ali imaš možnost pri kom preizkusiti ali procesor sploh zdrži skok iz 1.7 na 2.26 GHz (17*133)?

Najprej razčistimo osnove, potem bomo pa izbrali ustrezne modifikacije... [;)]

c3R4R ::

owca- tuki imaš odgovore

1. moja matična plata je: DFI NB70-SC
2. procesor je (vsaj mislim) narejen v 0.18 mikronski tehnologiji
3. računalnik je star 7 mesecev- BIOS-i so še od takrat
4. FSB- seveda imam možnost nastavljanja fsb-ja iz biosa, vendar je (v biosih) fsb možno nastaviti le do 132 Mhz in ne do 133 Mhz, kar je možno z jumperji. tudi če so jumperji na 133 Mhz jih proc ne zazna in tudi v biosih se fsb-ja ne da prestaviti na 133 Mhz. asPeter mi je rekel, da v biosih naj NE prestavljam fsb-ja na 132 Mhz, zaradi deljiteljev (v tem primeru naj bi skuril disk in poskodoval tudi ostale komponente;()
5. možno je da pri kom poskusim moj proc vendar mi verjetno ne bodo dovolili starši:( :(!

LP,

asPeteR ::

No ja skuru glih naus ... Sam disk(podatki) pa res lahko gre zarad previsoke frekvence ...

criLin15, drgac mi je pa tvoja sestra rekla, na naus slucajn kaksnih pinov povezval!>:D

:D :D

c3R4R ::

asPeter- vem da se ne spoznaš na intlove proce, vendar te vseeno vprašam, kakšno rešitev predlagaš:D
ti lohk navijaš, k maš pa sam svoj računalnik:D če bi pa jst kej skuru, bi me sestra zadavla:D >:D

owca: en članek višje sem ti odgovoril na zastavljena vprašanja! kaj predlagaš? mogoče flash biosov?!:D

OwcA ::

criLin15: najprej si obvezno posodobi BIOS. Če to ne bo pomagalo, bo pa treba modificirat.

c3R4R ::

za posodobitev biosov grem na page od plate ali proca?:D

upirna ::

Crilin, če nisi prepričan da maš ta pravi bios, raje tega ne počni, ker boš (če zaserješ) plato lahko daroval odpadu ali smetišču:D . Ja, bios dobiš na njihovi domači strani.

asPeteR ::

1. Prepricaj sestro, da skupaj naredita mod!>:D

Ok, mal heca ...

2. Lej res si posodobi BIOS. Nasel ga pa bos na HP od plate, torej www.dfi.com, (sej mas dfijevko, ne) potem prever ce je kej boljs.

Drgac pa res ne vem zakaj se ti ne zbudi na 133 ... Lej, dej ti nes enmo proc k ma navijasko plato pa bos takoj vidu kje je problem.

Ce se to izkaze, da proc dela cez 133, potem ti ostane le menjava plate oz. plate & proca ter presalti na EPOX 8RDA+ & AMD ATHLON XP 1700+ B-rev, pa bos vidu, kaj je navijanje IN hitrost!:) Rame pa tako ali tako mas ... Irocino pa je to, da zgornja kombinacija kosta manj kot DFI & P4 ...

>:D

c3R4R ::

bom zdele pogledu za nove biose:D
a se biosi ravno tko (normalno) inštalirajo kot npr. kakšen špil? v bistvu me zanima, če se vse naredi avtomatsko:D

kva bi dal, da bi me tastari pustil proc nest k enmu, da bi preveru, kva je narobe (proc ali plata);( ;( ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

asPeteR ::

He, he bios updajtat ni glih simpl ce prvic delas ...
Lej ti si lepo dolpotegn najprej bios, nato pa preberi navodila, kako se bios updajta.

V glavnem, mors si narest bootdisketo, gor si poslam en flash utitij (a la xxxFlash.EXR x-je lohka kr neki)
To je torej program s katerim flashas bios, nato rabis pa se sam bios, spet a la xxxxxxxxx.bin. No to je pa potem tvoj bios.

Vse to posnem na boot disketo.

Potem ko se ti zbota v dos, pa napis v command prompt neki tazga:

c:\xxxflash.exe xxxxxx.bin (to je ukaz)

Stem, da moram povedat, da se lahko ukazi razlikujejo kater prozvajalec je bios, Award, Phenix(al kako) ...

No preber si navodila!:D

PS: Morda plata podpira "fast flash", to da prtisnes ALT-F2(oz. kar pac moras) in se ti avtomastsko bios updejta ... (disketa pa je ista)

No, vidis, da to ni glih navaden setup ...:D

Mogoce se slis zakompiciran, sam ko bios updejtas enkrat skor vsak teden pol ...

c3R4R ::

sm si iz dfi.com downloadu tud navodila za flash biosov tko, da ni problem...:D

sam sm opazu, da so bli ti biosi za mojo plato zadnjič na novo narejeni maja 2002, kompjuter pa sm kupu julija 2002! tko, da se mi zdi (vsaj logično bi blo) da mam čist tazadne biose;(
smola...;( ;(

kva pa zdej?

upirna ::

Nekomu reč, naj ti update bios (asPetru-men sigurno ne, sej teorijo poznam, sam še nisem tega počel:D ), ker če boš zasral boš poslal plato na smetišče. Lohk pa priguraš mašino k men (reč, da bomo mel lan-party) pa probamo. Moja plata je IT7-MAX2 tko da ni skrbi.

asPeteR ::

Sam tolk: ce zafusas updajd BIOSa(stroma zmanka) se ni plata zanic! Le nou BIOS cip mors dobit oz. nekoga ki ima cip programator, pa je zadeva resena ...


8-)

OwcA ::

criLin15: ni nujno, da ima plošča najnovejši BIOS, če si jo kupil po izidu zadnjega popravka. Večina proizvajalcev ne posodablja BIOSov med serijsko proizvodnjo (le ob spremembi revizije).
Četudi bi šlo kaj narobe med posodobitvijo BIOSa, ni vse izgubljeno. Najpomembnejši del BIOSa je zavarovan pred pisanjem, kar ti omogoča, da tudi če posodobitev ni uspela obudiš računalnik. Točno kako je odvisno od plošče se pa večinoma da.

upirna ::

Vsak dan zveš nekaj novega:) !

c3R4R ::

asPeter- a bi se dal zment (kljub temu, da približn vem, kako se to naredi), da bi se kdaj zmenila, da bi mal bios posodobla:D
sej bi sam probu, ampak v primeru, da bi zasral bi me sej veš kdo ubesil:D tuki me ovirajo domači;(

lp,

upirna ::

Men tut morijo doma. Nej grejo nekam.:D

c3R4R ::

te tastrari so krneki....:D :D

asPeteR ::

criLin15: Ej, ce bom kej va vasih koncih bom lahko kej uletu ... Drgac pa bot jack pa si sam flashi bios!!

8-)

c3R4R ::

asPeter- ok zmenjen! ko boš kej bluzil po naših koncih se uglas! sicer se pa še slišmo...:D

LP,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563304 (2921) c3R4R
»

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

Oddelek: Strojna oprema
201468 (1229) OwcA
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754566 (3783) c3R4R
»

timing ram-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503929 (2993) Jackass
»

težave z zvočno pri navijanju

Oddelek: Navijanje
13905 (784) the_unborn

Več podobnih tem