» »

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo

1 2
3
»

MrStein ::

Hja, če bi to bila tvoja naprava, bi jo moral kalibrirati redno. Ker pa je "njihova", pa ne rabijo. :-P
(nekdo enkrat omenil, da morajo branjevke na tržnici svoje vage tudi umerjati. Pozna kdo podrobnosti?)

boolsheat je izjavil:

Če predpostavljamo, da analogni ne lažejo, potem prej ni bilo premalo.

MrStein je izjavil:


Assumption is the mother of all fuck ups ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hmm23 ::

Ali lahko te števci kažejo nepravilno porabo ves čas enako ali se spreminja s časom na več ali manj? Nisem zasledil v raziskavi :S

mortal ::

Pri nas je montiran števec Iskra-MT171. Dodatno sem nabavil števec Efergy in je odstopanje 0,5% - 1%, pri mesečni porabi okrog 1500kWh.

OK.d ::

Kje to spremljaš porabo preko programa na svojem računalniku ali pa je samo kot online plačljiva možnost?
LPOK.d

mortal ::

Online, je pa free.

Buldožer ::

Elektro mi je odgovoril da Landis + Gyr ZMF120ACd uporablja Hallov efekt. Če informacija še komu prov pride da bo lažje spal. :D
Več glav več ve. No, ni nujno!

OK.d ::

mortal je izjavil:

Online, je pa free.

Hvala
LPOK.d

FaBo78 ::

Jaz uporabljamo Smappee, ki ti točno pove, koliko skupne elektrike porabiš, pa lahko primerjaš s porabo na števcu in vidiš, če te elektro podjetje "goljufa". Montaža je preprosta, namestiš 3 objemke v omarico z varovalkami in je.

Poleg tega ti naprava še sama zazna porabo posameznih naprav, tako da lahko vidiš, katere napravi ti porabijo največ in si pozoren na njih.

Kupil pa sem ga preko spleta na tej povezavi: http://www.metering.si/smappee

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

Tac20 ::

FaBo78 je izjavil:

Jaz uporabljamo Smappee, ki ti točno pove, koliko skupne elektrike porabiš, pa lahko primerjaš s porabo na števcu in vidiš, če te elektro podjetje "goljufa". Montaža je preprosta, namestiš 3 objemke v omarico z varovalkami in je.

Poleg tega ti naprava še sama zazna porabo posameznih naprav, tako da lahko vidiš, katere napravi ti porabijo največ in si pozoren na njih.

Kupil pa sem ga preko spleta na tej povezavi: http://www.metering.si/smappee


Tole se pa sliši "predobro" a zadeva res funkcionira tako kot obljubljajo?

mortal ::

Efergy je enaka zadeva, le da nima tako pametnega software-a. Ta pametni software je bolj reklama kot kaj resnega, ker naprava ni tako precizna, da bi lahko zaznala vsakega porabnika (npr. 4W LED) ter mu dodelila strošek porabe, sploh pa ne porabnika, kateri nima konstantne porabe.

St235 ::

Tac20 je izjavil:

FaBo78 je izjavil:

Jaz uporabljamo Smappee, ki ti točno pove, koliko skupne elektrike porabiš, pa lahko primerjaš s porabo na števcu in vidiš, če te elektro podjetje "goljufa". Montaža je preprosta, namestiš 3 objemke v omarico z varovalkami in je.

Poleg tega ti naprava še sama zazna porabo posameznih naprav, tako da lahko vidiš, katere napravi ti porabijo največ in si pozoren na njih.

Kupil pa sem ga preko spleta na tej povezavi: http://www.metering.si/smappee


Tole se pa sliši "predobro" a zadeva res funkcionira tako kot obljubljajo?


Odvisno kaj pričakuješ. Večje porabnike lepo identificira. Recimo hladilnik, klimo, boljle, pomivalni stroj... Kaj več pa je že bolj tako tako. Recimo računalnika mi kljub 600w napajalniku ne registrira kot ločene enote. Odpadejo ledice, lučke, polnilci in podobna šara. Osebno mi je moteče, ker ga moraš priklopit direktno v vtičnico in sem imel s tem nekaj dela.

Boljše vprašanje pa je kaj točno imaš od te naprave. Pač ti meri porabo elektrike na bolj high tech način. Mogoče bi bila dodana vrednost v povezavi z home automation funkcijami ampak žal ne podpira katerega od večjih standardov za home automation, recimo z-wave. Še največ recimo, si lahko pred spanjem preveril ali si pozabil kaj pogasit po hiši.

Za 250EUR tako dobiš fancy gadget, ki dela povsem isto kot števec v omarici. Pod črto pa mi je bilo najbolj moteče dejstvo, da zadeva ni lokalna ampak deluje preko clouda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tac20 ::

Super hvala za informacijo je kr cena 250 €, ampak bi bilo fajn videti točno koliko ti kaj žre, najbolj me zanima TČ, ki zaenkrat nimamo ločenega odčitavanja da bi vedel koliko me stanje ogrevanje.

FaBo78 ::

Meni zadela super deluje. Ko odčitam števec in napravo je razlika v 0,0x%.

Zazna večje porabnike, tudi žarnice 40W. Ledic 4W pa nimam, tako da ne morem potrditi če jih zazana, vendar 4W porabnik ti ne povzroča velike škode v denarnici...

Toplotno črpalko bi ti skoraj zagotovo prepoznal in bi videl koliko ti porabi. Če ne avtomatsko pa imaš možnost tudi "ročnega" zaznavanja. Parkrat vključiš in izključiš porabnika in ti ga zazna.

Glede preverjanja, če imaš vse ugasnjeno pa lahko pogledaš na aplikaciji, kolikšna je poraba in kateri porabniki porabljajo elektriko in takoj vidiš, kaj vse imaš prižgano, ...

Meni je prav prišla še pametna vtičnica, ki jo že dobiš v paketu. Pretočno pumpo za toplo vodo sem priključil preko te vtičnice in imam naštimano, da je za weekend topla voda takoj v pipi, čez teden pa samo zjutraj in popoldne ko sem doma. Lahko naštimaš avtomatsko kdaj se ti vklopi in izklopi, lahko pa tudi ročno. Mislim da je nekaj v povezavi z internet of things ali kako se že temu reče.

Cena je pa bila mislim da 229EUR če se prav spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FaBo78 ()

OK.d ::

LPOK.d

D3m ::

O zadevi je v Sloveniji prva pisala spletna skupnost Slo-Tech.


Were famous guys.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fujtajksel ::

OK.d je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/pametni-...:)


Niso pa nič kej pametnega ugotovili, samo izgovori in hitri PR damage control na prvo žogo.

SimplyMiha ::

Glavno, da se ne ajpesovsko sprenevedajo!

GupeM ::

D3m je izjavil:

O zadevi je v Sloveniji prva pisala spletna skupnost Slo-Tech.


Were famous guys.

We're*

D3m ::

Thx.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fujtajksel ::

SimplyMiha je izjavil:

Glavno, da se ne ajpesovsko sprenevedajo!


Sej se. Da naši distributerji teh devetih modelov ne uporabljajo, da so Iskrini štirje na spisku starejši modeli, da študija ni vredu ker da pogoji niso realni, da so najbrž krive sijalke ki da povzročajo EM motnje in niso v skladu z direktivo EU o vplivu EM združljivosti na merilno opremo...

JSCIF ::

Uradni odgovor Iskraemeca:
http://www.iskraemeco.com/si/novice/mne...

McMallar ::

Zanimivo... Se pravi bi bilo mogoce narediti porabnika ki bi motil stevec na taksen nacin, da bi kazal manj?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

fujtajksel ::

JSCIF je izjavil:

Uradni odgovor Iskraemeca:
http://www.iskraemeco.com/si/novice/mne...


"hkrati izpostavlja več merilnih naprav velikemu številu svetlobnih sredstev z možnostjo zatemnitve na eni fazi, kar pa ne pomeni realnih razmer delovanja števca"

Hehe, mnogi bi radi v svojih fletih imeli na čimveč lučeh možnost zatemnitve, el. priključek pa je enofazni...

energetik ::

JSCIF je izjavil:

Uradni odgovor Iskraemeca:
http://www.iskraemeco.com/si/novice/mne...


Kjer je med drugim zapisano:
Poleg tega so podobne aplikacije (svetlobna sredstva z možnostjo zatemnitve) znane po tem, da povzročajo elektromagnetne motnje. Nekatere izmed njih niso v skladu z direktivo EU EMC, zato so odkrite netočnosti mogoče.

Torej očitno dopuščajo možnost takega odstopanja pri dimmerjih! Po standardu so očitno števci OK z CFL in LED, ampak brez dimmerjev. Klinc gleda take standarde, ki dimmerjev ne vključujejo.

Uradni števec bi po mojem moral pravilno meriti _delovno moč_, ne glede na obliko napetosti in toka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

OK.d ::


Zanimivo, potem je kar nekaj resnice na tem.
Ja nič bo potrebno nabaviti čim več dimmerjev po stanovanju in upati, da bodo števci nato manj kazali porabo el.toka:D
LPOK.d

Okapi ::

Ali pa počakati, da bodo Kinezi začeli delati namenske motilce.8-)

šernk ::

torej priznavajo da zadeva ne deluje točno hkrati pa se izgovarjajo da dimmerji niso standard.

predvidevam da je vse uporabljeno v testu imelo CE oznako, očitno je ena od stvari ne bi smela imeti. Ali števec ali dimmer naj pa oni ugotavljajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Tomi

link_up ::

In and Out
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni števci elektrike - zasebnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622192 (9299) forplan
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855125 (35372) link_up
»

Prihajajo pametni števci električne energije in nove možnosti napadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7130712 (16653) k4vz0024
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749823 (36447) Duhec
»

Naprava za zmanjševanje porabe el. energije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305738 (4911) VolkD

Več podobnih tem